Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tranziti Jupitera

+52
Zorica
sladjana
sara
Dafni
ana n
Natasha-77
venerica
jassna
ena1976
mira
malamo
smajli
Rubiel
katja1
enca
lola
zelena dolina
jelenajeca
Maryah
Bambina
Mrvica
luna
tanjica
galaksija
Dream catcher
alea
vedrana
Darko
Angie
senka023
elaelena
Snezana
Tajna
IVA
joki22
Izida
Flora
Milica
nolita
gernica
afrodita
Čarobnica
Latica
nina4
Jane
Nale 83
inja
Lima
Supernova
Astrotanja
zeka
-menora-
56 posters

Strana 5 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Pet Jan 22, 2010 1:17 pm

Šta očekivati od Jupitera u Ribama?

Prvo treba znati šta je to što se odnosi na delovanje Jupitera u ovom promenljivom, ženskom, vodenom znaku.
Jupiter tu donosi emotivno davanje, saosećajnost, razumevanje, dobrodušnost, pa samim tim može uticati na poboljšanje odnosa među ljudima. Biće više milosrđa, pomaganja, davanja, institucijama kao što su bolnice i slične ustanove. Milosrđa i vere će biti više.

Biće više podataka u tajnosti, pa će jupiter pomagati delatnosti koje su u vezi sa tajnim stvarima, bilo da je reč o tajnim organizacijama, tajnim poslovima, ilegalnim organizacijama i delatnostima. Jupiter u Ribama štiti tajne podatke . Takođe, znanja koja su skrivena. On podržava istraživanjima koja su dugotrajna, beskrajna. On predstavlja i podsvesna znanja i intuiciju, koja može da bude dublja.

On može podržati i istraživanja mora, podvoden ekspidicije. Pomaže oblasti kao što su sudska medicina, studije psihologije, teologije, neke oblasti medicine, farmacije.
U susdskim procesima tužilac može štititi suprutnu stranu, a okrivljni imaju dobrog branioca i sl. Može doći do suđenja tajnim poslovima, ali postoji i zaštita tajnih podataka. Međutim, tajna može biti i razotkrivena , jer je i Uran u Ribama.

Dobar je za ulaganje u naftne delatnosti, utiče na naftne magove.Jupiter u Ribama povoljno utiče na masonske lože, na ljude , recimo profesore koji stiču tajana znanja i koji imaju ogromna, široka znanja. Uopšte na sve one koji imaju tajna , skrivena znanja, nedostupna drugima jupiter u ribama imaće povoljan uticaj.

Delovanje na zakonske, posebno carinske propise , kao i na odluke vezane za državne granice i
slično.

J
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Gost Pet Jan 22, 2010 2:46 pm

Astrotanja ::Seti se i šta se događala sa tobom pre 12. godina kada je Jupiter tranzitirao tvojom 12., jer iskustva, mogu biti slična.
sunny
Veliki pozdrav..evo i ja da podelim svoje iskustvo. Pre ulaska Jupitera u 12 polje bila sam jako aktivna, trenirala sam odbojku, ali sam se neposredno pre ulaska u samo 12 polje povredila, tako da dok je Jupiter tranzitirao mojim 12-tim vise sam bila u sluzbi svog trenera, kao pomoc ali sam na neki nacin stekla mnoge tajne.. Zdravlje mi nije osciliralo, a dvanaesto polje mi je najvece u natalu i pocinje sa 2`11Riba i zavrsava se na 21`23 Ovna. Meni tranzitom kroz prvo nije doneo neki problem sa viskom kg.
Prethodni Jupiterov tranzit kroz Ribe nisam bila toliko usamljena, ali sad je takav period nasupio vec sredinom 11-og polja..a takav period ocekujem da se nastavi i sa prolaskom kroz 12-to polje.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  alea Pet Jan 22, 2010 3:12 pm

mila2710 ::
Astrotanja ::Seti se i šta se događala sa tobom pre 12. godina kada je Jupiter tranzitirao tvojom 12., jer iskustva, mogu biti slična.
sunny
Veliki pozdrav..evo i ja da podelim svoje iskustvo. Pre ulaska Jupitera u 12 polje bila sam jako aktivna, trenirala sam odbojku, ali sam se neposredno pre ulaska u samo 12 polje povredila, tako da dok je Jupiter tranzitirao mojim 12-tim vise sam bila u sluzbi svog trenera, kao pomoc ali sam na neki nacin stekla mnoge tajne.. Zdravlje mi nije osciliralo, a dvanaesto polje mi je najvece u natalu i pocinje sa 2`11Riba i zavrsava se na 21`23 Ovna. Meni tranzitom kroz prvo nije doneo neki problem sa viskom kg.
Prethodni Jupiterov tranzit kroz Ribe nisam bila toliko usamljena, ali sad je takav period nasupio vec sredinom 11-og polja..a takav period ocekujem da se nastavi i sa prolaskom kroz 12-to polje.

Mila, taj osećaj usamljenosti pre će ti doći od Saturna, koji je možda napravio opoziciju na neku ličnu planetu, SO, MO ili VE a i samim tim što tranzitira kroz polje koje je u opoziciji na tvoj ASC. Pošto je bio prvo u Devici, a sada je u Vagi...
Jupiter je benefična planeta, ja mislim da on može da donese preterana očekivanja, pa onda neko manje rezočaranje. Meni je cele godine pravio 90MO (zajedno sa NE) i mogu reći da sam stalno mnogo očekivala, stalno sam se nečemu nadala, a ništa tako lepo se nije dešavalo, zbog čega sam bila onako, malo razočarana, a sada vidim da mi to nije ni bilo potrebno, već sam samo preuveličavala značaj nekih osećanja koja sam tada imala...
Sada je napravio 90SO , a SO je vladar mog 9.p i očekujem da će mi opet doneti neko preterano očekivanje u nečemu, možda moralisanje, ili neku aroganciju...mada se ovome iskreno rečeno i radujem...malo sebeljublja nije na odmet Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Gost Pet Jan 22, 2010 3:57 pm

alea ::

Mila, taj osećaj usamljenosti pre će ti doći od Saturna, koji je možda napravio opoziciju na neku ličnu planetu, SO, MO ili VE a i samim tim što tranzitira kroz polje koje je u opoziciji na tvoj ASC. Pošto je bio prvo u Devici, a sada je u Vagi...
Jupiter je benefična planeta, ja mislim da on može da donese preterana očekivanja, pa onda neko manje rezočaranje. Meni je cele godine pravio 90MO (zajedno sa NE) i mogu reći da sam stalno mnogo očekivala, stalno sam se nečemu nadala, a ništa tako lepo se nije dešavalo, zbog čega sam bila onako, malo razočarana, a sada vidim da mi to nije ni bilo potrebno, već sam samo preuveličavala značaj nekih osećanja koja sam tada imala...
Sada je napravio 90SO , a SO je vladar mog 9.p i očekujem da će mi opet doneti neko preterano očekivanje u nečemu, možda moralisanje, ili neku aroganciju...mada se ovome iskreno rečeno i radujem...malo sebeljublja nije na odmet Smile
SA mi je vrsio kvadratom pritisak na Veneru(i na Ne.ujedno), i ponovo ce je dokaciti kada bude retro.
A Jupiter mi tek sad pravi trougao na So i Mo. Nisam imala nikakva ocekivanja. A i Ne mi pravi trougao na natalni Ju. Ne znam, zastoj je duzi period..
Mislis da ce mi tek sad doneti neka preterana ocekivanja u vezi ljubavi ili podrsku porodice..? So mi je u 7-mom poljua vladar 5-og.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Pet Jan 22, 2010 4:24 pm

Mila dobro nam došla! Very Happy cheers sunny flower flower flower


Dejstvo Jupitera zavisi kakve smo mi osobe, i gde je Jupiter u našem natalu i kakve natalne aspekte pravi. Ko ima jako naglašen, jak Jupiter on će osetiti njegov uticaj i to u pozivno, pre nego neko ko ima slab uticaj Jupitera i koji tranzite Jupitera slabije doživljava.

Postoje osobe koje ne znaju Šta jupiter može da im donese, odnosno šta traba razvijati, širiti. Jupiter u Ribama utiče na duhovno, na veru, na plemenitost, na znanja, pa treba i na to obratiti pažnju.

On je u emotivnom, vodenom znaku pa može uticati i na osećanja, opsebno u povoljnom aspektu sa Mesecom, Venerom, Suncem, ili Marsom i ako trnzitira petom, sedmom, četvrtom. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Gost Pet Jan 22, 2010 5:08 pm

Astrotanja ::Mila dobro nam došla! Very Happy cheers sunny flower flower flower


Dejstvo Jupitera zavisi kakve smo mi osobe, i gde je Jupiter u našem natalu i kakve natalne aspekte pravi. Ko ima jako naglašen, jak Jupiter on će osetiti njegov uticaj i to u pozivno, pre nego neko ko ima slab uticaj Jupitera i koji tranzite Jupitera slabije doživljava.

Postoje osobe koje ne znaju Šta jupiter može da im donese, odnosno šta traba razvijati, širiti. Jupiter u Ribama utiče na duhovno, na veru, na plemenitost, na znanja, pa treba i na to obratiti pažnju.

On je u emotivnom, vodenom znaku pa može uticati i na osećanja, posebno u povoljnom aspektu sa Mesecom, Venerom, Suncem, ili Marsom i ako trnzitira petom, sedmom, četvrtom. sunny
Hvala najlepse na srdacnom doceku..Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

Jedna sam od tih osoba koja ne zna sta bas taj Jupiter moze da donese, i dali je benefik ili ne. Jedino sto osecam da ovaj njegov prolazak kroz Ribe trebam da iskoristim na neku svoju nadogradnju, jer prirodno mi je nakako akcija u krvi, a da bih bila aktivna moram i da imam cime da to potkrepim.
Bio je Jupiter i u sekstilu sa Venerom do skora ali tu je uz natalnu Ve i Ne., nisam se proslavila po pitanju osecanja u periodu koji je iza mene..
A jos nesto: obicno se kaze da Jupiter tranzitom kroz prvu kucu donosi sirenje/pa se odnosi i na visak kg. A s obzirom da sam ja bila manje aktivna dok mi je prolazio kroz 12, tad sam nabacila nekoliko, a sa ulaskom u Ovna pa do ulaska u 1 polje, ja se resim tih problema. Ima li to neke veze sa tim sto mi je prva kuca/Asc. Ovan i vladar Mars
Question

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  alea Pet Jan 22, 2010 6:00 pm

Mila, hajde pokušaj da postaviš natalnu kartu, pa da malko bolje bacimo pogled, jer je ovako teško zamišljati sve to u glavi...Smile
Ne mogu sada da pohvatam gde ti je sada JU, i u kom polju, a takođe je bitno i kojom kućom vlada, i da li je dispozitor neke lične planete. Ako se ne varam, tebi je 6. u ribama?
Vidiš, ako ti je sol ASC strelac, onda ti je on vladar ove godine, pa bi njegov uticaj mogla osetiti.
Meni je on dupli vladar, a uz to aspektuje i ASC, a i rođena sam u godini JUPITERA...
Meni su njegovi tranziti baš bitni, i uglavnom ih osetim.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Gost Pet Jan 22, 2010 6:29 pm

alea ::Mila, hajde pokušaj da postaviš natalnu kartu, pa da malko bolje bacimo pogled, jer je ovako teško zamišljati sve to u glavi...Smile
Ne mogu sada da pohvatam gde ti je sada JU, i u kom polju, a takođe je bitno i kojom kućom vlada, i da li je dispozitor neke lične planete. Ako se ne varam, tebi je 6. u ribama?
Vidiš, ako ti je sol ASC strelac, onda ti je on vladar ove godine, pa bi njegov uticaj mogla osetiti.
Meni je on dupli vladar, a uz to aspektuje i ASC, a i rođena sam u godini JUPITERA...
Meni su njegovi tranziti baš bitni, i uglavnom ih osetim.
Ne znam da je postavim u potpis.Rolling Eyes
Evo ovako, mozda. I meni je bitan tranzit Ju, bar mi je prethodni put doneo mnogo sazrevanja na nekim poljima. Sad su problem neke druge stvari, ali ne znam na koji nacin eto iskoristim ovih par meseci.
Jupiter je u ovom momentu na kraju 11-og. Vladar mi je natalnog 9-og polja a krajni dispozitor mu je Venera ako se ne varam. Venera vladar 7-mog.
Nadam se da cemo doci do nekog zakljucka zajedno..Idea
Opet sam se setila neceg vezano za prethodni tranzit Ju kroz Ribe, ofarbala sam se u plavo, a vec duze vreme opet razmisljam o istom..i gotovo da nisam bila plava poslednjih desetak godina. Inache sam tamno smedja. Chudno..ali nekako sebe vidim onakvu kakva jesam neznija, uz tu plavu..confused
Tranziti Jupitera - Page 5 Milanatalisolar20092010

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  elaelena Sub Jan 23, 2010 11:10 pm

Astrotanja, sta meni moze doneti moj tranzit jupitera kroz petu kucu? flower

https://2img.net/r/ihimizer/img689/8940/astro2gw01imeprezime466o.gif
elaelena
elaelena

Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Ned Jan 24, 2010 1:58 pm

Elaelena, tvoj vladar pete je Uran, pa će pre on doneti neke promena kada je u tanzitima.

Ne znam da li si u vezi, ili nisi. ako jesi Jupiter će polvoljno delovati na ljubav, ako nisi on donosi prilike da se osoba više zabvalja, uživa, često donosi i prilike da sreću doživi u ljubavi, ali kod tebe imaju uticaja i tranziti Venere i Marsa, kao i Urana. Pa sve to treba kombinovati.

U svakom slučaju dok pravi kavdrat sa Venerom u drugoj polovini januara može ti doneti emotivnih preterivanje, neumerenos, problema u ljubavi, nekad nezadovoljstvo,nekada pretarivanje u zadovoljstvima, ili neka vrsta razdvajanja kada je osoba u vezi, ili udaljavanje i sl.

Jupiter u petoj je dobar za bavljenje svim onim što može da nam donese neko zadovoljstvo, bilo da je reč o hobiju, zabavi, deci. On može da utiče povoljno i na ljubav, da donese prilike da nekog upoznaš, mada kao što sam napisala to zavisi i od drugih tranzita. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  elaelena Ned Jan 24, 2010 2:17 pm

Astrotanja ::Elaelena, tvoj vladar pete je Uran, pa će pre on doneti neke promena kada je u tanzitima.

Ne znam da li si u vezi, ili nisi. ako jesi Jupiter će polvoljno delovati na ljubav, ako nisi on donosi prilike da se osoba više zabvalja, uživa, često donosi i prilike da sreću doživi u ljubavi, ali kod tebe imaju uticaja i tranziti Venere i Marsa, kao i Urana. Pa sve to treba kombinovati.

U svakom slučaju dok pravi kavdrat sa Venerom u drugoj polovini januara može ti doneti emotivnih preterivanje, neumerenos, problema u ljubavi, nekad nezadovoljstvo,nekada pretarivanje u zadovoljstvima, ili neka vrsta razdvajanja kada je osoba u vezi, ili udaljavanje i sl.

Jupiter u petoj je dobar za bavljenje svim onim što može da nam donese neko zadovoljstvo, bilo da je reč o hobiju, zabavi, deci. On može da utiče povoljno i na ljubav, da donese prilike da nekog upoznaš, mada kao što sam napisala to zavisi i od drugih tranzita. sunny

Draga Astrotanja hvala puno na odgovoru, nisam u vezi pa me je interesovalo da li ce imati koristi od njega.Vidim da ce praviti kvadrate na uran, veneru i mesec-planete sa kojima je inace u aspektu u natalu pa ne znam da li i sta od toga da ocekujem.Mada kad bude prolazio kroz ovna radice sekstile na veneru i mesec i trigon na uran pa je mozda to bolje
elaelena
elaelena

Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  inja Čet Jan 28, 2010 10:00 pm

Evo ja da napisem nesto o mom iskustvu sa Jupijem i njegovom tranzitu kroz 2. - nije mi doneo nistaaa... nikakve parice , naravno bez posla parica nema... Jeste on pravio divnih 120 (dok je bio u Vodoliji) sa skoro svim mojim planetama - jer ja sam skoro skroz vazdusasta, ali dzaba... lepo neki iskusni kazu da 120 i 60 nista ne donose. Jos da vidim da li ce nesto biti kad predje u 3. - jer neki kazu da ga osete kada im prelazi iz kuce u kucu.
A dok bude u 3. pravice mi 150 na ovaj moj krs u Vagi i 0 sa antiscijama tog krsa iz Vage, pa ako ni tada nista ne donese, ja se odricem Jupija ! Smile
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Pet Jan 29, 2010 1:22 am

Inja, ne mora Jupiter da donesi novac, već može i da odnese, odnosno da ima više davanja,plaćanja nečega. Ukoliko je šeta kućom ne tranzitijau lanete i desetom takođe, onda ne treba ni očekivati da Jupiter donese novac, on može da donese recimo da osbana eventualno razvija neke svoje potencijale za buduće zarađivanje, posebno u vodoliji, pa da se ti potencijali recimo uvećaju, ili možda i apetiti kod nekih dok tranzita drugom is l.

Ukoliko Jupiter nije izražen u natalu i jak, bilo u sedištu, bilo u egzaltaciji i uz to dobrim aspektima, onda ne treba očekivati ništa posebno od njegovih tranzita.

Meni Jupiter donosi čak i u kvadratu nešto poztivno, mda sam svesna šta može i da mi oduzme, pa obraćam pažnju na njegove tranzite. Doneo mi je i skoro od trigona sa natalnim neke pozitivna iskustva vezana za javnost, kao i za društveni život, a i sada dok mi je u sekstilu sa Marsom donosi mi neke česte dobitke, ali me čini i aktivnijom kako u stvarima vezanim za decu, tako i u odnosima sa drugima. Od kako je u Ribama, utiče na moje verovanje u poboljšanje trenutnih okolnosti vezanih pre svega za mog tatu, jer mi je Neptun u kvadratu sa Suncem doneo u prethodnom periodu probleme vezane za tatu, pre svega za njegovo zdravlje,ali i za okolnosti promene načina života, zbog Uran u trigonu Suncem.Doneseći preko tate, ili u vezi sa tatom i meni promene u životu.
Uz Jupiter mogu istovremno da deluju deluju i drugi tranziti i nije sve jedno da li pravi neka planeta aspekt na vladara, jer je onda njen uticaj veći, ili značajniji. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Dream catcher Pet Jan 29, 2010 1:42 am

Astrotanja, kako ti se cini moj jupiter obzirom da je retrogradan Smile?
Dream catcher
Dream catcher

Broj poruka : 28
Godina : 37
Локација : Dreamland
Datum upisa : 06.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Pet Jan 29, 2010 2:15 am

To što je retrogradan, može između ostalog da ti donese i razvijanje sopstvene životne filozofije, odnosno pogleda na svet. Sviđa mi se sekstil sa Marsom i Mesecom uopšte njegov položaj u prvoj kući i to u znaku gde je u sedištu.

Opziciji sa Jupiterom bi dobro bilo da se savlada kroz razvijanje umerenosti i izbegavanje preterivanja. Kvadrat sa Uranom je posebna priča, kako na tebe deluju velike preokreti, promene koji će ti život donositi. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Dream catcher Pet Jan 29, 2010 2:26 am

Hvala :-*

Samo nek' se pocne desavati nesto lepo posto su mi poslednje dve-tri godine pune kojecega uglavnom loseg.
Dream catcher
Dream catcher

Broj poruka : 28
Godina : 37
Локација : Dreamland
Datum upisa : 06.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Gost Pet Jan 29, 2010 4:13 am

alea ::Mila, hajde pokušaj da postaviš natalnu kartu, pa da malko bolje bacimo pogled, jer je ovako teško zamišljati sve to u glavi...Smile
Ne mogu sada da pohvatam gde ti je sada JU, i u kom polju, a takođe je bitno i kojom kućom vlada, i da li je dispozitor neke lične planete. Ako se ne varam, tebi je 6. u ribama?
Vidiš, ako ti je sol ASC strelac, onda ti je on vladar ove godine, pa bi njegov uticaj mogla osetiti.
Meni je on dupli vladar, a uz to aspektuje i ASC, a i rođena sam u godini JUPITERA...
Meni su njegovi tranziti baš bitni, i uglavnom ih osetim.
Hajde pokusaj da mi objasnis sta si osetila pa da i ja nesto otvorim sebi.. Wink

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  inja Pet Jan 29, 2010 9:42 am

Astrotanja ::Inja, ne mora Jupiter da donesi novac, već može i da odnese, odnosno da ima više davanja,plaćanja nečega. Ukoliko je šeta kućom ne tranzitijau lanete i desetom takođe, onda ne treba ni očekivati da Jupiter donese novac, on može da donese recimo da osbana eventualno razvija neke svoje potencijale za buduće zarađivanje, posebno u vodoliji, pa da se ti potencijali recimo uvećaju, ili možda i apetiti kod nekih dok tranzita drugom is l.

Ukoliko Jupiter nije izražen u natalu i jak, bilo u sedištu, bilo u egzaltaciji i uz to dobrim aspektima, onda ne treba očekivati ništa posebno od njegovih tranzita.
Tanja, bas tako... meni je Ju odneo pare Sad , bilo je dosta troskova oko nekih silnih taksi, poreza, oko nasledstva, selidbe... Ipak je on meni vladar Asc-a i u sedistu je , pa sam se nadala bar nekakvim paricama (tj. dobijanju novog posla).
A da sa 90 i drugim "tezim" aspektima (0, 150, 180) mogu doci i dobre stvari, to je meni jasno, pa ti tranziti i donesu promene (zato sad jos nesto i ocekujem od boravka Ju u Ribama). Meni 120 i 60 samo odrzavaju stanje postojecim tj. nekako stvari klize.
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  alea Pet Jan 29, 2010 11:36 am

[/quote]Hajde pokusaj da mi objasnis sta si osetila pa da i ja nesto otvorim sebi.. Wink[/quote]

Evo ovako:
Trenutno mi je JU u 3 p. i pravi 90SO, što mi donosi potrebu da pišem (što se vidi iz ovih kilometarskih postova) , filozofiram, razmišljam, morališem...logično, jer mi je SO vladar 9 p. ( koje je prirodno polje strelca) i nalazi se u strelcu skoro na ASC...
Dok je JU bio u 0NE u vodoliji, a to je bilo skoro cele prošle godine, pravio je 90MO, koji mi je vladar 8. p pa sam cele godine bila nekako preterano pod uticajem svojih emotivnih stanja, nikako nisam uspevala da nađem neki unutrašnji mir i spokoj, stalno sam bila nekako uznemirena, stalno sam nešto lepo očekivala a ništa se lepo nije dešavalo, što me je činilo jako ranjivom i nesrećnom. Ustvari, svo nezadovoljstvo je bilo rezultat mog preteranog entuzijazma i preosteljivosti, a ne realnog stanja (čemu je doprineo i NE90MO).

Sada mi taj JU pravi i 120SA u 7. p pa sam mnogo realnija u svemu što me okružuje, naročito u pogledu ljudi sa kojima dolazim u kontakt, a tome doprinosi i tranzit SA kroz moje 10 p. jer istovremeno on pravi 120JU moj natalni, tako da imam dvostruki aspekt JU120SA i SA120JU.

Sve u svemu, kada iskombinujem celu sliku, ovaj tranzit JU (zajedno sa tranzitom SA) mi je doneo da malo više razmišljam, manje se oslanjam na emocije više na razum, da više cenim sebe (SO90JU), da povratim samopouzanje i veru u svoje sposobnosti, a da druge osobe sagledavam onakvim kakve jesu, da ih manje idealizujem, ali da ne izgubim pravednost, da napravim ravnotežu između sebe i drugih osoba.

Pa, ako kojim slučajem počnem preterano da morališem i pametujem, i počnem da vas iritiram, znajte da je to od ovog JU u 3. p 90SO...opomenite me...Wink
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty re

Počalji  IVA Pet Jan 29, 2010 2:15 pm

Da li je moj jupiter jak?
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Milica Pet Jan 29, 2010 7:08 pm

Gloria, meni se ne otvara tvoj natal.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Gost Pet Jan 29, 2010 8:32 pm

mila2710 ::
alea ::Mila, hajde pokušaj da postaviš natalnu kartu, pa da malko bolje bacimo pogled, jer je ovako teško zamišljati sve to u glavi...Smile
Ne mogu sada da pohvatam gde ti je sada JU, i u kom polju, a takođe je bitno i kojom kućom vlada, i da li je dispozitor neke lične planete. Ako se ne varam, tebi je 6. u ribama?
Vidiš, ako ti je sol ASC strelac, onda ti je on vladar ove godine, pa bi njegov uticaj mogla osetiti.
Meni je on dupli vladar, a uz to aspektuje i ASC, a i rođena sam u godini JUPITERA...
Meni su njegovi tranziti baš bitni, i uglavnom ih osetim.
Hajde pokusaj da mi objasnis sta si osetila pa da i ja nesto otvorim sebi.. Wink
Jupiter mi je natalno vladar 9-og, a samo sto je usao u 12polje. Dispozitor je Venere i Neptuna, ali mi se Jupiter nalazi u Vagi, tako da kad se na karaju sabere..VE. Ali evo on je sad u Ribama, a dispozitor je Ne.
Meni jako lose ide vec duze vreme, ne mogu da upisem nesto sto me zanima u nedostatku novca, jer i dosad poslovi koje sam radila neobavezni, prosto me ne zovu..
Pa me je to nateralo kroz kucu da se vise bavim tudjim natalnim, roditeljskim, ima li to veze sa 11-om, kao prijatelji? jer mi se cini da im je naglasen neki bolji period, i ako mogu sugestijom im nagovestim neke prilike.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  IVA Pet Jan 29, 2010 9:20 pm

Milica ::Gloria, meni se ne otvara tvoj natal.

Milice , probala sam da ga otvorim i otvara se, malo sporije je nego tvoj. Crying or Very sad Rolling Eyes

jupiter mi je u 7 kuci, u na 0 vage ,u konj sa uranom, pravi sestil sa suncem i merkurom, neptunom i marsom.
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Milica Pet Jan 29, 2010 10:12 pm

Gloria ::
Milica ::Gloria, meni se ne otvara tvoj natal.

Milice , probala sam da ga otvorim i otvara se, malo sporije je nego tvoj. Crying or Very sad Rolling Eyes

jupiter mi je u 7 kuci, u na 0 vage ,u konj sa uranom, pravi sestil sa suncem i merkurom, neptunom i marsom.
Gle sta se meni otvara:https://2img.net/h/oi27.tinypic.com/so5utt.gif

Nego, da li je jak?
Za početak je ugaoni, a znamo da ugaone planete imaju veći uticaj.
A u kom znaku ti je Venera?
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Gost Pet Jan 29, 2010 10:51 pm

Milica ::
Gloria ::
Milica ::Gloria, meni se ne otvara tvoj natal.

Milice , probala sam da ga otvorim i otvara se, malo sporije je nego tvoj. Crying or Very sad Rolling Eyes

jupiter mi je u 7 kuci, u na 0 vage ,u konj sa uranom, pravi sestil sa suncem i merkurom, neptunom i marsom.
Gle sta se meni otvara:https://2img.net/h/oi27.tinypic.com/so5utt.gif

Nego, da li je jak?
Za početak je ugaoni, a znamo da ugaone planete imaju veći uticaj.
A u kom znaku ti je Venera?
Ja ovde vidim da joj je Venera na 17`Blizanaca na samom izlasku iz 3-eg polja, IC na 18`.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 5 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 11 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu