Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto

3 posters

Ići dole

Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto Empty Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto

Počalji  vanja1983 Sub Mar 23, 2013 5:33 pm

Pošto jos uvek ne mogu da postavim natalnu u potpis (mislim da mora da prođe nedelju dana, ako sam dobro shvatila), pokusacu ovako...

U njegovom natalu, Sunce (11. kuca, vladar 6. na 19 st jarca) pravi opoziciju na Mesec (5. kuca, vladar 5. na 27.st raka). Opozicija je kvadrirana Plutonom (7. kuca, vladar 8. na 26.st umetnute vage). Znaci, T kvadrat...

U sinastriji imamo ponovljeni taj grozni T kvadrat, samo skoro egzaktan jer je moje Sunce na 26 jarca (u 12. kući, inace vladar umetnutog lava u 7.). Drugim rečima, egzaktno ga kvadrira njegov Pluton, a ono egzaktno opozicionira njegov Mesec (Mesec mu je inače egzaktno na mom DC-u. Kao da moje Sunce tu popunjava neku rupu i kompletira nešto loše?

Primetila sam jos nešto, možda i nije toliko bitno, ali... On u natalu ima Uran (u 9.kuci, vladar 12., na 3.st Strelca) u sekstilu sa konjukcijom Merkura i retro Venere (u 12.kuci, Merkur vladar 7., Venera vladar umetnute vage u 7., na 7. st vodolije). U sinastriji imamo ovo ponavljanje koje cenim da je generacijsko, s tim sto je moj Uran (u 9. kuci, vladar umetnute vodolije iz 1. i dispozitor vladara 7.) na 7.stepenu. Dakle, opet koriguje ovaj aspekt u egzaktni...

Dodala bih i da je prilikom upoznavanja i daljih susreta (sve u apsolutnoj simbolici Urana), uvek neka planeta svojim tranzitom pokretala neku od ove dve konfiguracije...

Ako može neko iskusniji malo da mi pojasni šta bi navedeno moglo da znači, bila bih jako zahvalana Very Happy

vanja1983

Broj poruka : 16
Godina : 41
Локација : beograd
Datum upisa : 23.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto Empty Re: Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto

Počalji  ena1976 Ned Mar 24, 2013 12:06 am

Zašto imaš tako loše mišljenje o T-kvadratu?
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto Empty Re: Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto

Počalji  vanja1983 Ned Mar 24, 2013 2:03 am

Ne znam puno o T kvadratu i ostalim konfiguracijama, tek sam pocela da ih istrazujem, ali o T kvadratu nisam jos procitala nesto lepo. Samo da to moze biti tezak aspekt u natalu. Sto se tice sinastrija, pronasla sam jedino da tzv. 4.noga, odnosno tudja planeta koja opozicionira planetu koja pravi kvadrate, malo popravlja stvari. Pogledala sam gomilu natalnih i sinastrija (malo sam fanatik kada me nesto zainteresuje Very Happy ), i ni u jednoj nisam videla nista slicno (generacijske planete u kojnukciji da, mada to ne racunam). Jedini slican slucaj je sinastrija mojih roditelja gde mamin mesec predstavlja tu 4. nogu tatinom T kvadratu, s tim sto su orbisi 3,4 i nista nije egzaktno. Sto se njih tice, njihov brak nikada nisam dozivljavala kao neku romansu veka, stabilno je, nema trzavica, ali previse razvodnjeno i pasivno za moj ukus. Mislila sam da uopste nemaju neke znacajne i izazovne aspekte, posto nemaju po meni nista filmski i interesantno...

vanja1983

Broj poruka : 16
Godina : 41
Локација : beograd
Datum upisa : 23.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto Empty Re: Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto

Počalji  ena1976 Ned Mar 24, 2013 9:57 pm

Evo ja ću ti napisati nešto lepo Smile
T-kvadrat je konfiguracija prisutna u horoskopima većine uspešnih ili na neki način uticajnih ljudi. Daje dosta energije i motivacije. Energija T-kvadrata gura osobu napred, uz jasan osećaj za cilj i smer, i čini ih sposobnim da prevaziđu svaku prepreku koja bi drugim ljudima izgledala nepremostiva. Planeta koja pravi kvadrate na planete u opozicij, pokazuje kako T kvadrat rešava svoje dileme.
Eto, ukratko nešto pozitivno o T kvadratu, u natalu. Što se sinastrija tiče, ne razumem se dovoljno Neutral

p.s. kao što se može videti iz moje natalne, imam T-kvadrat VE180PL, kvadrirani od strane MA
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto Empty Re: Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto

Počalji  vanja1983 Pon Mar 25, 2013 2:20 pm

Hvala Ena, sad cu da se bacim na detaljnije proucavanje konfiguracija. Kao sto rekoh - ne znam puno o tome Smile

vanja1983

Broj poruka : 16
Godina : 41
Локација : beograd
Datum upisa : 23.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto Empty Re: Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto

Počalji  ena1976 Pon Mar 25, 2013 7:52 pm

Nema na čemu.
Sve ima svoje pozitivne i negativne strane. Od našeg stava ( odnosno optimizma-pesimizma) zavisi kojoj ćemo dati prednost flower
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto Empty Re: Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto

Počalji  Antelope Sub Apr 27, 2013 7:35 pm

ena1976 ::Evo ja ću ti napisati nešto lepo Smile
Planeta koja pravi kvadrate na planete u opozicij, pokazuje kako T kvadrat rešava svoje dileme.
Procitala sam na par mesta da je " situacija " koja se nalazi na 180 stepeni od planete/a koja/e prave kvadrat,
razresenje T - kvadrata. Mada je meni ovo napisano vise logicno.

A kada smo vec kod ove teme, imam i ja neke svoje dileme, pa bih vas zamolila da se ukljucite. Smile

Za sebe sam vec prostudirala, kakve mi probleme ova konfiguracija donosi, a vas bih zamolila da mi protumacite ovaj kvadrat kod mog decka.
Napomenula bih da je razveden, s' obzirom da mu je MA - ziza kvadrata, vladar VII polja ...

Moj natal:
https://s1327.photobucket.com/user/Antelope989/media/352d08b6-e5ff-47bd-b40e-ee3c91109a6e_zpsac5016a3.jpg.html

Deckov natal:
https://s1327.photobucket.com/user/Antelope989/media/3c0cd3c3-2b2c-424a-a576-bcb979ac6339_zpse0f45d33.jpg.html

Sinastrija:
https://s1327.photobucket.com/user/Antelope989/media/e77bf84c-9b84-423d-84a4-1bd07d8d4809_zps2d2f59d7.jpg.html

vanja1983 ::Samo da to moze biti tezak aspekt u natalu. Sto se tice sinastrija, pronasla sam jedino da tzv. 4.noga, odnosno tudja planeta koja opozicionira planetu koja pravi kvadrate, malo popravlja stvari.
Njegovo SO koje upada u moje VII polje u opoziciji je sa mojim SAoURoNE, koji su deo T - kvadrata. Oduvek mi je to delovalo totalno katastrofalno,
ali ako zaista pije vodu to sto ste naveli, onda mi je lakse. Kako biste opisali ove opozicije ??

A kako tumaciti kada partnerova planeta kvadrira zizu T - kvadrata partnera ?? Isto to njegovo SO, kvadrira moj ME ... inace vladara mog VII polja.

A kako tumaciti dobre aspekte ?? Tipa, moje SOoMA u trigonu su sa njegovom VE, a u sextilu sa njegovim NE.



Antelope

Broj poruka : 17
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto Empty Re: Kompletiranje egzaktnog T kvadrata i jos nesto

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu