Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

3 posters

Ići dole

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA??? Empty DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

Počalji  sputana Pon Dec 03, 2012 8:42 pm

Evo i ja da dodam jednu dejvisonku, cula sam da dejvison ne radi ako dvoje nisu u kontaktu vec, e pa kod mene je nesto izmedju, nismo imali fizicki kontakt ali se dugo dopisujemo, pa me zanima kuda bi ovo moglo da vodi, unapred zahvalna.




P.S. ja sam starija


http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img641/1523/dejvisonka.gif
sputana
sputana

Broj poruka : 96
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA??? Empty Re: DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

Počalji  antonija&srdjan Uto Dec 04, 2012 8:02 pm

Ja se licno ne oslanjam na dejvison (prednost dajem uporednom) ali kazu da on ozivljava sa pocetkom jednog odnosa/ veze, i vremenom dobija na snazi. Dopisivanje smatram vrstom odnosa tako da mislim da bi mogla da ceprkas po dejvisonu.

Ascedent dejvisona u Ovnu znaci da muskarac rukovodi tim odnosom. Veza brzo pocne, ali postoji mogucnost isto tako brzog zavrsetka. Kako je Ovan znak koji naglasava sebe, ovo moze govoriti o egocentricnosti u odnosu. Povoljno polozen MO ili VE, daju stabilnu vezu, jer samo jako naglašena zenstvenost moze da parira tako naglasenoj muskoj strani, izrazenoj kroz Asc dejvisona.

pozdrav


antonija&srdjan

Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA??? Empty Re: DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

Počalji  sputana Uto Dec 04, 2012 8:41 pm

antonija&srdjan ::Ja se licno ne oslanjam na dejvison (prednost dajem uporednom) ali kazu da on ozivljava sa pocetkom jednog odnosa/ veze, i vremenom dobija na snazi. Dopisivanje smatram vrstom odnosa tako da mislim da bi mogla da ceprkas po dejvisonu.

Ascedent dejvisona u Ovnu znaci da muskarac rukovodi tim odnosom. Veza brzo pocne, ali postoji mogucnost isto tako brzog zavrsetka. Kako je Ovan znak koji naglasava sebe, ovo moze govoriti o egocentricnosti u odnosu. Povoljno polozen MO ili VE, daju stabilnu vezu, jer samo jako naglašena zenstvenost moze da parira tako naglasenoj muskoj strani, izrazenoj kroz Asc dejvisona.

pozdrav

Hvala Antonija, zaista dosta toga receno sa malo reci postavicu sinastriju onda, pa mozda dobijem jos neku interpretaciju.
sputana
sputana

Broj poruka : 96
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA??? Empty Re: DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

Počalji  ena1976 Sre Dec 05, 2012 8:24 pm

Sputana, ne razumem se u Davison, ali evo ti jedan tekst, pa možda ti pomogne:
"Prvom kućom predstavljena je starija osoba, dok bi mlađoj pripadala VII. Možemo reći da je logično da prvom kućom bude opisan muškarac, a VII žena, jer je to slično rođenju - kada izlazi prvo glava, koja je simbolično pripisana muškarcu, pa zatim telo, kojim vlada ženski princip. Svakako da je češći slučaj da je muškarac stariji od žene, ali za situaciju kada to nije slučaj, savjetujem da starijoj osobi pripišete prvu kuću jer - kao i prilikom rađanja - nekada se desi da prvo izađu noge pa zatim glava!
Kad hoćemo da vidimo stanje žene kroz ovaj odnos, obratićemo pažnju na VE i MO, kao i na vladara kuće kojom je predstavljena (najčešće sedmu kuću i vladara sedme kuće). Za muškarca ćemo posmatrati muške planete - MA i SO, kao i vladara kuće kojom je predstavljen (najčešće prvu kuću i vladara prve kuće). Postavka muških i ženskih planeta umnogome opisuje aktere veze i njihova individualna dešavanja, dok će odnosi među ženskim i muškim planetama opisati sam odnos među njima.
Najvažnije je procijeniti vladare I i VII i njihov odnos, kao i VE i MA i njihov odnos. Nakon toga, u horoskopu odnosa vrlo je bitna pozicija MO i SO. Dobar horoskop bio bi definisan dobrim odnosom vladara I i VII, njihovim harmoničnim odnosom prema VE ili svetlima, ili dobrim odnosom vladara 5. i VII. Dobro položena VE obećava sreću i ljubav. O srećnom odnosu će govoriti i benefici postavljeni u uglovne kuće, dok će malefične planete govoriti o problemima i nesreći. Nesreću donosi i loše postavljena VE, naročito ako se nađe na 29° bilo kog znaka. Napr, ako vidimo MA 0 VE na 29° nekog znaka, to govori o jakoj strasti i burnom početku veze, ali ujedno moramo zaključiti da je veza na samom početku već na kraju i da nema nikakvu perspektivu.
Kada su svetla dobro postavljena, čest je slučaj bračne zajednice, dok naglašenost VE i MA ukazuje na strasnu i intezivnu vezu..
Kada je u horoskopu odnosa jako naglašena XII sa dobro položenim strastvenim planetama, zaključujemo da se radi o tajnoj ljubavi, koja teško može da se potpuno izrazi. Ovaj način razmišljanja primjenjujemo na sve vrste drugih naglašenosti, bez obzira da li se radi o polju, znaku ili planeti. Naglašenost planete je njen položaj u uglovnim kućama, egzaltacija, kao i njeni egzaktni aspekti, naročito konjukcije. U takvim postavkama je zapisana glavna sudbina odnosa.
Naprimer - ako je JU na MC-u reći ćemo da, kroz ovu vezu, osobe prosperiraju i bivaju srećnije. Ukoliko je SA loše naglašen ili kvadrira VE ili MO, vidimo da je veza osuđena na propast, često uz veliku patnju.
Važno je naglasiti da je u primarno važan uticaj planeta, dok tačke - Asc, Desc, Mc, fortuna i čvorovi...nemaju toliki efekat na realno dešavanje u odnosu, pa uvek uzimamo njihove vladare kao nosioce sudbine onoga što te nematerijalne tačke predstavljaju.
Svaka osa Asc-Desc nosi u sebi suprotnost i samim tim odnos, pa on lako prelazi iz jedne 'krajnosti' u drugu, baš kao što su akteri odnosa uvek dve različite osobe. Asc bi u tom slučaju predstavljao sam početak odnosa i njegovo prirodu, dok bi VII kućom bio opisan njen dalji razvoj. Dakle, i jedan i drugi ugao (I i VII kuća) su veoma važni, pri čemu se od I počinje, a VII nastaje. Najvažnije je da su vladari I i VII kuće harmonično aspektovani, jer to govori o balansu među suprotnostima i donosi stabilnost odnosu."
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA??? Empty Re: DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

Počalji  sputana Čet Dec 06, 2012 1:34 am

znam taj tekst, ali ipak hvala, mada mislim da si trebala da postavis i izvor ? htela sam samo neko misljenje drugih, ono prakticno primenjeno znanje.. hvala u svakom slucaju :*
sputana
sputana

Broj poruka : 96
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA??? Empty Re: DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

Počalji  ena1976 Čet Dec 06, 2012 7:29 pm

Nema na čemu. Ne znam ko je autor teksta, zato nisam stavila. Dobila sam ga odavno od prijateljice, pretpostavljam da je skinut sa interneta.
Moj ti je savet da se držiš uporednog horoskopa, jer mi se desilo da imam odličan Davison koji je obećavao "sve roze" a loš uporedni, i ispostavilo se da je uporedni bio "onaj pravi" Sad
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA??? Empty Re: DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

Počalji  sputana Čet Dec 06, 2012 8:25 pm

ja sam bre nesto kapirala da je najvaznija sinastrija, a uporedni i dejvison samo pomocni ? jel znas citas uporedni ?
sputana
sputana

Broj poruka : 96
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA??? Empty Re: DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

Počalji  ena1976 Pet Dec 07, 2012 8:33 pm

ne znam baš, ali sam nabavila neku knjigu gde su objašnjeni aspekti, pa je sad čitam i pokušavam da naučim
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA??? Empty Re: DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

Počalji  sputana Pet Dec 07, 2012 9:42 pm

ok, javi kad se usavrsis Smile
sputana
sputana

Broj poruka : 96
Datum upisa : 04.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA??? Empty Re: DEJVISON DA LI SE VREDI CIMATI OKO OVOGA???

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu