Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zimska ljubav

2 posters

Ići dole

Zimska ljubav Empty Zimska ljubav

Počalji  Jelenčica 036 Sre Okt 18, 2017 7:51 pm

Pocetkom 2018. godine prelazak tranzitnog So i Ve preko natalne Ve i JU u jarcu,petom polju daje povoljan period za ljubav.Tada cu imati i konj,tranzitnog Sa sa VE.Da li  bi tada mogla zapoceti vezu sa momkom koga sam upoznala u julu ove god?Da li ta konj Sa i Ve moze doneti njega Rolling EyesZimska ljubav Solar11

Jelenčica 036

Broj poruka : 12
Datum upisa : 12.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Zimska ljubav Empty Re: Zimska ljubav

Počalji  logos Čet Okt 19, 2017 1:47 am

Jelenčica 036 ::Pocetkom 2018. godine prelazak tranzitnog So i Ve preko natalne Ve i JU u jarcu,petom polju daje povoljan period za ljubav.Tada cu imati i konj,tranzitnog Sa sa VE.Da li  bi tada mogla zapoceti vezu sa momkom koga sam upoznala u julu ove god?Da li ta konj Sa i Ve moze doneti njega.

Već je nešto napisano u vezi toga na temi "NOVA LJUBAV" početkom maja meseca ove godine a sada bih se nadovezao na to. V kuća (ljubav, zabavljanje, razonoda, provod) obuhvata dva znaka, Jarac (teškoće, problemi, čekanje, kalkulisanje, racionalnost, zrele godine, odsustvo emocija, depresivnost, pesimizam) i Vodoliju (prijatelji, slobode, nezavisnost, prekidi, svađe, stalno traženje novog, bez kontinuiteta). Prvi vladar Saturn je u konjunkciji sa Suncem (osoba) u III kući (komuniciranje, pričanje, retorika) u znaku Škorpije (telesni kontakti) što se može protumačiti da je mnogo toga u oblasti teorije sa čekanjem i sračunato - suprotno potrebnom opuštanju i spontanosti itekako potrebnih pri zabavljanju. Sunce je vladar XII kuće (zatvorenost, izolovanost, preispitivanje samog sebe, iluzije, iskrivljena slika realnosti, zabune). Mesec (emocije, psiha, duša) je u Škorpiji u padu (loš položaj) u konjunkciji sa svojim vladarom Plutonom (fatalno, stradanje i regeneracija, potreba za radikalnim promenama) isto u Škorpiji (u sedištu - jak položaj) a od aspekata imaju sekstil sa Neptunom (zatvorenost, izolovanost, preispitivanje samog sebe, iluzije, iskrivljena slika realnosti, zabune) koji je na 29° ("stepen plača") znaka Strelca (stavovi, ubeđenja, optimizam, sreća) što može ukazivati da ponekad zablude i sikrivljena slika mogu doneti lažnu sreću i emocionalnu ispunjenost, i neugodan kvadrat sa svojim drugim vladarom Marsom (akcija, muškarac, telesni kontakt) iz V kuće (zabavljanje, ljubav) i iz znaka Vodolije (nestalno, kako-kad) što uglavnom ukazuje na preko potrebni telesni kontakt za emocionalno ispunjenje jer je Mars u skladnom sekstilu sa Suncem (osoba).

Pominjana Venera i Jupiter sa kraja IV kuće, u znaku Jarca astrološki ne obećavaju jer su sa Neptunom u nepovolnom stelijumu a Jupiter je u padu (loš položaj) tako da ni tranziti astrološki ne obećavaju već mogu samo potencirati rečeno. Potrebno je dosta raditi na preko potrebnom optimizmu, prilagođavanju, izbegavati kalkulisanje i izgrađivati pozitivne lične stavove koji bi omogućili da se stvore predispozicije za opuštanje i uživanje u zabavljanju i u ljubavi. Na to ukazuju tranziti Plutona i Saturna kroz V kuću, Saturn - teškoće, problemi, pesimizam i Pluton - stradanje i regeneracija i radikalne promene kao neizbežno). Dakle, raditi na sebi je prava stvar koja može rezultirati ispunjenju, zadovoljstvu i sreći.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zimska ljubav Empty Re: Zimska ljubav

Počalji  Jelenčica 036 Čet Okt 19, 2017 10:05 pm

Hvala Logos-u na temeljnom objasnjenju.Da,u maju si gledao moj natal i bas kako sto si i rekao usledio je skoro period u kome sam mislila da sam dotakla dno. Crying or Very sad Posle fatalnog zaljubljivanja letos prizeljkivala sam mogucnost veze sa tim momkom bar pocetkom 2018.ali zvezde izgleda imaju drugaciji plan za mene Embarassed

Jelenčica 036

Broj poruka : 12
Datum upisa : 12.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Zimska ljubav Empty Re: Zimska ljubav

Počalji  logos Pet Okt 20, 2017 11:46 am

Jelenčica 036 ::Hvala Logos-u na temeljnom objasnjenju.Da,u maju si gledao moj natal i bas kako sto si i rekao usledio je skoro  period u kome sam mislila da sam dotakla dno. Crying or Very sad Posle fatalnog zaljubljivanja letos  prizeljkivala sam mogucnost veze sa tim momkom bar pocetkom 2018.ali zvezde izgleda imaju drugaciji plan za mene Embarassed

Zbog velike koncentracije planeta na malom prostoru dosta znakova i kuća je prazno a planete imaju malo aspekata. Uglavnom su to konjunkcije, par sekstila i par trigona sa Asc je astrološki malo za neku veću dinamiku i aktivnost tako da se čekaju tranziti koji uglavnom ukazuju na mogućnosti i dešavanja. Brze planete brzo izađu iz aspekta a spore spadaju u malefike (loše) i ukazuju na potrebnu više veština i strpljenja da se nešto uspe osim Jupitera mada on može ukazivati i na uvećanje nečeg što nije povoljno. Sad, šta je - tu je, ima mogućnosti koje treba iskoristiti. Pošto smo na astrološkom sajtu i logika treba da bude astrološka.

Mars (aktivnost, rad, energija, telesni kontakti) i Sunce (osoba, otac, autoritet) u horoskopu ženskih osoba ukazuju na tip muškaraca koji osobi odgovaraju i sa kojima bi ostvarivala najbolje kontakte. Mars je u V kući i na 3° znaka Vodolije, vlada VIII i III kućom a od aspekata ima neugodan aspekt kvadrata sa Mesecom i svojim suvladarom Plutonom iz znaka Škorpije kao i povoljan sekstil sa Suncem sa kraja III kuće i znaka Škorpije. Sunce je, dakle, u III kući i na kraju znaka Škorpije a od aspekata ima pomenuti sekstil sa Marsom, konjunkciju sa Saturnom i Južnim čvorom i opozicije sa Chironom i Severnim čvorom. Ovo može ukazivati na veliku ulogu muškarca i telesnog kontakta u tvom životu a muškarac bi trebalo biti zabavan, neuobičajen, nezavistan, da voli slobodu i provode, druželjubiv, stalno u pokretu, pričljiv, magnetski privlačan i da to očekuje i kod tebe, po malo ljubomoran, impulsivan, koji ume da se posvađa, koji voli tehniku i računare a možda i astrologiju, donekle nepouzdan i za koga bi možda morala ponekad da se žrtvuješ da bi veza opstala koji može biti tvrdoglav i pomalo oštar (Sunce na Bunguli).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zimska ljubav Empty Re: Zimska ljubav

Počalji  Jelenčica 036 Pet Okt 20, 2017 8:36 pm

Sve si lepo rekao.Za mene je muska figura,tj.moj muskarac uvek bio bitan u zivotu.Tacno uz sebe i vidim muskarca kao sto si ga ti opisao, iako su svi moji bivsi momci bili povuceni,mirni,odmereni,ozbiljni,da ne kazem cutolozi.Mozda je bas to zbog 5polja u jarcu.Rolling Eyes Uvek je izbor padao na one koji su totalno drugaciji od mene Smile

Jelenčica 036

Broj poruka : 12
Datum upisa : 12.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Zimska ljubav Empty Re: Zimska ljubav

Počalji  logos Sub Okt 21, 2017 11:16 am

Jelenčica 036 ::Sve si lepo rekao.Za mene je muska figura,tj.moj muskarac uvek bio bitan u zivotu.Tacno uz sebe i vidim muskarca kao sto si ga ti opisao, iako su svi moji bivsi momci bili povuceni,mirni,odmereni,ozbiljni,da ne kazem cutolozi.Mozda je bas to zbog 5polja u jarcu.Rolling Eyes Uvek je izbor padao na one koji su totalno drugaciji od mene Smile

Znak Jarca na vrhu V kuće a vladar Saturn u III ukazuje na škrtost u rečima, ozbiljnost. konciznost i hladnokrvnost u zabavama, ljubavi i razonodi a znaka Riba na vrhu VII kuće simbolizuje partnere koji su ćutljivi, povučeni, zatvoreni, sumnjičavi, tajnoviti, introspektivni, intuitivni ali i lažni dok vladar Neptun na 29° Strelca na sklonost ka pukom filozofiranju i na čudnim stavovima i ubeđenjima.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zimska ljubav Empty Re: Zimska ljubav

Počalji  Jelenčica 036 Sub Okt 21, 2017 6:45 pm

Da,bas takvi su bili kao sto si i napisao Smile

Jelenčica 036

Broj poruka : 12
Datum upisa : 12.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Zimska ljubav Empty Re: Zimska ljubav

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu