Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

+19
Milica
wanja
Musiclife
venerica
alea
IVA
malasaurana
Čarobnica
SANDRA
Almsivi
draganica
mesmerized
Latica
CES
LoSt_in_SpaCe
Darko
inja
-menora-
Astrotanja
23 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Astrotanja Sre Nov 05, 2008 4:45 pm

Fiksne zvezde se primećno je razlikuju od uticaja delovanja planeta po svojem često neočekivanom delovanju, dramatičnosti delovanja, intenzitetu, čak po često silovitosti. Smatra se da one mogu naglo da poremete tok čovekovog života, da ih uzdignu, pa spuste, izazovu drastočne uspone i padove.
One deluju pod uticajemPlanete, koja se u prvom redu nalazi u konjukciji sa fiksnom zvezdom ,posobno ukoliko su im prirode srodne, a zatim u kvadratu i opoziciji. takođe ako prve neki od navedenih aspekata sa uglovima u horoskopu, posebno As, Mc, pa onda i Dc i Ic.
Postoje zvezde prvog reda, i tu se smatra da konjukcija može da bude i do 7 stepini i 30 min, zatim drugog reda do 5 i 30, trećeg do 4. 30 i četvrte do jedan.

Pratite li uticaj fiksnih zvezda i kakva su vam iskstva.?
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  -menora- Sre Nov 05, 2008 8:10 pm

NAŠLA NA FORUMU ASTROAURORA....
Rođeni pod kraljevskom zvijezdom
Zanimljivo je da se za sve one koji u svojim životima postižu natprosječne rezultate kaže da su rođeni pod sretnim zvijezdama. Ova izreka koja je poznata u svim jezicima osim što dobro zvuči ima i svoju astrološku vrijednost. Prilikom procjene potencijala neke natalne karte astrolozi su stoljećima veliku pozornost pridavali zvijezdama stajačicama. Njihov utjecaj nadvladavao je sve ostale elemente karte i predstavljao zasebnu kategoriju nebeske simbolike. Zvijezde stajačice, za razliku od ostalih dijelova karte, nisu bile ničime uvjetovane i mogle su u trenutku nekoga uzdići do neslućenih visina, ili ga jednako tako ponovno srušiti natrag u prašinu. I upravo ta njihova nepredvidljivost bila je ono što je kod ljudi izazivalo strahopoštovanje. A pri tome biti rođen pod sretnom zvijezdom nije bila mala stvar, tim više što je velika većina njih djelovala upravno suprotno i ljudima donosila jad i bijedu. Među sretnim zvijezdama posebno mjesto su zauzimale četiri kraljevske zvijezde. Njihovo prisustvo na istaknutom mjestu nečije karte smatralo se pouzdanim pokazateljem posebne životne sudbine koja se po mnogo čemu razlikovala od one uobičajene. Kraljevskim zvijezdama nazvane su zvijezde Aldebaran, Regulus, Antares i Fomalhaut, koje su tu ulogu zaslužile svojim istaknutim pozicijama vezanim uz četiri fiksna zviježđa (Bik, Lav, Škorpion i Vodenjak). Svaka od njih označavala je u prošlosti jednu stranu svijeta, tako da se uz njihovo raspoznavanje moglo lakše orijentirati na nebu. Kako bi razumjeli uzvišenu prirodu tih zvijezda moramo vratiti tisućama godina unatrag gdje je u vrijeme proroka Zoroastera nastajala prva dualistička religija. Zoroaster je čitav ovaj svijet doživljavao kao poprište velikog sukoba sila svjetlosti i mraka. U nastojanju da pobijedi, bog Ahura Mazda je stvorio 6,000 zvijezda i dodijelio im ulogu vojnika suprotstavljenih svom protivniku Arimanu, božanstvu mraka i kaosa. U svrhu organiziranja zvjezdanih vojnika trebalo im je odrediti njihove zapovjednike, pa su za tu ulogu izabrane četiri sjajne kraljevske zvijezde koje su označavale pojedine kvadrante neba. Slična priča se nastavila i u kasnijim vremenima. Kršćanska ikonografija tako na primjer umjesto vojnika i njihovih zapovjednika koristi anđele i arkanđele. Na taj način zvijezdi Aldebaran je dodijeljen Uriel, Antaresu Rafael, Regulusu Mihael, a Fomalhautu Gabrijel. Slijedeći tijek tropskog zodijaka prvo ćemo naići na kraljevsku zvijezdu Aldebaran (9 stupnjeva Blizanaca i 53 minuta). Ona na nebu predstavlja Bikovo oko i oduvijek je bila dovođena u vezu s obližnjim jatom Plejada. Smješten u središtu najmaterijalnijeg zviježđa, Aldebaran pruža otvorena vrata za uspjeh na zemaljskom planu. Ljudi u čijim životima je prisutan uvijek imaju veliku potrebu da konkretiziraju svoje ideje i istovremeno svoje vrijednosti potvrde kroz vladanje svojim i tuđim resursima. Po jednom indijskom mitu Aldebaran je bila nimfa tolike ljepote da je Mjesec neko vrijeme prestao kružiti oko Zemlje kako bi što više bio u njezinom društvu. Zato nije nimalo čudno što ova zvijezda kad je istaknuta u kartama daje izuzetnu privlačnost. Ptolomej joj dodjeljuje prirodu Marsa, a neki autori dodaju još Merkura i Jupitera. Regulus (29 stupnjeva Lava i 55 minuta) predstavlja samo srce Lava, zviježđa koje je samo po sebi poznato kao kraljevsko. Taj dvostruki kraljevski utjecaj čini ljude s istaknutim Regulusom izuzetno svjesnim svoje posebnosti. Oni su uvijek sigurni u sebe i smatraju da im mjesto na vrhu pripada već samim rođenjem. Regulusu je dodijeljena priroda Marsa i Jupitera čime se označava velika potreba za kretanjem i avanturama. Zanimljivo je da će ova zvijezda uskoro iz muškog znaka Lava preći u ženski znak Djevice. Time bi trebalo doći do velikih promjena unutar raspodjela vlasti i prevladavanja stereotipova patrijarhata. Istu prirodu kao Regulus ima i zvijezda Antares (9 stupnjeva Strijelca i 52 minuta) koja se smjestila u samom srcu zviježđa Škorpiona. Ona ljudima daje mudrost i sposobnost preuzimanja vodstva u kriznim situacijama. Antares daje izuzetne sposobnosti na planu strategije, što ih čini gotovo nepobjedivima u svim oblicima ratovanja. Za razliku od nasuprotne zvijezde Aldebaran, Antares usprkos mogućnosti postizanja velikog bogatstva u svojoj osnovi uopće nije vezan uz materijalni svijet. On svoj smisao traži u temeljitoj transformaciji i ispunjavanju ciljeva koji su iznad svakodnevnih normi ponašanja. Fomalhaut (3 stupnja Riba i 58 minuta) obilježava zviježđe Vodenjaka unatoč tome što se nalazi u obližnjem zviježđu Južne ribe. Ta zvijezda ustvari predstavlja riblja usta koja piju vodu koja teče iz Vodenjakove urne. Riječ je o vodi života koja sa sobom donosi kreativnu inspiraciju. Zbog toga nimalo ne čudi da Ptolomej Fomalhautu daje prirodu Venere i Merkura. Ova kraljevska zvijezda donosi uspjeh na planu umjetnosti i općenito estetike. Ljudi koje obilježava Fomalhaut su intelektualna i stvaralačka elita unutar društva. Oni su ti koji svojim uzorom trebaju podučiti buduće generacije. Da bi netko bio «rođen pod kraljevskom zvijezdom» potrebno je da neka, ili još bolje više od njih, dođe u kontakt sa ascendentom, MC-om, Suncem, ili Mjesecom. Pri tome je za Sunce i Mjesec idealno da po danu to bude Sunce a po noći Mjesec. U tom slučaju život te osobe postaje nekim oblikom inicijacije u kojoj ona na zemaljskom nivou izražava energije s viših nivoa. U prošlosti je ta privilegija bila osigurana jedino za potomke plemićkih obitelji. Sada situacija više nije ista, pa kraljevske zvijezde mogu pružiti uspjeh i onima koji nemaju takozvanu plavu krv. No, u tome postoji i jedna velika opasnost. Kraljevske zvijezde mogu pozitivno djelovati jedino ukoliko su ostali planeti unutar natalne karte dovoljno snažni. Poželjno je da ih što više bude u znakovima kojima vladaju i egzaltirano, a što manje u svom izgonu i padu, te da te snažne planete budu što jače položene u karti, po mogućnosti u ugaonim kućama. U suprotnom kraljevske zvijezde mogu izazvati potpuni kaos i ispuniti život neočekivanim preokretima. Poznati su brojni slučajevi u kojima su one ljude uzdizale do nebeskih visina, a zatim ih jednako lako rušile natrag na zemlju. Pri tome svi dobro znamo da je najgora što vam se može desiti dosezanje savršenstva nakon kojeg slijedi gubitak svega i povratak u prosječnost.



Aldebaran - Privlačnost koju daje zvijezda Aldebaran došla je do izražaja kod Marilyn Monroe i Brooke Shields koje obje imaju Sunce u konjunkciji s tom zvijezdom. Istu situaciju imaju također i poznata pjevačica Alanis Morissette, te još poznatiji glumac i redatelj Clint Eastwood. Aldebaran, baš kao i ostale kraljevske zvijezde, može ljude uzdići do neslućenih visina i nakon toga ih baciti u prašinu. To je najbolje osjetio talijanski fašistički vođa Benito Mussolini koji je na toj zvijezdi imao svog natalnog Mjeseca. Poznata televizijska voditeljica Oprah Winfrey ima Aldebarana na MC-u, baš kao i naša glumica Daria Knez koja se svojedobno izuzetno dobro snašla u ulozi voditeljice Big Brothera. Od naših poznatih osoba ta zvijezda je prisutna u kartama Doris Dragović (ascendent), Tonya Cetinskog (Sunce), te Dubravka Merlića (Mjesec).

Regulus - Od svih kraljevskih zvijezda Regulus se može smatrati onom koja najbolje opisuje urođenu kraljevsku prirodu. Ljudi kod kojih je on aktivan u natalnim kartama sebe od rane mladosti smatraju posebnim i vrijednim najviših položaja. Nije nimalo čudno što je na Regulusu svoj Mjesec imao Winston Churchill koji je tokom Drugog svjetskog rata vodio Englesku do pobjede. Isto tako ta zvijezda se nalazila na Mjesecu osnivača Scijentološke crkve Rona Hubbarda, a još uvijek se nalazi i na Mjesecu kraljice countrya Dolly Parton. Lista poznatih osoba s Regulusom na važnim mjestima karte je podugačka. Izdvojimo samo neke: Paramhansa Yogananda i Lech Walesa na ascendentu, te Sai Baba, Clint Eastwood i Prince na MC-u. Među hrvatskim poznatim osobama Regulusovim pečatom su obilježeni glumica Leona Paraminski koja na toj zvijezdi ima i Sunce i Mjesec, te bivši boksački šampion Željko Mavrović koji tu ima MC.

Antares - Za razliku od ostalih kraljevskih zvijezda, Antares uvijek sa sobom nosi i određene mračne Škorpionske teme. Zbog toga nije nimalo čudno što se ta zvijezda nalazi na Suncu Yoko Ono, Lennonove supruge i umjetnice, te njemačkog filozofa Friedricha Nietzschea. Privlačnost poniranja u tamu došla je do izražaja i kod velikog psihologa Carla Gustava Junga kojem se Antares skrasio na MC-u. Ova zvijezda ratnika u ovim modernim vremenima često je prisutna kod poznatih sportaša. Na Suncu ga tako ima košarkaš Michael Jordan, a na ascendentu tenisač Boris Becker i boksač Ray Suger Leonard. Kod naših sportaša Antares se smjesti na ascendentu plivača Gordana Kožulja. Kolinda Grabar Kitarović, aktualna ministrica vanjskih poslova, je preko te zvijezde na MC-u baštinila sposobnosti na planu političke strategije i manipulacije.

Fomalhaut - Nevjerojatno je koliko poznatih glazbenika u svojim kartama ima Fomalhauta smještenog na važnim mjestima. Ova zvijezda umjetničkog talenta i inspiracije nalazi se u konjunkciji s Mjesecom Elvisa Presleya, Franka Sinatre, Leonarda Cohena, te Princea. U konjunkciji sa Suncem imaju ga Kurt Cobain, pokojni lider grupe Nirvana, te George Harrison iz Beatlesa. Fomalhaut je svoj izražaj našao i unutar jazz glazbe. Spomenimo samo dva velikana koji su imali priliku izraziti energiju te zvijezde: genijalnog saksofonistu Johna Coltranea i klavirista Theloniusa Monka. Kreativno izražavanje koje inicira Fomalhaut nije zaobišlo ni Ivicu Račana (konjunkcija sa Suncem) koji je uz bavljenje politikom pronašao vremena i za slikanje aktova. Od ostalih hrvatskih poznatih osoba navedimo još i skakačicu u vis Blanku Vlašić koja Fomalhauta ima na ascendentu i televizijskog voditelja Denisa Latina koji ga ima na MC-u.dom

--------------------------------------------------------------------------------


Poslednji izmenio -menora- dana Sub Nov 08, 2008 3:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  inja Sre Nov 05, 2008 8:39 pm

Smile Moj natal je zakacio citavu kolekciju fixnix zvezda... Venera - Spicu i Arcturus... Spica daje slavu, uspeh, sa Ve u kombinaciji nesto vezano za umetnost i zensku zavist! Ovo poslednje radi kod mene, a slava ce tek da me strefi Very Happy . Arcturus ,koliko procitah takodje srecna zvezda, daje osecaj nepripadanja svom okruzenju (ovo vazi za mene Smile ) , daje velike putnike ( dosta putujem, ali bas da sam veliki - nisam) . Svidja mi se sto Arcturus vezuju za Havaje.
Asc mi je na Sabiku , e za nju sam nasla da daje rasipanje i gubljenje energije (umem ja to da radim i to gubim energiju na glupostima) i da daje izopacen moral i zla dela - e ovo bas ni malo ne vazi za mene.
Mesec mi je na Algolu pale - osetljivo grlo, davila sam se ribom, glasne zice mi umeju zaribati skroz - a glas mi je inace jak, rodjena sam sa pupcanom vrpcom oko vrata... - dakle kod mene Algol radi.
Algorab - za ovu zvezdu nadjoh samo nesto bezveze - vezuju je za gavrane, djubretare... , a meni se na njoj nalaze Sunce, Uran, a u orbisu 1* kaci i Merkur i Lilit... katastrofa... Ako neko zna nesto vise o ovoj zvezdi nek kaze jer ne shvatih bas kako radi.
Sigurno ja kacim jos nesto, ali dosta mi je i ovih nekoliko... Very Happy
Tanja, ja sad prvi put u tvom postu procitah da se uzima tako veliki orbis i da se gledaju i 90 i 180 ? Ja kako do sada citkarah orbis je 1 * , za kraljevske zvezde 1* 30' do 2*, a za Algol do 5*...
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  -menora- Sre Nov 05, 2008 9:28 pm

Antares (9 stupnjeva Strijelca i 52 minuta) koja se smjestila u samom srcu zviježđa Škorpiona. Ona ljudima daje mudrost i sposobnost preuzimanja vodstva u kriznim situacijama. Antares daje izuzetne sposobnosti na planu strategije, što ih čini gotovo nepobjedivima u svim oblicima ratovanja. Za razliku od nasuprotne zvijezde Aldebaran, Antares usprkos mogućnosti postizanja velikog bogatstva u svojoj osnovi uopće nije vezan uz materijalni svijet. On svoj smisao traži u temeljitoj transformaciji i ispunjavanju ciljeva koji su iznad svakodnevnih normi ponašanja
.

e sad meni je antares u konjukciji Ne0MC ako to moze tako da se gleda ... hm sada vidim da se za ove zvezde daje orbis do 2 step ... ali evo ipak -mozda sam umislila ali ja sam nekako uvek sebe smatrala dobrim strategom tj.takticarem i mnogo puta se pokazalo da kada su ljudi poslusali moju strategiju koja je bila suprotna njihovoj da su uspesno obavili posao (kod mene je sve ovo vezano posao ... Shocked ) i da zaista znam da poslazem stvari i akcije kako treba i polako dodjem do "pobede" tj."uspeha" ali to sve volim da radim u tajnosti mislim radim tako da to niko ne primeti ha ha i polako ... ali ne tajnosti da ja krijem nesto nego ja smisljam za nekoga( ili za sebe) ali u svemu tome moram biti nevidna i da se ne zna da sam iza toga ja itd afro ... zapetljah se i zvuci kao neki krimi roman Bog te mazo Suspect ...tako da ovo kod mene cini mi se stvarno radi ... i da mozda se i najbolje snalazim u najgorim -krizno kriznim situacijama ( a mozda je to i od ove moje jake Sco tj Me u Sco koji bas zna da oseti situaciju i smisli nemoguca resenja hm hm ... affraid )
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  -menora- Sre Nov 05, 2008 9:34 pm

inja ::Smile Moj natal je zakacio citavu kolekciju fixnix zvezda... Venera - Spicu i Arcturus... Spica daje slavu, uspeh, sa Ve u kombinaciji nesto vezano za umetnost i zensku zavist! Ovo poslednje radi kod mene, a slava ce tek da me strefi Very Happy . Arcturus ,koliko procitah takodje srecna zvezda, daje osecaj nepripadanja svom okruzenju (ovo vazi za mene Smile ) , daje velike putnike ( dosta putujem, ali bas da sam veliki - nisam) . Svidja mi se sto Arcturus vezuju za Havaje.
Asc mi je na Sabiku , e za nju sam nasla da daje rasipanje i gubljenje energije (umem ja to da radim i to gubim energiju na glupostima) i da daje izopacen moral i zla dela - e ovo bas ni malo ne vazi za mene.
Mesec mi je na Algolu pale - osetljivo grlo, davila sam se ribom, glasne zice mi umeju zaribati skroz - a glas mi je inace jak, rodjena sam sa pupcanom vrpcom oko vrata... - dakle kod mene Algol radi.
Algorab - za ovu zvezdu nadjoh samo nesto bezveze - vezuju je za gavrane, djubretare... , a meni se na njoj nalaze Sunce, Uran, a u orbisu 1* kaci i Merkur i Lilit... katastrofa... Ako neko zna nesto vise o ovoj zvezdi nek kaze jer ne shvatih bas kako radi.
Sigurno ja kacim jos nesto, ali dosta mi je i ovih nekoliko... Very Happy
Tanja, ja sad prvi put u tvom postu procitah da se uzima tako veliki orbis i da se gledaju i 90 i 180 ? Ja kako do sada citkarah orbis je 1 * , za kraljevske zvezde 1* 30' do 2*, a za Algol do 5*...

Kuku Inja sa ces da radis sa toliki zvezdi affraid ... bounce
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  inja Sre Nov 05, 2008 9:52 pm

-menora- ::

Kuku Inja sa ces da radis sa toliki zvezdi affraid ... bounce
Joj... Menora , ne znam ni ja... Very Happy mogla bih da ih iznajmljujem i tako napravim biznis ! Very Happy clown cheers


Poslednji izmenio inja dana Sre Nov 05, 2008 9:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : .......)
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  -menora- Sre Nov 05, 2008 10:01 pm

inja ::
-menora- ::

Kuku Inja sa ces da radis sa toliki zvezdi affraid ... bounce
Joj... Menora , ne znam ni ja... Very Happy mogla bih da ih iznajmljujem i tako napravim biznis ! Very Happy clown cheers

daj mi kilo tog algola kontam najdrazi ti ...ma moz i tri frtalja tog Sabika nek se nadje I love you
bounce
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Darko Čet Nov 06, 2008 1:18 am

Menora draga posto sam ja totalni anti-talenat za astrologiju, (iako samo citam bas nista ne upijam) Laughing ajde baci pogled ovde, ima li sta ili je sve shuplje

http://www.fotorola.com/uploads/0838d9f3ea.gif

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Astrotanja Čet Nov 06, 2008 11:49 am

Menora srce si! Baš si me obradovala ovim iscrpnim tekstovima o nekim kraljevskim fiksnim zvezdama. Very Happy Koja je to knjiga odakle si uzela podatke?
Mene nešto zanima ako možeš oda izvučeš o Grafiasu , koja je na 2 stepenu strelca i to u konjukciji sa Suncem , kao i o Labrimu na 25 stepenu Device, jer mi na tim stepenima deca imaju Sunca i o Ageni koja je na 23 stepenu Škorpiona , gde je meni meni Sunce. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  LoSt_in_SpaCe Pet Nov 07, 2008 2:51 am

Da li neko mozhe da napishe neshto za Plejade, a da nije rech o "mnoshtvu veza istovremeno", "bankrotu" i ostalim optimistichkim stvarima...? Laughing
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Astrotanja Pet Nov 07, 2008 9:12 pm

Prema Ptolomeju ima prirodu Meseca iMarsa, dok Alvides navodi, Marsa, Meseca i Sunce u opoziciji. Osobe pod Plejade bivaju neobuzdane, ambiciozne, buntovne, optimistine i miroljuvive. Donosi mnogo putovanja, uspeh u poljoprivredi i kroz delovanje inteligencije, te da prozrukuje slepilo, gubitak časti i nasilnu smrt.
Ako raste: slepilo, zapljenje očiju, povrede očiju i lica, rane, ubode , bolest, žestoke groznice, svađe, izgnanstvo, hapšenje, divlja požuda, vojno napredovanje.
Ako je na vrhuncu: sramota, propast, nasilna smrt.
Sa Suncem: oboljenje grla, hronični nazeb, slepilo, slbe vid, povrede, bolesti, gubitak časti, zla ćud, žtva nasilja, ili nasilnik. Smrt, od zaraze, udoarce, ubode, streljanja, odrubljivanje galve, ili brodolom. Ako je u 7. izaziva slepilo.
Sa Mesecom: povred lica, bolest, odsustvo sreće, rane, ubodi, osramoćenje, deltonizam, oštećenje vida, ili razrokost ako je na Ascedentu.
Sa Merkurom: brojna razočarenja, gubitak svojine, mnogo gubitaka zbog zakonskih poslova, neuspeh u poslu, neprilike sa decom.
Sa Venerom: nemoralnost, žestoke strasti, gubitak časti zbog žene, bolesti, odsustvo sreće.
Sa Marsom: mnogo nezgoda sa glavom, gubici i ispaštanja zbog požara.
Sa Jupiterom: prevare, dvoličnost,neprilike sa crkvom ili zakonom, gubici zbog rođaka, izgnanstvo i hapšenje.
Sa Saturnom: obazrivost, mnogo bolesti, oboljenja sa tumorom i hranična bolest, hronična bolest u porodici,mnoštvo gubitaka.
Sa Uranom: delatan um, deformisnost od rođena, ili usled nezgode u detinjstvu. Mnoštvo nezgoda i neprilika, brojni neočekivani gubici, često zbog vatre, ili neprijatelja, bračni partner senpokazuje kao neprikladan, naročito ako je reč o ženi, nevolje sa ženama, nevolje sa decom, ako će ih uopšte biti , nedostatk sklada sa decom, teški gubici pri kraju života, nasilna smrt.
Sa Neptunom:neustrašivost, vojno napredovanje, bogatstvo, pomoć prijatelja, mnogo teških nezgoda, brojna putovanja, donekel tajnstveno zanimanje koje zahteva tajnost, loše zdravlje bračnog partnera i posebne okolnosti u odnosima sa roditeljima, loše za decu, može sve da izgubi pred kraj života, nasilna smrt, često u inostranstvu, na službenom putu.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  LoSt_in_SpaCe Pet Nov 07, 2008 11:36 pm

Ako je na vrhuncu: sramota, propast, nasilna smrt.

Lepo, lepo... What a Face


Sa Venerom: nemoralnost, žestoke strasti, gubitak časti zbog žene, bolesti, odsustvo sreće.

Dal' da se umijem, ili da se ubijem? Laughing
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  CES Pet Nov 07, 2008 11:48 pm

Ima li neki link, da vidim svoje zvezdice?
CES
CES

Broj poruka : 18
Datum upisa : 04.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  LoSt_in_SpaCe Pet Nov 07, 2008 11:50 pm

LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Latica Sub Nov 08, 2008 1:05 am

Moj SMC je u konjukciji sa Sirijusom i to u 5. kuci, mozda ce biti nesto lepo vezano za decu. Very Happy
Posto mi je Pluton u konjukciji sa Spicom i Arcturusom, da li ga to onda cini "boljim"? Suspect
Latica
Latica

Broj poruka : 87
Godina : 41
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  -menora- Sub Nov 08, 2008 3:14 pm

Astrotanja ::Menora srce si! Baš si me obradovala ovim iscrpnim tekstovima o nekim kraljevskim fiksnim zvezdama. Very Happy Koja je to knjiga odakle si uzela podatke?
Mene nešto zanima ako možeš oda izvučeš o Grafiasu , koja je na 2 stepenu strelca i to u konjukciji sa Suncem , kao i o Labrimu na 25 stepenu Device, jer mi na tim stepenima deca imaju Sunca i o Ageni koja je na 23 stepenu Škorpiona , gde je meni meni Sunce. Smile

Tanja ja nadjoh na FORUMU ASTROAURORA ko sto sam napisala na pocetku teksta ... ne znam koja je knjiga u pitanju tamo nije naveden izvor ?! ... ako uspem da nadjem to netu Suspect stavicu ovde Very Happy
bounce
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  mesmerized Čet Nov 13, 2008 1:47 am

ASC na Alderabanu, DC na Antares u konj. sa Suncem – to sam skoro saznala, te ne znam sta da im pripisem, a vidim da mogu ocekivati razne uspone i padove (do sad ih nisam dozivela).
A Pluton tacno na Spici (kakogod se menjala po padezima Smile ).
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  LoSt_in_SpaCe Pet Nov 14, 2008 9:41 pm

mesmerized ::ASC na Alderabanu, DC na Antares u konj. sa Suncem – to sam skoro saznala, te ne znam sta da im pripisem, a vidim da mogu ocekivati razne uspone i padove (do sad ih nisam dozivela).
A Pluton tacno na Spici (kakogod se menjala po padezima)

Aldebaran kod tebe ne radi.
Antares kod tebe ne radi (ne znam ko ti je rek'o da ti je SO u konjunkciji sa Antaresom kad ih deli 5*).
Spica takodje, da ona shljaka, svi mi iz '82. bismo bili srecnici... Laughing
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  draganica Pet Dec 19, 2008 11:27 pm

Zvezda Alpharb u konjukciji sa Marsom u II kući i Capell u konjukciji sa Fortunom u XI, može li mi ko pojasniti?

draganica

Broj poruka : 25
Godina : 43
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Almsivi Čet Jan 29, 2009 3:07 am

E vidim da se lepo zanimate za fixne zvezde, pa cu otvoriti jednu temu o nekim fixnim
zvedama na kojima ima vanzemaljce, i prema tome kako to utice na natal odprilike.

@ Darko, po onome sta vidim u tvojoj karti, lep si primerak Siriusa... Very Happy

Almsivi

Broj poruka : 6
Datum upisa : 14.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Darko Čet Jan 29, 2009 3:15 am

Almsivi ::@ Darko, po onome sta vidim u tvojoj karti, lep si primerak Siriusa... Very Happy

A to bi znacilo? Ja se ne razumijem... neznam ni koliko ih imam ni da li ih uopste imam Smile

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Almsivi Čet Jan 29, 2009 3:43 am

Evo napravio sam temu o tome. Smile

Ako je to tvoja karta u podpisu, na AC ti je Sirius, i zajedno sa ostalim elementima, meni se
cini da bi ti trebao imati dosta karkateristika Sirius humanoida. Smile
Ono sto znam da su neke njihove karakteristike su, visina do 2,5 metra (al ljudi nikad ne mogu dostici
tu visinu, nego su obicno visi od proseka), onda koza bele, blede ili cak providne boje,
dugacki prsti i sake, i ruke dugacke. I jako su intiligentni i skloni tehnologiji, elektronici, kompjuterima,
tehnoloskom razvoju itd.. Smile

E ovog ti imas u genima, bar neke karakteristike, nadam se da se ne varam...... Smile

Almsivi

Broj poruka : 6
Datum upisa : 14.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Darko Čet Jan 29, 2009 4:05 am

sve osim visine Smile

Darko

Broj poruka : 159
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Astrotanja Čet Jan 29, 2009 12:29 pm

Almsivi, a kada se nekom Jupiter nađe na Sirusu, kako se to ogleda. Moja ćerkica, ima Jupiter u konjukciji sa Sirusom u devetoj. Ima 7. godina, ali je je još pre godinu dve imala neke čudne izjave,koje ne bih mogla da ponovim, ali se odnose na to da joj se ne dopada život na zemlji, da bi ona želela da ode u neki drugi svet, ali nije umela to da mi objasni. Inače je upravo takva, jako bleda, izdužena, dugačkh ruki i nogu i već se sada vidi da će biti i veoma visoka. Obožava kompjuter, ali to njoj služi kao igračka sada.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Almsivi Čet Jan 29, 2009 2:55 pm

Odlicno, znaci deluje ponegde. Smile Inace sam vec video primere gde Sirius lepo deluje. Smile

Ne bih znao da detaljno nesto kazem, Jupiter jos nisam vidjao na Siriusu, a predpostavljam da
se Jupiter u 9 kuci uz Sirius oseca dobro, u smislu da je nad-dusa tvoje kcerkice povezana sa kolektivnom svescu
Siriusa pre nego sa kolektivnom svecu ove nase planete. Pripadnost njene nad-duse je pretezno Siriuskog porekla. Smile

U slucajevima gde zvezda Sirius ne ukazuje nesto znacajno u vezi sa Sirius humanoidima, onda se uzima
ta zvezda kao srecna, i koja daje bogatstvo.

Almsivi

Broj poruka : 6
Datum upisa : 14.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas? Empty Re: Fiksne zvezde u natalnoj astrologiji, kako deluju na vas?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu