Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podela stepena u kucama

4 posters

Ići dole

Podela stepena u kucama Empty Podela stepena u kucama

Počalji  pravoizpodsvesti Ned Apr 10, 2011 9:21 pm

Evo ne znam da li je pravo mesto, nadam se da ce moderatori premestiti ako sam stavila na pogresno mesto, malo sam citala po forumima i po knjigama, gde svaki stepen prirada po jednoj planeti npr. 1 stepen je stepen ovna, 2 stepen stepen bika, meni licno to nema smisla, zato sto pre svega onda imamo na kraju visak ili manjak i to delenje stepenova na kraju naprosto ne pije vodu, astrologija je nesto sto ne trpi nesavrsenost u tom smislu, ja licno smatram da ako pocinjemo od prvog stepena ovna, onda je 1 stepen - ovan, 2 stepen - lav 3 stepen strelac i tako u krug, videcete da tako 10 stepen je lav a 20 strelec, tako da se dekate dele po znacima, 1 pripada ovnu 2 lavu a 3 strelcu. Isto je i sa ostalim znacima ako je vazdusni znak onda podela unutar tih 30 stepeni podrazumeva samo podelu vazdusnih znaka, s tim da ako je vodolija u pitanju pocinjemo prvi stepen od vodolije a ako je vaga onda od vage, sta vi mislite o ovome?


Poslednji izmenio pravoizpodsvesti dana Pon Apr 11, 2011 1:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
pravoizpodsvesti
pravoizpodsvesti

Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podela stepena u kucama Empty Re: Podela stepena u kucama

Počalji  Dunja Ned Apr 10, 2011 9:37 pm

EXTRA TI JE SLIKA!! Smile))

potpuno u skladu sa nikom..Smile
prava FROJDOVA SANTA LEDA!!Smile

predivno!
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podela stepena u kucama Empty Re: Podela stepena u kucama

Počalji  Čarobnica Ned Apr 10, 2011 10:41 pm

pravoizpodsvesti ::Evo ne znam da li je pravo mesto, nadam se da ce moderatori premestiti ako sam stavila na pogresno mesto, malo sam citala po forumima i po knjigama, gde svaki stepen prirada po jednoj planeti npr. 1 stepen je stepen ovna, 2 stepen stepen bika, meni licno to nema smisla, zato sto pre svega onda imamo na kraju visak ili manjak i to delenje stepenova na kraju naprosto ne pije vodu, astrologija je nesto sto ne trpi nesavrsenost u tom smislu, ja licno smatram da ako pocinjemo od prvog stepena ovna, onda je 1 stepen - ovan, 2 stepen - lav 3 stepen strelac i tako u krug, videcete da tako 10 stepen je lav a 20 strelec, tako da se dekate dele po znacima, 1 pripada ovnu 2 lavu a 3 strelcu. Isto je i sa ostalim znacima ako je vazdusni znak onda podela unutar tih 30 stepeni podrazumeva samo podelu vazdusnih znaka, s tim da ako je vodolija u pitanju pocinjemo prvi stepen od vodolije a ako je vaga onda od vage, sta vi mislite o ovome?

Na pravom mestu je tema sunny

Od 25 do 29 stepena postoji precizna podela gde je svaki stepen podeljen na po 3 x 20 minuta i u tom rasponu stane svih 12 znaka što nije nesavršenstvo, za svakih 20 min po jedan znak po redu, dok 29 stepen preuzima osobine znaka u kome se nalazi...Zašto je to tako, iskreno nisam se trudila nadjem objašnjenje, ali znam da takva podela u samom tumačenju ima smisla Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podela stepena u kucama Empty Re: Podela stepena u kucama

Počalji  pravoizpodsvesti Pon Apr 11, 2011 1:26 pm

Da znam za tu podelu ali hocu reci da mi ne izgleda realna, jel ovan kao vatreni znak ne može u sebi sadržati i energije vodenih, vazdusnih i zemljanih znakova, samo vatrenih, bar je to neko moje razmisljanje Smile a možda i grešim, zato bi zaista volela da čujem šta mislite o tome...
pravoizpodsvesti
pravoizpodsvesti

Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podela stepena u kucama Empty Re: Podela stepena u kucama

Počalji  Čarobnica Pon Apr 11, 2011 2:17 pm

pravoizpodsvesti ::Da znam za tu podelu ali hocu reci da mi ne izgleda realna, jel ovan kao vatreni znak ne može u sebi sadržati i energije vodenih, vazdusnih i zemljanih znakova, samo vatrenih, bar je to neko moje razmisljanje Smile a možda i grešim, zato bi zaista volela da čujem šta mislite o tome...

Po tome bi onda Mars trebalo da se kreće samo kroz vatrene znake što je nemoguće, a u svakom znaku on ispoljava svoje osobine obojen dodatno znakom u kome je, ne treba ništa gledati odvojeno već jedno kroz drugo. Svi elementi koliko god da su odvojeni oni se medjusobno prožimaju i čine jedno savršenstvo, jedan bez drugog ne mogu, kao što i ne možemo da živimo samo jednu planetu kroz znak u kome se nalazi već kroz sve aspekte i kao što ne možemo da živimo samo jednu planetu već sve kroz ceo život - u nekom trenutku živimo Sunce, u drugom Mars u trećem Veneru u četvrtom Mesec, itd. Kao što se i mi kroz život menjamo tako i planete menjaju svoje osobine kroz znake i aspekte i na jedan način reaguje moj Mars u Blizancima a na drugi tvoj Mars u Biku Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podela stepena u kucama Empty Re: Podela stepena u kucama

Počalji  Astrotanja Pon Apr 11, 2011 6:16 pm

Pravoizpodsvesti pojedini astrolozi pridaju veći značaj stpenovima nego znacima, što po meni nema smisla i nije realno. Kako postoji i delovanje fiksnih zvezda koje se izuzetno sporo kreću i kako su one na određenim stepenovima nalaze fiksne zvezde, nije logično da veću pažnju posvetimo stpenu, nego uticaju znaka astrološkog, kao i recimo neke fiksne zvezde. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Podela stepena u kucama Empty Re: Podela stepena u kucama

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu