Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Planete u vrhu prve kuće

3 posters

Ići dole

Planete u vrhu prve kuće Empty Planete u vrhu prve kuće

Počalji  desertfox Ned Nov 27, 2011 6:17 pm

Pozdrav svima Smile

Elem moja dilema je sledeća - neki astrolozi tumače planete na kraju jedne kuće kao da pripadaju narednoj i to u mom slučaju manje-više "drastično" menja interpretaciju tih planeta. Kako ih treba tumačiti? Dvojako...?
Naime kao što se vidi na karti, moje Sunce je u Sco 14 09' a Venera u Sco 14 28' a druga kuća počinje na Sco 16 07'.

Jer ako Sunce tumačim kroz drugu kuću, onda to znači da moj primarni motiv u životu sticanje novca, što nije tako jer je meni zapravo primarni motiv karijera, posao tj. novac, finansijska dobit mi nije cilj koliko mi je cilj uspeh u poslu. Iako novac lako stičem svojim poslom i uspešno ga ulažem i obrnem, opet nije mi toliko bitan koliko uspeh u poslu.

Proverila sam mnoge izvore na netu tražeći odgovor za ovakvu poziciju i svako ima neko svoje tumačenje pa sam tek onda ostala zbunjena Smile Neko čak kaže da planete na kraju neke kuće govore koliko su te planete "sazrele", odnosno koliko se neka osoba afirmisala (ili napredovala) u toj oblasti koje planete u toj kući predstavljaju...

Dakle, da li se mogu ove dve planete tumačiti kao deo druge kuće ili ne? I na koliko stepeni od početka neke kuće treba da se nalazi planeta iz prethodne kuće da bi se tumačila u narednoj?

Hvala unapred svima Smile

Planete u vrhu prve kuće Natalchart

desertfox

Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Planete u vrhu prve kuće Empty Re: Planete u vrhu prve kuće

Počalji  Astrotanja Pon Nov 28, 2011 1:56 pm

Ovo je pitanje koje se čestoe javlja i koji unosi zabanu. Nephodno je znati ne samo sat nego i minut rođenja, jer otuda potiču te razlike u tumačenju. po onome što si napisala Sunce je u prvoj kući, ali ako deluje i na zaradu i donosi mogućnosti da se stiče, samim tim što je u no zašto to nije prioritet, zato što je Saturn u konjukciji sa Mc, a dispoztor Saturna je Mesec u Lavu u 10. pa je otuda važna karijera i dokazivanje kroz nju, kao i uspeh.

Celokupan natal je bitan i pri tumačenju natala pored analize pojedinačnih stvari vrši se i sinteza, pa se na osnovu toga dobija predstava šta je tu što je kod osobu najvišepo n mogu se donositi pojedinačni kreće njeni motivi, njeni životne težnje i kako može da ih relaizuje i u kojoj meri itd.Dakle, potrebno je objedinjenja celokupnog delovanja, jer dobar pozavalac astrologije će umeti da vidi šta je to što dominira u nakom natalu, šta pretežno određuje njeno delovanje i umeće objektivnije da oceni, nego pojedinac koji sam sebi gleda natal i vidi često ono što bi želeo da bude u njemu. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Planete u vrhu prve kuće Empty Re: Planete u vrhu prve kuće

Počalji  likac Pon Nov 28, 2011 3:45 pm

Astrotanja ::Ovo je pitanje koje se čestoe javlja i koji unosi zabanu. Nephodno je znati ne samo sat nego i minut rođenja, jer otuda potiču te razlike u tumačenju. po onome što si napisala Sunce je u prvoj kući, ali ako deluje i na zaradu i donosi mogućnosti da se stiče, samim tim što je u no zašto to nije prioritet, zato što je Saturn u konjukciji sa Mc, a dispoztor Saturna je Mesec u Lavu u 10. pa je otuda važna karijera i dokazivanje kroz nju, kao i uspeh.

Celokupan natal je bitan i pri tumačenju natala pored analize pojedinačnih stvari vrši se i sinteza, pa se na osnovu toga dobija predstava šta je tu što je kod osobu najvišepo n mogu se donositi pojedinačni kreće njeni motivi, njeni životne težnje i kako može da ih relaizuje i u kojoj meri itd.Dakle, potrebno je objedinjenja celokupnog delovanja, jer dobar pozavalac astrologije će umeti da vidi šta je to što dominira u nakom natalu, šta pretežno određuje njeno delovanje i umeće objektivnije da oceni, nego pojedinac koji sam sebi gleda natal i vidi često ono što bi želeo da bude u njemu. sunny

mogu ja nesto da prijupitam Embarassed ..mozda je glupo pitanje,ali sta znaci kad se planete nadju na nultim stepenima u solarnom horoskopu,meni je i mesec i uran na nultom jedan u prvi u biku drugi u ovnu,a jupiter na prvom setepenu bika..

likac

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Planete u vrhu prve kuće Empty Re: Planete u vrhu prve kuće

Počalji  Astrotanja Uto Nov 29, 2011 11:56 pm

Da, planete su na vrhu kuće najuticajnije to je tačno, a pri kraju najslabije deluju, jer su u pozadini.

Nultni stepen se smatra kriznim stepenom, ali to je već tema za sebe. sunny sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Planete u vrhu prve kuće Empty Re: Planete u vrhu prve kuće

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu