Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

venera u znacima

+48
ena1976
sputana
Arijaaa
Natasha-77
Vita83
AfRoDiTiCa
ana80
vjera
Formalhaut
sara
venerica
Dunja
lijana
Rubiel
wanja
Keti
EMA66
magetto
DzindzerSumadinka
MalaMisi
Lucija
sladjana
Musiclife
alea
tanjica
jassna
Rebeka
nena
Angie
danijela
Katarinaki
afrodita
Doree
Sophi
gernica
beli lav
Darko
Ascaron
Bambola
Zorica
nina4
joki22
Izida
Strelica
Čarobnica
Snezana
Astrotanja
vedrana
52 posters

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Astrotanja Čet Mar 03, 2011 4:46 pm

Ribizza Vnera ti je na samom kraju pete, skoro pri vrhu šeste, pa zato se smatra da može doći do susreta preko posla, posebno ako je on u simbolici te Venere u Biku. Koje je tvoje zanimanje, ili šta sada radiš, ako si zaposlena? sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  wanja Čet Mar 03, 2011 5:54 pm

Kazu da Venera pokazuje onoliko VREDIMO,da je znacajnija u ZENSKOM nego u MUSKOM horoskopu,DA JE VENERA MALA SRECA A JUPITER VELIKA..Ona je simbol estetike..lepote..ljupskosti..Meni je Venera u Vodoliji i u 8 je polju...istina je da sam nesposredna, da ulaizm u veze iznenada,da tako prekidam kontakte.istina je da ne volim da me pitaju:zašto i gde sam bila?...
Ja sam svog bivseg srela na poslu..tako su mi cesto i tumacili da cu partnera sresti..govorili su da cu ga sresti na mestu gde se rade uplate i isplate...finansijske transakcije...I TAKO SE I DESILO...Ja sam radila na mestu gde se obavljaju transakcije sa novcem..e sada..verovatno da Venera nije dovoljan pokazatelj gde ces sresti svog partnera vec i jos neka planeta? Citala sam da Venera u zenskom horokopu daje odgovore na sl pitanja:

- Kako žena sebe vidi u ulozi ljubavnice?
- Na koji način želi da privuče muškarca?
- Koliko uživa u ulozi žene?
- Kako se ponaša kao ljubavnica?
DA LI GRESIM?????

wanja

Broj poruka : 87
Godina : 46
Локација : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Keti Čet Mar 03, 2011 6:00 pm

Trenutno sam u potrazi za poslom, a nesto prevodim honorarno. Zavrsila sam marketing i menadzment, tako da u toj sferi trazim posao.
Keti
Keti

Broj poruka : 45
Godina : 41
Локација : Beograd
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Rubiel Sub Mar 05, 2011 12:06 am

Evo pričice o jednoj veseloj Veneri iz Blizanca u petoj kući.
Sve bi bilo dobro da nema sve redom loše kvadrate, ali usprkos tome ona ipak vjeruje u ljubav, u radost, u ljude.
Premda mi nije vladar, daje mi osmjeh na lice, ja sam na svim fotografijama, još iz najranijeg djetinjstva uvijek vedra i nasmijana.
Ova Venera najviše voli da čita, da pleše, da piše i da slika.
Nisu joj strane ni kave s prijateljicama, pa k tome, što već može u Blizancu da se radi ako ne smijeh, šala, malo trača...
I naravno, najvažnija je u životu ljubav.
POšto Venera vlada devetom kućom zbog ljubavi sam se čak dva puta selila u inozemstvo, i opet natrag.Dvaput život započimala ispočetka.Dvaput tražila prijatelje. Dvaput se kućila.
Svoje tri ljubavi upoznala sve preko prijatejica koje su bile posrednice. Sve sam ih upoznala na proljeće, u četvrtom mjesecu, uvijek nekako pred Uskrs se pogodilo.
Pošto je Venera u kvadratu sa Saturnom sve su veze započimale polako, i trebalo je da prođe nekoliko mjesec do prvog izlaska.
U svim slučajevima bilo je važno dopisivanje, Venera u Blizancu obožava pisati ljubavna pisma.
Venera u kvadratu s Mjesecom, pa se mojoj mami nije svidio ni jedan moj dečko, svakome je našla neki prigovor.
Venera je u kvadratu s Uranom pa mi se prva velika veza koja je trajala deset godina preko noći raspala, doslovno tako.
Vjerovatno zbog Urana (a možda i kvadrata s Mjesecom) nikad nije potpisan bračni ugovor, bila je to slobodna veza ali u svem drugom sasvim nalik na brak. Osim papira.
Venera je u kvadratu sa Plutonom pa sam svog supruga upoznala kad sam došla njegovati mamu koja je bila jako bolesna, to su joj bili posljednji mjeseci života. Moj suprug ima Veneru u Škorpionu, dakle, i njemu se simbolika ispunila.
Umjetnica sam, pišem pjesme i slikam, pa mislim da i tu Venera djeluje. A zbog kvadrata sa Saturnom svi su moji likovi na slikama ozbiljni, koliko god se ja trudila podariti im osmjeh, Saturn kao da ih malo zaledi.
Teško mi je kad trebam interpretirati svoju natalnu kartu zato jer je sve u aspektu sa svim, i onda više ne znam što djeluje kad se u svemu nalazim. Ali evo, ovo je mali doprinos mojoj veseloj Veneri.









flower flower cheers
Rubiel
Rubiel

Broj poruka : 20
Godina : 58
Локација : Split
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Rubiel Sub Mar 05, 2011 12:31 am

Vidim da se gore dosta diskutiralo o Veneri u aspektu s Plutonom, odnosno s Venerom u Škorpionu, pa ću se još malo nadovezati.
To je i aspekt strasti koji čovjeka tjera da ide duboku, duboko.
Pluton je uvijek sklon manipulaciji, ljubomori, želji da nametne svoju moć pa je to priča o dominaciji i potrebi da proguta partner. Ljubav se doživljava na jedan fatalan način a seksualnost je važna jer se upravo seksom može lako manipulirati drugom osobom da bi se postigla (prividna) sigurnost i osjećaj kontrole.
Između ostalih imam i taj aspekt, ali kao Blizanka nisam sklona ljubomori ni posesivnosti.
Zato ga proživljavam na druge načine.
Već sam rekla da sam sadašnjeg supruga upoznala u za mene najtežim životnim trenucima. Vjerovatno opisuje i moju prijateljicu koja se upravo sad bori s teškom bolešću.
Nikad, pa ni u mladosti nisam imala ružno iskustvo u smislu "preotimanja dečka" nekom, kao ni razne Plutonovske igrice opisane u prethodnim postovima.
Rubiel
Rubiel

Broj poruka : 20
Godina : 58
Локација : Split
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Čarobnica Sub Mar 05, 2011 1:31 pm

Rubiel ::Vidim da se gore dosta diskutiralo o Veneri u aspektu s Plutonom, odnosno s Venerom u Škorpionu, pa ću se još malo nadovezati.
To je i aspekt strasti koji čovjeka tjera da ide duboku, duboko.
Pluton je uvijek sklon manipulaciji, ljubomori, želji da nametne svoju moć pa je to priča o dominaciji i potrebi da proguta partner. Ljubav se doživljava na jedan fatalan način a seksualnost je važna jer se upravo seksom može lako manipulirati drugom osobom da bi se postigla (prividna) sigurnost i osjećaj kontrole.
Između ostalih imam i taj aspekt, ali kao Blizanka nisam sklona ljubomori ni posesivnosti.
Zato ga proživljavam na druge načine.
Već sam rekla da sam sadašnjeg supruga upoznala u za mene najtežim životnim trenucima. Vjerovatno opisuje i moju prijateljicu koja se upravo sad bori s teškom bolešću.
Nikad, pa ni u mladosti nisam imala ružno iskustvo u smislu "preotimanja dečka" nekom, kao ni razne Plutonovske igrice opisane u prethodnim postovima.

Evo da se i ja nadovežem malo na Veneru u Škorpionu, kao jedna od vlasnica iste...Istina da se svaka ljubav doživljava fatalno, moja u konjunkciji sa Uranom u 12. kući pokazuje da sva očekivanja od neke veze padaju u vodu i jako je teško nositi se sa time i osveštavati da prema nekome ne treba imati očekivanja i nadanja. Nisam niti ja preotimala momke drugaricama, ali sam imala slučaj da je jedna drugarica meni na neki način preotela, što pokazuje Pl, kao dispozitor Venere koji je otišao u 11. kuću u Vagu...stoga treba da sve ljubavi držim podalje od javnosti a posebno drugarica...Koliko je jednoj Veneri u Škorpionu važan seks, toliko je ta ista Venera sposobna da svoju seksualnost sputava i da se regeneriše kroz apstinenciju.
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Astrotanja Sub Mar 05, 2011 1:59 pm

Venera u Strelcu u 2, kvadratu sa Plutonom u 10.,ima ginekolog, žena koja me je porodila. Pri tome Venera je u konjukciji sa Mesecom i Marsom u Strelcu u drugoj.
Venera u konjukciji sa Mesecom donosi joj u drugoj da radi sa ženama, u konjukciji sa Marsom, veliku strasnost, energiju, žar u borbi za dolazeći život, u brobi za pobedu života nad smrću. Naravno, sigurno je da je bilo i abortusa,mada je ona pobornik života i sama ima troje dece.

Venerin dispoztor je Jupiter i on otišao u petu i u trigonu je sa Venerom, optimizma i entuzijazam koja ona velik i podsticajan i sama sam ga doživela. Čak šta više moj porođaj drugi je ona vodila i desilo se da je to bila prava borba, ali sa osobom koja ima Ascedent u Škorpiji i Sunce u konjukciji sa mojim Suncem, pobedio je život. Moja ćerkica ima Ascedent tačno na Ascedentu njenim, žene koja je pomogla u njenom dolasku na svet i Sunce u egzaktnom sekstilu sa njenim i mojom Suncem. sunny


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Pon Mar 07, 2011 2:58 pm, izmenio ukupno 2 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  lijana Ned Mar 06, 2011 2:20 am

meni je moja venera u devici zaista zagonetka.ima lepe aspekte ,u recepciji sa merkurom u dobroj kuci,samo je problem sto je u devici.
ali valjda je ta recepcija malo vadi.
Shocked a ja nit ljubavi,nit srecnog braka,nit nekog posla opisanog tom simbolikom
Crying or Very sad pa se cesto pitam u cemu je problem.znam ja da se za nju kaze da je u padu,da trazi dlaku u jajetu,da nikad nije zadovoljna,ali ja to kod sebe ne prepoznajem,a jos mi je i vladalac horoskopa.moze li neko da rasvetli tajnu venere u devici,jer toliko toga mi uopste nije jasno Shocked Shocked Shocked

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Dunja Ned Mar 06, 2011 4:19 pm

da,i ja bih volela da cujem,posto je i moja u Devici Very Happy

hvala..Smile
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Rubiel Ned Mar 06, 2011 10:13 pm

VENERA U DJEVICI

U znaku Djevice Venera je u padu, Venerinu strastvenost i čulnost razara hladan intelekt Djevice.
Sve njene maštarije, želje, sve čulno i toplo što je proroda Venere cenzurirano je razumom, pa je ona u stalnom promišljanju, uspoređivanju, kritiziranju.
Odmjerena je, škrta i racionalna na osjećajima, dati će samo onoliko koliko dobije, ni malo više.
Prezahtjevnost i kritičnost su ključne riječi.

Kad se nekog voli, voli se ludo, nepromišljeno, kao prvi put i onda se ne razmišlja.
To je Veneri u Djevici potpuno nezamislivo.
Ona uvijek najprije analizira, i nije ni moguće da joj se dopadne netko tko ne zadovoljava osnovni estetski kriterij, kod nje ne prolazi lik u izgužvanoj košulji, ili prljavoj trenerci.
Ljubav ove Venere je pouzdana, na nju se može osloniti.

To ne znači da ovaj položaj isključuje kratke avanture, veze za jednu noć, ne.
Bit je u tome da čim vidi da se nekom počinje emotivno približavati, odmah ga analizira, i time razumom uništi svaku čaroliju.
Za ženu je ovo ipak bolji položaj Venere nego za muškarca, jer joj daje vjernost i čednost, dok je muškarac često prezahtjevan, sitničav, bezosjećajan.

Muškarci koji imaju Veneru u Djevi žele prije svega "pristojnu" ženu koja odgovara slici Djevice- intelektualna, ljubazna, čista, disciplinitana, vrijedna, sposobna.
Oni imaju praktičan ukus u ljubavi pa ih i privuku savjesne, mirne, neporočne žene koje im u životu mogu biti od pomoći.
Skromno obučene, koje ne privlače pažnju i ne ističu se, ali što god da ima na sebi treba biti čisto, besprijekorno opeglano.

Česte su veze s osobama nižeg društvenog položaja ili statusa.
Privatno može pokazati posve drugačije lice nego u javnosti, jer u javnosti uvijek je odmjerena i odlično se kontrolira, u svemu, dok kod kuće može biti puno opuštenija i toplija.
NJen je dom uvijek uredan, čist, radi sve poslove pedantno i ne podnosi nered i prljavštinu, i veliku pažnju posvećuje estetici.

Na poslu joj bolje odgovaraju djelatnosti kad ona nije vođa, ali je zato veoma pouzdan i discipliniran suradnik.
POšto je perfekcionista i ima velik smisao za detalje i sitnice jako joj leže poslovi koji zahtijevaju preciznost, pedantnost, kao i razne uslužne djelatnosti gdje može biti od koristi drugima.
Voli da sve oko nje funkcionira ispravno, pa je u stanju sve kontrolirati i nitko je ne može prevariti.

POšto su ovdje osjećaji potpuno pod kontrolom razuma, ona je jako realna, savjesna i kritična, pa je dobro da nauči kontrolirati to što izgovori.




Shocked Laughing
Rubiel
Rubiel

Broj poruka : 20
Godina : 58
Локација : Split
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  lijana Ned Mar 06, 2011 10:20 pm

hvala puno!!!ima dosta istine u ovome,zaista. Very Happy nije bas najsjajnije ali sta da se radi.
mislim da dunjin avatar bas lepo oslikava veneru u devici! flower flower flower

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Dunja Pon Mar 07, 2011 2:15 am

@ lijana...hehehhehe,nisam razmisljala o tome...ta slika mi se svidja prvenstveno zbog crvene,purpurne boje,zbog jakog,dominantnog stava zene na njoj,i zbog njenih krutih i jakih ramena...cela mi je SNAZNA..:)a veruj mi da onaj bic u rukama nisam ni primetila..aaahahhha..Smile)al sad kad bolje razmislim- U PRAVU SI!!Smile)

@Rubiel...fantasticno ste to napisali,zaista,i sve je tacno skroz,sem ovoga:

Na poslu joj bolje odgovaraju djelatnosti kad ona nije vođa, ali je zato veoma pouzdan i discipliniran suradnik.

to kod mene ne vazi,verovatno zbog mog Lava u Asc.. Very Happy ja sam ipak tip vodje..:)ali samisto tako i pouzdan i disciplinovan suradnik Wink

ali,mi sa Venerom u Devici,zaista smo skloni da razbijemo svaku caroliju.. Sad ja sam inace i u znaku Devica,tako da nisam znala da mi je to bas od Venere u Devici..Smile) prosto mi to ..BILO NORMALNO..Very Happy zbog znaka..Smile
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  venerica Pon Mar 07, 2011 1:01 pm

Hajde da se i ja prijavim na spisak Venera u Devici Smile

Na zalost nas pripadnica, ovu poziciju Venere bije dosta los glas, ali to naravno ima i svoje objasnjenje.

Venera je ovde u Merkurovom znaku i ona kao planeta koja oslikava ljubav, uzivanja i zadovoljstva u Devici ne moze da iskaze svoju iskonsku prirodu. Merkur ide uz racio, sto u svojoj sustini nema nikakve veze sa ljubavlju. Tesko se Veneri u ovom Merkurovom znaku prepustiti ljubavi a da ne postavlja raznorazna pitanja zbog cega je bije glas da je kalkulant i racundzija. Naprosto, ova Venera ljubav pokusava da racionalizuje sto jeste u skladu sa Merkurovom prirodom ali nema nikakve veze sa sustinom same Venere.

Sto se tice mene i moga iskustva sa ovom pozicijom mogu da kazem da da sam cesto imala neki osecaj inferiornosti kada su ljubavni odnosi u pitanju, stalno sam (cesto sasvim neopravdano) se preispitivala cime sam zasluzila je ta osoba naklonjena meni. tj. cime sam ja to zasluzila njenu ljubav.
Osecanja su mi intenzivna i jaka (sto nema veze sa ovom pozicijom Venere koliko sa nekim drugim natalnim postavkama) ali se uglavom odigravaju na unutrasnjem nivou, nisam sklona da svoj svet emocija pljusnem tek tako pred nekoga, iz straha da bi me to razotkrilo i ucinilo ranjivom.

Devica je zemljani znak te ja ipak dajem glas u prilog cinjenici da ova Venera ipak negde tezi stabilnosti. Nisam nepromisljeno ulazila u veze, jako mi je bitno da osetim sigurnost i lojalnost kako bih mogla u potpunosti da se prepustim.
S druge strane, Devica je i promenjiv znak, sto bi islo u prilog cinjenici da ovoj Veneri svrljanje nije strano.

Dodala bih da je ova Venera diskretna, povucena i stidljiva, sto je samo rezultat njene nesigurnosti. Ona cesto misli da nije vredna ljubavi, te se zbog tog kompleksa cesto preispituje i analizira. Ume da bude sitnicava i kriticna.

Volim da mi je sve uredno i cisto, ne podnosim nered koji ukucani prave i to je cesto uzrok moga dzangrizanja i gundjanja. Dosta paznje poklanjam na odecu, volim da sam lepo i uredno odevena. Volim nakit, narocito mindjuse, bez njih nikuda ne idem.

Hvala bogu niko od nas nema cist i knjiski opis ovakve Venere, ali to je vec druga prica..

Dunja, tvoj avatar je divan i izuzetno mi se svidja, ali ne bih se bas slozila da on opisuje Veneru u Devici.
Ova boja nema veze sa Devicom vec pre opisuje Marsovu strastvenu prirodu, vise mi ovde ima skorpionskog negoli svedenosti jedne Device.
Takodje, ovaj bic u ruci nije nesto sto bi jedna Devica praktikovala Very Happy Very Happy
Tvoja Venera ima dosta interesantnih aspekata, bas bih volela da nam ih malo opises. sunny sunny

Rubiel, tvoja Venera je takodje u Merkurovom znaku, vazdusnom i promenljivom, mogla bi da nam izneses svoje iskustvo sa ovom pozicijom. flower
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Astrotanja Pon Mar 07, 2011 3:45 pm

Rubiel, dopada mi se tvoj opis i doživljaj Venere u Devici.

Lijana, Venerin položaj u 10 . kući, koja odgovara prirodi Jarca, takođe dodala je neke osobine Jarca tvojoj Veneri, koja se ogleda u tvom odnosu sa jednim roditeljem i njegov uticaju na tebe. Tvoj odnos i uticaj roditelja u simboici Venere u desetoj, kojeg opisuje kako Merkur u Vagi, tako i Venera u Devici. Osećanja i odnos tog roditelja, je u skladu sa prirodom Venere u Devici, koji je uticao da imaš donekle racionalan i svrsishodan odnos prema drugima, da donekle očekuješ da davanje ima veze sa kosinošću, da odnos mora da ima neku svrhu, i da preko ljubavi treba da te "uzdigne" i neko tvoje uzdizanje, da teži postojenosti i privrženosti, da je sklona itekako da kontroliše svoja osećanja, da je verovato i da ume da insistira na detalajima, činjenicama, što je uticaj Venere u 10. , ali može da donese napredovanje u životu jer je u 10. polju.

Venera je kulminatai planeta kod tebe u natalu , najviša u tvom natalu, pa otuda i veliki utiicaj njen na tebe, kojeg možda nisi ni svesna. Ona donosi da se ne prepuštanje olako vezama i ljubavi, ovde može biti i vrlo moralna Venera, čista i ispravna, ona koja teži moralnoj čistoti, koja ne voli ni da bude povređena, ni da povređuje druge, ako ostatak horoskopa o tome govori. Ona nije dovoljno sigurna u svoje vrednosti, svoju ženstvenost i u 10. kući teži da se dokaže, da pronađe način za to. Ima tu i praktičnih razmatranja,davanje prednosti nekim intresima, odmeravanju dobijenog i datog u vezi, što uništava spontanost i lepotu ljubavi, kao i preterano analiziraje, sojstveno Devici, svojstveno merkuovskom delovanju. Mada je kod tebe Merkur u Vagi koji razmišlja i okrenut je pitanjima vezaim za partnerstvo, brak, odnose sa drugima i tu ima vaganja i odmeravanja, neodlučnosti u donošenju odloka.

Ukoliko je pak Venera u Devici, a Merkur u Lavu, onda se osoba spontanije i bez mnogo razmišljanja prepušta ljubavi i tu ima nešto manje analiziranja.

Veoma je bitno ukoliko je Venera u Devici, gde je njen signifikator Merkur, jer će on uticati na Venerino ponašanje u ljubavi, odnosima sa drugima i može nešto ublažiti, izmeniti karakteristike Venere u Devici. Takođe, uticaj Venere u Devici je obojen kućom u kojoj je Venera, pa je kod Vnerice kako je ona u petoj, gde dobija i nešto llvosvsko, ona je nešto više strasna, pa i otvorenija u osećanjima, a kako je Venerica i napisla tu je istaknuta i potreba za lepom odećom, lepim i čistim izgledom,ona u petoj voli da se doteruje,a teži i lepom, čistom, urednom okruženjem. U petoj ona je tu nešto razigranija i za koju nijansu otvorenija i slobodnija. Naravno i aspekti Venere će dati svoje obeležje, pa će u aspektima sa Marsom i Plutonom dobiti Venera u Devici nešto više strasnosti, sa Jupiterom otvorenosti i spremnosti za davanje,u ljubavi itd.

Lijana kod tebe će Venera svakako uticati na tvoje životne težnje, karijeru u nekom priodu života, kada je traoaktiviraju, jer je ona u 10. donoseći ti podršku drugih,osoba kojima si draga, prijatelja i roditelja, posebno ako tvoje zanimanje ima veze sa estetikom, lepotom, nečim što je u simbolici Venere u Devici, što može da se odnosi i na dizajn, spoljašnju formu, sklad, ali i za posao koji podrazumeva saradnju, timski rad, usklađivanje sa drugima.

Dunja, tebi je Venera u prvoj u konjukciji sa Suncem i kvadratu sa Marsom i ona u prvoj kao i Sunce, što sam ti već napisala daje i nijansu Ovnovskog tvojoj Veneri, koja je za koju nijansu strasnija, okrbnuta prema sebi, svojim željama potrebama, jer je u prvoj. Ona je nešto samopuzdanija, lakše stiče samopouzdanje u prvoj kući itd. Često voli da uživa u lepim stvarima, ponekad naginje pasivnosti i lenjosti, ugađanju sebi, teži zabavi , prpvodu, iako je u Devici, ume da bude i osećajna, a i ranjiva zbog kvadrata sa Marsom i da burnije raeguje itd.

Poznato je da je Devica znak koji se odnosi na žetvu, da puno toga treba da se nauči i uradi da bi ona počela da donosi plodove uloženog,što ne dolazi u ranim godinama života, već kasnije, sa zrelošću. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  sara Pon Mar 07, 2011 6:08 pm

znam da venera u djevici cjepidlači, a venera u blizancima je sigurno lošija od nje, jer je neozbiljna, a nemam ništa protiv što imam veneru u jarcu, čak volim veneru u jarcu, razočarana sam što se nalazi u 8. polju, nije mogla pasti u gore polje nego to polje, da li meni netko može reći nešto o mojoj veneri, mada ja mislim da o emocijama i kako se ponašamo u ljubavi više govori mjesec, dakle ve150mo, ve60me?


Poslednji put izmenio sara dana Pon Mar 07, 2011 8:17 pm, izmenio ukupno 2 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  jassna Pon Mar 07, 2011 7:22 pm

Kada vec spominjete Ve u Jarcu. E ovo je haos od Ve, vlasnica iste me je zamolila da njen natal stavim na forum, pa ako je neko raspolozen da kaze koju rec.

U pitanju je devojka koju znam petnaestak godina, jos i pre Gimnazije. Za samu sebe kaze da je Samanta iz Sexa i Grada (makar nije lazno moralna kao 80% zena koje znam, i ja to jako postujem kod nje) i da ce se udati iskljucivo zbog materijalne sigurnosti, a onda uzdahne duboko i kaze mi-jao, kako bih ja volela da se zaljubim, onako stvarno..Medjutim, nikako da se odrekne svog promiskuitetnog zivota, pravu vezu nikada nije ni imala.

Kako se vama cini ona karta? Hoce li se ovo dete od 28 godina smiriti ikada i naci to sto trazi?



https://2img.net/h/oi52.tinypic.com/28k829g.jpg


jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  sara Pon Mar 07, 2011 7:47 pm

nisam znalac, niti imam neko iskustva u astrologiji da bilo šta kažem, ako bi mi mogao netko reći što mi znače ovi aspekti venere

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  lijana Pon Mar 07, 2011 9:08 pm

zelim prvo da se zahvalim tanji na izdvojenom vremenu.HVALA TI PUNO!!!
flower flower flower
zaista stoji sve sto je tanja napisala.jesam sumnjicava,tesko se prepustam,cak i kad je intimni odnos u pitanju treba mi vremena da se oslobodim i prepustim.verna sam ko pasi to zahtevam i od partnera.znam da je to suludo u ovom ludom svetu,ali sta da radim.
a kad je u pitanju dunjin avatar ,mislila sam na drzanje devojke na slici.ponosno i dostojanstveno flower otmeno i sa dozom arogancije
Very Happy zato me je asociralo na veneru u devici.
venera u jarcu vazi za velike dzekove,za prave prijatelje i puno jako lepih zena je rodjeno sa ovom pozicijom venere. sara,mislim da polozaj venere u 8.kuci uopste nije toliko los.kazu za nju da u tom polju stiti od nesreca i ponasa se kao andjeo cuvar.jupiter velika,venera mala sreca.
kazu da moze osoba sa ovim polozajem dosta profitirati kroz brak,nasledstvo,imaju uglavnom podrsku drugih,ali opet sve zavisi uo aspekata.
posto je osma kuca kuca strasti,sexa,osobe su veoma strastvene,sklone avanturama,a problem im moze praviti ljubomora jer su u braku jako posesivne i ljubomorne.
nadam se da sam bar malo pomogla lol! lol! lol!

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  sara Pon Mar 07, 2011 9:43 pm

lijana sunny baš ti hvala, ali neznam što mi znači ovaj aspekt VE150MO?
Da, nedavno sam čitala da VE u 8. polju može biti i anđeo čuvar, time si me ponovno ohrabrila, a moguće da je tako, to sam i doživjela u životu, jer to 8. polje Question ...venera u jarcu je iskrena, dostojanstvena, ponosna-možda mi je to i osobina mjeseca u lavu), znam da venera u tom polju nosi puno nasljedstva, ali iskreno ja ga se bojim, jer time gubim drage ljude...
tvoja potvrda mišljenja mi puno znači.

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Dunja Uto Mar 08, 2011 1:41 am

Tvoja Venera ima dosta interesantnih aspekata, bas bih volela da nam ih malo opises

Bi ja vama pricala o mojim aspektima,ali se ne razumem dovoljno u astrologiju da bih uopste znala sta ti moji aspekti donose,a kamo li da mi se BAS TO i desava Very Happy Embarassed Pretpostavljam da mislis na Venerine aspekte sa Marsom i Neptunom,i sa Mesecom i Uranom..?
ALI....ako mi sad napomenes sta bi to moglo da bude,ako me navedes malo u tom pravcu,ja mogu vrlo lepo da ti ispricam...Very Happy

hvala vam sto mislite da je moj avatar lep,i obe ste na svoj nacin u pravu!! To sto volim crvenu boju to je od Marsa verovatno,i ta snaga koju bas ta crvena boja daje slici-to je u simbolici Marsa i snage i jacine...ali potpuno razumem i lijanu-mislila je verovatno na zenu koja svojim stavom pokazuje da neke stvari drzi pod kontrolom,prvenstveno sebe i svoja osecanja..Mozda je lijana ovde vidla tu Devicu..Smile

i da,Tanja,potpuno si u pravu,ja sam ta Venera u Devici koju si opisala..:)skroz..Smile
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  lijana Uto Mar 08, 2011 1:52 am

draga moja sara,drago mi ja ako sam ti pomogla,ali zaista ne razumem kad kazes da se bojis nasledstva jer bi mogla izgubiti drage ljude.onda izgleda nije to obostrano,jer kad nekog volis i kad ti je drag ,ako je iskreno,to nema veze sa materijalnom situacijom.to ce mozda biti prilika da ti se prijateljstva iskristalisu.i nema niceg loseg u tome.
tako,da ako do toga dodje,budi srecna.nista nije slucajno u nasim zivotima.
kad budem imala malo vise vremena,napisacu nesto o tom aspektu.koliko znam,a to nije puno Sleep Sleep Sleep

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  sara Uto Mar 08, 2011 9:41 am

hvala, ali neznam ako si me razumjela, nasljedstva se dobivaju poslije smrti dragih osoba, roditelja, bračnog druga itd., u tom smislu sam mislila.

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  venerica Uto Mar 08, 2011 12:34 pm

Dunja,

Ionako bismo ovde promasili temu kada bismo pisali o aspektima VE Smile

Rođena si malo posle mene, VE i NE su nam u istim znacima i prave kvadrat ( naravno, nisu u istim poljima niti vladaju istim kucama) pa me eto taj aspekt konkretno interesovao.
Tvoja VE ima dosta aspekata, izmedju ostalog i sa SO i MA koji oznacavaju muskarce u nasem zivotu i svakako se odrazavaju na tvoj ljubavni zivot.

Ali sve ovo je tema za rubriku ASPEKTI sunny sunny
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Dunja Uto Mar 08, 2011 4:52 pm

venerica ::Dunja,

Ionako bismo ovde promasili temu kada bismo pisali o aspektima VE Smile

Rođena si malo posle mene, VE i NE su nam u istim znacima i prave kvadrat ( naravno, nisu u istim poljima niti vladaju istim kucama) pa me eto taj aspekt konkretno interesovao.
Tvoja VE ima dosta aspekata, izmedju ostalog i sa SO i MA koji oznacavaju muskarce u nasem zivotu i svakako se odrazavaju na tvoj ljubavni zivot.

Ali sve ovo je tema za rubriku ASPEKTI sunny sunny

ok,onda se prebacimo tamo da caskamo o tome Razz
moze?? rabbit
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  lijana Uto Mar 08, 2011 11:39 pm

sara ::hvala, ali neznam ako si me razumjela, nasljedstva se dobivaju poslije smrti dragih osoba, roditelja, bračnog druga itd., u tom smislu sam mislila.

saro,izvini molim te.ne znam gde mi je pamet bila confused confused confused
nisam razmisljala na taj nacin i jos jednom ti se izvinjavam na gluposti. No No No

lijana

Broj poruka : 33
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

venera u znacima - Page 5 Empty Re: venera u znacima

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu