Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih?

5 posters

Ići dole

Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih? Empty Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih?

Počalji  Astrotanja Čet Sep 12, 2013 10:21 am

Kritika je vrlo neprijatan i negativan način delovanja na druge, čak i kada je podsticajna, ona je obeležena negativnom energijom. Mnogima je ona navika i često je zatičemo kod osoba koje su nezadovoljne sobom. Osobe koje su izložene stalnim kritikama drugih, odnosno koje su u kontaktu sa osobama koje ih kritikuju, vide i upozoravaju samo neke njihove greške, ili nedostakte su po mom iskustvo one koje imaju Mesec u Devici, čak i da nemaju neki neapeti aspekte Meseca, ali češće kada imaju opoziciju, ili kvadrat Meseca sa Saturnom, pa nailazi na umenjivanje njenih vrednosti, omalovažavanje u vidu kritike što izaziva tugu, ali kada se suoči sa tim i shvati da je kritika ono što je izvor potiče iz nezadovoljstva, razočaranosti, ojeđenosti druge strane može da dovede sebe u stanje ignorisanja kritike.

Kada je Mesec u Devici u kvadratu,ili opoziciji s Neptunom, osoba može da bude osetljiva, preostljiva često,zbunjena, što je drugi kritikuju.

Kada je Mesecu u Devici napetom aspektu sa Uranom, onda kritika dolazi iznenada, neočekivno i to može da uznemiri, ili pogodi osobu.

Osobe koje imaju Mesec u napetom sa Merkurom, onda ima nesporzum u komuniaciji, zameranja u onom ešto se kaže, ili kako se razmišlja, ili u stvaovima te osobe i sl?

Kakava su vaša isustva u vezi ove teme?Smile 
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih? Empty Re: Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih?

Počalji  wanja Čet Sep 12, 2013 7:48 pm

Moj Mo je u kvadratu sa Merkurom.Ne mogu za sebe da kazem da sam neka zdrta osoba kojoj je samo stalo do sopstvenog misljenja.Ali istina je da se moji stavovi kose sa necijim,ali pa zar to nije i normalno? Obzirom da je meni brat predsstavlhen Merkurom,kao vladar 3 polja eee..sa njim cesto imam nesuglasice.Sada mozda i redje.Ali kao mali,a obzirom da sam mu ja bila staratelj,nesuglasice su mi jako tesko padale.

wanja

Broj poruka : 87
Godina : 46
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih? Empty Re: Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih?

Počalji  Astrotanja Čet Sep 12, 2013 10:53 pm

Wanja , reč je o Mesecu u Devici u kvadratu sa Merkurom.Wink 
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih? Empty Re: Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih?

Počalji  Bambola Pon Sep 16, 2013 11:20 pm

Pa moze biti da mi je to postalo tako normalno, sto me kritikuju od djetinjstva do sada da se i ne obazirem. Prvo roditelji su mi vrlo tome skloni, majka mi nicim nije zadovoljna. Potom sam u skoli bila vjecito na stubu srama, a sad sam nekako oguglala na to, pritom priroda profesije je da se izlazem kritici i misljenju drugih. Valjda sto mi je dispozitor mjeseca u 10. Da toliko su me nakritikovali u zivotu da mi je to postala profesija.
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih? Empty Re: Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih?

Počalji  malamo Uto Sep 17, 2013 10:06 am

Bambola ::Pa moze biti da mi je to postalo tako normalno, sto me kritikuju od djetinjstva do sada da se i ne obazirem. Prvo roditelji su mi vrlo tome skloni, majka mi nicim nije zadovoljna. Potom sam u skoli bila vjecito na stubu srama, a sad sam nekako oguglala na to, pritom priroda profesije je da se izlazem kritici i misljenju drugih. Valjda sto mi je dispozitor mjeseca u 10. Da toliko su me nakritikovali u zivotu da mi je to postala profesija.
i ja imam mo u devici, majka me je uvek kritikovala i jos uvek to radi, sta god da uradim / nije dobro, tako da, isti slucaj kao kod tebe, nicim nije zadovoljna. zapravo, dok sam bila mladja mislila sam da je problem u meni pa sam uvek te kritike i negodovanja s njene strane primala k srcu sto mi je stvaralo nervozu i tugu, pa sam se uvek pitala sta to sa mnom nije u redu.
kasnije sam shvatila da je sa mnom sve u redu, samo sto nas dve smo dijametralno razlicitih karaktera i da me ,prosto, nikad nece razumeti (sto ne znaci da me ne voli vec da joj nisam sasvim jasna Smile  ). vremenom sam se pomirila s tim i naucila da zivim s tim Smile 
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih? Empty Re: Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih?

Počalji  Strijelac Sre Sep 18, 2013 1:40 pm

Moj Mjesec je u Lavu konjukcija Saturn koji dolazi iz sedme kuće - suprug (Djevica, stelijum u Djevici) je kritičar perfekcionist i tačno osjećam njega u tom Saturnu što mi stoji nad glavom ... a i otac je takav, vječno nezadovoljan, pa i majka ... velika doza neraspoloženja i depresije mi dolazi iz te konjukcije i zbog tih konstantnih kritika

Strijelac

Broj poruka : 52
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih? Empty Re: Koje su to osobe koje se najviše susreću sa kritikama drugih?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu