Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

+4
DUH
hajkula
Bambola
Tajna
8 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:11 pm

vedrana

Počalji vedrana taj Sub Sep 05, 2009 11:52 pm
Kako je pocelo ,bice Beogradskog pasaluka.Sada da ne odem,van teme ali svaki grad je u odredjenom znaku.
Novi Sad-vodolija,Pozarevac-lav,mene zanima kako se odredjuje u kom znaku je neki grad?


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:36 pm, izmenio ukupno 2 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:12 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji Tajna Juče u 3:50 am

vedrana ::Kako je pocelo ,bice Beogradskog pasaluka.Sada da ne odem,van teme ali svaki grad je u odredjenom znaku.
Novi Sad-vodolija,Pozarevac-lav,mene zanima kako se odredjuje u kom znaku je neki grad?



Obicno u centru grada ima neko obelezje ili spomenik koji je tipican, tako je na primer Beograd Vaga zbog Terazija i ako ima i konja u centru (to objasnjava zasto mu je pripisan 29* - Jupiter). Znaci uzmes u obzir i druge karakteristike tipa Beograd je umetnicki i kulturni centar za celu teritoriju bivse Juge, Beogradjani mnogo vode racuna o modi i oblacenju. Vazi za pozerski grad, svi stranci se iznenade lepotom grada kada dodju prvi put... Egzaltacija je Saturna - srpskog naroda...

Kalemegdan jeste Skorpija zbog usca ali sam grad je pored i centar desavanja u Beogradu nije na samim rekama nego malo pored - jos jedan razlog zasto je bas 29* Vage, skoro da je Skorpija ali nije... U proslosti su se organizovali veliki diplomatski skupovi bas u Beogradu...

Znaci uzmes osnovne karakteristike, spomenike, obelezja grada i probas da ih uklopis u celinu jednog znaka ili planete...

Preporucujem knjigu Aleksandra Imsiragica - knjiga vladarstava u astrologiji... Tu imas mnogo toga...


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:36 pm, izmenio ukupno 3 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:13 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji DUH Juče u 1:57 pm

Tajna ::Obicno u centru grada ima neko obelezje ili spomenik koji je tipican, tako je na primer Beograd Vaga zbog Terazija i ako ima i konja u centru (to objasnjava zasto mu je pripisan 29* - Jupiter). Znaci uzmes u obzir i druge karakteristike tipa Beograd je umetnicki i kulturni centar za celu teritoriju bivse Juge, Beogradjani mnogo vode racuna o modi i oblacenju. Vazi za pozerski grad, svi stranci se iznenade lepotom grada kada dodju prvi put... Egzaltacija je Saturna - srpskog naroda...
Kalemegdan jeste Skorpija zbog usca ali sam grad je pored i centar desavanja u Beogradu nije na samim rekama nego malo pored - jos jedan razlog zasto je bas 29* Vage, skoro da je Skorpija ali nije... U proslosti su se organizovali veliki diplomatski skupovi bas u Beogradu...
Znaci uzmes osnovne karakteristike, spomenike, obelezja grada i probas da ih uklopis u celinu jednog znaka ili planete...
Preporucujem knjigu Aleksandra Imsiragica - knjiga vladarstava u astrologiji... Tu imas mnogo toga...


Odmah da ti kažem da uopšte nemam informacije kako se odredjuje znak nekog grada, uzimao sam zdravo za gotovo ali su me ipak zbunjivala neka različita odredjena ali recimo, kažem bez validnih informacija o odedjivanu znaka, meni Beograd više liči na Škorpiju jer je samo u poslednjih 2000 godina 79 puta bio rušen ili prelazio iz ruke u ruke raznih osvajača a najinteresantnija činjeca je da je do bombardovanja 1999 bio 78 puta rušen i napadan a toliko dana je tačno i trajalo bombardovanje Beograda, mislim taj 79 put od strane NATO-a

Ipak, to je samo znak a koji je podznak nekog grada ??????


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:36 pm, izmenio ukupno 3 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:13 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji hajkula Juče u 2:05 pm
mozda je Beograd skorpion (i to negde kraj 1. dekade, pocetak 2) a asc 29 vage?

grad je posvecen Bogorodici


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:37 pm, izmenio ukupno 2 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:14 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji DUH Juče u 2:46 pm

hajkula ::mozda je Beograd skorpion (i to negde kraj 1. dekade, pocetak 2) a asc 29 vage?
grad je posvecen Bogorodici



6. april po starom, 18. april 1867 po novom kalendaru - u Beogradu je na Kalemegdanu pročitan ferman turskog sultana Abdul Azisa kojim su beogradska, smederevska, kladovska i šabačka tvrđava predate na čuvanje knezu Mihailu Obrenoviću i srpskoj vojsci.

Možda bi ovaj datum trebali da uzmemo za Beograd u odnosu na Srbe jer od tog dana Beogradom upravljaju Srbi i on je do danas naš grad, jedino bi vreme mogli locirati po važnijim dogadjajima negde izmedju 11h i možda 14h jer je bilo po danu ali kažem ništa ne tvrdim..

Kojoj Bogorodici je posvećen, to prvi put čujem ?


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:37 pm, izmenio ukupno 3 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:14 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji hajkula Juče u 3:17 pm
Ima spomenik-ploca-reljef, kod jednog od prolaza u podzemnoj zeleznickoj stanici kod Vuka, gde lepo pise kome je despot Stefan Lazarevic posvetio grad. To je inace zlatno doba Beograda.

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Showthread


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:38 pm, izmenio ukupno 3 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:15 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji hajkula Juče u 3:21 pm
Spasovdan, slava Beograda. Kada je početkom 1403. godine Stefan Lazarević, despot srpski, prvi put ujahao u Beograd, odlučio je: "Beograd je prestonica srpske države, posvećujem ga Presvetoj Bogorodici, a krsna slava biće Vaznesenje Gospodnje!". Time je Despot želeo da simbolizuje vaznesenje grada iz strahota i ruševina u kakvim ga je zatekao nakon odlaska Ugara.

Spasovdan uvek ,,pada,, u cetvrtak.


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:38 pm, izmenio ukupno 2 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:18 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji DUH Juče u 3:48 pm

hajkula ::Ima spomenik-ploca-reljef, kod jednog od prolaza u podzemnoj zeleznickoj stanici kod Vuka, gde lepo pise kome je despot Stefan Lazarevic posvetio grad. To je inace zlatno doba Beograda.

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Showthread


Što sam blesav, pa Bogorodica je Deva Marija, ipak to je bilo davno i kratko mada lepo i napredno jer je Despot Stefan Lazarević bio veoma obrazovan čovek ali dodjoše Osmanlije a ostalo je poznato, zato mislim da kada bi našli pravo vreme 18.04,1867 kada su nam Turci vratili Beograd da bi to bilo ono pravo da pratimo njegovu sudbinu jer od tada je uvek bio naš zbog uvek prisutne srpske većine. Čak i za vreme okupacije naše su bile ustanove ali pod patronatom okupatora i to samo na kratko u dva poslednja velika rata.

Mpžda grešim ali je meni ovo najlogičnije....


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:38 pm, izmenio ukupno 2 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:19 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji hajkula Juče u 6:09 pm
18.4. je kraj ovna, znaci aktivna je osa kraj ovna-kraj vage...


Poslednji izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:19 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji hajkula Juče u 6:13 pm
inace, svoje babe i sve ostale koje znam a pravoslavne su vere, ne cuh da kazu Deva Marija, ili slicno, kako je zovu katolici, nego jedino Bogorodica (trojerucica, Ljeviska...) i Majka Bozija, kako se i zovu ikone posvecene Majci Bozijoj.

PS
samo terminoloska korekcija


Poslednji izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:20 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji Tajna Juče u 6:15 pm
Jos jedan momenat dan Beograda je 20 oktobar, sto isto pada u Vagu i to sam kraj... A 29 stepen ce da pokrije i sve te gubitke - bombardovanja, a i starost grada, kao i tolike promene u vladavini. Meni je ovo bas logicno, pored toga slozila bih se da je Skorpija da je Beograd malo zivlji na rekama, kako nije i tu su manje vise skladista i proizvodnje i gotovo da nema nikakvog desavanja, meni je 29* Vage, sve pokrio.


Poslednji izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:21 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji DUH Juče u 6:21 pm

hajkula ::inace, svoje babe i sve ostale koje znam a pravoslavne su vere, ne cuh da kazu Deva Marija, ili slicno, kako je zovu katolici, nego jedino Bogorodica (trojerucica, Ljeviska...) i Majka Bozija, kako se i zovu ikone posvecene Majci Bozijoj.

PS
samo terminoloska korekcija



Meni je svejedno kako ćemo je nazvati, Tajna može da ti potvrdi koliki sam Pravoslavac ali bih ipak voleo kada bi se svi Hrišćani Sveta ujedinili pod bilo kojim uslovima svima prihvatljivim a kako ćemo nazvati Bogorodicu je potpuno svejedno a meni se lično naziv deva Marija više svidja jer mi je čedniji od devica Marija kao reč...


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:39 pm, izmenio ukupno 2 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:21 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji DUH Juče u 6:40 pm

Tajna ::Jos jedan momenat dan Beograda je 20 oktobar, sto isto pada u Vagu i to sam kraj... A 29 stepen ce da pokrije i sve te gubitke - bombardovanja, a i starost grada, kao i tolike promene u vladavini. Meni je ovo bas logicno, pored toga slozila bih se da je Skorpija da je Beograd malo zivlji na rekama, kako nije i tu su manje vise skladista i proizvodnje i gotovo da nema nikakvog desavanja, meni je 29* Vage, sve pokrio.



20 oktobar je isterivanje okupatora (stranaca) iz grada i to bar po mom se uklapa u dešavanja jednog grada koji već ima znak i podznak jer tako možemo uzeti i oslobodjenje Beograda od Austrougarske u Prvom Svetskom Ratu tako da to nije naj logičnije.

Ustvari meni to odredjivanje nije najjasnije jer recimo Novi Beograd je u znaku Ovna što još uvek ima smisla, Novi (ovan) a tamo žive uglavnom oficiri (opet Ovan) ali recimo za 200 godina on niti će biti NOV a verovatno neće biti dominantni ni oficiri pa se pitam kako će onda opravdati svoj znak, nekako izgleda da gradovi ako ništa drugo treba da budu u znaku teritorije na kojoj se nalaze jer ako ćemo iskreno svi gradovi na odredjenoj teritoriji imaju više sličnosti nego razlika, naravno osim broja stanovnika


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:39 pm, izmenio ukupno 2 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:22 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji Tajna Juče u 6:51 pm

DUH ::

Tajna ::Jos jedan momenat dan Beograda je 20 oktobar, sto isto pada u Vagu i to sam kraj... A 29 stepen ce da pokrije i sve te gubitke - bombardovanja, a i starost grada, kao i tolike promene u vladavini. Meni je ovo bas logicno, pored toga slozila bih se da je Skorpija da je Beograd malo zivlji na rekama, kako nije i tu su manje vise skladista i proizvodnje i gotovo da nema nikakvog desavanja, meni je 29* Vage, sve pokrio.



20 oktobar je isterivanje okupatora (stranaca) iz grada i to bar po mom se uklapa u dešavanja jednog grada koji već ima znak i podznak jer tako možemo uzeti i oslobodjenje Beograda od Austrougarske u Prvom Svetskom Ratu tako da to nije naj logičnije.

Ustvari meni to odredjivanje nije najjasnije jer recimo Novi Beograd je u znaku Ovna što još uvek ima smisla, Novi (ovan) a tamo žive uglavnom oficiri (opet Ovan) ali recimo za 200 godina on niti će biti NOV a verovatno neće biti dominantni ni oficiri pa se pitam kako će onda opravdati svoj znak, nekako izgleda da gradovi ako ništa drugo treba da budu u znaku teritorije na kojoj se nalaze jer ako ćemo iskreno svi gradovi na odredjenoj teritoriji imaju više sličnosti nego razlika, naravno osim broja stanovnika



Nema veze zasto je datum izabran za rodjendan grada, znas da nista nije slucajno, pa ni to!!!


Poslednji izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:23 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji DUH Juče u 7:12 pm

Tajna ::

Nema veze zasto je datum izabran za rodjendan grada, znas da nista nije slucajno, pa ni to!!!


Pa 20 oktobar 1944 nije rodjendan Beograda već dan kada su ga Rusi oslobodili


Poslednji izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:24 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji Tajna Juče u 7:45 pm

DUH ::

Tajna ::

Nema veze zasto je datum izabran za rodjendan grada, znas da nista nije slucajno, pa ni to!!!


Pa 20 oktobar 1944 nije rodjendan Beograda već dan kada su ga Rusi oslobodili



To se slavilo kao dan Beograda i nije slucajno da se poklapa bas sa krajem Vage. To je bio i ostao jedini dan koji je vezan za proslavu Beograda, sto si bre zapeo. Nije bitno da li su komunisti, Rusi ili neko treci u pitanju, to je prica sinhroniciteta. Drugo Beograd stvarno ne lici na Skorpiju.


Poslednji izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:25 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji DUH Juče u 8:19 pm

Tajna ::

DUH ::

Tajna ::

Nema veze zasto je datum izabran za rodjendan grada, znas da nista nije slucajno, pa ni to!!!



Pa 20 oktobar 1944 nije rodjendan Beograda već dan kada su ga Rusi oslobodili



To se slavilo kao dan Beograda i nije slucajno da se poklapa bas sa krajem Vage. To je bio i ostao jedini dan koji je vezan za proslavu Beograda, sto si bre zapeo. Nije bitno da li su komunisti, Rusi ili neko treci u pitanju, to je prica sinhroniciteta. Drugo Beograd stvarno ne lici na Skorpiju.



Dobro


Poslednji izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:26 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji Tajna Danas u 4:25 am

DUH ::

Tajna ::Jos jedan momenat dan Beograda je 20 oktobar, sto isto pada u Vagu i to sam kraj... A 29 stepen ce da pokrije i sve te gubitke - bombardovanja, a i starost grada, kao i tolike promene u vladavini. Meni je ovo bas logicno, pored toga slozila bih se da je Skorpija da je Beograd malo zivlji na rekama, kako nije i tu su manje vise skladista i proizvodnje i gotovo da nema nikakvog desavanja, meni je 29* Vage, sve pokrio.



20 oktobar je isterivanje okupatora (stranaca) iz grada i to bar po mom se uklapa u dešavanja jednog grada koji već ima znak i podznak jer tako možemo uzeti i oslobodjenje Beograda od Austrougarske u Prvom Svetskom Ratu tako da to nije naj logičnije.

Ustvari meni to odredjivanje nije najjasnije jer recimo Novi Beograd je u znaku Ovna što još uvek ima smisla, Novi (ovan) a tamo žive uglavnom oficiri (opet Ovan) ali recimo za 200 godina on niti će biti NOV a verovatno neće biti dominantni ni oficiri pa se pitam kako će onda opravdati svoj znak, nekako izgleda da gradovi ako ništa drugo treba da budu u znaku teritorije na kojoj se nalaze jer ako ćemo iskreno svi gradovi na odredjenoj teritoriji imaju više sličnosti nego razlika, naravno osim broja stanovnika



Pa ja i mislim da mu pripada ta osa Vaga/Ovan, to je spomenula i Hajkula i uklapa se sa svih strana... Niko ni ne tvrdi da je to suncev znak, ja bih pre isla sa Asc... Jer na kraju krajeva Asc vise opisuje nego suncev znak...

Znas zbog cega jos Skorpija ne lezi? Bas zato sto se grad udaljio od svojih reka. Zanimljivo je da su mnogi evropski gradovi bas locirani na svojim rekama, naime tu su setalista, kafici, tu je centar zbivanja... Kod nas uopste nije, nama tu ide pruga i tu su magacini i kojekave proizvodnje, to vazi i za najgori deo grada, ako izuzmemo sam Kalemegadan. Za prugu i zeleznicku stanicu je to dobro, zbog Uranove egzaltacije, ali za opis grada to ne pije vodu.

Uprava grada vec decenijama prica kako treba grad spustiti na reke i kako se taj deo moze oziveti, ali to se nikoko nije desilo... Svuda po Evropi cene stanova koji gledaju na reku su vece, kod nas je to obrnuto, stanovi na Dorcolu i Savskom vencu su manje vredni nego oni na Vracaru i gornjem delu Starog grada... Znam da ja apsurd ali je tako...

Iz toga izvlacim zakljucak da stvarno nije Skorpija i ako je meni na prvi pogled, kada sam pocela da ucim astrologiju to bilo najlogicnije, sto zbog bombardovanja, sto zbog usca... Mnogi gradovi leze na rekama, ali nema ih tako puno na uscu dve velike reke... To su onda veliki trgovinski i biznis centri - puno love se tu obrce i to je onda osa Skorpija/Bik, kod nas nazalost ni to nije slucaj...

Da je Beograd Skorpija (zbog egzaltacije Urana) uspeli bi da ostvarimo ono o cemu se u 80-im pricalo - da izgradimo najveci aerodrom u tom delu sveta i postanemo grad iz koga se primarno leti za istok sa zapada i obrnuto; umesto Beograda to je pripalo Frakfurtu, koji je uzgred budi receno jedan od najvecih aerodroma koji sam u zivotu videla a videla sam ih dosta... Znaci opet nam nije uspelo da ostvarimo tu Skorpiji, stalno se to nesto pominje ali nikako zato mi se i cini realno da je bas 29* Vage u pitanju...

Nisam htela da te ucutkam, svojim prethodnim postom ali mi je bilo cudno da ne razumes zasto nije bitno kada i zbog cega je necemu namenjena proslava bas u odredjenom trenutku. Ne postoji slucajnost pa je sve sto se desi u odredjeno vreme s razlogom bas u to vreme...Isto to vazi i za 20-ti oktobar...

I da dodam, Novi Beograd je primarno zidan za vojna lica (ne samo oficire), drugo ulice su sire, vece i brzi je saobracaj, kretanje je olaksano i vrlo brzo. Onda, tamo je bila samo pescara nikakvog rastinja, zivota, nicega - vatreni element... takodje su tamo otvorene prve i kasnije locirane sve strane firme, kao i strani hoteli u Beogradu - Jupiter ide ka svom triplicitetu, sta ce on u Vagi, nema napredka u Vagi - tu je rezigniran... Tako ce ici i nadalje, zato ce to ostati Ovan, ne samo zbog prideva Novi... On ce i dalje da dobija na sirini, stranom kapitalu, razvitku, napredku, novim pocetcima, na toj strani reke je buducnost grada... Ja sam to pricala svima (dok sam radila nekretnine), to je profitabilna investicija, niko za 50 godina nece hteti da se zavlaci u male beogradske ulicice, u smog i brda, gde saobracaj mili, gde je muka i nedostatak prostora - saturnova egzaltacija...

Novi Beograd nije dzabe novi - tamo je buducnost i ko god kupuje stan, tamo neka gleda, sad su cene jos male, ali tek ce da rastu... Jeste da je ova Vaga (preko reke) lepsa, privlacnija, prijatnija, milija i ima vise smeka... ali tamo Saturn ceka pre ili kasnije i uvek ide ka jugu - nanize...


Poslednji izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:27 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji DUH Danas u 8:00 am
[quote="Tajna] Nisam htela da te ucutkam, svojim prethodnim postom ali mi je bilo cudno da ne razumes zasto nije bitno kada i zbog cega je necemu namenjena proslava bas u odredjenom trenutku. Ne postoji slucajnost pa je sve sto se desi u odredjeno vreme s razlogom bas u to vreme...Isto to vazi i za 20-ti oktobar...

I da dodam, Novi Beograd je primarno zidan za vojna lica (ne samo oficire), drugo ulice su sire, vece i brzi je saobracaj, kretanje je olaksano i vrlo brzo. Onda, tamo je bila samo pescara nikakvog rastinja, zivota, nicega - vatreni element... takodje su tamo otvorene prve i kasnije locirane sve strane firme, kao i strani hoteli u Beogradu - Jupiter ide ka svom triplicitetu, sta ce on u Vagi, nema napredka u Vagi - tu je rezigniran... Tako ce ici i nadalje, zato ce to ostati Ovan, ne samo zbog prideva Novi... On ce i dalje da dobija na sirini, stranom kapitalu, razvitku, napredku, novim pocetcima, na toj strani reke je buducnost grada... Ja sam to pricala svima (dok sam radila nekretnine), to je profitabilna investicija, niko za 50 godina nece hteti da se zavlaci u male beogradske ulicice, u smog i brda, gde saobracaj mili, gde je muka i nedostatak prostora - saturnova egzaltacija...

Novi Beograd nije dzabe novi - tamo je buducnost i ko god kupuje stan, tamo neka gleda, sad su cene jos male, ali tek ce da rastu... Jeste da je ova Vaga (preko reke) lepsa, privlacnija, prijatnija, milija i ima vise smeka... ali tamo Saturn ceka pre ili kasnije i uvek ide ka jugu - nanize...
[/quote]
Slavio se dan oslobodjenja Beograda a ne njegov dan.

Kažem ne znam kako se odredjuje znak a pogotovo podznak i sve što pišeš može biti u redu ali kako 79 rušenja Beograda da pokriješ sa Vagom.

Inaće Novo Beograd ima široke ulice jer je u Vojvodini kojom vlada Jupiter, a Beograd je druga priča, recimo Karburma se zove tako jer su tu Turci vešali Srbe (Kara - crna Burma - omča), Slavija je bila velika močvara, Dušanovac se drugačije zove Marinkova bara što samo ime govori za sebe, ceo Beograd je na podzemnim vodama i pun neispitanih katakombi katakombi što sve baš ne liči na Vagu


Poslednji put izmenio Tajna dana Pon Sep 07, 2009 7:35 pm, izmenio ukupno 3 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:28 pm

Re: DA LI JE KOSOVO INOSTRANSTVO???

Počalji Tajna Danas u 6:10 pm

hajkula ::Spasovdan, slava Beograda. Kada je početkom 1403. godine Stefan Lazarević, despot srpski, prvi put ujahao u Beograd, odlučio je: "Beograd je prestonica srpske države, posvećujem ga Presvetoj Bogorodici, a krsna slava biće Vaznesenje Gospodnje!". Time je Despot želeo da simbolizuje vaznesenje grada iz strahota i ruševina u kakvim ga je zatekao nakon odlaska Ugara.

Spasovdan uvek ,,pada,, u cetvrtak.



Kad je Spasovdan?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 7:48 pm

Pa evo sad mi je Flora objasnila da je Spasovdan zadnji cetvrtak u maju... Po toj logici opet ispada Vaga jer je Bizanac (gde pada Spasovdan) 9-ti znak od Vage i to bi bila slava i svetac zastitnik... Zar ne?
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Bambola Pon Sep 07, 2009 8:29 pm

...


Poslednji izmenio Žoržet dana Sub Jun 08, 2013 11:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Bambola
Bambola

Broj poruka : 190
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  hajkula Pon Sep 07, 2009 9:09 pm

Tajna ::Pa evo sad mi je Flora objasnila da je Spasovdan zadnji cetvrtak u maju...

desi se da bude ali nije pravilo

Градска слава - Спасовдан


Историчари религије и етнолози се слажу да је Слава, односно Крсно име, чак више српска, национална, него верска институција. У породични живот Срба уведена је у XIII веку.


Од када је деспот Стефан Лазаревић 1403. године дао Београду статус престонице, у част обнове и напретка, град је као своју славу узео Вазнесење Господње - Спасовдан. Ова стара заветна Слава симболично указује на уздизање - вазнесење Града из пепела и неуништиву наду и веру у будућност. Она представља израз душевне и моралне снаге народа прекаљеног у славној прошлости, постојаног у садашњости и поноситог пред будућношћу. Под притиском многих непријатеља и великих друштвених промена, празновање градске Славе је повремено прекидано, али и обнављано, издржавши тако најтежу пробу вредности - пробу времена.


Празник Вазнесења Господњег, или како је у народу уобичајено, Спасовдан, један је од десет празника посвећених Христу. Вазнесење спада у покретне празнике - увек пада у четвртак, четрдесет дана после Васкрса, а десет дана пре Духова. По хришћанском учењу, после Васкрсења, Христос је боравио на земљи са ученицима четрдесет дана, јављајући им се, учећи их и, нарочито, учвршћујући им веру после Голготе и распећа. Сам чин Вазнесења збио се у Витанији, селу на источној падини Маслинске горе, удаљеном два километра од Јерусалима, на путу за Јерихон. Тога дана се завршио Христов боравак на земљи, ради спасења и искупљења људског рода. Христос се пред апостолима, благосиљајући их, вазнео на небо и сео са десне стране Бога Оца. После тога се апостолима вратила њихова вера, радост и храброст.


Колики су значај Срби придавали овом празнику, види се и по томе, што је највећи историјско-правни документ српске средењевековне државе, чувени Душанов законик, обнародован на Спасовдан 1349. године, а допуњен такође на Спасовдан, 1354. године. На прослави Спасовдана, 1939. године, град Београд је одликован највишим ратним одликовањем - Карађорђевом звездом са мачевима IV степена. Вредно је поменути да је Вазнесенска црква, саграђена као градска 1863. године, сачувала оригинални барјак Управе града Београда. На барјаку од црвеног броката, са једне стране је икона Вазнесења Господњег и, словима од златних нити, натпис: Општина града Београда 1938. а са друге стране, икона Свете Петке и порука: Ко крсно име слави - оном и помаже. Из ове цркве, која чува градску Славу, 1992. године поново је кренула литија којој је началствовао Његова светост Патријарх Павле.

Литија има устаљену трасу београдским улицама, симболично затварајући круг у дворишту Вазнесенске цркве. Прво стајање, за молитве за здравље Београђана, литија има код Теразијске чесме (извор уместо записа који је био на месту садашње Српске академије наука). Друго стајање је код Саборне цркве, за молитве за поштеду од страдања, мир и напредак. Треће стајање, за молитве за покој душа свим палим јунацима Београда је у дворишту Вазнесенске цркве испред гранитног Крста. Такође, интересантно је да град има и заштитницу, Пресвету Богородицу, којој је деспот Стефан Лазаревић посветио Београд.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  hajkula Pon Sep 07, 2009 9:49 pm

Tajna>
Ja sam to pricala svima (dok sam radila nekretnine), to je profitabilna investicija, niko za 50 godina nece hteti da se zavlaci u male beogradske ulicice, u smog i brda, gde saobracaj mili, gde je muka i nedostatak prostora - saturnova egzaltacija...

Saturnova egzaltacija ne moze da bude muka, nedostatak prostora. Saturn u vagi daje prelepe, stare gradjevine, spomenike. Ocuvane, negovane, u odlicnom stanju. Mogla bi da bude, tacnije trebalo bi da bude, Palata pravde u smislu saturnove egzaltacije, ali nije, jer tamo cesto nema pravde, sve suprotno.

Nemam bas vremena a i komp mi blokira, nisam obarala sistem vise od 2 godine a imam i neka hardverska greska koja treba da se sredi...

Za Karaburmu je jedna pretpostavka da je naziv dobila po Crnoj burmi ali ne od vesanja nego od davljenja, sto je jos surovija kazna (kaznjenik se veze za stub, oko vrata i stuba se stavi omca kroz koju se (nazad, s ledja osudjenog) provuce stap koji se uvrce, uvrce... i tako se osudjeni gusi, lagana smrt.
Ali, to je jedna od pretpostavki, ima ih jos.

Marinkova bara nije jednako Dusanovac, to je deo koji jednim delom pripada i Dusanovcu (Dusanovac jednim delom zahvata i Lekino brdo na primer). Marinkova bara, dobila je naziv po nekom Marinku koji je imao devojke-ljubavnice- kao konkubine a kasnije ih je udavao i davao im u miraz bastu u tom delu - Marinkovoj bari.

Ima pozitivno ispoljavanje Skorpiona i negativno.
Beograd je nikao na uscu, a sta je to nego uran u skorpionu? I odatle se sirio. Imas sa druge strane, novobeogradske, zgradu u obliku koji podseca na cirilicno, tacnije na rusko (cirilicno) z (z kao zaba) ... odnosno na simbol koji oznacava planetu uran.

Lagumi, diskoteka u pecini pod Tasmajdanom, Skupstina je podignuta na mestu gde je bilo groblje koje je zbog izgradnje preseljeno. Terazijski prolazi. Beograd je mnogo puta rusen i gradjen ponovo. Mnostvo podzemnih kanala, prolaza, laguma, i dan-danas neistrazenih, sta je to nego skorpion? Rimski bunar koji je neistrazen (ko je pokusao, nije se vratio) tu su se desavala mnoga samoubistva, pa je zasticen resetkom...

Crkva Svete Petke, vojnicka crkva Ruzica...

To sto Beograd nije silazio na reke, to je zbog ratova, i poplava, ljudi se povlacili dalje od reka a bas prva naselja su bila Dorcol i Sava mala.

Postoji plan ali zbog nedostatka para i nepovoljnih okolnosti se nije vise gradilo uz reke, zadnjih godina gradska vlast svesno nije dozvoljavala gradnju u tom delu, jer su znali da grad nece dobiti novac koji bi trebao da dobije, jer su znali da se gradi nekvalitetno, a taj deo grada zasluzuje kvalitet. Zato je dozvoljena gradnja na manje atraktivnim lokacijama. Posebna je prica sto je to uglavnom loseg kvaliteta. O novogradnji ljudi ne pricaju jer ako bi pricali ne bi mogli da prodaju. Tako da su novobeogradski stanovi (i ne samo ti) precenjeni. Ti si prodavala a ja sam u firmi koja se bavi projektovanjem i izgradnjom (mi nismo radili stanove po Beogradu bas jer se kao obavezno potkupljuju mocnici, mora da se ulaze u infrastrukturu... i onda ako gradis kvalitetno nemas zaradu, to je jedna sira prica). Koga zanima kvalitetan stan, moze da me pita (nemam licni interes da nesto hvalim-kudim...).

Mis`im kad upece sunce ili kada duva vetar, bas je ekstra na Novom Beogradu, a o zidovima, fasadama, novobeogradskih zgrada da ne pricam... ima nekoliko gradjenih u Titovo vreme da su pristojnog kvaliteta mada cesto ne bas lepe. O izolaciji stirodurom i pvc stolariji da ne govorim. Ko iole zna nesto o pozarima, jasno mu je. Ladno bih streljala investitore.

TVRDIM - nista bez starog Beograda. Videcete.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Tajna Pon Sep 07, 2009 10:35 pm

Sve se slazem u odnosu na kvalitet stanova. Skoro sva novogradnja je losa i uradjena ofrlje. Ja sam pricala o investicijama i to tvrdim i dalje. Stara gradnja je stara gradnja i na ceni je, ali ukoliko se kupuje novi stan veca zarada i porast u ceni ce se ostvariti sa stanom na Novom Beogradu nego bilo kojom novogradnjom u starom delu grada.

Saturnova egzaltacija jeste lepa arhitektura, to i potvrdjuje Novi Beograd koji je sve ali nije lep... Sa druge strane svi ti lepi centri grada po Evropi a i kod nas vremenom prestaju da budu delovi grada u kojima sa zivi, zbog prljavstine, smoga i teskobe, koje su takodje odlike Saturna. Sve sto je staro ima saturnovske osobine i i iako je to najlepsa arhitektura u Rimu, na primer se takodje bezi iz centra grada, jer su stanovi mali, saobracaj previse gust, zagadjenost vazduha velika. Ja znam da smo mi malo naopaki i za razliku od drugih naroda mi svi hocemo u centar, ali i to ce proci. Kako u svim drugim gradovima tako ce i kod nas centar postati turisticki, poslovni (donekle) i zabavni deo grada i nece se ljudi naseljavati toliko. Na Vracaru ima lepih kuca ali nijedna nema neko pristojno dvoriste, nego pijes kafu zajedno sa komsijom u dvoristu do, jer nema prostora... Tamo se ne mogu graditi bazeni, teniski tereni i ostale stvari kojima bogatasi teze, a koje ce sve vise biti dostupne svima, jer je tako u zapadnom svetu i tuda ide progresija.

Bezaniska kosa postaje novi luksuzni deo grada i sve prelazi preko reke - tamo ima prostora za sirenje... Znaci ne pricam o kvalitetu gradnje nego o razvoju i sirenju grada. Nazalost mnogo toga je nekvalitetno kao i sve drugo u nasoj zemlji u poslednjim decenijama.

Ja sam naduze zivela bas u staroj gradnji na Obilicevom vencu, zivela sam kratko i na Novom Beogradu, ali i dugo kod Liona (Zvezdari) i pocetku Vozdovca, odnosno granici Savskog Venca i Vozdovca. Zivela sam u novogradnjama i starogradnjama, kvalitetnim i manje kvalitetnim stanovima. Ja licno uvek biram stari deo grada, ali nije o tome rec vec o investiranju i sirenju grada... Jupiter (sirenje, ekspanzija, napredak, buducnost) hoce u Ovna, nece u Vagu a nece sigurno ni u Skorpiju...

Sto se tice postenja ljudi u upravi grada i nedozvoljavanju da se zida jer bi bilo nekvalitetno, u to stvarno sumnjam. Pored prodaje stanova ja sam prodavala i placeve i radila iskljucivo Stari grad, Vracar i Dedinje (Savski Venac)... Brat od tetke mi je u tom poslu i imao je velike zverke za investitore. Ja sam mu pronasla nekoliko placeva na Dedinju i plac kod Hrama (Svetog Save), gde je on sazidao (jedan jos zida), velelepne kuce kvalitetne gradnje sa po nekoliko stanova bazenima (na Dedinju) koji se prodaju za po nekoliko miliona. Veruj mi da sam bila u tome mnogo dublje od prodaje stanova. Sve dozvole za gradnju se nazalost dobijaju uz veliko podmazivanje, tako da sigurno nekvalitetnost gradnje nije razlog vec nedostatak profita.

Sto se tice Skorpiona to je sasvim jasno da je deo grada, ja sam to odmah navela. Kalemegdanska tvrdjava je Skorpija, a to je nekada bio grad, tako da je to sasvim logicno. Kasnije se grad razvijao i dobijao vise na toj osi Vaga/Ovan i taj 29* mu bas pristaje, jer je skoro Skorpija ima sve prizvuke i mnogo takvih delovanja ali ipak i nije jer ima i ovih drugih karakteristika, koje sam vec navodila...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad? Empty Re: Kako se odredjuje kom znaku pripada neki grad?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu