Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O Neptunu

+20
malkav
DzindzerSumadinka
viktorij
zeka
Djomla
smesko
Izida
~Silk~
Jane
beskrajnost
mesmerized
Čarobnica
nina4
lado06
-menora-
s_ana_dra
CES
Latica
Nale 83
Astrotanja
24 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  Jane Uto Nov 25, 2008 8:54 pm

Ma nije on tako loš, samo ga treba znati usmjeriti. Inače, kod mene je u 5. kući u Jarcu, house of love. Very Happy Radi i jednu konjukciju s Ma ako ju mogu tako nazvati, malo je preširoka. Ali tu je gdje je i radim na tome da mi ne zadaje previše problema.
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  ~Silk~ Sre Dec 24, 2008 11:12 pm

Neptun u prvoj kući


Rafinirani, nežni, maštoviti, vi pomalo lebdite u vazduhu i sanjar ste koji prema raspoloženju menja planove i ideje i živi u svetu mašte. Sebe ne sagledavate jasno, niti vas drugi vide onakvima kakvi stvarno jeste. Delujete glamurozno, misteriozno, manetski privlačno i harizmatično. Ako imate dobre aspekte, svoju bujnu maštu ćete koristiti za bavljenje umetnošću. Ako imate teške apekte, ta maštovitost bi mogla da iscrpi vašu energiju, da vam donese iskustva i bolesti koje nije nimalo lako dijagnocisticirati.

Neptun u drugoj kući


Morate biti izuzetno pošteni, inače biste mogli zapasti u novčane teškoće. Niste uvek sposobni da pravilno prosuđujete finansije, tako da bi trebalo da izbegavate komplikovane novčane situacije ili preterano kupovanje na kredit, jer vam se gotovina uopšte ne zadržava u džepu. Volite luksuz, ali ste idealista kada je reč o materijalnim dobrima. Ako imate teške apekte, lakoverni ste kada je reč o navodno unosnim planovima i možete biti izuzetno nepraktični.

Neptun u trećoj kući

Veoma ste intuitivnu i maštoviti, skloni ste snevanju na javi i trebalo bi da steknete veštinu koncentracije. Književnost i umetnost su izvanredne oblasti za izdržavanje vaše kreativnosti;skloni ste da ponekad stvarate pod pseudonimom. Nesigurnost u detinjstvu može dovesti do izražene netvoze u poznijim godinama. Možda ćete živeti sa nekim rođakom zbog problema u roditeljskom domu, a možda imate i polubraćui polusestre. Ako su vam Merkur ili Uran jaki, bićete izuzetno produktivni-bilo kao najbolji mogući trgovac, bilo kao falsifikator umetničkih dela. Ako imate teške apspekte, možda stenejasnog uma i ne preterano obrazovani; možda vas ni najbliži neće razumeti.

Neptun u četvrtoj kući


Imate gotovo religijski odnos prema porodici, poreklu, idelizujete roditelje, ali bi se ipak moglo dogoditi da veoma često menjate mesto stanovanja ili da postoji neka pometnja u vezi sa vašim identitetom; možda ste usvojeni i odrasli kod pomajke i poočima. Muzikalni ste i talentovani za umetnost; nije vam teško da se žrtvujete za druge i potrebno vam je izvesno vreme da budete sami sa sobom i nađete svoj put. Ako imate izazovne aspekte, možete biti lutalica koji se nigde ne oseća spokojno, sve dok ne shvatite da odgovor na sve vaše probleme leži u unutrašnjem miru. Možda vam je jedan roditelj alkoholičar ili se izgubio iz vašeg života.

Neptun u petoj kući


Romantični ste, spekulativni i bogatih stvaralačkih potencijala, skloni ste da sve situacije preterano dramatiujete i da idealizujete one koje volite. Ovo je odličan položaj za glumce, muzičare i slikare. Životu pristupate mladalački, gotovo detinjski i veoma su vam važne ljubavne veze. Možda volite nekog ko nije slobodan. Ako imate teške apekte, možda ćete se žrtvovati za svoju decu, ali vam se može desiti neželjena trudnoća, tako da budete primorani da abortirate ili date dete na usvajanje. Pošto svoju decu ne sagledavate sasvim jasno, ona vas lako mogu iskoristiti.

Neptun u šestoj kući


Može vam se dogoditi da budete skloni lenčarenju ili lutanju, ukoliko MArs u vašem horoskopu nije jak. Sa Neptunom u ovom položaju, može se dogoditi da bolujete od bolesti koje je teško dijagnosticirati. Izuzetno ste osetljivi i trebalo bi da budete veoma oprezni u korišćenju lekova ili droga. Jaki aspekti sa Saturnom pomoći će uravnotežavanju vašeg života i rada i olakšaće vam sticanje dobrih navika. Ovo je dobar položaj za lekare, medicinske tehničare, psihijatre i sve koji se bave humanitarnim poslovima. Priroda vam je pesnička i volite usamljenost.

Neptun u 7 kući


Kako ste osetljivi na tudje uticaje, veoma vam je važan izbor partnera. Ni vi ni vaš partner ne sagledavate jedno drugo u pravoj svetlosti. Možda ćete imati društveno neprihvatljive naklonosti ili se možete ludo zaljubiti i pobeći od kuće. S obzirom na ovakav položaj Neptuna, trebalo bi da skinete ružičaste naočari i da naučite da se suočavate sa stvarnošću. Takođe morate naučiti da dajete, ne očekujući mnogo zauzvrat. Ako imate teške apekte, trebalo bi da se čuvate umešanosti u pravna pitanja i da pomno pročitate svaki dokument pre nego što ga potpišete. Ovakav položaj ponekad ukazuje na mogućnost braka ili partnerstva sa hendikepiranom osobom.

neptun u 8moj kući


Intuitivni ste, receptivni i verovatno imate ekstrasenzorne sposobnosti. Možete snivati čudne snove, imati košmare ili patiti od nesanice. Moglo bi se dogoditi da umrete u snu ili pod anestezijom. Možda imate partnera sklonog rasipništvu i treba da budete izrazito ekonomični u pogledu zajedničkih finansija. Čuvajte se hipnoze, jer ste joj veoma podložni. Zahvaljujući Neptunu u osmoj kući imate misterioznu harizmu zbog koje vam drugi pružaju podršku; ovaj položaj je karakterističan za mnoge uspešne političare. Izazovni aspekti bi mogli dovesti do depresija, alkoholizma ili narkomanije. AKo vam preporuče operaciju, morate se posavetovari sa još nekoliko lekara.

Neptun u devetoj kući

Tolerantni ste, intuitivni i podložni utiscima. Zainteresovani ste za obrazovne programe i društvene reforme, uživate u svim vrstama učenja i talentovani ste za strane jezike. Volite da pomažete ljudima u nevolji; isto tako volite da putujete. Dobro komunicirate sa strancima. Mašta vam je bezgranična. Ako je Neptun aflikovan, možete biti nerpaktični ili pak zapostavljati svoje obrazovanje. Budite posebno oprezni u svim eksperimentima sa astralnim projekcijama.

Neptun u desetoj kući


Kako želite da se svetu predstavite u neuobičajenoj svetlosti, ovo je dobar položaj za sve one koji žele da služe čovečanstvu. Nivo aspiracije vam je možda viši od realno mogućeg, ili se pak može dogoditi da svet ne shvata i ne ceni dovoljno vaše nemre. Neptun u desetoj kući izuzetno je pogodan za glumce-posebno na filmu i televiziji. Ljudi vas doživljavaju kao blistavu osobu; idealista ste po prirodi. Roditelji vam ne pomažu mnogo: sve što ostvarite plod je samo vašeg rada. Sposobni ste da shvatite osećanja i motive ljudi iz svoj eneposredne okoline i mogli biste da budete dobar diplomata. AKo imate izazovne aspekte, možda radite nešto što mora da se taji ili pak sumnjate u sebe samog.

Neptun u dvanaestoj kući


Osetljivi ste na svoju podsvest i na sve što se događa u vašoj psihi; povremeno se možete osećati kao zatočenik. Umetnička ste duša i posebno ste talentovani za ples. Dok god se spremno suočavate sa stvarnošću i ne varate sami sebe, možete biti pravo vrelo mudrostii imati izvanredan intuitivni uvid u stvari. Uprkos svojoj potrebi da pomažete drugima, imate duboko usađeno osećanje usamljenosti. Ovakav položaj je izvanredan za lekare, medicinsko osoblje i sve koji rade u bolnicama, veliki institucijama ili pružaju pomoć hendikepiranima.

izvor: Marion Marč i Džoan Mekevers
~Silk~
~Silk~

Broj poruka : 69
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  Izida Sub Feb 07, 2009 1:42 am

Neptun na 23 Skorpije u 9 kuci i da nepravi 90VE i 180MO mozda ali ovako.. ne svidja mi se, ubija me u pojam..


Poslednji izmenio pandora* dana Ned Feb 08, 2009 1:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  smesko Sub Feb 07, 2009 1:30 pm

moj neptun je u strelcu u 6 kuci..bas sam cituckala o ovakvom polozaju. Wink
to je sve sto moze ovaj zaljubljenik u astrologiju.zaljubljenik bez direktnog uplitanja..izgleda da mi falilo nesto malko da i izucavam bas astrologiju.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  Djomla Sub Feb 07, 2009 4:46 pm

Nale 83 ::
Volim sve ono sto NE simbolise!

Оргије, наркотике, психозе?

Djomla

Broj poruka : 52
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  zeka Sub Feb 07, 2009 4:59 pm

affraid
orginalno nema sta to je neptun
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  Djomla Sub Feb 07, 2009 7:38 pm

zeka ::affraid
orginalno nema sta to je neptun

Јел није?

Djomla

Broj poruka : 52
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  viktorij Pet Jun 18, 2010 8:49 pm

A kako biste okarakterisali moj neptun?

O Neptunu - Page 2 Natalna

Uploaded with ImageShack.us

viktorij

Broj poruka : 22
Datum upisa : 20.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  DzindzerSumadinka Sub Sep 18, 2010 2:18 am

Za moj Neptun u Strelcu sam cula da ima sledeca znacenja: Da sam rodjeni kockar Hedonista, sklona opijatima, obmanama od strane ranijih partnera (sto je tacno), probleme u trudnocama (i to je tacno, imala sam secer i pritisak u jednoj od trudnoca) probleme s porodjajem, problem s jednim od dece... Nije mi jasno da li me i (sada vec sadasnji partner) obmanjuje u necemu i kako to da prozrem? Brinem puno za decu, narocito za mladje pale
DzindzerSumadinka
DzindzerSumadinka

Broj poruka : 20
Локација : Beograd
Datum upisa : 17.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  malkav Čet Jun 30, 2011 12:55 am

mene to chudo da prostite samo zajebava
malkav
malkav

Broj poruka : 93
Godina : 47
Локација : zemun
Datum upisa : 11.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  Astrotanja Čet Jun 30, 2011 12:16 pm

na praktičene, ovozemaljske stvari ne deluje povoljno. Samo ako osoba ide putem duhovnosti, može da ublaži nepovoljno delovanje. Da ikroz neku vrstu žrtvovanja, pomaganja drugima, ako se osoba bavi nečim humani, altruističkim humanizmom, jer on ima osećaja i za patnje drugih, ili umetnošću, pa se onda kroz imaginaciju, stvaralačku maštu može pozitivno odratziti, ali kad je jak Neptun im puno"magle", obmana, iluzija i zato kaže da je duhovnost i življenje, osećanje princip univerzalne ljubavi taj put,koji može da dovede do razotrivanja istine, do mudrosti.

Neptuni maju izraženog i medijum, jer je on provodnik sa drige, suptilne svetove, nije za materjalnu i vidljivu stvarnost dobar.sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  Milica Čet Jun 30, 2011 1:29 pm

Ili da se kao ja bavi raskrinkavanjem obmana, iluzija i nejasnih stvari. Laughing

NE u 6.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  Fury Ned Jul 10, 2011 2:59 pm

Moj Neptun je na Asc u Sc, sklona sam samoobmanama najstrašnije, ali je deo velikog trigona sa Mesecom u Raku i Hironom u Ribama tako da... navikla sam se na njega i baš ga volim. Jedna od najdražih planeta ako ima takve .
Medjutim, moja ćerka ima Neptuna na IC i toliko me to nervira svaki put kad pogledam njen horoskop da uopšte ništa drugo ne mogu da vidim. Stalno pomislim na ono Duporovo "čudna smrt" i pripadne mi muka. I uopšte ne mogu njen horoskop da gledam, toliko me parališe taj Neptun na IC. A već je vreme da pogledam na koju stranu da je usmeravam...
Fury
Fury

Broj poruka : 3
Godina : 60
Локација : Beograd
Datum upisa : 10.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  Tanja1 Uto Mar 12, 2013 9:58 am

~Silk~ ::

Neptun u dvanaestoj kući


Osetljivi ste na svoju podsvest i na sve što se događa u vašoj psihi; povremeno se možete osećati kao zatočenik. Umetnička ste duša i posebno ste talentovani za ples. Dok god se spremno suočavate sa stvarnošću i ne varate sami sebe, možete biti pravo vrelo mudrostii imati izvanredan intuitivni uvid u stvari. Uprkos svojoj potrebi da pomažete drugima, imate duboko usađeno osećanje usamljenosti. Ovakav položaj je izvanredan za lekare, medicinsko osoblje i sve koji rade u bolnicama, veliki institucijama ili pružaju pomoć hendikepiranima.

Da, bas je ovako. Smile Jako sam osetljiva i osecam se povremeno kao zatocenik, da ne kazem neshvaceno, umetnicki tip i volim ples, dobra intuicija dok god sam iskrena prema sebi i ovo do kraja sve jako tacno. Jedino sto nisam odabrala zanimanje lekara, a zelela sam i jos uvek zelim da pomazem unesrecenima bilo fizicki ili psihicki. Psihologija i psihijatrija su mi strasti. Volim da delim savete ljudima kako da se izlece i iz nekog razloga uvek brinem za zdravlje drugih... empatija prenaglasena....

Jedino sto mi je Ne vladar 2. kuce - izrazito nematerijalna planeta vlada najmaterijalnijim poljem, verovatno necu imati mnogo novca, ali verujem da cu uvek biti duhovno bogata, a meni je to zaista najbitnije flower
Tanja1
Tanja1

Broj poruka : 118
Datum upisa : 22.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  Kris Sre Mar 13, 2013 3:38 am

Pozdrav svima Smile...meni je neptun u 4. kuci u strelcu u konjukciji sa merkurom i eto mene medju slikare Smile ali ujedno mi daje i te ruzicaste naocare pa ne prolazim bas dobro kad je prijateljstvo u pitanju..nekako ne mogu da ocenim ali se zato pomazem intuicijom
Kris
Kris

Broj poruka : 8
Godina : 45
Локација : Beograd
Datum upisa : 05.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

O Neptunu - Page 2 Empty Re: O Neptunu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu