Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

direkcije i progresije

3 posters

Ići dole

direkcije i progresije Empty direkcije i progresije

Počalji  mesmerized Uto Nov 04, 2008 1:07 pm

Tek sam pocela da shvatam primarne i sekundarne direkcije, pa bih volela da ih neko iskusniji malo bolje objasni.
Za pocetak - primarne direkcije se dobijaju kada se svaka planeta pomeri za onoliko stepeni koliko godina imamo.
Sekundarne progresije, ili dan za godinu, npr. za 28 godinu uzima se stanje na nebu za 28 dan zivota. Ovde se gledaju brze planete, jer one sporije ne menjaju polozaj drasticno.
Kojima vise verujete kada radite predikcije? Kako ih kombinujete sa solarom i tranzitima?
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

direkcije i progresije Empty Re: direkcije i progresije

Počalji  Astrotanja Sre Nov 05, 2008 11:53 am

Ja uzimam u obzir sve, kombinujem, uočavam ponavljanja, recimo kroz tranzite koji su vrlo bitni da ono što je u progresiji, ili direkciji u toku godine dođe do izražaja. Solar mi je takođe veoma bitan, čak se vraćam i u nazad, da povežem šta je bilo i šta bi moglo biti u sledu događanja. Važno je umeće povezivanja, a ono se stiče znanjem, razmišljanjem i iskustvom.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

direkcije i progresije Empty Re: direkcije i progresije

Počalji  inja Pon Nov 10, 2008 1:29 am

Evo i ja da pitam nesto u vezi direkcija... Jasno mi je da je okidac za direkcije, progresije... tranzit planete koje cine aspekt ( i to one brze )...
E sad npr. meni je direktovani Asc na 24 * Jarca i pravi 90 sa natalnom Venerom i 120 sa natalnim Mesecom. Inace vladar Asc je Jupiter... Natalno Asc nije u aspektu sa Ve i Mo, ali vladar Asc jeste ( opozicija sa Mo i nonagon sa Ve ). Pa ja pitam, sta bi trebao biti okidac za tu direkciju??? Da li mozda Jupiter koji ce uskoro doci na taj direktovani Asc (da li se uopste vladar ugla moze gledati) ili bi ipak okidac bila Venera koja ce takodje uskoro doci na dir. Asc ?
Bas zapetljah, al valjda razumete sta hocu da pitam? Smile Wink
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

direkcije i progresije Empty Re: direkcije i progresije

Počalji  mesmerized Sre Dec 10, 2008 11:15 pm

da li se preko direkcija i progresija gleda kada ce se neki dogadjaj "najavljen" u solaru dogoditi? kako?
ili nam to govore tranziti?
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

direkcije i progresije Empty Re: direkcije i progresije

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu