Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

6 kuca

+24
Igorakis86
Rasheljka
ana80
Aleksandra
Revelation
12.kuća
senka023
afrodita
joki22
Strelica
vedrana
Kocka je bacena
Izida
lado06
draganica
mesmerized
Nea
Jane
Čarobnica
Nale 83
Astrotanja
capella
zeka
beskrajnost
28 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

6 kuca Empty 6 kuca

Počalji  beskrajnost Sub Nov 29, 2008 6:49 am

zdravlje, posao i nasa okolina. Kod mene je prazno polje, mars je otisao u 7 kucu pa tako vecinom na poslu doista su uvijek oko mene muskarci, te s takvima imam uvijek dobru komunikaciju.
Volim posao brzo da uradim, i da ne budem na jednom mjestu, nebi voljela radit u uredima, ubitacno. Sto se tice zdravlja , imam migrene jer ovan vlada glavom.
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 40
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  zeka Ned Nov 30, 2008 7:24 pm

Mogla bi imati i problem sa vilicom da ne stoji dobro i onda nesto pritiska i stvara nervozu
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  capella Ned Nov 30, 2008 7:38 pm

Vrh moje 6 je u Strijelcu a Jupiter u X u konjunkciji sa Marsom u Ovnu.
Tko da uvijek imam problema sa autoritetima.
capella
capella

Broj poruka : 28
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Astrotanja Ned Dec 07, 2008 3:26 pm

Vrh šeste mi je u Jarcu, Saturn mi je u 8. u Ribama. Saturn mi je u opoziciji sa Mesecom i u sektila Venerom vl. desete. Signifkator Saturna je Neptun koji je u Škopriji u konjukciji sa suncem u 4. i otuda sam ja posvećena svom poslu i radim ga privatno.
Šesta kuća u Jarcu ukazuje na odgovornosti, efikasnosti u radu, vrednoći. Posao koji radim mene neobično privlači i ja se dobro osećam pomažući drugima. Kako je Saturn u sekstilu sa Venerom, a Venera u Jarcu u petoj, moj hobi je posato moj posao. Ovaj sekstil pomaže i u rešavanju zdravstvenih problema, koji su vezani za Jarca, a to su bolovi u kičmi, kao i drugi problemi koje uslovljava Saturn opozicija Meseca. Ulažući trud, menjaju ći ishranu, zbog Meseca u Devici, menja se i Metboizam rad probavnih orhana. čime raste vitalnost i rešavaju se hronični problemi vezani za urinarno-reproduktivne organe, zbog Saturna u osmoj.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Nale 83 Ned Dec 07, 2008 7:12 pm

Moze li par reci o mojoj VI kuci? Ostale jos i nekako ali nju nikako ne mogu da rastumacim! Jednostavno ne mogu nista sa nicim da povezem Embarassed !
Nale 83
Nale 83

Broj poruka : 98
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Astrotanja Ned Dec 07, 2008 7:58 pm

Ovde je često na poslu prisutna neka porodična atmosfera, bliskost, ili se unose osećanja u posao koji se radi, jer je vrh šeste u Raku. Kako je Mesec u Vagi u osmoj onda je to često i timski posao, koji podrazumeva saradnju, udruživanje. Podrška od drugih je važna za posao.Moguće da u izboru zanimanje , posla, bude i nešto nasledno. Šta ti dušo studiraš?

Kada je zdravlje u pitanju, onda su osetljiva pordručija urinarni organi, stomak, grudi, koža. Osećanja utiču na zdravlj, posebno potisnuta osećanja. Moguće su i neke nasledne bolesti po ženskoj liniji, pa se raspitaj kako bi mogla da preventivno deluješ. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Čarobnica Ned Dec 07, 2008 9:17 pm

Šesta kuća u Biku prazna, vladar Venera u 11.kući u Škorpiji. Mogla bi da pokaže posao preko prijatelja, što ukazuje na to da sam poslednji posao našla preko prijateljice. A isto tako i prijatnu prijateljsku atmosferu na poslu, timski rad...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Nale 83 Pon Dec 08, 2008 2:57 am

Astrotanja ::Ovde je često na poslu prisutna neka porodična atmosfera, bliskost, ili se unose osećanja u posao koji se radi, jer je vrh šeste u Raku. Kako je Mesec u Vagi u osmoj onda je to često i timski posao, koji podrazumeva saradnju, udruživanje. Podrška od drugih je važna za posao.Moguće da u izboru zanimanje , posla, bude i nešto nasledno. Šta ti dušo studiraš?

Kada je zdravlje u pitanju, onda su osetljiva pordručija urinarni organi, stomak, grudi,koža. Osećanja utiču na zdravlj, posebno potisnuta osećanja.Moguće su i neke nasledne bolesti po ženskoj liniji, pa se raspitaj kako bi mogla da preventivno deluješ. Smile

Studiram Menadzment. Zelja mi je da jednoga dana radim sa finansijama za sta imam aspektu u natalu.
Ovo boldovano je zaista tacno i sa tim imam problema! A sto se naslednih bolesti po zenskoj liniji tice jedino srce i srcani problemi? Imam li aspekta za te bolesti? Kako se meni cini-da, zbog Ovna!
HVALA.
Nale 83
Nale 83

Broj poruka : 98
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Jane Pon Dec 08, 2008 1:29 pm

Šesta kuća je povezana s poslom i vrstom posla kojeg obavljamo za novac, s radnim metodama i govori o našoj sposobnosti da shvatimo koji su praktični problemi u poslu prisutni i kako ih riješiti. Ova kuća može opisivati radne uvijete ili okolinu u kojoj radimo, kakva je suradnja s kolegama na poslu. Također nam može pokazati da li je posao koji obavljamo opasan po naše zdravlje. Druga domena kojom vlada ova kuća jest zdravlje. Ona može pokazati da li smo dobrog ili lošeg zdravlja, da li imamo kakve sklonosti prema određenim bolestima, kakve su nam higijenske i prehrambene navike. Znak na vrhu ove kuće nam govori kako osoba organizira svoj osobni život i što poduzima u cilju rješavanja određenih problema. Šesta kuća je povezana i s učenjem i podučavanjem određenih vještina koje nam pomažu u životu.

Jako naglašena šesta kuća, na području seksualnosti, govori o osobi koja seksu možda pristupa previše sistematski, proučavajući svaki detalj i oblik seksualnosti. Prisutnost teških aspekata može naglasiti odnos učenik / učitelj unutar neke veze koje može biti pozitivno usmjereno. U negativnom pravcu usmjereno osoba može igrati ulogu rob / gospodar u vezi i stvarati sadomazohistički odnos. Ukoliko je ovo slučaj - trebalo bi takve uloge pokušati održati unutar seksualnog života, jer ako se ovo ponašanje iskaže u svakodnevnom životu u međuljudskim odnosima - jasno je da će doći do frustracija. Kvadrature prema ovoj kući pokazuju poteškoće i ponavljanje pogrešaka u seksualnom životu prije nego li se postigne zadovoljavajuća veza.

autor: Lorin Čerina
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Jane Pon Dec 08, 2008 1:33 pm

To je jedan opis 6. kuće i njene simbolike. Kad sam već naišla na njega, pa da ga stavim i ovdje. Wink

Inače, vrh moje 6. u Vodenjaku, tu se nalazi Mo koji radi sljedeće aspekte Mo90Sa, Mo180Asc i Mo90Mc. Moglo bi i bolje...
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Astrotanja Pon Dec 08, 2008 2:02 pm

Tačno, šesta se odnose i na kolege, kao i na one koje su ispod nas u poslu. Moguće je da ćeš više sarđivti sa žnama na poslu, odnsno kolegenicama. Inače ovo za povezivanje seksulanosti sa šestom mi je nešto novo, pa si me bacila u razmišlenje.
Mesec u šestoj donosi iznenadne promene na poslu, kao i nove tehnologije, novi pristup radu sa ljudima,nove poslovne programe., posao koji je vezan za rad sa ljudima itd. Kako ti je u kvadratu sa Saturnom, moglo bi biti poteškoća u prihvatanju tih novina, ili bi mogla biti na meti kritike, ili provere tvog rada i slično.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Nea Pon Dec 08, 2008 4:49 pm

Meni 6 u Jarcu, a Saturn retrogradan na MC-u, bez ijednog aspekta (osim 90ASC) Very Happy

Samo zato sto mi je 6 u Jarcu, ja sam na poslu ozbiljna, odgovorna i sistematicna, i slazem se odlicno s kolegama iako sam uvijek na distanci (rijetko stvaram prijatelje na poslu). Premda zbog trece kuce imam potrebu stalno seliti i mijenjati okolinu i uvjete, kad god promijenim opet ustolicim stare svakodnevne navike i rituale - to je valjda ovaj Jarac..

Saturn na MC, usamljen i visoko postavljen, daje mi golemu samokritiku i koci me u razvoju eventualnih potencijala kojih uopce nisam svjesna. Kada moram sebe "reklamirati" da bih se sto bolje prodala (na intervjuima za posao) to mi je ziva muka jer mi prvo i prirodno dodje da sebe iskritiziram na duhoviti nacin; o sebi pohvalno govoriti mi je strano i osjecam se tada kao da glumim (a los sam glumac, slabo se uzivljavam u tudje).
Vise volim poslove gdje nemam puno odgovornosti jer sam totalno neambiciozna.

Ova sesta i deseta su u nesrazmjeru s ostatkom moje karte, pogotovo sa Venerom na ASC, tako da cesto osjecam da bih bila najsretnije bice na kugli zemaljskoj da samo ne moram raditi i imati obaveze, da samo mogu biti i ciniti ono sto me volja (pisati, citati, diskutirati, razmjenjivati ideje i prijedloge, itd itd itd) !!! Ta djecja ceznja s godinama naravno blijedi, ali uvijek ce ostati neispunjena potreba (jer kad mogu raditi ono sto me tog trenutka zanima a ne nesto sto "moram", vrijeme mi brze prolazi, opustena sam, jedva sam uopce gladna, i ni minute mi nije dosadno...)
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  mesmerized Čet Dec 11, 2008 1:17 pm

Kod mene se sve vrti oko 6. kuce i nekako je, bar meni, mnogo komplikovana i svasta bi tu moglo da se kaze... kao da je okosnica citavog horoskopa..
Em sto je Sunce tu, em je stelijum, vlad. Asc-a, pa jos i ukljestena Skorpija... vladar kuce, Ve, je u upravo u ovoj kuci, a ona je ujedno i vladar ukljestenog Bika u 12. kuci...
Venera je u uzajamnoj recepciji sa jednim vl. Plutonom, a pravi sekstil sa drugim, Marsom.
Prvo, ne bavim se medicinom (to svima prvo padne na pamet), a i nemam bas odgovoran odnos prema svom zdravlju, i pored Me i Ur ovde. Ur me moze iznenaditi i sto se zdravlja tice, ali i promena posla... A dodatno i gubljenje zivaca zbog posla.
Ne volim fizicke poslove (Ve), ali volim da se bavim nekim detaljima, zanimaju me nove tehnologije, iako se jos nisam oprobala. So i Ur prave 120 sa Mo iz 3. koji je vladar 2. kuce, kazu mogla bih pisati i zaradjivati od toga, ali to mi nikada nije palo na pamet, stavise, mislim da mi pisanje i ne ide bas...
Ovde se nalazi i Me, vladar AC-a, u Skorpiji, koji me najbolje opisuje, moj nacin razmisljanja i komunikaciju.

Eto, izvdojila sam par stvari, ali me zanima sta vi vidite u ovoj 6. kuci, bilo sta sto vam je zapalo za oko...
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Astrotanja Čet Dec 11, 2008 3:07 pm

Vrh šeste je u Vagi pa je važno da je atmosfera na poslu miroljubiva, skladna, posebno što je i Venera na vrhu šeste, što često govori o tome da se u poslu nalazi zadovoljstvo, često da je na poslu više koleginica i sl. Venera u 6. poprima osobine i Venere u devici, pa si perfekcionista u poslu, da svakom poslu daš i nešto svoje. Isto tako kako vrme prolazi tako će delovati i Merkur, pa će biti perioda kada će biti više komunikacije, razmene, ili informacija. Kako je povezana treća i šesta, to su u pitanju originalne ideje, novine i sl, dakle specifičan način razmišljanja i rada, zatim idividualizam, ili originalnost u poslu, ili prihvatanje novih načina rad, pa i tehnologije. Kada bude faza vezana za Sunce u šestoj onda to mogu biti i kontakti sa inostranstvom, ili rad u nekoj stranoj firmi.


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Čet Dec 11, 2008 4:48 pm, izmenio ukupno 2 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Nea Čet Dec 11, 2008 3:28 pm

Evo kako sam ja sve protumacila!! Very Happy
(Kako jos ucim, voljela bih dobiti feedback.. )
Upao mi je u oci ovaj Mjesec u Lavu u trecoj - doduse 90VE - to je jedina planeta u prvom kvadrantu i jos u Lavu, sto je navodno ambicija, pa me zanima, Mesmerized, jesi li ti osoba koja zna sto hoce?
Venera u 6toj moze oznacavati sluzenje drugima, kao Pepeljuga, i to se bas ne svidja tvom ambicioznom Mjesecu... Mozda ces zapoceti rad negdje kao podredjena, a zatim zahvaljujuci dobrim kontaktima te svojoj snalazljivosti i prilagodbi napredovati do onoga sto te uistinu zanima, npr nesto u vezi s tehnologijom? Taj interes dolazi od UR i ME (rad ruku, mehanika, preciznost) i oni su u sekstilu sa Mjesecom, dakle to je nesto sto ti stvarno lezi na srcu i sudeci po aspektima moglo bi biti ono u cemu ces uspjeti i od cega ces (dobro) zaradjivati.
Trigon Sunca i Mjeseca, sunce blizu DESC - da li to obecava uzbudljivog partnera (SO0UR, SO dispozitor MO!) kojega ces takodjer upoznati baveci se time sto te zanima, i on ce biti tvoj kolega?
Cini mi se uzasno pozitivno to sto imas trigon Sunca i Mjeseca i egzaktan sekstil Venere i Marsa (blago ti se!!!!! Smile )
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  mesmerized Čet Dec 11, 2008 6:15 pm

Tanja – bas tako kako si opisala, narocito za Ve. Ona i cini da moram raditi posao koji me ispunjava. A zanima me primena novih tehnologija u okviru moje struke, ranije sam imala los stav prema tome, ali je izgleda pocela sledeca faza kako ti kazes, danas samo upijam nove vestine i razvijam “Me” i “Ur” sposobnosti i pravi sam geek . Valjda ce iz originalnosti proizaci i neka dobra ideja (jos je i MC u Vodoliji) i da cu, kako Nea kaze, dobro zaradjivati od toga. Smile
Inace, kako se te faze posmatraju? samo kao faze koje nastupaju jedna posle druge ili se moze, putem direkcija, tranzita, odrediti kada nastupaju? Pitam onako, teorijski...

Nea (ako jos ucis, odlicno ti ide) – ponekad nisam sigurna da znam sta zapravo hocu. Kao sam ambiciozna, ali nekako sve splasne, izmigolji se, posustanem zbog nedostatka samopouzdanja, pa onda opet – veliki planovi itd. A mozda me bas taj sindrom Pepeljuge koci da se drznem i pokusam nesto vise.

A sto se pratnera tice – izgleda da ne mogu da izbegnem kolegu – vl. 5. u 6., Ve u 6., Ju u 5, jos i So kod Dc Smile
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Astrotanja Čet Dec 11, 2008 6:24 pm

Te faze se mogu rsagledavati i koz direkcije najviše. narvno da i tranziti utiču, ali su obn više vezan za određene životne etape. Moj suprug takođe ima izraženu šestu i kod njega su baš bile prisutne periodi koji su se izrazito razlikovali po vrsti posla, a bilo je promena zanimanja takođe su se razlikovali po uspešnosti.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Nea Čet Dec 11, 2008 9:25 pm

Sada cu malo offtopic, ali mozda nije strasno ako se iz toga nesto moze nauciti:
Da li se na taj nacin promatraju i planeti po svim ostalim kucama? Npr ako netko ima na pocetku sedme Saturna a na kraju Veneru, da li se to tumaci kao poteskoce u ostvarivanju partnerstava u pocetku zivota, a kasnije nakon postizanja zrelosti - lijepi uspjeh (ili cak, ako se radi o muskarcu, u pocetku starije zene a kasnije sve mladje i mladje)?
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Astrotanja Čet Dec 11, 2008 9:51 pm

Sve zavisi od celog horoskopa, od toga da li ta osoba ima posao koji je vezan za javnost, ili rad sa strankama,ili da li postoji poslovno partnerstvo,da li se udružuje sa nekim i zbog posla. Zavisi i iz koje kuće dolazi ta planeta, u ovom slučaju Venera. Ona može da pokaže i da kasnije u životu ima skladnije odnose sa drugima, ili miroljubivost i veći sklad u partnerstvu sa godinama.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  draganica Pet Dec 19, 2008 11:31 pm

vrh VI u strelcu, vladar u II... koji posao bi meni odgovarao? inače radim dva posla honorarno

draganica

Broj poruka : 25
Godina : 43
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  zeka Sub Dec 20, 2008 12:49 am

Jupiter u devici je usluzni posao koji ne zadovoljava,trebalo bi isforsirati sopstveni biznis pa makar i to da poducavas ili sluzis u sopstvenoj reziji
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  draganica Sub Dec 20, 2008 1:01 am

zeka ::Jupiter u devici je usluzni posao koji ne zadovoljava,trebalo bi isforsirati sopstveni biznis pa makar i to da poducavas ili sluzis u sopstvenoj reziji

imaš li neku ideju šta bi to moglo biti?

draganica

Broj poruka : 25
Godina : 43
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  zeka Sub Dec 20, 2008 2:57 am

proizvodnja mnostvo nekih sitnih delova
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Astrotanja Sub Dec 20, 2008 10:59 am

Ne određuje samo šesta kuća posao, već ceo natal. Tako recimo, tebi Draganice je vl. druge kuće , koji se između ostalog odnosi na zaradu Sunce, koje je u 10. i to egzaltirano u Ovnu, što govori da bi ti najbolje na finansijskom planu prošla kada bi počela da koristiš to svoje Sunce u 10, dakle da ti budeš " glavna" u poslu, da budeš ona koja vodi posao. Kako je signifkator Sunca u Marsu i on opisuje da se dosta enegrije i volje treba uložiti u posao, koji bi mogao doneti i brzu zaradu. Kad ostvariš svoju karijeru, ostvariš svoje ambicije, onda ćeš se i sam realizovati, ali i postići finansijski uspeh.
Pošto Sunce predstavlja oca moguće da tvoje posao bude sličan očevom poslu. Ti si ionako sličnija njemu.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  lado06 Čet Dec 25, 2008 8:49 pm

vrh 6.kuce mi je u vodoliji i prazna. bas ne znam da se snadjem....moze pomooooc.....
uran skoro na Asc u devici...joj ne znam da povezem...
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

6 kuca Empty Re: 6 kuca

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu