Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Retro mars opozicija venera

2 posters

Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Retro mars opozicija venera

Počalji  vera-ljubav-nada Uto Jun 19, 2018 8:20 pm

Kako utice ovaj aspekt
Retrogradni mars vladar 8 u 12 kuci (lav) opozicija venera vladar 2,9 u 6 kuci (vodolija)?
Hvala :-)

vera-ljubav-nada

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  logos Sre Jun 20, 2018 12:04 pm

vera-ljubav-nada ::Kako utice ovaj aspekt
Retrogradni mars vladar 8 u 12 kuci (lav) opozicija venera vladar 2,9 u 6 kuci (vodolija)?
Hvala :-)

Za precizniji odgovor je potrebno imati natalne podatke ili kartu. Taj aspekt se može tumačiti na više načina jer svaka planeta, kuća i znak imaju mnoga značenja pa bi bilo dobro postaviti konkretno pitanje jer ti možemo pričati o poslu, zdravlju, kolegama, radu, aktivnostima, razonodi, telesnim kontaktima, skrivenim željama i još o koječemu iz astrologije što ti nije jasno (konjunkcija Urana i Neptuna). Svakako postoji razlog što si nam se posle godinu i po obratila. Inače, Asc u znaku Device može ukazivati na veliku brižnost.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  vera-ljubav-nada Sre Jun 20, 2018 6:35 pm

18.3.1995. 16:10 Subotica
Mene zanima na sta on konkretno utice, a pitanje bi bilo na svim poljima Very Happy
Ali konkterno sta u natalu donosi reto mars u 12 kuci, eto bar toliko Smile Hvala Smile A da je devica brizna, itekako jeste Very Happy

vera-ljubav-nada

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  logos Pet Jun 22, 2018 10:36 am

vera-ljubav-nada ::18.3.1995.   16:10 Subotica
Mene zanima na sta on konkretno utice, a pitanje bi bilo na svim poljima. Ali konkterno sta u natalu donosi reto mars u 12 kuci, eto bar toliko. Hvala. A da je devica brizna, itekako jeste.

Retro mars opozicija venera ZymqaNW

Retrogradni Mars na 13° (stepen Ovna - aktivnost, energija, rad) na vrhu XII kuće (noć, skriveno od očiju javnosti, tajno, izolovano) u znaku Lava (igra, razonoda, hobi, uživanje, važno, prijatno, zabavljanje, ljubav) kao vladar VIII kuće (telesni kontakti, vežbe za oporavak) u znaku Ovna i suvladar III kuće (komuniciranje) u znaku Škorpije (telesni kontakti, vežbe za oporavak) može ukazivati na potrebu noćnih fizičkih vežbi za jačanje i oporavak organizma ali i na uživanje u telesnim kontaktima i razgovorima na te teme. Sekstil Marsa sa Mesecom može ukazivati da to može uticati na emocionalno i duševno zadovoljstvo, trigon Marsa sa Jupiterom iz IV kuće i znaka Strelca da to može prijati i uticati na stvaranje i jačanje ličnih stavova, ubeđenja i vere jer ova tri nebeska tela formiraju skladan bisekstil sa fokusnom tačkom na Mesecu. Retrogradnost Marsa simbolizuje potrebu za ponavljanjem pa to treba i činiti. Opozicija Marsa sa Venerom (sklad, lepota, ljubav, harmonija) koja je u VI kući (zdravlje, posao, kolege) koja je na 18° (stepen VI kuće i znaka Device - zdravlje, posao, kolege) znaka Vodolije (povremeno, nestalno, neuobičajeno) može simbolizovati vezu, možda tajnu sa kolegom, sa noćnim izlascima po kafićima i mestima za razonodu. Mars ovde može predstavljati šarmantnu osobu, lepog sportskog izgleda, zabavnu i dinamičnu.
Trenutno je na nebu opozicija Marsa i Venere a interesantno je da će uskoro Venera tranzitirati preko tvog natalnog Marsa a tranzitni Mars neko vreme ići preko tvoje natalne Venere pa bi to moglo donekle aktuelizovati ono što je rečeno.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  vera-ljubav-nada Ned Jun 24, 2018 5:25 pm

Logos, hvala na ovako detaljnoj analizi ;-)
Mozes li mi predloziti neku literaturu za pocetnike za izucavanje astrologije?
I da li mi mozes jos izanalizirazi Saturna, koji mi se niti malo ne svidja, i mislim da me on koci i cini veoma emotivnom? Hvala :-)

vera-ljubav-nada

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  logos Pon Jun 25, 2018 10:38 am

vera-ljubav-nada ::Logos, hvala na ovako detaljnoj analizi ;-)
Mozes li mi predloziti neku literaturu za pocetnike za izucavanje astrologije?
I da li mi mozes jos izanalizirazi Saturna, koji mi se niti malo ne svidja, i mislim da me on koci i cini veoma emotivnom? Hvala :-)

Pokušaj sa knjigama Marion March & Joan Mc Evers "Najbolji način da se nauči ASTROLOGIJA", 4 knjige Retro mars opozicija venera Astrologija-marion-march-joan-mcevers-slika-17628219 Retro mars opozicija venera M_100026786 Retro mars opozicija venera 386-18-18. Teško ih je nabaviti ali ih još poneko prodaje.

Saturn uglavnom simbolizuje probleme a kod tebe je na vrhu konfiguracije Yod u čiji sastav ulazi Sekstil Marsa (jako, snažno, reakcija bez mnogo razmišljanja) sa 13° (stepen Ovna) znaka Lava (važno) sa vrha XII kuće (psiha, povlačenje, unutrašnje) i Meseca (emocije, psiha, duša) sa 18° (stepen VI kuće - akutni zdravstveni problemi) znaka Vage (neodlučnost, kolebljivost, javnost) koji su u inkonjunkcijama (teška prilagođavanja) sa pomenutim Saturnom sa 16° (stepen IV kuće i znaka Raka - genetika) znaka Riba (psiha, povlačenje, unutrašnje) i VII kuće (javnost, partneri, kolebljivost, neodlučnost). Dakle, psiha i emocije mogu biti u uzročno-posledičnoj vezi sa problemima u vezi partnera i javnosti uopšte.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  vera-ljubav-nada Pon Jun 25, 2018 7:22 pm

Ima u natalu izlaz iz toga? I da li posle 30-e sledi poboljsanje?
Tesko prilagogavanje, zatvorenost, genetika i uparavo problemi usled toga sa psihom. Mislila sam da je to zbog marsa i venere. :-)

vera-ljubav-nada

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  logos Uto Jun 26, 2018 1:31 am

vera-ljubav-nada ::Ima u natalu izlaz iz toga? I da li posle 30-e sledi poboljsanje?

Izlazi su uglavnom u pozitivnim aspektima članova navedenog Yoda sa tzv. dobrim planetama. Mars i Mesec su u sekstilu pa i to spada u pozitivne aspekte jer rad, aktivnost, trošenje energije u koju spada i seksualna, uglavnom donosi emocionalnu i psihičku stabilnost. Dalje, tu spada i trigon Marsa sa najboljom, i u ovom slučaju veoma dobro položenoj planeti, Jupiteru iz IV kuće gde se kroz jačanje preko potrebnog optimizma, ličnih stavova i ubeđenja velikim delom mogu ukloniti navedeni potencijalni problemi sa pesimizmom i psihom (Saturn u Ribama u kvadratu sa Jupiterom se može neutralisati navedemim trigonom Marsa i Jupitera). Sekstil Jupitera sa Venerom može se umanjiti tenzija opozicije Marsa i Venere i, ovog puta, trigonom Venere i Meseca postići pomenuta emocionalna i psihička stabilnost.

Trenutno je tranzitni Neptun na natalnom Saturnu što astrološki simbolizuje navedene nepovoljne predispozicije i tu će ostati još nekoliko godina što dodatno komplikuje sve rečeno pogotovo što se to dešava u znaku kojim vlada, u Ribama gde je on najjači. Sledeće godine tranzitni Jupiter će boraviti u IV kući i prelaziti preko svoje natalne pozicije pa se može osećati poboljšanje u smislu optimizma, ličnih stavova, ubeđenja jer će se aktivirati njegove navedene natalne predispozicije a to će se uglavnom dešavati u domu i u okviru porodice. Inače, oko tridesete tranzitni Saturn prelazi preko svog natala, simbolizovaće ono što je karakteristično i vezano za njega u natalu samo što ćeš imati šansu da prepoznaš već doživljeno i izbegneš ili umanjiš uticaje jer Saturn simbolizuje iskustvo i važi za učitelja života.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  vera-ljubav-nada Uto Jun 26, 2018 8:15 pm

Ako se ne varam ove godine mi i tranzitni Saturn ulazi u 5 kucu Jarca i prelazi preko natalnog Neptuna.
Meni je ova godina preemotivna, psihicki gotovo neizdrziva, nekako kao da sam "progledala"...
Hvala za analizu i svaka cast... Aktivnost je ta koja me pokrece i pomaze, samo ove godine nekako volja je problem.

vera-ljubav-nada

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  logos Sre Jun 27, 2018 11:29 am

vera-ljubav-nada ::Ako se ne varam ove godine mi i tranzitni Saturn ulazi u 5 kucu Jarca i prelazi preko natalnog Neptuna.
Meni je ova godina preemotivna, psihicki gotovo neizdrziva, nekako kao da sam "progledala"...
Hvala za analizu i svaka cast... Aktivnost je ta koja me pokrece i pomaze, samo ove godine nekako volja je problem.

Tranzitni Saturn će tek početkom 2020. godine biti na natalnom Neptunu koji je njegov natalni vladar a istovremeno će i tranzitni Neptun biti na natalnom Saturnu koji je, pak, njegov vladar pa bi to moglo ukazivati na delikatan period u kome bi se potencirale neke natalne predisponirane teškoće od kojih su neke ovde već navedene. Neptun i Saturn su povezani uzajamnom recepcijom po znaku (jedan je vladar drugoga) a početkom 2020. godine će tranzitno obe planete biti u svom sedištu. Obzirom da se to odigrava u V i VII kući to će se mnogo toga odraziti na polju zabave, razonode, ljubavi (V kuća) i partnera kao i partnerskih i odnosa sa javnošću uopšte (VII kuća). Na trenutno stanje ukazuje u tranzitni Uran (nervoza, nekontrolisano, impulsivno, žustro) koji je u neugodnom kvadratu sa natalnom konjunkcijom Urana, Neptuna iz V kuće i znaka Jarca i u inkonjunkciji (teška prilagođavanja) sa natalnim Plutonom (stradanje i regeneracija, vladar III kuće komunikacija) iz III kuće i kvadrat tranzitnog Neptuna (psiha, greške, iluzije, zablude) iz znaka Riba sa natalnim Jupiterom (optimizam, lični stavovi i ubeđenja) iz IV kuće i znaka Strelca kao i kvadrat tranzitnog Jupitera iz III kuće sa natalnim Marsom sa vrha XII kuće koji je suvladar III kuće u kojoj je trenutno tranzitni Jupiter. Malo je komplikovano i za objašnjenje jer je komplikovana i situacija u kojoj se nalaziš zbog potenciranja natalnih predispozicija navedenih na početku ove teme koje su takve kakve su. Nisu ništa posebno teške, uobičajene su, moraš sa time da se nosiš kao i svako od nas sa svojima, samo ih treba rešavati na vreme, jednu po jednu i bez odlaganja pa će onda biti sve manje komplikovano.

C'est la vie.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  vera-ljubav-nada Sre Jun 27, 2018 2:16 pm

Hvala ti :-)

vera-ljubav-nada

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  vera-ljubav-nada Pon Sep 24, 2018 6:21 pm

Logos.. da li može mala pomoć?
Da li mi se u natalu vidi kraj studija ove ili sledeće godine jer je došlo do komplikacije?
Hvala

vera-ljubav-nada

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  logos Uto Sep 25, 2018 12:30 pm

vera-ljubav-nada ::Logos.. da li može mala pomoć?
Da li mi se u natalu vidi kraj studija ove ili sledeće godine jer je došlo do komplikacije?
Hvala

Šta studiraš i kakve su to komplikacije?

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  vera-ljubav-nada Uto Sep 25, 2018 10:11 pm

Privatni fax je u pitanju a komlikacije su u vidu plaćanja.

vera-ljubav-nada

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  logos Uto Sep 25, 2018 11:55 pm

vera-ljubav-nada ::Privatni fax je u pitanju a komlikacije su u vidu plaćanja.

Tranzitni Uran (prekidi, parcijalno, etape, rate), kao vladar VI kuće (posao), je retrogradan na vrhu IX kuće (studije) i izlazi na neko vreme iz iste što može ukazivati na potrebu da povremeno nešto radiš kako bi mogla makar na rate da uplatiš školarinu. Vrh IX kuće je u znaku Bika (novac, vrednosti) a Uran je trenutno na 1° i vratiće se u znak Ovna (rad) i to ukazuje na potrebu da povremeno (Uran, Vodolija) nešto radiš i zaradiš. Tranzitno Sunce (osoba) i Merkur (vladar Asc) su sada u II kući (novac, vrednosti) i u znaku Vage (partneri) pa postoji mogućnost da dobiješ finansijsku podršku na takav način. Sunce je u opoziciji sa svojim natalom iz VII kuće (partneri) ali će za koji dan izaći iz nje (opozicije) što može ukazivati na ostvarenje takve mogućnosti. Tranzitna Venera (vladar IX kuće studija) je u III kući, uskoro će u njoj biti i Merkur a malo kasnije i Sunce pa bi to mogao biti period dobrih pregovora i sporazuma (III kuća, Merkur) u vezi nastavka studija (IX kuća) a tome u prilog ide i povoljan trigon tranzitnog Jupitera (optimizam, stavovi, vera, vladar prirodne IX kuće) sa natalnim Suncem. Kvadrat tranzitnog Urana sa svojim natalom ukazuje na prisutnu nervozu a inkonjunkcija tranzitnog Urana sa natalnim Plutonom (stradanje i regeneracija) sa kraja III kuće i početka znaka Strelca ukazuje na potrebu velikih prilagođavanja u cilju rešavanja trenutnih finansijskih problema a kako će tada tranzitno Sunce, Merkur, Venera i Jupiter biti u znaku Škorpije (zajmovi, krediti) postoji mogućnost i takvog načina rešavanja problema.

PS: Red je da se na konkretno pitanje konkretno odgovori. Ja sam to učinio, ti nisi. Sada to više nije bitno.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  vera-ljubav-nada Sre Sep 26, 2018 4:15 am

Upravu si, hvala ti svakako na pomoći.

vera-ljubav-nada

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Retro mars opozicija venera Empty Re: Retro mars opozicija venera

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu