Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tranziti Jupitera

+52
Zorica
sladjana
sara
Dafni
ana n
Natasha-77
venerica
jassna
ena1976
mira
malamo
smajli
Rubiel
katja1
enca
lola
zelena dolina
jelenajeca
Maryah
Bambina
Mrvica
luna
tanjica
galaksija
Dream catcher
alea
vedrana
Darko
Angie
senka023
elaelena
Snezana
Tajna
IVA
joki22
Izida
Flora
Milica
nolita
gernica
afrodita
Čarobnica
Latica
nina4
Jane
Nale 83
inja
Lima
Supernova
Astrotanja
zeka
-menora-
56 posters

Strana 7 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Gost Ned Feb 14, 2010 9:39 pm

[quote="mila2710"]
Astrotanja :: sunny flower flower flower


Dejstvo Jupitera zavisi kakve smo mi osobe, i gde je Jupiter u našem natalu i kakve natalne aspekte pravi. Ko ima jako naglašen, jak Jupiter on će osetiti njegov uticaj i to u pozitivno, pre nego neko ko ima slab uticaj Jupitera i koji tranzite Jupitera slabije doživljava.

On je u emotivnom, vodenom znaku pa može uticati i na osećanja, opsebno u povoljnom aspektu sa Mesecom, Venerom, Suncem, ili Marsom i ako trnzitira petom, sedmom, četvrtom. sunny
A ako tranzit Ju dolazi iz 12og polja, onda bi to znacilo da se ta osecanja desavaju u tajnosti..moja trenutna "tiha patnja" recimo. S druge strane na Mars u 6-oj, to sto imam u tajnosti neke planove vezane za nastavak posla.. Suspect

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Izida Uto Feb 16, 2010 2:03 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Uto Feb 16, 2010 5:07 pm

Izida, ako si se rešila onog što je staro, Jupiter i Uran koji je u tvojoj natalnoj prvoj doneće ti nešto novo. Posbno kada obe planete prave sekstil sa tvojim natalnim suncem vl. 7. Dobro je što ti je i u solaru sunce u 7. , pa donosi šansu da se na tom planu nešto dogodi.

Nadam se da će biti boljeg raspoloženje i zdravlja kod tebe, već sa sekstilom tranzitnog Jupitera prema natalnom Mesecom. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Izida Uto Feb 16, 2010 5:46 pm

....


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Sub Feb 20, 2010 2:34 am

Sunce jeste u šestoj, ali nije ugroženo,što je dobro.Ovo može ukazati i na tvojer angažovanje na poslu. Osma ne mora da se odnosi na zdravlje, ona može da donese nekada iznenadne hiruške intervencije kada je tu Uran, ali sve zavisi i od progresija, tranzita i sl. Ukoliko i onišrto potvrđuju onda tek možemo govoriti o mogućnosti i dešavanja takvih stvari. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  inja Pet Mar 19, 2010 9:17 pm

Evo mene opet na temi tranzita Jupija .Very Happy Stalno nesto kukam kako mi nista ne donosi i pored toga sto mi je vladar Asc-a... i dalje me to drzi, ali sada se pitam da li cu osetiti njegov kvadrat na samu osu Asc- Dsc (egzaktnih 90 ce biti na antisciji Me koji vlada Dsc)... Hm... sta mislite ??? Kakva su vasa iskustva kada vam vladar Asc (Dsc) pravi 90 na osu?
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  alea Pon Mar 22, 2010 3:42 pm

inja ::Evo mene opet na temi tranzita Jupija .Very Happy Stalno nesto kukam kako mi nista ne donosi i pored toga sto mi je vladar Asc-a... i dalje me to drzi, ali sada se pitam da li cu osetiti njegov kvadrat na samu osu Asc- Dsc (egzaktnih 90 ce biti na antisciji Me koji vlada Dsc)... Hm... sta mislite ??? Kakva su vasa iskustva kada vam vladar Asc (Dsc) pravi 90 na osu?

Inja, istu situaciju sam i ja imala u ovom periodu, a takođe mi je JU vladar, ali i SO i ASC.
Kod mene je on izazvao neku vrstu samopopustljivosti, i mogu ti reći čak i lenjosti, ali u isto vreme i određenu dozu arogancije, samosvesti, svesti o sopstvenim potrebama (što meni ponekada nedostaje) pa sam u tom periodu počela više da razmišljam o tome šta je meni potrebno, a manje šta je potrebno drugima.
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Lazna obecenja, osecanja, iluzije ili da se prepustim..?

Počalji  Gost Pon Mar 22, 2010 5:23 pm

Meni ce Jupiter iz 12-og polja negde od 12.04-20.04 praviti kvadrat na natalnu Veneru u Strelcu i 9-om, a isto tako ce od 22.04-1.05 praviti kvadrat na nat. Neptun 0` Ve. S obzirom na tu moju "urodjenu" sanjalacku prirodu, iako sam je svesna, sta da radim? Jer bas tako i jeste da sam sa ovim aspektom najpodlozniji i najsenzitivniji primer, jer ovaj kvadrat tera na zelju za opustanjem od svega realnog, situacije (koja i nije bas sjajna)..bezanje znaci od svega (bar za kratko - tih 20-tak dana), zelju za uzivanjima bez razmisljanja o posledicama, a kako imam duzi vremenski period osame naravno da ce bilo sta sto me prodrma mi biti "najbolji prijatelj" Laughing
Ako cu opet napraviti "emotivnu" gresku jer kako znam ovaj aspekt i tera na jos vecu popustljivost ili liberalnu otvorenost, zeljom da usrecim i ugadjam drugima, nesto sto ce mi ispuniti srce. Kontam da nece dugo trajati to slavlje - ali ne bih volela da kad "magija" prestane nastupi jos vece razocarenje No
S jedne strane, moze mi podici samosvest o tome da i dalje imam nesto da ponudim "svetu" oko sebe, i sto kaze Alea i da me osvesti da i ja imam svoje potrebe, mada se one cesto manifestuju onim "Srecna sam kad su ljudi oko mene srecni"..Treba mi arogancijaaaa bounce , a s druge: svi napori koje zelim da ulozim u osecaj da nekom trebam mogu da odvedu u preterivanje - pa to onda i nije "zetva" ako lici na bezukusno utrkivanje..
Tako da, sve se svodi da najlepsi prolecni period ostanem unutar svojih granica.. Sleep Ovaj tranzit je naisao bas kad ne treba.
Suspect
I sem ovog generacijskog Jupitera na Uran, trigon..cini mi se da nemam nesto lepih kotakata Jupija na neku Licnu planetu u skorije vreme?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  inja Pon Mar 22, 2010 5:49 pm

alea ::

Inja, istu situaciju sam i ja imala u ovom periodu, a takođe mi je JU vladar, ali i SO i ASC.
Kod mene je on izazvao neku vrstu samopopustljivosti, i mogu ti reći čak i lenjosti, ali u isto vreme i određenu dozu arogancije, samosvesti, svesti o sopstvenim potrebama (što meni ponekada nedostaje) pa sam u tom periodu počela više da razmišljam o tome šta je meni potrebno, a manje šta je potrebno drugima.
Joj... Alea, samo ne lenjost... Sad taman sam se trgla iz lenjosti... Very Happy A o potrebama... tu ja imam problem da otvoreno kazem sta su moje potrebe. A sad sam u fazi kad je moja potreba moj dragi i jedino imam zelju da odgovorim na njegove potrebe. Wink Interesantno je da ce se istovremeno (sa time sto ce Jupi napraviti u mojoj karti) i u Dejvison karti desiti 90 Jupitera na osu MC-IC (koja se poklapa sa mojom Asc- Dsc osom, Ju -vladar MC), a ujedno i 90 na Mo (koji je na MC-u) i 180 na Ve (koja je u 7.)
Prvo dakle drma mene, pa onda samo 2 st. kad mrdne Jupi i mom dragom (kome je on vladar Dsc) pravi 90 na vladara Asc - Me i 90 na So , a onda i kvadrira osu Asc - Dsc...
E, sad sta ce biti sa potrebama... uh, videcemo! Smile
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  alea Pon Mar 22, 2010 6:04 pm

Mila, tebi beše VE vlada 5 p?
Pa možeš i da tumačiš ovaj aspekt kao pojavu neke ljubavi koja može biti na neki način nezvanična veza...naročito što ti je JU u 12 p. a VE vladar 5 p. a kvadrat te dve planete često donosi i neku vrstu "tajne" veze sa osobom koja je na neki način nedostupna, ili vezu koja ne može biti zvanična.

Kada je meni prošle godine JU pravio 90 MO, ja sam bila totalno konfuzna, ali to je pre svega izazvala dugotrajna konjukcija JU 0 NE pa sve 90 MO moj, i ja sam bila totalno nerealna u pogledu svojih emotivnih potreba i onoga što osećam. Čini mi se, sa ove distance, da sam u silnoj želji da se nešto desi, od svega pravila velike događaje u svojoj glavi, i time uznemiravala samu sebe...ima u tome mnogo zasluga i NE, ali je svakako ovaj JU doprineo tome da sam izgubila svest o sopstvenim željama, a samim tim i svest o sebi...doneo mi je da sam sebe gledala mnogo nižom u odnosu na druge, odnosno, druge sam osobe i ono što oni mogu da ponude smatrala mnogo većim i važnijim od onoga što imam da ponudim ja. To je neka vrsta megalomanije u emocijama...

Valjda je u pitanju i neko preuveličavanje, preterano emotivno davanje, a kako je meni MO vladar 8 p. to je onda bila prevelika žudnja za emotivnim iskustvom, a emocija zauzvrat nigde nije bilo, što me je dovelo do velikog razočarenja, za šta se pobrinuo i NE...

A, sada kada mi je JU napravio 90 SO, pa 90 ASC, bila sam opet nekako konfuzna, jer on ipak u lošem aspektu iskrivi sliku svega što dotakne. Pa sam u jednom periodu bila prilično fizički lenja, bez neke energije, najradije bih samo ležala, spavala, slušala muziku i sanjarila. Doduše, kada je pravio 90 SO imala sam neki "napad" duhovnosti, valjda jer mi je SO vladara 9 p. pa sam čitala duhovne knjige u tom periodu, to mi je jako prijalo, ležala mi je takva literatura, bavila se i takvim temama, npr. čitala sam mnogo o ljudima koji su učinili neka velika dela za čovečanstvo, kao što je Mahatma Gandi. Pa sam čitala o raznim religijama, istraživala, započela Veliki post...

A, tek kada se odmakao od tih kvadrata i napravio 120 ME, malo sam razbistrila glavu i shvatila da u svemu tome samo bežim od stvarnosti i preduzela neke konkretne korake da rešim svoju partnersku situaciju.

Sada mi se bliži JU 60 VE, orbis je trenutno 3*, pa onda sledi JU 120 MO, pa prelaz preko IC, pa JU 120 SO i na kraju JU 120 ASC 0 NE, kada udje JU u Ovna. Ja mu se radujem i nadam se da će učiniti moj život mnogo lepšim i srećnijim nego do sada, a kako su te planete koje aspektuje u mojoj 12 kući, nadam se da će me malo izvući iz osame u koju sam se već jedno duže vreme povukla. Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Gost Pon Mar 22, 2010 6:33 pm

alea ::Mila, tebi beše VE vlada 5 p?
Pa možeš i da tumačiš ovaj aspekt kao pojavu neke ljubavi koja može biti na neki način nezvanična veza...naročito što ti je JU u 12 p. a VE vladar 5 p. a kvadrat te dve planete često donosi i neku vrstu "tajne" veze sa osobom koja je na neki način nedostupna, ili vezu koja ne može biti zvanična.

Jos "gore", vladar je 7 i 2-og. A najradije bih troskarila u dvoje Wink Samo trenutno sam zasticena od tog tranzita u smislu da nemam s kim i nemam sta(odmah mislim na sopstvene finansije, inace kad imam ne zalim..).

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Mrvica Uto Mar 23, 2010 10:13 am

Meni je u 2. Novac dobijam iznenada....iznenadna povišica, stimulacija...čak sam dobila i u Casinu neke silne pare Very Happy ....mama je iznenada i bez ikakvog razloga odlučila da mi finansijski pripomogne.... Very Happy
Besomučno i trošim a i imam.....
Ali natalni je u 7 polju...u opoziciji sa tranzitnim....tako da..... Embarassed

Mrvica

Broj poruka : 78
Godina : 44
Локација : Zemun
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Uto Mar 23, 2010 3:13 pm

Mrvice, jeste on u drugoj, a i u trigonu je sa natalnim Suncem, posebnoje bio u prvoj polovini marta, ali nije više u opozociji sa natalnim Jupiterom, već je sada u kvdartu sa natalnim neptunom. ne pozajmljuj novac nekoj prijateljici, jer možeš biti preverena. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Mrvica Uto Mar 23, 2010 3:49 pm

Astrotanja ::Mrvice, jeste on u drugoj, a i u trigonu je sa natalnim Suncem, posebnoje bio u prvoj polovini marta, ali nije više u opozociji sa natalnim Jupiterom, već je sada u kvdartu sa natalnim neptunom. ne pozajmljuj novac nekoj prijateljici, jer možeš biti preverena. sunny

Hvala Tanja...vodiću računa...sunny
Svi tranziti vezani za novac....i za posao su ok....na tim poljima sve savršeno funkcioniše.....ali na polju partnerstva.... Embarassed
Uh...konstantni sukobi....nikako da se pomerim/mo Mad
Ovaj mars me ubi.......a i Sat. će uskoro u Devicu....jaaaoj meni.... Rolling Eyes

Mrvica

Broj poruka : 78
Godina : 44
Локација : Zemun
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Bambina Sre Mar 24, 2010 2:27 am

Meni je u 11. trebalo bi da upoznam neke kvalitetne prijatelje...rad u drustvenim organizacijama, to sto je u ribama vise me je okrenuo postu, crkvi, stalno citam neku duhovnu literaturu...Valjda ce doneti neku promenu, mada njegov najznacajni uticaj mislim da i nisam osetila...tj. ne znam sta bi nesto lepo mogao da mi donese..mozda neko znacajno radno mesto?? 12.01.2010.

Bambina

Broj poruka : 49
Datum upisa : 10.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Sre Mar 24, 2010 11:40 am

Astrotanja ::Mrvice, jeste on u drugoj, a i u trigonu je sa natalnim Suncem, posebnoje bio u prvoj polovini marta, ali nije više u opozociji sa natalnim Jupiterom, već je sada u kvadartu sa natalnim neptunom. Ne pozajmljuj novac nekoj prijateljici, jer možeš biti preverena. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty re

Počalji  IVA Sre Apr 14, 2010 12:28 am

UH UH UH,
pocetkom juna meseca tranzitni jupiter sresce se sa uranom na 0 ovna.
I napravice opoziciju sa mojim uranom i jupiterom na 0 vage. relacija je 1-7 kuca. Sta mogu da ocekujem? What a Face
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Sre Apr 14, 2010 11:55 am

Glorija, budi spremna da se menjaš, da stičeš veću samostalnost, da sprovodiš veće promene u svom izgledu, ponašnju, da samu sebe menjš i kreneš nekim novim putem. Psihička napetost će biti povećana, neka saradnja koja je bila za tebe teret mogl bi biti prekinut, li ukoliko se prihvte promene, osob kasnije biva nezavisnija i ima mogućnost daljeg razvoja.
Zbog Jupitera u poziciji sa natalnim moguće je da ćeš osećati da ti neke stvri ne polaze od ruke, da ti nedostaje element sreće, povoljnih prilika, ali ukoliko Mars bude povoljan, imaćeš energije da se izboriš u novoj situciji. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty re

Počalji  IVA Sre Apr 14, 2010 5:52 pm

flower flower flower hvala:)
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Maryah Sre Apr 14, 2010 9:08 pm

Moj Jupiter je na 5 stepenu Strijelca u Prvoj kući, a Strijelac sam u podznaku. Da li ovi tranziti djelimično utiču na mene, ili mi je Merkur koji je u natalu retrogradan uticajniji nego Jupiter? Nikako to ne mogu da prelomim. Jer sam razumjela da je Jupiter jako pozitivna planeta i dobro djeluje posebno na moju kartu. A Merkur je od 17.04. u retrogradnom kretanju, a još i ovaj retrogradni Saturn u Djevici pa će mi očajno biti ukoliko Jupiter ne ublaži, Ne?
Maryah
Maryah

Broj poruka : 17
Datum upisa : 12.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Astrotanja Čet Apr 15, 2010 11:38 am

Maryah, dobro nam došla! cheers Very Happy sunny study

Naa tebe utiče i Jupiter vladalac tvog Ascedenta, ali ima značajni uticaj i Merkur signifiktor tvog Sunca i vladar Mc-a.
Kako će ti Jupiter biti u prvoj polovini maja u opoziciji sa natalnim Suncem dobro bi bilo da se potrudiš da budeš umerena, da ne gajiš velika očekivanja, jer ukoliko budeš probirljiva, ili sklona velikim očekivnjima, ili sujetna, onda su mogući gubici, ili neko nezadovoljstvo, koje se može odnositi na dom, porodicu, ili nepokretnu imovinu. Umerenost, skromnost je nešto što bi bilo preporučljivo. Ishod ovog aspekta zavisi i od situcije u kojoj je osoba, pa se prema tome mogu konkretno dvati saveti.
Retrogradni Merkur je onaj koji će te vratiti na nešto od ranije, vezano za stare kontakte, kao i osobe sa kojima si nekada sarđivala i družila se, jer će biti najpre u 6. nataloj, pa zatim u petoj. Možeš oživeti i neki raniji hobi, ili družiti se s nekim sa kojima si ranije bila ili obnoviti i dovršiti nešto u čemu si ranije uživala.
sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Maryah Čet Apr 15, 2010 12:42 pm

A ja mislila da je crno da crnje ne može biti. Hvala Tanja... sunny
Maryah
Maryah

Broj poruka : 17
Datum upisa : 12.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  tanjica Ned Maj 02, 2010 2:55 am

flower Draga Tanja...tranzitni Ju se nalazi u mom 9.polju.Sada je "seo" na moj MA.Ma je vladar moje 5.kuce koja je u skorpiji tj.njen je dispozitor.Sta mislite:da li bi se mogla desiti neka trudnoca?Hvala! cherry(Uzgred,9.polje je u ribama,a Ne kao prirodni vladar riba je u 5.polju.

tanjica

Broj poruka : 97
Godina : 45
Локација : tu negde,iza duge
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  jelenajeca Čet Maj 06, 2010 1:23 pm

Sta znaci tranzitni jupiter konjukcja natalni severni mesecev cvor?Valjda sam dobro postavila pitanje Rolling Eyes . Inace u trecoj kuci u ribama...
jelenajeca
jelenajeca

Broj poruka : 5
Godina : 36
Локација : Uzice-Beograd
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  jelenajeca Čet Maj 06, 2010 2:02 pm

A tu je i tranzitni uran konjukcija s mesecev cvor Idea Question
jelenajeca
jelenajeca

Broj poruka : 5
Godina : 36
Локација : Uzice-Beograd
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tranziti Jupitera - Page 7 Empty Re: Tranziti Jupitera

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu