Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aspekti Meseca

+38
mimma
Strijelac
manuela
Tanja1
Zorica
Etiketica
Aqua_
Vita83
neobicna
Vaga/skorpija
kaktus-vila
batnozic
Natasha-77
EMA66
venus_pisces
redwoman
NasmeJANA
mici
hajkula
lafica
Lucija
zelena dolina
Rebeka
lado06
alea
tanjica
BoSaNKa
Milica
senka023
elaelena
Kocka je bacena
gernica
Izida
mrs_r
nolita
Astrotanja
Čarobnica
Strelica
42 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  Astrotanja Pet Jul 17, 2009 1:31 am

Tačno. to je ponosni inadžija, koji misli da je u pravu.
Da li joj Jupiter i Neptun tarnzitni prave sada opoziciju sa natalnim Suncem?


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Jul 17, 2009 3:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  mrs_r Pet Jul 17, 2009 3:27 pm

Strelica ::
mrs_r ::znaci u peta? clown ziva I love you

Ja je ne vodim sa sobom affraid ako ne ponese study
A sta bi ti ispravila u svom natalu,majke ti mile?! Gde bi ti strpala Mesec?

mesec na led, venera u gucijeve haljine (alberta fereti i galiano - po zelji), blahnik na noge, mars zavodljiv, zadubljen u knjige, saturn uci na sorboni i po celom svetu, neptun se svrcka izmedju lisabona, pariza, barselone, korzike. merkur sedi u paul celanovoj zbirci "mak i secanja" na relaciji pariz - new york, pluton igra tango u buenos airesu, sunce pici na siciliji, uran...eto tako nekako clown

mrs_r

Broj poruka : 135
Godina : 52
Datum upisa : 30.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  Čarobnica Pet Jul 17, 2009 3:29 pm

Astrotanja ::Tačno. to je ponosni inadžija, koji misli da je u pravu.
Da li joj Jupiter i Neptun trnzitni prave sada opoziciju sa natalnim Suncem?

Prave, nego šta...ali kao da joj celog života prave opoziciju...uh, baš sam besna!
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  Kocka je bacena Sre Avg 12, 2009 9:32 pm

Strelica ::Nismo jos otvorili ovu temu affraid
Za mene je Mesec najvazniji! Prvo gledam Asc,Mesec i Sunce pa dispozitore pa sve ostalo,ali akcenat na Mesec...

zašto je za tebe Mo najvažaniji?

elem,moj Mesec gradi puno aspekata,120 Ve,120 Me,120 Sa,120 So,180 Ju i ubedljivo najgori 90 Pl....Mo mi je u lavu,pri kraju 5. polja,pa još uvek ne umem da razlučim da l utiče više na 5. ili 6. polje....Mo mi je i vladar 5. kuće,pa ovako napadnut od jakog Pl i Ju sa sve Ve u sco u 8. kući 0 Sa,da li treba reći da mi je život po pitanju ljubavi buran,i nikad dosadan...sam Mo u lavu ne spada u emotivne mesece,ali ga ovaj 90 Pl čini dramatičnim....od ovog aspekta dobila sam jako dobru intuiciju,i to je možda jedino dobro od ovog aspekta....po pitanju ostalih stvari dao mi je da se jako teško kontrolišem kada me neko emotivno povredi....mada u poslednjoj vezi sam konačno uspela da prevaziđem taj aspekt:sasvim mirnim tonom sam rekla dečku da sam povređena i da sa njim ne mogu da budem u nekoj neobaveznoj vezi i zatvorila ta vrata za sobom- i to je bilo po prvi put u životu,ali posle niza histeričnih i vrlo dramatičnih scena sa nekim drugim tipovima...

ovaj aspekt jako ne volim zato što ubija,ali doslovce,kako mi je Mo vladar 5. kuće mene posebno ubijaju moje veze i ljubavi,jer se sa svakom završenom vezom toliko emotivno ispraznim da se svaki put zapitam da li će mi se jednog dana srce samo prelomiti na pola...ali,kao svakog strelca sa dna me podigne neko dobro putovanje koje me napuni pozitivnom energijom Wink
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  elaelena Ned Avg 16, 2009 8:20 pm

aspekt meseca u opoziciji sa uranom-jako napet, donosi nervozu napetost.....treba ga izdrzati
elaelena
elaelena

Broj poruka : 32
Datum upisa : 16.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  senka023 Pon Avg 17, 2009 11:31 pm

[quote="Astrotanja"]Kada Mesec prvi više od jednog aspekta, onda je bitno videt o koji je prvi aspekt koji gradi, dakle ulazeći i sa najmanjim orbisom, kao i da li pre svega gradi i kakav aspekt sa svojim dispoztorom što je veoma bitno.

Mesec u Lavu u 10. polju, gradi aplikacioni sekstil sa Suncem u Vagi u 12. polju orbis 1 stepen,,, objasnjenja za taj aspekt verovatno vaze za neka druge osobe...
Sa vladarom tog Sunca, a i ASC Venerom ima 72' ( kvintil)
Separacioni trigon sa Jupiterom iz Ovna ( 6. polje ) orbis 4 stepena...taj sam aspekt videla tek posto su mi rekli Jeeee, vidi kako imas lep trigon.... Trigon? GDE ti vidis trigon? VIDI STVARNO, TRIGON?!
Prvi aspekt koji Mesec gradi, a koji je osetljiv. to jest osecam ga na svojoj kozi je kvadrat sa Marsom iz Skorpije u prvom polju.
Tu je i separacioni kvadrat sa Neptunom (orbis 3 stepena) koji pravi drustvo Marsu sa orbisom od 6. stepeni.
Da li se moze reci da je Mesec u kvadratu sa tackom ekvidistanca konjunkcije Neptuna i Marsa?

Najlepse ostavljam za kraj...opozicija Meseca sa Saturnom iz 4. polja, separaciona od celog jednog stepena!!!! bounce
Dobro sto je u Vodoliji, NEDOBRO sto je u 4.polju, al' 'ajde, ako se vec tako "smestio"... a ne da se odatle isterati...

Ima li gde i sta bolje, ne znam...ja ovako "izabrala"
no,malo smo se aspekti i ja u mojoj 41. "pomirili"...
tada sam prvi put dospela do citanja astroloske knjige..
...a bese to pozajmljena Merion Marc.... study
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  senka023 Pon Avg 17, 2009 11:40 pm

Zaboravih dodati ...aspekt polukvadrata sa Merkurom.
Nepovojne sam navela...ako neko vidi neki povoljan aspekt neka mi javi...
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  Milica Ned Sep 13, 2009 9:28 pm

Aspekti Meseca sa Merkurom

Ovaj aspekat je vezan za psihološki i mentalni nivo.
Dobar odnos daje dobro sećanje, dobro pamćenje, izvlačenje, pričanje priča o događajima koji su se nekada odigrali, izvrstan spoj razuma i osećanja, sjajno je za pisce, ovo je i slika biblioteke u kući, daruje sjajan intelektualan nivo.
Ovo nije aspekat koji govori o emotivnom delu i u dobrom aspektu neće ugroziti emotivni plan ali u negativnom će pokrenuti osobu da razmatra svoje emocije, ili će u drugoj krajnosti dati plitkost na emotivnom planu. Ovakva osoba ne ume da kaže ni majci koliko je voli a ni drugim ljudima koji su joj bliski. Sve sitnice u kući trebale bi biti uredne jer Merkur signifikuje sitnice, sudove, knjige a sve to mora biti sređeno. Uvek će biti problema sa komšijama, braćom, sestrama kao posledica haosa u odnosima i nesposobnosti da se izrazi bliskost. Slabo je pamćenje, nestabilna psiha, osoba brzo zaboravlja. Venera je u sazvežđu Raka u padu pa i aspekat Venera/Merkur jeste problematičan za emotivni život.
Ali iz nekog razloga, mene taj aspekt nikako ne opisuje.
Imam savršenu memoriju, pamtim sitnice i to od detinjstva, pamtim ko je šta imao obučenu pre 10 godina na nekoj proslavi ( dakle i gluposti pamtim! Very Happy ), pamtim podatke savršeno do te mere da i posle više godina znam na kojoj strani i u kojoj knjizi se nešto nalazi, pamtim lic savršeno...ma sve pamtim...

Emocije umem da iskažem, dobro pišem, odličan sam govornik i nemam psihičkih problema... Laughing

I tako...a što je najbolje, ja Merkur imam u blentavim Ribicama, pa je čak mučan uvučen u T-kvadrat Me90Mo180Ne. Suspect
Ja imam Mesec u kvadratu sa Merkurom.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  Astrotanja Pon Sep 14, 2009 12:10 am

Milice, dobro nam ti došla! Very Happy sunny flower flower flower

U citiranom tekstu opisuje se dobar aspekt između Meresai Merkura, misleći na sekstil i trigon, pa je moguće da se i zbog toga ne nalziš u tom opisu. Naravno za objašnjenje tvog Merkura, pored navedinih aspekata, potrebno je da vidimo tvoj natal, jer je tvoj opis samo delimičan, pa bi poželjno bilo da okačiš natal. Objašnjenje postoji u rubrici Problemi. Ako ti ne ide tu je Carobnica, ili Darko da ti pomognu. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  Milica Pon Sep 14, 2009 10:40 am

Astrotanja ::Milice, dobro nam ti došla! Very Happy sunny flower flower flower

U citiranom tekstu opisuje se dobar aspekt između Meresai Merkura, misleći na sekstil i trigon, pa je moguće da se i zbog toga ne nalziš u tom opisu. Naravno za objašnjenje tvog Merkura, pored navedinih aspekata, potrebno je da vidimo tvoj natal, jer je tvoj opis samo delimičan, pa bi poželjno bilo da okačiš natal. Objašnjenje postoji u rubrici Problemi. Ako ti ne ide tu je Carobnica, ili Darko da ti pomognu. sunny
Hvala Tanja! Very Happy

Drago mi je što sam Vas pronašla. cheers
Nema puno domaćih foruma na kojima postuju ljudi od kojih može da se nauči, a meni baš to treba.

U toku dana ću postaviti natal u potpis, pa će biti dostupan gledanju.

Hvala još jednom na dobrodošlici. sunny
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  Izida Pon Sep 14, 2009 3:28 pm

......


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  BoSaNKa Sre Feb 10, 2010 12:34 am

ja mislim da kod mene mo180pl najjace djeluje ili se varam posto je egzaktan..ili ipak ne posto su tako oddaljene planete.....mozda vise djeluje neki drugi aspekt....itd..posto mi je mjesec vladar horoskopa dali ima utjece dosta na njega ovaj pluton ilii


http://tinypic.com/view.php?pic=10cp005&s=6

BoSaNKa

Broj poruka : 64
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  Astrotanja Sre Feb 10, 2010 10:27 am

BoSanka da li si osetila da ti je majka posesivna, ili ljubomorna na recimo neku tvoju vezu,ili prijateljstvo da te ponekad guši,mada to može činiti i neka prijateljica.
gi jure, pristiskaju,proganjaju,nekada i maltritiraju, pa ima jakih osećanja, nekada povređene sujete, nekada jake ljubomore, posesivnosti, ili emotivnih šokova i sl.
od tebe je uključena 11. i 5. pa to može biti ili neki dečko, ili neka prijateljica. Ovaj aspekt nekada donosi bol, osećaj povređenosti u vezi, koja može biti ili tajna, ili nekako fatalna, koja ostavlja dubok trag.Dobro je što je Mesec egzaltiran i što je u trigonu sa Neptunom, tako da to donosi mogućnost da razviješ intuiciju i da vremenom izbegavaš osobe za koje osećaš da ti mogu doneti neprilike i probleme.
Savakako pokušaj da izbegavaš ulazak u tajnu veze, kao i sumnjive osobe, Plutonovskog tipa,jer ti sa njima neće biti lako. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  tanjica Sre Feb 10, 2010 11:23 am

flower astrotanja,ja natalno imam i Mo i So u opoziciji sa PL.Brine me ovaj aspekt,mada ,ovako laicki mislim da ima dosta veliki orbis.Na to su me podsetile cure sa foruma.Vas komentar???

tanjica

Broj poruka : 97
Godina : 45
Локација : tu negde,iza duge
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  BoSaNKa Sre Feb 10, 2010 6:01 pm

Astrotanja ::BoSanka da li si osetila da ti je majka posesivna, ili ljubomorna na recimo neku tvoju vezu,ili prijateljstvo da te ponekad guši,mada to može činiti i neka prijateljica.
gi jure, pristiskaju,proganjaju,nekada i maltritiraju, pa ima jakih osećanja, nekada povređene sujete, nekada jake ljubomore, posesivnosti, ili emotivnih šokova i sl.
od tebe je uključena 11. i 5. pa to može biti ili neki dečko, ili neka prijateljica. Ovaj aspekt nekada donosi bol, osećaj povređenosti u vezi, koja može biti ili tajna, ili nekako fatalna, koja ostavlja dubok trag.Dobro je što je Mesec egzaltiran i što je u trigonu sa Neptunom, tako da to donosi mogućnost da razviješ intuiciju i da vremenom izbegavaš osobe za koje osećaš da ti mogu doneti neprilike i probleme.
Savakako pokušaj da izbegavaš ulazak u tajnu veze, kao i sumnjive osobe, Plutonovskog tipa,jer ti sa njima neće biti lako. sunny

e ovako...

mjesec jest u trigonu sa neptunom al je separacijski..bil ga trebaala ipak uzeti u obzir..kako vidim Vi ste ga uzeli..mada ponekad vidim neki i ne uzimaju to u obzir.

pa vise bih rekla da mi je neka prijateljica mozda ljubomorna a ne majka...
a dali daje ovaj aspekt meni malo karakteristika skorpije..ili to vise utjece na moju mamu, odnosno opisuje kakva je ona u sustini. moje
.sunce jest u skorpiji al je veliki orbis sa plutonom pa se ne racuna kako ste rekli ..pa mi ostaje samo taj aspekt..a tako volim taj znak..skorpiju =)

i ja sam se pronasla dosta u ovome sto je napisano. posesivna sam i ljubomorna ..i to mnogo ponekad. nekad dolazi cak do pretjerivanja. sta je moje moje je i to nedam nikom Very Happy Very Happy....a ovaj...i da... mnogo sam intuitivna. cini mi se takodjer zbog ovog aspekta =)..

hvala draga =)


Poslednji izmenio BoSaNKa dana Sre Feb 10, 2010 6:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

BoSaNKa

Broj poruka : 64
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  BoSaNKa Sre Feb 10, 2010 6:04 pm

tanjica ::flower astrotanja,ja natalno imam i Mo i So u opoziciji sa PL.Brine me ovaj aspekt,mada ,ovako laicki mislim da ima dosta veliki orbis.Na to su me podsetile cure sa foruma.Vas komentar???

tanjice draga so180pl ti ima prevelik orbis pa se to ne uzima u obzir. kao i meni isto... za mjesec je malo manji orbis ali ne bih ni za njega rekla plus je separacijski ali neka jos se neko nadoveze...
to ti moras sama vidjeti dali se osjeca kod tebe...dali imas karakteristika tog aspekta..kao npr. so u aspektu sa pl..otac moze biti vojno lice.odnosno uniformisano.jaka snaga, izdrzljivost itd.

BoSaNKa

Broj poruka : 64
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  alea Čet Feb 18, 2010 1:39 pm

Ja sam često pisala o svom MO, a evo, imam i sada potrebu da nešto o njemu kažem.

MO u Škorpiji je najosetljiviji MO u Horoskopu, ja ga ponekad doživljavam kao da je figurica od stakla.
Kažu da njime vladaju žestoke emocije i strasti, što je istina...
Moj MO je vladar 8 p. i nalazi se u 12 p. tako da je mnogo obojen ovom kućom, koja ublažava sve njegove divlje strane. Kombinacija žestoke Škorpije i nežnog, ranjivog NE je ono što boji moj MO, ponekad mi se čini, kao svojevrstan sukob pakla i raja u jednoj duši; PL i NE...

Kada poklanjam, poklanjam sve svoje strasti i sva svoja osećanja, u potpunosti, predano, do kraja...
Osoba sam koja ne ume da govori o tome javno, pre drugima, u nekim trenutcima sam jako stidljiva i nesigurna, to je ono što doživljavam kao svoju jako duboku, intimnu stranu. Osobi koju volim svim srcem, i telom i dušom poklanjam sebe u bukvalnom smislu...za nju sam spremna da učinim sve i da se odreknem svega. Sve nežnosti, pažnju, privrženost, strast i duhovnu i telesnu, sve će dobiti od mene, ali u najdubljoj intimi, u četiri zida...slikoviti opis MO u 12 p. van očiju drugih, sve ono što samo jedna žena Škorpija može da pruži.

Gde nastaje problem?
Problem nastaje kada ta osoba ne shvati koliko je neko sa MO u 12 p. osetljiv na ta svoja unutrašnja stanja. Time što sam poklonila svoje srce, ja sam ga razotkrila i učinila ga ranjivim, dala sam mu ga na tacni. Onaj ko ne razume koliko je osetljiv taj MO će ga nesvesno povrediti, čineći sve ono što njega boli. MO u 12 p. kao ni SO, ne voli da ga izlažu javnosti, na bilo koji način, da se o njegovim intimnim stvarima govori i raspravlja pred drugima, da mu se podsmevaju, njegovim slabostima, izjavama, to su ljudi koju su jako stidljivi, koji crvene kada se priča o tome šta su u tim intimnim momentima rekli, makar to bile samo prijateljske izjave, ali one su rečene i namenjene samo toj jednoj osobi.

Dok vi pričate o tome šta vam je ta osoba u intimi rekla, i smejete se, makar dobronamerno, prijateljski, zabavno vam je, u njoj sve drhti, kida se , cepa, razbija u paramparčad...Jer vi ne znate, da bi uopšte bile izrečene reči koje vam je uputio, tom Škorpionskom MO je trebalo da prođe kroz sam pakao svojih unutrašnjih previranja da bi ih prevalio preko jezika...I sada ta osoba, nesvesna sa koliko unutrašnjih demona se borio MO da bi mu stavio do znanja koliko mu znači, razvlači njegove emocije pred drugima, u javnosti! Time je nesvesno ili svesno, do korica zario mač nesrećnom MO, dokazao mu da je bio u pravu što nije verovao, što je bio povučen, nesiguran...uverio ga je u ono što je njegov najveći strah - da ne može nikome verovati, zbog čega se, ranjeni i nesrećni MO povlači ponovo u svoj tamni svet, sa još većim strahom, nego pre...u svojoj tami leči svoje rane, boreći se sa sopstvenim demonima, porivima, željom za osvetom, i pravdom...Niko ne zna šta se u njemu dešava u tim trenutcima, sa čim se sve on u tim momentima bori.

Jedini aspekt preko kojeg moj MO može da pronađe izlaz iz te svoje tamnice jeste SO u strelcu, sa kojim on ima konjunkciju. SO, kao vladar 9 p. mu naređuje da mora da bude dobar, da ne sme da dozvoli porivima da ga odvedu u mračne misli, u osvetu, u mržnju. SO ga leči u tami, vida mu rane i hrani ga nadom, optimizmom, plemenitošću, verom...SO zna da je put mržnje onaj koji je sušta suprotnost putu ljubavi i nade koju simboliše ono, kao vladar božanske ljubavi i pravednosti iz belog, 9 polja...Tu, iza svih zastora i zidina unutrašnjeg sveta, moje velikodušno SO leči moj MO i oplemenjuje ga, usmerava ga na jedini put kojim on može ići, put izgrađen od vere u dobro...

Izlečeni MO, tada nastavlja svoj životni put dalje, sa novim žarom i strašću za životom, velikodušno SO ga je naučilo praštanju, on oprašta, ali nikada ne zaboravlja...jednom kada je izlečio svoj bol, zakopao je čoveka duboko, sahranio i izbrisao...takav čovek, koji ga je zgazio i razbio u paramparčad, za njega više ne postoji u istom obličju kao pre...postojaće kao i svako ljudsko biće, kome će možda nekada i pomoći, kao što mu naređuje SO iz 9 p. ali nikada više neće biti privilegovan da oseti svu onu duboku emociju koju mu je jednom, sa puno nade, poklonio MO.


Poslednji put izmenio alea dana Čet Feb 18, 2010 3:48 pm, izmenio ukupno 3 puta
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  Gost Čet Feb 18, 2010 2:35 pm

Hm.medjutim ostah malo skepticna prema svom Mo. Nesto ga(me) izvlaci, ali sta? So nije..znas i sama! P.S.na pola sam puta.. Wink

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  alea Čet Feb 18, 2010 2:45 pm

mila2710 ::Hm.medjutim ostah malo skepticna prema svom Mo. Nesto ga(me) izvlaci, ali sta? So nije..znas i sama! P.S.na pola sam puta.. Wink

Tvoj MO je sušta suprotnost mom, jer je u 7 p. a to je polje javnosti...ti nisi toliko introvertna kao ja...Smile i tvojim MO vladaju žestoka osećanja, ali imaš kakav-takav način da ih ispoljiš. Verujem da bi ti volela da pokazuješ svoju naklonost javno, da te toga nije "strah"...jer tvoj MO prirodno teži partnerstvu kome može da pokaže šta oseća bez ustručavanja i blokada Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  lado06 Čet Feb 18, 2010 2:53 pm

Alea kako si divno opisala taj tvoj MOu 12. kuci a ja bas htedoh da te pitam kako se ponasa jer i moj sin ima Mo na 29stepenu Lava u 12.kuci.SO120MO u Biku u 8. kuci.
Doduse tvoj MO u Skorpiji ali 12.Kuca je ipak mracna,zatvorena,sama,izolovana.
Moj sin ima Mo u Lavu to sigurno nije isto ali sam znam da je prilicno zatvoren da prica o svojim osecanjima,da je povucen,da svoju intimu ne prica skoro nikom.
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  alea Čet Feb 18, 2010 3:03 pm

lado06 ::Alea kako si divno opisala taj tvoj MOu 12. kuci a ja bas htedoh da te pitam kako se ponasa jer i moj sin ima Mo na 29stepenu Lava u 12.kuci.SO120MO u Biku u 8. kuci.
Doduse tvoj MO u Skorpiji ali 12.Kuca je ipak mracna,zatvorena,sama,izolovana.
Moj sin ima Mo u Lavu to sigurno nije isto ali sam znam da je prilicno zatvoren da prica o svojim osecanjima,da je povucen,da svoju intimu ne prica skoro nikom.

On je na tebe nasledio tu 8. kuću...
I njega dosta vadi MO 120 SO, ali kako mu je dispozitor MO upravo SO u Škorpionskoj kući, verujem da je i on na neki način sklon dubokim osećanjima, s tim što je SO u Biku ipak toplo, na neki način se možda lakše ispoljava. Bez obzira što je u 8 p. skladan aspekt SO i MO čoveku olakšava da sam sa sobom račščisti neke stvari, da se ne gadi samog sebe, da nađe razumevanje sa svoje slabosti i emocije.
MO u Lavu voli da stavi do znanja kako se oseća, zato mu može biti teško u 12 p. ali mu dispozitor može omogućiti da možda žestoko i impulsivno ponekad odreaguje, mada ga Bik ipak dosta drži pod kontrolom, što može značiti i da često o svojim osećanjima tvrdoglavo ćuti...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  lado06 Čet Feb 18, 2010 3:14 pm

U pravu si.
Kod njega prvo sto vidim je da ne ume na pravi nacin da to iznese iz sebe.
Svidja mu se EMO gde su ti mladi ljudi obuceni u crno / 12.kuca/ i na prvo mesto stavljaju EMOcije /MO /
Doduse to rade na buntovan nacin svojstveno mladim ljudima.
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  alea Čet Feb 18, 2010 3:17 pm

Trebalo bi videti i gde mu je VE kao dispozitor SO...
Ali i MA kao simbol njegove muške energije, i prirodni vladar 8 p.
Tako ja nekako to povezujem...
U svakom slučaju, on je mlad još, svakave faze smo i mi prolazili...seti se samo sebe Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  lado06 Čet Feb 18, 2010 3:29 pm

Naravno .Svi smo mi bili nespretni i tragali dok smo bili mladi...
Potraga nije zavrsena samo smo otisli na drugi level.
VE u Blizancima A MA u RAku.
Htela sam reci sta sam ja zapazila eto sin ima MO u 12 a cerka u 1.u Vagi.
Ti njihovi MO ih boje tako da na prvi pogled sin je zatvoren u sebe a cerka ....ona je nezna,emotivna,maza,stalno trazi otvoreno pokazivanje emocije.
Recimo,sedne mi u krilo i samo kaze* ljubi me*
Zato cesto se mazimo i znam da jos to prija.
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  alea Čet Feb 18, 2010 4:31 pm

Dispozitor mog MO je PL u Vagi 120 JU
a VE je SA u Raku...
i ja sam duboko u sebi, jedna jako velika maza...Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti Meseca - Page 3 Empty Re: Aspekti Meseca

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu