Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

+6
Strelica
hajkula
Bambola
lado06
Čarobnica
Astrotanja
10 posters

Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Astrotanja Sub Dec 13, 2008 4:48 pm

Danas je dan kada će provejavati laži, ovo se odnosu na prepodnevne sati, kada tranzitni Mesec bude u opoziciji sa Merkurom?
Koji su to aspekti koji doprinose neiskrenosti? Primetila sam da kod muškaraca kada je tranzitno Sunce u nekom aspektu sa natalnim Neptunom utiče na neiskrenost. Tako deluje i semi kvadart, kvadrat Sunca sa natalnim Neptunom i opozicija,.?

Merkur takođe utiče na neiskrenost. Pa tako u kvadratu sa ascednetom može da utiče na neiskrenost. Uglavnom na laži mogu da utiču i razni aspekti Merkura, kao što je čak i konjukcija sa Suncem, kvadrat u horoskopu muškarca.
Šta je to u natalu što uslovljava lažljivost, osim aspekat Sunca i Neptuna i Merkur i Neptuna, Merkura i Jupitera, mislim prevashodno na opozicije, kvadrat, ali i konjukciju. Nekima ovi aspekti dovode da budu prevareni, da dožive velike prevare, ali da često i oni varaju.

Kakve je vaše iskustvo i da li ste primetili šta ljude čini lažljivim?


Poslednji izmenio Astrotanja dana Sub Dec 13, 2008 5:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Čarobnica Sub Dec 13, 2008 5:11 pm

Moje iskustvo govori da su to Mesec semikvadrat Merkur i Merkur semikvadrat Neptun, više ne znaš u šta da poveruješ od onoga što čuješ. Dok je nisam bolje upoznala osobu sa ovakvim aspektima u sve sam verovala. Sada već mogu da osetim šta tu može da bude istina a šta laž.

Ovde bih rekla i da je reč o velikoj mašti, idealizaciji, nešto što bi neka osoba volela a zna da joj je nedostižno, pa onda izmišlja ne bi li sebe uzdigla pred drugima. A s druge strane i lažima se koristi da bi sakrila nešto što možda baš nije idealno, ili u skladu s moralom, da bi sebi dala prostora i vremena za nešto, da sakrije svoje pravo lice....i onda priča, priča, priča i priča da ne možeš da dodješ do reči i da bilo šta prokomentarišeš ili kažeš...e a kad dodješ do reči i kreneš da pitaš i komentarišeš neku od laži, tj. pokušavaš da je otkriješ, e onda se skreće tema:) i ostaneš bez odgovora.....
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  lado06 Ned Dec 14, 2008 12:07 am

ja obično budem prevarena Shocked a znam i zasto.NE u 3.kuci u skorpiji u opoziciji sa SO. mislim da su ljudi bolji nego sto jesu...idealizujem ih
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Bambola Uto Jan 13, 2009 10:31 am

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 10:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty ih

Počalji  hajkula Sub Feb 21, 2009 2:13 am

merkur+ saturn = precutkivanje, znaci precute se bitni detalji i smisao se drasticno izmeni

merkur+jupiter=preuvelicavanje, znaci preuvelicaju se bitni detalji i smisao se drasticno izmeni

merkur+pluton=koristi slabu tacku kod sagovornika, na pr. zna sta ,,volis,, da cujes, navede te da pomislis da je to on rekao da je tako kako ti ,,zelis, mislis,, da jeste... ako razumete sta hocu da kazem, uvek nekako srusi argumente, receno gubi smisao... podmetne da si rekao i podmetne ti, namesti ti, sta da kazes...
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Astrotanja Sub Feb 21, 2009 11:34 am

Hajkula,osobe sa Merkrom u opoziciji , kavadratu sa Jupiterom mogu biti , neiskrene osobe, koje su u stanju da prevera druge i neispune obećanja.Naravno njima se događaju da nešto sprečava da ispune obećanje. Primetila sam da im okolnosti ne dozvoljavaju remete planove, pa ne mogu da ispune eobećanja, ali ne reguju pa da isprave, da se recimo jave kada ne mogu recimo da dođu na zakazani sastanak i sl, jer im moralne vrednosti nisu na mestu.


Slažem se i sa tobom da osobe sa Saturnom u nekom neharmmoničnom aspektu sa Merkurom, posebno sa kvadratom i konjukcijom, mogu da prećute, ali to često to čine da ne bi nekog povredile. One su svesne da to čine, a događa im se da zbog toga budu veoma iskritikovani, pogotovo ako je Saturn u kvadrtu sa Merkurom.

Moje iskustvo sa Plutonom u kvadratu sa Merkurom je da osobe koje to imaju su u stanju da druge ubeđuju, da ih navode na svoje razmišljanje, ali ako je Jupiter dobro posatavljen onda je to moralna osoba. Ove osobe su dobre u razotkrivnju tajni, ali po meni tu nema neiskrenosti, ako nešto drugo ne navodi u natalu na to. Osobe koje imaju aspekte između Merkura i Plutona sklone su da imaju tajne ili da kriju nešto , ali ne da bi nekog prevarile, već da b sakrile nešto ponekad bolno u njihovom životu, ili imaju profesionalne tajne, a često se bave i zanimanjima vezanim za tajne, sve zavisi i koje kuće veže ovaj aspekt.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty naravno

Počalji  hajkula Sub Feb 21, 2009 6:25 pm

Jeste, Astrotanja, slazem se sa svim sto si pisala, za aspekte Merkura sa Saturnom, Jupiterom, Plutonom. Naravno da uvek treba gledati celu natalnu kartu.
Da je neko vise ili manje dobar ne odredjuje jedan ili dva aspekta nego ceo horoskop. Zato mi je bilo malo bez veze da za aspekt Jupiter+Merkur kazem lazna obecanja, preuvelicavanje sta ce uciniti, sto vazi i za dobre i za lose aspekte JU i ME, jer se desava da ostatak horoskopa negira mogucnost da to urade, okolnosti ne dozvole... bez ulazenja u njihovu dobrotu, moral.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Strelica Sub Feb 28, 2009 1:30 am

Ja ne lazem da bih stvorila drugaciju sliku, ali lazem da bih izbegla nastavak price i glupa ili nepotrebna podpitanja... To pripisujem mom Merkuru u konjukciji sa Neptunom
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Čarobnica Pon Mar 09, 2009 8:10 pm

Našla sam dva aspekta koji govore o laži, neiskrenosti kod iste osobe, aspekt koji bih nazvala "laži, laži, laži me ti to radiš najbolje": Merkur u 1. opozicija Saturn, Merkur kvadrat Jupiter u 2.kući, ih...sve mi je jasno...uh a preuveličava za dva kvadrata...i onda to što preuveliča brzo pukne kao balon od sapunice i retko bude i ono što je preuveličano... Basketball Laughing
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Strelica Pon Mar 09, 2009 10:27 pm

Mwrkur Jupietr...logicno...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Čarobnica Pon Mar 09, 2009 10:39 pm

Pretpostavljam da se neiskrenost i prećutkivanje odnose na 0, 90 i 180...a šta je 60 i 120? Šta ti aspekti daju?
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Astrotanja Pon Mar 09, 2009 11:18 pm

Tu imamo, vernost i lojalnost, ali moguće su protekcije, ustupci od drugih,ili pomoć od neke osobe, zavisi u kojim kućama su ovi aspekti i u kojem znaku. Etični i dobronamerni. Obično su prijatni, ljubazni i imaju dobru komunikaciju, ukoliko drugi aspekti to ne remete. Realnije sagledavaju stvarnost i teže moralnosti. Poztivnim misima naginjuju i optimisti su itd. Naravno ovi aspekti su dobri i za učenje, posebno kada je uključena deveta, treća, ili jedanaesta. Smile


Poslednji izmenio Astrotanja dana Uto Mar 10, 2009 1:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Čarobnica Uto Mar 10, 2009 12:35 am

Astrotanja ::Tu imamo, vernost i lojalnost, ali moguće su projetekcije, ustupci od drugih,ili pomoć od neke osobe, zavisi u kojim kućama su ovi aspekti i kojem znaku. Etiični i dobronamerni. Obično su pirjatni, ljubazi i imaju dobru komunikacij, ukoliko drugi aspekti to ne remete. Relnije sagledvaju stvarnost i teže moralnosti. Poztivnijm misima naginjuju i optimisti su itd. Naravno ovi aspekti su dobri i za učenje, posebno kada je uključena deveta, treća, ili jedanaesta.

Hvala Tanja Very Happy sunny
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  alea Pon Dec 21, 2009 10:56 am

Evo, ja imam separacioni kvadrat JU i ME, pri čemu mi je ME vladar VII i X kuće, kao ME 120 SA, separacioni od 8*...ne znam da li rade uopšte...

ME u škorpiji u široj konjukciji sa MO mi daje zaista da mogu da osetim tudje slabosti, procenim bolne tačke, nanjušim laž...Uvek znam mnogo, mnogo više nego što kažem.

Kada se o drugima radi, umem često da preterujem, da budem ponekad previše i optimistična, pričam tako da druge podignem iz bedaka, umem stvari da napravim lepšim nego što jesu, da ulijem nadu, ali, pre mi se dešava da neke stvari prećutim, nego da svesno, namerno lažem. Mislim da sam ponekad osoba koja bi svojim rečima i mrtvog iz groba podigla, koliko god to nekad bilo nerealno... Smile

U stvari, i ako lažem, ja smatram pre da je to izbegavanje istine.Smile Nikada ne lažem sa namerom da nekog povredim, već mi se češće dešava da prećutim nešto, da ne bih čoveka povredila. Mislim da sam jako empatična osoba.
Prosto, ponekad nemam srca da kažem nekome nešto surovo i da mu time slomim srce...

Tome valjda doprinosi što mi je JU u vodoliji...

Ponekad je lepša mala laž koja izmami osmeh, nego surova istina koja izmami suzu...Smile

Inače, aspekt izmedju JU i ME često imaju astrolozi. Imao ga je ako se ne varam i sam Mile Dupor.
Dobri aspekti ova dva tela daju da se osoba izražava jasno, i što je najbitnije da ga uvek shvate na pravi način.

Meni je najgore bilo razumeti osobu koji ima SA180ME90NE, pri čemu je ME u ribama.
Mislim da je to osoba koja ne samo da laže i mulja, već živi u svom izmišljenom svetu koji ima jako malo dodira sa stvarnošću, i nema hrabrosti da se suoči sa drugom stranom, znači nije dorasla zreloj komunikaciji. Pa onda, kada se razočara, padne u depresivno stanje, i pita se "zašto?".
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  lado06 Uto Dec 22, 2009 3:38 am

Mislim da lazljive osobe moraju imati aspekt ME,ili 3.kuca kao komunikacija,kao namera.
E sad ono sto me buni je da li su to kvadrati sa nekom od planeta...JU,NE,SA ili su trigoni?

Jer kako god bilo lazov mora biti inteligentan covek jer to radi smisljeno.Naravno ako ne pricamo o obicnim varalicama.Mislim da i lazov mora imati dobro postavljenog ME pa je dobar govornik,slatkoreciv.....

Znaci pitanje je da li lazovi imaju dobro postavljenog ME?
I da li lazovi mogu imati dobar aspekt ME sa nekom od planeta?
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  alea Uto Dec 22, 2009 12:34 pm

Evo ovako:
Ja poznajem jednu osobu sa ME u vodoliji ( a po nekima je ME u ovom znaku egzaltiran) ali je 90 MA u škorpiji. Ne znam raspored kuća, pa ne mogu o tome da komentarišem.

Poenta je u tome da je po meni to podmukao ME, jer sve zna, sve proceni i pre nego što se desilo, ali mu MA u škorpiji misli čini mračnima, dubokim, podmuklim, možda i da čini stvari koje nisu korektne, radi svog ličnog interesa...spreman da osmisli neku prevaru...lukav, prepreden...
Ako je naglašen ovan u horoskopu, eto egoiste koji je uz to i pametan da sve čini u svoju korist, koji se ne libi da slaže...Makijavelista "Cilj opravdava sredstva..."...lično mišljenje moje.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty vedrana

Počalji  vedrana Sre Dec 30, 2009 3:41 pm

Moj primer je da dosta stvari precutkujem,da ne povredim druge ljude.Neptun mi nema kvadrate.
Ali astroloski po vama,zasto toliko od strane drugih ljudi dozivljavam lazi i prevare Question
vedrana
vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Milica Čet Dec 31, 2009 1:20 pm

Mislim da je moj horoskop jako dobar primet gde postoje aspekti koji bi se mogli tumačiti da volim da lažem, ali s druge strane postoje i oni aspekti koji me teraju na istinu i moralnost.
Ti koji me teraju na moralnost i izgovaranje istine ili onoga što zaista mislim su daleko jači od ovih koji to nisu.
Da vidimo:

Vladar 3. i 12. polja mi je Merkur koji je otišao u 9. polje u Ribama je i u kvadratu je sa dispozitorom- Neptunom= laganje, varanje, prevare
Ali koga?
Gde je Neptun?
U 6. polju, dolazi od podređenih na poslu. Tako da ja verujem da će se taj aspekt kod mene tako filtrirati.
Neptun mi je i 180 sa Mesecom kao vladarom Asc., što mi je zzaistadalo to da ljude uglavnom vidim kao dobre...međutim, vremenom zbog loših iskustava, razvih sumnjičavost na kubni (ne valaj ni to).


Dalje, vladar mog 2. polja (polje govora) je Sunce koje je na MC-u, pa još u Ovnu.
To Sunce je u egzaktnoj opoziciji sa Marsom na IC-u.
Da li mislite da ja sa ovim aspektom umem a da ne strefim rečima pravo među oči? Laughing
Samo da mi je ovog aspekta, ne bi tu bilo ništa od laganja.

Dalje, imam Me120 Ur- davno negde je Hajkula napisala da je ovo aspekt osobe koja progovori makar i na lakat.
E tako je i kod mene.

Plus Saturn u Vagi u 4. polju- jak osećaj za pravdu
Plus Ju u 4. 120 Mesec (vladar horoskopa)- jak moral- ja mislim da kad bih ljude lagala da bi me grom spalio.

E sad, gde se odslikava u mojim mislima i izjavama onaj Me90Ne- u satiri, u karikiranju, u tome što volim da pričam.
Imam smisla za gore navedene stvari i ljudi mi često govore da bih trebala interperetacije događaja na taj način (moj satirično- karikir način) da zapisujem i prodajem. tongue
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  zelena dolina Pon Jul 12, 2010 5:38 pm

super tema...Ja takodje idealizujem sve i svasta...imam NE180MO...izgleda da ne umem da se naucim pameti...
a obraticu paznju na aspekte koje ste sugerisali...pogotovo na aspekt ME i JU...hm a jel mogu da lazu ljudi koji nemaju taj aspekt a da imaju punu 12 kucu, posto imam i takva iskustva, mozda da nazovem to pre "prikrivanje istine" ? !
...mada iskreno ima i nekoliko njih sa MO lavu koji vole da drame i preuvelicavaju pa se cini kao da lazu ali ustvari oni vole da filuju kao da je nesto mnogo bolje (uglavnom bolje) ili gore nego sto jeste Very Happy
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Milica Sre Jul 28, 2010 2:03 am

zelena dolina ::super tema...Ja takodje idealizujem sve i svasta...imam NE180MO...izgleda da ne umem da se naucim pameti...
a obraticu paznju na aspekte koje ste sugerisali...pogotovo na aspekt ME i JU...hm a jel mogu da lazu ljudi koji nemaju taj aspekt a da imaju punu 12 kucu, posto imam i takva iskustva, mozda da nazovem to pre "prikrivanje istine" ? !
...mada iskreno ima i nekoliko njih sa MO lavu koji vole da drame i preuvelicavaju pa se cini kao da lazu ali ustvari oni vole da filuju kao da je nesto mnogo bolje (uglavnom bolje) ili gore nego sto jeste Very Happy
Preuveličavanje će dati planete u aspektu sa Jupiterom...tipa me90ju, me180ju (plus tvrdoglavost)....ili šta već vlada trećim polje u lošem aspekzu sa Jupijem.Smile
Laganje, muljanje....tu mora da bude uplaten Neptun i znak Riba.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti? Empty Re: Šta nas čini lažljivim, koji su to tranziti i aspekti?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu