Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lečenje kristalima

+29
jassna
Bellatrix986
suncevenera
Angie
IVA
hajkula
Dunja
Flora
Tajna
nolita
Snezana
gernica
beli lav
Sophi
Izida
vedrana
Strelica
Bambola
Latica
David
nina4
Astrid
LoSt_in_SpaCe
Čarobnica
joki22
-menora-
Zana
smesko
Astrotanja
33 posters

Strana 2 od 16 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Sledeći

Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  LoSt_in_SpaCe Ned Nov 09, 2008 2:23 am

Evo malo idiotskih pitanja... Cool
Dakle, odem ja pre neki dan u jednu zlataru, i skontam da je to u stvari mesto gde se prodaje samo srebro.
(Lepo sam upozorila da je idiotsko hehe).
I gledam ja tako neke prstenchice, pa poshto mi se srebro ne svidja, jel'te, kao tipichnom MO u Lavu, ja krenem da izadjem. I na izlazu vidim u izlogu jedno prstenche sa nekim zhuckastim kamenom. Vratim se ja, i pitam shta je to. Kazhe ona - cilibar. Pitaj Boga da li je to stvarno cilibar, nekako mi chudno da to koshta samo 2000? M? I kad smo vec kod njega, poshto je lep, i svidja mi se, zanima me za shta je on konkretno dobar, i da li to uopshte ima neko dejstvo ako se nosi na prstenu, ili na lanchicu, ili kako vec, pa ono, kad peresh ruke, ili se tushirash, dal' mu to smeta, i tako to bi me zanimalo...
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Ned Nov 09, 2008 11:02 am

Čarobnica,
ja ti preporucujem da sacekas 13-ti, tada je pun mesec.a zaista je efekat punjenja nezanemarljiv kada je pun mesec.
znaci, stavis uvece na prozor,terasicu, ako zivis u kuci i imas neko parce zemlje stavis na zemlju i ostavis preko noci.
znaci, mozes i preko prozorskog stakla, ali je bolje da je na terasici..zavisi kakve uslove imas. Wink

najbolje je da izabereemo kamen, ali mislim da kada ga vec dobijemo kao poklon postoji razlog zasto je dosao do nas!razyumes?
tako da ne umanjuje efekat.
jedino ako te ne bude privlacio.
ja sam dobila ogrlicu od mesecevog kamena-rainbow i uopste me ne privlaci.ocistila sam je..ali stoji.

LoSt_in_SpaCe,
uopste ni mene ne cudi zasto te privukao cilibar.i moju marinu, lavicicu neverovatnu oduvek privlaci. Very Happy
mada se bas pronasla sa tigrovim okom sto sam joj uzela pred operaciju.
da ne akzem da kod nje rozenkvarc blista kao dijamant.kao kod nikoga.
hocu da kazem-ocigledno da vam je on na prvu loptu najpotrebniji.

"ĆILIBAR (Jantar) - Boja: Zlatnosmeđa ili žuta. Ćilibar je smola drveta koja se stvrdnula i fosilizirala. On je moćan iscelitelj i pročišćivač koji izvlači nezdravost iz tela. Ublažava probleme želuca, jetre, žuči, žtitne žlezde i epilepsije. Smanjuje stres, budi životnu radost, svetlost i toplinu. Donosi stabilnost u život, stimuliše intelekt, dobar je za pamćenje. Može da pomogne pri savladavanju suicidnih i depresivnih sklonosti. Prazni se vodom jednom nedeljno a puni na suncu ujutru ili predveče. Izvor-Rusija"

ima jaku vezu za zemljom, pa nas i uzemljuje,
umiruje, razvija razumevanje,poverenje u vezi.

sto se tice delovanja-najvece delovanje imaju neobradjeni komadi, zatim polirani i u dodiru sa kozom, a tek onda u nakitu.
mada i u nakitu efekat se umanjuje ako je recimo prsten u pitanju, ali do koze prsta stoji srebro, zlato..a nije ostavljena supljinica sa donje starne za delovanje kamena.
na privesku je veca verovatnoca delovanja.
opet, sve zavisi-da li se povezes sa kamenom.
jedna poznanica oseca delovanje i kada ima prsten..sa svojim omiljenim kamenom..ali sa drugima ne.

sto se tice nakita-ne preporucujem vam prsten sa sodalitom, malahitom..jer ne trpe vodu, pa bi se morali skidati svaki pu kada perete ruke.
cilibar voli vodu..pa mu ne bi smetala.

etoc...
nadam se da vam barem malko pomazem..i zaista slobodno pitajte.
jako mi je drago da mogu da prenesem to sto znam.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Ned Nov 09, 2008 9:55 pm

smesko ::Čarobnica,
ja ti preporucujem da sacekas 13-ti, tada je pun mesec.a zaista je efekat punjenja nezanemarljiv kada je pun mesec.
znaci, stavis uvece na prozor,terasicu, ako zivis u kuci i imas neko parce zemlje stavis na zemlju i ostavis preko noci.
znaci, mozes i preko prozorskog stakla, ali je bolje da je na terasici..zavisi kakve uslove imas. Wink

najbolje je da izabereemo kamen, ali mislim da kada ga vec dobijemo kao poklon postoji razlog zasto je dosao do nas!razyumes?
tako da ne umanjuje efekat.
jedino ako te ne bude privlacio.
ja sam dobila ogrlicu od mesecevog kamena-rainbow i uopste me ne privlaci.ocistila sam je..ali stoji.


etoc...
nadam se da vam barem malko pomazem..i zaista slobodno pitajte.
jako mi je drago da mogu da prenesem to sto znam.


Pomogla puno, zahvalna I love you
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Ned Nov 09, 2008 10:11 pm

Smeško, a da probamo da spojimo znak i planete sa određenim drgim i poludragim kamenjem. Kao što si već rekla za tigovo oko i ćilibar da odgovara Lavovima, a ja sam ga imala i pošto mi je Ascedent u Lavu, jako me je privukao.Dobro bi bilo da povežemo znake i panetee sa drugim dragim kamenjem. Nekada su astrolozi određivali koje drago kamenje odgovara osobi, a koje može da joj šteti i oduzima sreću. Čuli ste svako da je Elizabet Tejlor u braku, sa jednim od njenih supruga koji je bio političar, kupovala drago kamenje koje je poticalo od nekih znametih istorijskih ličnosti, koju se ih nosile u prošlosti i da je to uticalo negativno na njenu psihu i donelo je puno nesreće i bolest, zavisnost, jer nije odgovaralo njenoj energiji.Čula sam da nije dobor nositi neko drago kamenje, ili nakit od druge osobe, ukoliko im energije nisu slične.
Kao što se u astorlogiji je poznato da se osobama sa Ascedntom u Lavu preporučuje da nose nakit napravljen od zlata, jer im jača zdravlje, posebno ako je Sunce položeno, ili osobama sa Ascedntom u Raku da nose srebro, tako se smatra da i određeno drago kamenje i poludrago treba da nose određene osobe, ali pošto se to isključibo ne odmosi samo na Ascedent, nego i na čitav horoskop, ondatreba tu dosta kombinovanja. Recimo, ukoliko neko ima jako ugrožen Mesec on bi trebao izbegavti srebro i ukolkio je vrh šeste kuće u Raku, kako sam ja čitala u astrološkoj literaturi.
Ti si pomenula da ako nekom to ne prija da ne treba da nosi, a ko se događa da kao kod tvojoj prijateljici zablista onda treba. jer donosi sigurno i dobra događanja, poztivne promene u njen život.Da li sam u pravu?
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Ned Nov 09, 2008 10:47 pm

Tanja,

nedavno sam bila na nekakvom sajmu i videla da prodaju kristale čak je bio i spisak koji kristali kome znaku odgovaraju, tako da je moguće da ko god ih prodaje ima i tu varijantu.

Za gorski kristal znam, a verovatno važi i za druge, da treba da te on nadje, baš kao što je Smeško meni objasnila da mi je mesečev kamen poklonjen iz nekog razloga.

Tako da ne bi bilo loše da se možda napravi kombinacija znaka i podznaka

Pozdrav Very Happy
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Ned Nov 09, 2008 11:47 pm

mislim da bi trebalo puno analize svakog poj3dinacnog aspekta, trenutka, znaka podznaka..i potreba za kamenjem u tim istim trenucima, aspektima..da bi doneli zakljucak sta kom znaku..i dublje natalnoj karti..prija!
slozicete se?

postoje klasifikacije gde su prema znaku odredjeni kristali.
i verujem da su na nekim analizama radjene.
ali, iskreno,dosta puta pogrese.

zato ja stalno potenciram na tome da pri izboru koristimo intuiciju.

licno bih mogla za sebe da kazem..pa ako izanaliziramo moj natal..zakljucimo zasto sam neko kamenje birala.
i tako redom..mozemo i tako..

uglavnoc, u pravu ste tanjice-ako kristal blista, vi osecate pozitivnu energiju-treba i on vas i vi njega!

i naglasila bih-kristala se ne treba plasiti!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  LoSt_in_SpaCe Pon Nov 10, 2008 1:31 am

Ublažava probleme želuca, jetre, žuči,

E ovo mi je bash i trebalo, zahvaljujem ti Smeshko! Smile
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Nov 11, 2008 10:47 am

nema na cemu! Wink

danas bih vam rekla nesto o zutom jaspisu!
Lečenje kristalima - Page 2 Jaspiszutijpgom7.thLečenje kristalima - Page 2 Thpix

generalno jaspis je kamen koji deluje, tj objedinjuje sve cakre.
prema bojama odredjujemo za koju je cakru odredjen jaspis.
izuzetno dobro deluje na iscrpljen organizam, povecava iminutet..
a odlican je za odlucnost, resenost da zavrsimo zapoceto.
povecava iskrenost sa samim sobom..
ali sporije deluje pa ga treba u duzem intervalu nositi.

"JASPIS ŽUTI - Ovaj žuti kamen sa braon šarama odgovara pleksus solarisu(III čakri) i zato pruža životnu radost i ravnotežu. Leči jetru, slezinu i organe za varenje. Čisti organizam od toksina i štiti od kožnih alergija. Usmerava pozitivnu energiju u endokrilni sistem. Zajedno sa crvenim jaspisom podstiče imunitet. Deluje umirujuće i podseća ljude da pomažu jedni drugima. Čisti se pod vodom 15-20 dana, a puni na suncu jednom mesečno. Izvor-Južna Afrika"
www.dekameron.eu

mene je privlacio kada god sam osecala slabost, iscrpljenost, neodlucnost.
imala sma potrebu da je uz mene, da mogu cvrsto da ga drzim u ruci..ili da je na privesku i uz mene.
umiruje me.

kada nosim njega u kombinaciji sa ametistom, brzo se preporodim.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Čet Nov 13, 2008 11:12 am

smesko ::Čarobnica,
ja ti preporucujem da sacekas 13-ti, tada je pun mesec.a zaista je efekat punjenja nezanemarljiv kada je pun mesec.
znaci, stavis uvece na prozor,terasicu, ako zivis u kuci i imas neko parce zemlje stavis na zemlju i ostavis preko noci.
znaci, mozes i preko prozorskog stakla, ali je bolje da je na terasici..zavisi kakve uslove imas. Wink

Ne znam jesam li uspela?
Oprala sam ogrlicu mlakom vodom, i stavila je kraj prozora sinoć. Bojala sam se da je ostavim napolju jer je duvao jak vetar i bilo je kiše.
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Nov 13, 2008 11:59 am

odlicno!sigurno si uspela!
i ja tako najcesce punim kamencice. Wink Very Happy da ti nekako sija, da izgleda kao umivena?

ja sam juce svoje drugarice obogatila za jos jednog drugara-selenit bounce
nije toliko poznat, nema ni puno tekstova o njemu.
tek poslednjih godina je pocelo vise da se pise.
i zovu ga kamenom novog doba.
Lečenje kristalima - Page 2 Selenitesf0.thLečenje kristalima - Page 2 ThpixLečenje kristalima - Page 2 Selenitrv5.thLečenje kristalima - Page 2 Thpix

kao i svo belo kamenje, namenjeno je sedmoj cakri.moze i na sestoj da se koristi pri meditaciji.
izuzetno je snazan.
olga rzo mu je posvetila u svojoj knjizi "caraobni svet kristala" izuzetnu paznju.

ono sto sam saznala,prevela:
-donosi mentalnu jasnocu
-brzo odblokira stagnirajucu emociju
-otklanja blockade, strahove,
-donosi dubok mir
-spada u grupu transformisucih kamenja
-stare emocije nas tera da oprostimo, prihvatimo
-odlican za sagledavanje proslosti, ali I buducnosti
-njegovom vibracijom odlicno cisti gotovo svaki minerala za 15min
-ukoliko se kamen zadrzi duze pored selenita, odbija se I cisti prostoriju
-energija mu je jako velika I cista
-odlican je za jacanje intuiceije I donosenje odluka
-podmladjuje I duh I telo
-zovu ga I univerzalni zdravstveni kamen
-odlican za rad pri meditaciji
-zahteva svakodnevni rad
-odlican je da ga stavite pod jastuk I zapamtite resenja za ko0jima tragate do jutra
-izuzetno dobro prenosi svoju nergiju tokom noci
-umanjuje razdrazljivost



nikako ga ne prazniti pod vodom, jer je rec o prirodnom gipsu.
prazni se pored gorskog, na mesecini se puni ili takodje gorskom.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Nov 18, 2008 1:32 pm

danas vam zelim iskuckati nesto o jednom kamencicu koji je za mene jos uvek nepotpuno otkriven.
rec je o haulitu!
Lečenje kristalima - Page 2 Narukvicahovlittv5.thLečenje kristalima - Page 2 Thpix

moje iskustvo je da sam ga izabrala u trenutku kada mi je zivot bio haotican.
pomaze mi kada zelim da spavam u toku noci mirno-stavljam ga ispod jastuka.
umiruje me kada je uz mene.
kada sam nesigurna, cesto ga izaberem.
i danas mi je trebao.

kopriacu vam tekst koji ce vam posluziti jos vise:
"HAULIT

BOJA : Zelena, brla, plava Ċesto veštaĊki obojen

IZGLED : Išaran kao mermer, Ċesto kotrljan. Svih veliĊina

UČESTALOST : Lako se dolazi do njega

IZVOR :SAD

OSOBINE Haulit je ekstremno umirujući kamen. Kada se stavi ispod jastuka, odliĊan je lek za nesanicu, posebno ako je izazvana hiperaktivnim umom. Može da se koristi i kao eliksir i da se polako pije oko sat vremena pre odlaska u krevet.

Haulit povezuje sa spiritualnim dimenzijama, otvara, usklađuje i priprema um da primi mudrost i uvide. Potpomaže putovanje izvan tela i pristup bivšim životima. Usmeravanje pogleda na komad haulita može da vas odvede u drugo vreme ili dimenziju. Kada se stavi na treće oko, otvara sećanja iz drugih života, ukljuĊujući i ona iz stanja "između života" i iz duhovnih dimenzija.

Haulit oblikuje ambicije, duhovne i materijalne, i pomaže vam da ih ostvarite.Psihološki, haulit poduĊava strpljenju i pomaže da eliminišete bes i nekontrolisanu ljutnju. Komadić stavljen u džep upija vaš sopstveni bes i tuđi bes usmeren na vas. Takođe pomaže da se prevazidu sklonost kriti-kovanju i sebiĊnost, jaĊajući pozitivne osobine karaktera. Haulit smiruje um i odliĊan je za spavanje ili meditaciju. Dozvoljava da se odvija smirena i razumna komunikacija. Ovaj kamen jaĊa pamćenje i stimuliše žeđ za znanjem.

Haulit može da smiri uzburkane emocije, posebno one koje imaju uzroke u prošlim životima. Oslobađa spone koje vezuju stare emocije za sadašnje okidaĊe.

LEČENJE Haulit oslobađa nesanice. Balansira nivo kalcijuma u telu, pomaže zubima, kostima i mekom tkivu. Haulit daje korisnu esenciju dragulja.

POLOŽAJ Staviti kako odgovara ili držati tokom meditacije ili da se stiša bes. Rešetka oko kreveta leĊi nesanicu. Držati ga u džepu da apsorbuje negativnost."
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sre Nov 19, 2008 3:07 pm

Radujem se što sam došla do svog kamenčića, koji mi je trenutno potreban, do crvenog tigrovog oka.
Privukao me je snažno on i sunčev kamen. Istovremeno sam ih držala u rukama, stisnusnula ih. U levoj ruci ostila sam kako se kamen greje i znala sam da je on taj koji mi treba. Aprat za homepatiju ( ne znam naziv) je pokazao da mi on više odgovara. Very Happy
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrid Čet Nov 20, 2008 12:59 pm

Tanja,

Ja imam gorski u obliku viska i stalno ga nosim sa sobom pa kad vidim neki kamen pitam visak da li mi to koristi ili ne, pa ako on negativno odgovori onda ga ne kupujem.

Meni je odličan bio i obsidijan snježnih pahuljica koji mi je pomagao da jasno vidim neke stvari, pojačao je moju koncentraciju i stalno sam ga nosala sa sobom.

Morat ću nabaviti novi jer sam ga negdje zagubila ... a i moj mačak voli da se s tim kamenčićima poigra čak zna i uzeti ga iz posude gdje ih držim ... he he ..

Povremeno ako imam preskakanja srca uzmem rozenkvarc, a kako je porodično prezime usko povezano sa jantarom, nosam jedan privjesak od ćilibara ... samo je malen, što inače volim, ali kad su kristali u pitanju, biram velike kamenove.

Za razliku od talismana, ne bojim se onih koji iznenada posežu rukama za tim predmetima koje nosim oko vrata jer kristalu ne možeš oduzeti energiju niti mu umanjiti vrijednost dodirom.

Moje interesantno iskustvo bilo je jednog ljeta kad sam kupila prvi puta gorski kristal i odmah ga stavila na lančić oko vrata, za nekih pet minuta, cijelo tijelo mi je kao bilo u nekoj vatri i tako je trajalo nekoliko sati, no nisam ga odmah povezala sa kristalom, nego tek drugi dan čitajući njegove karakteristike ... ali taj osjećaj i doživljaj bio je izuzetan i nikada više nisam to doživjela ni sa kojim kristalom.

On energiju stvara ravnotežu pa ono što je u minusu povećava ili ako ima nečega previše, spušta.

Slično je bilo i sa obsidijanom snj.pah. kad sam ga kupila i nosala u ruci. Škakljao me, peckao me, vibrirao u ruci, a budući da sam bila na otoku na ljetovanju, o njemu sam pročitala tek kad sam se vratila kući i onda povezala sve sa onim što sam osjećala držeći ga u ruci.
Astrid
Astrid

Broj poruka : 22
Локација : Rijeka
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Zana Pet Nov 21, 2008 2:15 pm

smesko ::zana,naletela sam sada slucajno citajuci o kristalcicima na inf koja je vezana za kalcijum.i odmah sam se setila tebe Wink
naime, ovaj kamen me privlaci dugo, dugo..nemam ga, nisma ga koristila..ali ga bas u svim tekstovima preporucuju ..evo jednog dela:
"Koristan je kod osteoporoze, karijesa, nedostatka kalcijuma i viška kalcijuma, jer vraća u ravnotežu poremećaje metabolizma koji dovode do ovih pramena. "

rec je o amazonitu! sunny

Tek sam sad procitala ovo jer dugo nisam mogla da se ulogujem na Astrotanjin forum, ali evo me sad preko Firefoxa. Stvarno sam ti beskrajno zahvalna i pokusacu da ga nadjem za svaki slucaj, mada sam izgleda uspela da resim ovaj problem sa Ca.
Jos jednom hvala I love you

Znam da sam dosadna, ali imam jos jedno pitanje za mene veoma vazno u ovom trenutku. Juce sam bila na nekom snimanju, koriscen je radioaktivni jod pa me sad zanima da li mozda znas za neki kristal koji bi mogao da pomogne u brzem oslobadjanju tela od radioaktivnosti, koja jeste zanemarljiva, ali je ipak radioaktivnost?
Unaped hvala Smile

Zana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Nov 21, 2008 3:06 pm

nema na cemu, zaista! Idea
bitno da je problem resen! Laughing
sta god treba-tu sam!

volim kada ans je dosta, pa nam Astrid dobro dosla flower

drago mi je sto razmenjujes svoje iskustvo sa nama.
ja mogu da potvrdim da je pahuljicasti obsidijan zaista divan kamencic.
ja sam fa dobila u trenutku kada sam saznala da mi je potreban za ucenje.
znaci, na tezgici, zena koja je prodavala, mi ga je poklonila.privescic..neverovatan oblik..retkost!
i zasiat ga preporucujem za koncentraciju.
inace obsidijan lagano deluje.imam suzu apaca koju obozavam..i narukvicu sa raznim vrstama obsidijana.sa njom spavam divno!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Nov 21, 2008 11:45 pm

da vam pokazem kako izgleda moj novi ljubimac..nije ovo on..ali cu moj sliknuti, pa postaviti.
ali je halkopirit bas kao i ovaj na slicici:
Lečenje kristalima - Page 2 Halkopiritmesecevarekalzj9.thLečenje kristalima - Page 2 Thpix
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sub Nov 22, 2008 12:02 am

Vau! Predivan je, kao da zrači.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Nov 22, 2008 12:06 am

jaoo, tanjice, verujet da sam vec tri nedelje mastala o njemu!
jos odavno me pirit privukao, ali sam imal prece stvari.
i kada je drugarica naisla na ovaj komad odusevial sam se.
i bas je redak.

cistim ga pored hematita, pa ce ujutru na sunce ili pored gorskog Wink da se puni!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Nov 28, 2008 8:08 pm

ako uzmemo u obzir da je meni mesec u strelcu i venera u devici i da je meni ovaj mesec turbulentan..sta mi predlazete da ojacam.
a ja cu to ukrstiti sa kamencicima i povezati na temi.

***
nevezano, zelim da vam spomenem beli ahat.
jako je optimisticki kamencic.
kao penicu da imate kraj sebe.
slojevito je beo, nezan.delimicno je providan.

"AHAT BELI - Poluprovidan, sa svetlijim i belim prugama, duhovno nas uzdiže i pomaže prihvatanje odgovornosti za celinu. Omogućava nam unutrašnje viđenje i intuitivnu spoznaju. Otklanja blokade na svim nivoima, jača auru. Stvara osećaj sigurnosti, zaštite i svepovezanosti. Olakšava samospoznaju. Poboljšava koncetraciju i mentalne funkcije. Čisti se pod vodom i obnavlja na suncu i mesečini. Izvor-Indija"

ne preporucujem da spavate sa njim jer ce biti kao da ste spavali na vrtesci.
a tamniji ahati se bas preporucuju za dobar san. Wink
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Zana Uto Dec 02, 2008 11:31 pm

smesko ::ako uzmemo u obzir da je meni mesec u strelcu i venera u devici i da je meni ovaj mesec turbulentan..sta mi predlazete da ojacam.
a ja cu to ukrstiti sa kamencicima i povezati na temi.

Draga Smeska, tebi je Mesec dupli vladar i kao takvog uvek moras da ga jacas, kristalima ali i u svakom drugom pogledu. Sa vladarom, posebno duplim nema sale. Kako je u Strelcu, a Jupiter istovremeno u Raku, dakle radi se o recepciji, trebalo bi da kombinujes simboliku Meseca i Jupitera, odnosno Raka i Strelca i kad je rec o kristalima. Ne zaboravi da je i srebro u simbolici Meseca, a kalaj je metal koji se vezuje za Strelca. S obzirom da ti je Mesec napadnut od Marsa, ali da istovremneo Jupiter ima sekstil sa Marsom, jacanjem Meseca i Jupitera mozes da uskladis dobar deo karte. Za Jupiter se vezuje kamenje tamnije plave boje, topaz i dr.

U ovu kombinaciju bi mogla da ukljucis i kristale vezane za simboliku Merkura i Lava zato sto ti je ovaj Merkur dispozitor Venere i Marsa u Devici, a pravi trigon sa Mesecom i olaksava mu da se izrazi. Ne moze se zanemariti da je Merkur dispozitor Marsa koji je opet vladar 6. dakle zdravlja, posla...i pravi ovaj kvadrat prema Mesecu.

Merkuru tradicionalno astroloski pripada kamenje zelene boje, na primer emerald, zeleni turmalin i peridot, a Lavu pored dijamanta, zuto i narandzasto poludrago kamenje, ali mozes sad to da kombinuješ sa metalima u simbolici Sunca i Lava, odnosno zlatom ili platinom. Uopstalom, ti daleko vise znas o kristalima od mene i sigurna sam da ces naci pravu kombinaciju Smile

I moram da napomenem da s astroloskog aspekta sve ovo naravno ima smisla samo ako uporedo radis na sebi, a kristale koristis kao pomocno sredstvo. Smile

Zana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sre Dec 03, 2008 12:36 am

zana, jaoo, koliko sma se obradovala postu koji si kuckala!
bas si me iznenadila i ulepsala i vece i naredni dan bounce

pa ti si mi toliko toga razjasnila..i sve si povezala!
hvalaaaaaaaaaaaaa!!

zapravo-ja srebro i kamencice obozavam..uzivam s anjima..a do njih me bas rad na sebi doveo.
krenula sam sa nepunih 29godina i preko psihologije, meditacije, afirmacija..dosla sam do kristalcica!
caroban svet..i kada se udje u ovakov odnoso prema sebi..zauvek se istrazuje i menja.

cini mi se da mi mars cesto pravi problem..na mesec sam se nekako navikla..na njegove promene..

najcesce biram kamencice za strelca i devicu.podsvesno..

sve se uklopilo-moje iskustvo, tanjicina objasnjenja i saveti..tvoj nacin posmatranja i ova harmonicna celina od posta koji si mi kuckala zana.

kuckacu vam, kada ih jos bolje upoznam..ali su od juce moji divni drugari bodzi kamencici. flower
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Dec 04, 2008 10:30 am

dragi moji, znate sta sam primetila-od kada se druzim sa kamencicima..retko, ali retko kada imam pms probleme..mislim da se javio dva puta za osam devet meseci..i tada bih koristila cadjavac i bol bi nestao.
takodje su mi i glavobolje manje ucestale....i resavam ih stavljanjme ametista na celo, masiranjem..
tek ako je nesnosljiv bol popijem lekic.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Zana Čet Dec 04, 2008 10:49 am

Imaš li neki predlog za "lečenje" mioma materice? Koji bi tu kamenčić mogao delovati? I love you

Zana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Dec 04, 2008 11:10 am

ono sto mi je odmah palo na pamet-cadjavac!i to bi trebao sto tamniji. cula sam od coveka koji se bavi kristaloterapijom i radiostezijom..jednoj zeni je bas preporucio za cerku koja je imala bas velik ginekoloski problem.
razzmislicu i posavetovati se sa drugaricom, pa cu javnuti. Wink I love you
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Dec 04, 2008 4:32 pm

zanice, pored cadjavca, kada sam malko razmislila i prickala sa drugaricom..predlozial bih ti i mesecev kamen jer on odlicno sredjuje emocije..a za ginekoloske probleme se preporucuje jaspis, karneol, granat, hrizopras.
na prvom mestu ti preporucujem cadjavac! I love you
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima - Page 2 Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 16 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu