Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tranzit Kirona

3 posters

Ići dole

Tranzit Kirona  Empty Tranzit Kirona

Počalji  ZvezdaDanica Uto Nov 22, 2016 3:42 am

Da li ste primetili da su Vam se bitni dogadjaji poklapali sa tranzitnim Kironom na uglovima?
Kiron Mi se priblizava MC-u, i u potrazi za objasnjenjem na stranim sajtovima naisla sam na opasku da je tesko aspektovan Kiron I natalno i u tranzitima prisutan u horoskopima zrtava silovanja.
Iz radoznalosti sam bacila pogled na tranzite dana kada sam silovanje jedva izbegla (nazalost batine nisam) i shvatila da mi se tog dana Kiron nalazio tacno na descendentu!
Dakle tranzitni Kiron0DC,180 natalni ASC i VE i 90 SA. Priznajem da nisam ranije razmatrala ulogu Kirona u tom dogadjaju jer je istovremeno bio aktuelan tranzitni NE 180 natalno SO (a ja sam na prevaru ušla u ta kola), natalni SA je bio u 12. Kuci na 7* od ASC0VE, a izvukao me je verovatno JU60ASC. JU je tranzitirao polje 3. a ja sam utekla iskacuci iz auta u pokretu usred sume.
Osim sto me je taj dogadjaj jako istraumirao, secam se da je itekako imao reperkusije na moje odnose sa drugim ljudima, na prvom mestu na moje odnose sa tadasnjim deckom koji tu moju traumu uopste nije ozbiljno shvatio i vise energije utrosio na kritiku "kako sam mogla da budem tako glupa", nego sto mi je pomagao da taj dogadjaj prevazidjem. Iz ove persp ktive razumem njegovu reakciju, ali je cinjenica da je taj dogadjaj bio trigger za moje visrmesecno osecanje duboke neshvacenosti, i rekla bih, usamljenosti. Dakle definitivno fizicka povreda, ali i emotivna, sto od strane partnera, sto od strane manijaka.

ZvezdaDanica

Broj poruka : 8
Datum upisa : 06.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit Kirona  Empty Re: Tranzit Kirona

Počalji  ZvezdaDanica Uto Nov 22, 2016 4:19 am

Tranzitni Kiron na ASC - nije bio u pitanju tacan aspekt, Kiron je bio na 4* od ASC tacno na SMČ u 12. kuci-preseljenje, tesko mi je palo jer Sam bila dete I izgubila sve drugare. Nesto kasnije, opet Kiron na istom mestu, na SMČ na 4* do ASC - povreda oka.

Tranzitni Kiron na IC - secam se da su mi se roditelji u tovreme jako mucili i borili sa besparicom i da su generalno bila tuzna vvremena.

Nisam uocila jasnu vezu tranzita preko planeta, imala sam nedavno trigon Venere I Kirona, aspekt koji Magy society smatra ultimativnim ljubavnim tranzitom i nista mi se u pogledu ljubavi nije dogodilo.

ZvezdaDanica

Broj poruka : 8
Datum upisa : 06.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit Kirona  Empty Re: Tranzit Kirona

Počalji  lilyrose Uto Jun 06, 2017 9:28 pm

Može li netko da objasni tzv. Kironov povratak, budući da tako malo toga nalazim na netu... Naime, čitam da se on dešava oko 51. godine, međutim ja imam 48 i upravo će krajem juna/početkom jula biti egzaktna konjukcija tranzitnog Kirona na moj natalni na 28 Riba..
Nalazi se natalno u 1. kući i u opoziciji na planete u 7 (Pluton, Jupiter, Uran, ne znam koji se orbis gleda), te u sekstilu sa Mjesecom i trigonu sa Neptunom...

Trenutno nisam u dobrom razdoblju, a ova opozicija natalnog i tranzitnog Kirona na planete u 7.kući baš ne ohrabruje.... No No )

https://i.imgur.com/QEdq0It.gif
lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit Kirona  Empty Re: Tranzit Kirona

Počalji  logos Uto Jun 06, 2017 11:06 pm

lilyrose ::Može li netko da objasni tzv. Kironov povratak, budući da tako malo toga nalazim na netu... Naime, čitam da se on dešava oko 51. godine, međutim ja imam 48 i upravo će krajem juna/početkom jula biti egzaktna konjukcija tranzitnog Kirona na moj natalni na 28 Riba..
Nalazi se natalno u 1. kući i u opoziciji na planete u 7 (Pluton, Jupiter, Uran, ne znam koji se orbis gleda), te u sekstilu sa Mjesecom i trigonu sa Neptunom...

Trenutno nisam u dobrom razdoblju, a ova opozicija natalnog i tranzitnog Kirona na planete u 7.kući baš ne ohrabruje....

Citiram sebe iz posta 28 Sep 2016: "Jupiter (sreća, stavovi, ubeđenja) u VII kući (partner) u znaku Vage (partnerski odnos), vlada konjunkcijom Sunca (osoba) i Merkura (komunikacija) koji su vladari VII kuće, nalazi se u konjunkciji sa Uranom (svađe, prekidi) koji je na 3° (stepen Blizanaca - komunikacija) znaka Vage i Plutonom (fatalno, stradanje i regeneracija) koji je na 24° (stepen Riba - skrivanje, nejasno, laž) znaka Device (bolest, sitničarenje). Sve ovo može ukazivati na ne baš sjajne odnose sa partnerom i na oslanjanje na sreću ali obzirom da je pomenuti stelijum (Jupiter, Uran, Pluton) u opoziciji sa natalnim Chironom (ranjeni iscelitelj, rana koja teško zarasta) iz I kuće (osoba) i znaka Riba, osoba uglavnom postaje neka vrsta žrtve." Zašto?. Zato što je tranzitni Chiron na natalnom, tj. na 28° znaka Riba i uglavnom sve rečeno naglašava ili ako hoćete karmička predispozicija deluje.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tranzit Kirona  Empty Re: Tranzit Kirona

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu