Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

esrbija

4 posters

Ići dole

esrbija Empty esrbija

Počalji  hajkula Sub Nov 21, 2009 3:41 am

Zanimljiva ideja. Mozda da malo pregledamo sajt pa da popricamo. Namece mi se pitanje o povoljnom datumu osnivanja partije, odnosno koji bi bio povoljan trenutak proglasenja?

http://www.esrbija.org/Politika/forum/default.aspx?g=posts&t=89
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  hajkula Ned Nov 22, 2009 7:15 am

U mundanoj astrologiji, uvek prvo gledam mesec. Ako je narod dobro, sve je dobro. U ,,starim knjigama,, prednost se davala suncu, kralju, pa sam se oko toga, godinama prepirala a narocito sa jednim poznanikom, kolegom, astrologom, koji je ucio iz knjiga i skoro sve prihvatao, uzimao zdravo za gotovo, kao dogmu. Tek od skoro, priblizio mi se u shvatanju.

Zrelo je za neko novo udruzenje gradjana (da ne upotrebim izlizane, ocrnjene nazive, partija, stranka).

Celokupna privreda, tehnologija, industrija, poljoprivreda, saobracaj, zdravstvo, obrazovanje, informacije, bankarstvo, finansijski sektor, je na niskim granama. Kultura, umetnost, sport.

U vrhu su godinama isti ljudi. Promene su neizbezne, o cemu smo vec pisali.

Pluton u jarcu moze da iznese na svetlo dana i nesto staro, davno proslo, zaboravljeno pa i u organizaciji, uredjenju drustva, drzave. Da li neki stari cilj? Bojim se ako ne krenemo s promenama na vreme, planiranjem, pripremama, pa kada uran udje u ovna da to sprovodimo u delo, ako nespremno docekamo uranov prelazak, da ce sve biti vrlo bolno. Sta me tesi? To sto, tamo gde prodje pluton i uran, nista vise ne moze biti isto. Uran cesto daje situaciju gde se nesto preokrene, onaj ko je dole, penje se gore a onaj tamo sto je gore, ide dole. Pluton sve rusi, a onda se krece od nule, od nicega.

Kakav horoskop bi trebalo da ima novo, uspesno, na opstu korist i zadovoljstvo, udruzenje gradja da ima?

Mesec u dobrom znaku, kuci, dobro povezan sa jupiterom, zbog blagostanja i masovnosti i sa saturnom zbog stabilnosti, odgovornosti, uposlenosti, vrednoce. Treca kuca dobra, komsijama krave zive i zdrave Very Happy , u okruzenju mir. Zelela bih da recimo vaga, diplomatija, (a i unutrasnji zakoni) bude stabilna a da recimo deveta, osma i dvanaesta kuca i planeta neptun, budu slabo izrazeni. Jupiter bi bio u ribama, i uran a neptun je u vodoliji, tako da je za nauku, umetnost, zdravstvo, farmaciju, nove tehnologije uz dobru trecu kucu i mesec sasvim dovoljno.
Sta mislite, u koju kucu da stavim neptun? Mozda u prvu, pa da bude ostvarenje sna? Gde god ga stavim, ne svidja mi se bas, uvek nadjem neku manu.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  Astrotanja Ned Nov 22, 2009 11:34 am

hajkula, ja bih Sunce stavila da je u dobrom aspektu sa Mesecom, da narodu odgovara onaj ko vodi, da mu je blizak i da taj što vodi misli na dobro naroda. Najvažnije je kako je Mesecu, narodu i sa kim je i kako ova planeta aspektovan i u kom je znaku. Dobro je da je u aspektu sa Jupiterom i to što boljem, konjukcijom, ili trigonom, a što se tiče Neptuna, on može da bude itekako poztivan i ne trba ga zanimarivati i gurati, jer on može da donse i duhoven učinje i samospoznaju, a značajan je i za razvoj umetnosti, kinamotografije, fotografije, mode, filma, muzike. Po meni kad je reč o udurženju građana dobro je da ima dobar aspekt sa Saturnom,jer to utiče na društvenu odgovornost potrebnu da bi se poboljšalo društvo, ali bi do toga moglo doći tek kad Saturn uđe u Škorpiju, a Neptun bude u Ribama. Ako je dobro postavljen Neptun , pozitivno će i delovati. Wink


Poslednji izmenio Astrotanja dana Ned Nov 22, 2009 2:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  joki22 Ned Nov 22, 2009 1:20 pm

hajkula ::Zanimljiva ideja. Mozda da malo pregledamo sajt pa da popricamo. Namece mi se pitanje o povoljnom datumu osnivanja partije, odnosno koji bi bio povoljan trenutak proglasenja?

http://www.esrbija.org/Politika/forum/default.aspx?g=posts&t=89
Da li se zna otprilike datum osnivanja?

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  hajkula Ned Nov 22, 2009 3:00 pm

joki22 ::
hajkula ::Zanimljiva ideja. Mozda da malo pregledamo sajt pa da popricamo. Namece mi se pitanje o povoljnom datumu osnivanja partije, odnosno koji bi bio povoljan trenutak proglasenja?

http://www.esrbija.org/Politika/forum/default.aspx?g=posts&t=89
Da li se zna otprilike datum osnivanja?

To udruzenje, je u osnivanju, znaci, jos nije osnovano, tek ideja (planira se rodjenje, vrse se pripreme a da li ce se i kada roditi, videce se).
A sto se samog pokretanja sajta tice, objavljivanje ideje, iznosenje u javnost, cini mi se, samo mi se cini da sam negde krajickom paznje okrznula datum 26/7 jul, i to ove godine, (cerkin rodjendan). Ima tamo negde na sajtu i ne uspevam da pronadjem.
Ja se mozda upisem Cool
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  Flora Ned Nov 22, 2009 3:04 pm

Hajkula, ako sam ja razumela dobro, mi trazimo najpovoljni datum i vreme za osnivanje tog "udruzenja"?
To pripada elekcionoj astrologiji, o kojoj ja ne znam nista! sunny Sorry! study
Tajna dobro barata sa time.... Sleep
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  hajkula Ned Nov 22, 2009 3:32 pm

Astrotanja :: Ako je dobro postavljen Neptun , pozitivno će i delovati. Wink

Znas, to za neptun i ja tako posmatram, do nekle. Moja iskustva su, da i uz najbolje postavljen neptun, kada je u pitanju horoskop koji se odnosi na grupe a kamoli kada je mundani u pitanju, uvek ali uvek ide i lose od njega.
Cak i u licnom horoskopu, tesko je pojedincu da ne upadne u njegove zamke, a kamoli kada je vise ljudi u pitanju. Prosto, svi se nalazimo na razlicitim nivoima svesti. Neptun u dobrim aspektima u horoskopima gde je grupa ili narocito u mundanim horoskopima moze da omoguci da nesto lose dugo i nevidljivo traje. Alkoholizam, narkomanija, epidemije, ekoloske katastrofe... Tamo gde je razvijena filmska industrija, uvek je i porok. Uvek trpi kuca u kojoj je, uz dobro, koje naravno daje.
Imala sam prilike da analiziram horoskope raznih firmi, umetnickih, kreativnih skolica, i gde god i kakav god da je uvek problem u kuci u kojoj je a i jos po negde. Ako opisuje zaposlene kao kreativne a firma se bavi takvim poslom, uvek i porocni zaposleni a bar neki od njih donesu stetu ugledu firme ili je nevidljivo potkradaju, ili druga strana ne ispostuje ugovor pa se firma ugasi, kradja od nekog van firme ili vrednost firma iscuri, ili ogromna steta od vode. Misteriozno napumpani impulsi na racunu za telefon...

Eto, ja ne znam gde da ga udenem. Cak sam (na izgled mozda) kontradiktorna, htela bih da ne bude izrazen a pada mi na pamet prva kuca, ugaona, gde sve planete dolaze do izrazaja. Opet, ta prva kuca je opis tvorevine, i onako kako je drugi vide, kako se sama tvorevina ispoljava... To je start, pocetak tvorevine. Sto vise pisem o neptunu u 1, sve mi se vise svidja Laughing

Ima li primedbi, drugih ideja?
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  hajkula Ned Nov 22, 2009 4:06 pm

Flora ::Hajkula, ako sam ja razumela dobro, mi trazimo najpovoljni datum i vreme za osnivanje tog "udruzenja"?
To pripada elekcionoj astrologiji, o kojoj ja ne znam nista! sunny Sorry! study
Tajna dobro barata sa time.... Sleep

Ma, dobro, ne bas za ovo, ali ne bih imala nista protiv. Svakako nam treba nesto novo, pozitivno.

Elekcioni horoskop je kada biramo trenutak zapocinjanja neceg, znaci ,,namestamo,, trenutak. Isto analiziras kao i vec postojeci. Imas slobodu da one najvaznije elemente ,,postavis,, kako odgovara tom necem.
A ja zelim da trenutak osnovanja udruzenja, stranke, odgovara i stranci i narodu Cool na obostran uspeh a predsednik moze da bude skroz prosecan. Ako sistem, organizacija funkcionisu, predsednik moze da bude slab, (kao americki) ali poslusan organizaciji, ne treba nam kult licnosti. Lako ti je da igras kada si u kolu gde svi dobro igraju. Imponovali su mi Tadic i Sutanovac u Italiji (dobili komplimente za lepotu i visinu od Berluskonija) ali to je skoro sve od njih.
Moramo da se oslobodimo kulta licnosti. Predsednik reprezentuje, on potpisuje sporazume koji su prethodno dogovoreni. Vazniji su mi njegovi sekretari, oni sve organizuju, pripremaju - od toga sta ce da obuce do toga sta ce da kaze... Ministri dogovaraju poslove.

scratch
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  Astrotanja Ned Nov 22, 2009 8:10 pm

Da se vratim malo na Neptun i njegov uticaj.

Zna se da on može da se odnosi na vyyije, snove, imaginarno, neistinito, ali i uzvišeno i da ga imaju i mudraci i sveci, umetnici ali i narkomani , mediji, ali u drugom kontekstu...

Zanimljivo je da je Neptun taj koji utiče i na nkee društvene tokove, odnosno na izvesne ideologije. Tako je ideja socijalizma bila prisutna 1982. kada su Saturn i Neptun bili u konjukciji, dok je 1917. bila revolucija u Rusiji, nakon konjukcije Saturn i Neptuna. Neptun se odnosi i na ideale, viziju savršenog društva, pa se tu ogleda njegovo univerzalna utopija idealnog o stvaranju društva zasnovanog na jednakosti i solidarnosti, kakva je bila komunistička.

Dakle i tu je neptunovki uticaj verovanja u ideje koje su predstavljale kolektivnu nadu, težnju za idelani život. Mnogi politički ideali su pod uticajem Neptuna bi ja njega stavila da bude u trigonu sa Saturnom, koji utiče između ostalog na nešto što se realno, materijalno i što ga može kontrolisati. Da bi što manju pometnju izazvao ja bih ga stavila u 10 , pod pozitivnim aspektima, jer onda će se on odnositi na težnje u okviru zajednice. Tu se ona može reulizovati kroz humanističke ciljeve, i a može doneti i do društvenih promena, jer je on unverzalnu rastvarač koji menja, rastvara postojeće stanje. Tu bi bio vezan za neku i vizinarske percepciju, bilo ona humanistička, ekološka, altruistička. To bi predstavljalo i one koji vode stranku kao nekoga ko se na neki način žrtvuje, a bolje je da se vođe žrtvuju, imaju razumevanja za druge, za dobro zajednice i naroda.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  hajkula Pon Nov 23, 2009 1:59 am

Astrotanjic esrbija H055

Lepo, ali to je ipak previsok ideal. Neptun u MC je prilicno nezgodan polozaj. I u najboljim aspektima, vladar je pogubljen, mentalno bolestan, konfuzija, sve sto zahteva pragmaticno, svakodnevno, je nejasno. Slika predsednika koji se zrtvuje za narod, drzavu ... Neptun je vrlo zahtevan, tesko mu je udovoljiti, jer nema jasnoce, objasnjenja, nema razuma, samo bolecivost i emocija. Tip neptuna ne ulazi u politiku sem ako nema skrivene, tajne namere koje su necasne. Neptun u 4, 7 i 10 je vrlo nezgodan i u licnom horoskopu a kamoli u horoskopu grupe, tima, partije. Jer je tesko ispuniti simboliku. To je tezak i nezgodan aspekt i za Patrijarha, jer se on bavi i prakticnim, svetovnim. To je polozaj koji najbolje funkcionise u bavljenju necim u osami, tisini. To je, na primer, monah javnosti neznan, ciji je uzor na zemlji - Patrijarh a njemu Sveti Sava. Tacnije, kod njih je jaci Saturnov uticaj a za nas su, mi ih ,,vidimo,, kroz Neptuna.

esrbija P030

Blago tradicionalistima, oni ove probleme nemaju, ni sa neptunom ni sa plutonom. Urana se ne bih odrekla lako.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  Astrotanja Pon Nov 23, 2009 2:35 am

Hajkulče,


Neptun je uvek bolji da je negde visokko na nebu, nego nisko. Tebe on baš plaši. Ja vidim i njgovu poztivnu stranu i tome me je mnogo naučila knjiga Pola Hajdna Neptun vizionrski sanjar, koju ti preporučujem.

Mundanu astrologiju ne pozanjem dobro, ali mi je Neptun kao planeta je nešto što ima svoja i pozitivna i negativne uticaje i kako ne možemo da je izbrišemo, bolje da je postavimo tamo gde bi logično izgledalo da je dobro za nju, a kako se Mc odnosi na javni imidž, bolje da je tu nego u prvoj gde sam se uverila mnogo puta da osoba ne može da spozana ko je ni šta istinski želi, posebno u konjukciji sa Ascdentom.Obično teži daljinama, promenama, putovanjima očekujući da tamo negde daleko joj bude bolje, a to je samo zabluda.

Opet u 10. imaju često ili umetnici, ili osobe sklone da se uključe u društveni rad, bivaju posvećene bilo humanističkim deletnostim,plemenitom cilju bilo u interesu zajednice, pogotovo u trigonu sa Saturnom, jer njegova postavka u destoj kući kakva je zavisi presvega od aspekta, a Saturn će uticati da ciljevi budu jasniji, težnje , ideli da se mogu ostvarivati, da postoji neka realna osnova za njihovo ostvarenje. Neptun je neka vrsta inspirativne etve idelu. Neće on biti tu bolestan, ako ga Saturn podupire. Onda će biti manje iskrevljenih slika, manje iluzija, više ostvarljivih idela. Ne kažem da je nejgovo mesto tu idelano, ali svako da ne mora biti ni loše, s obzirom da svaka organizacija, grupa građanja mora da ima neku viziju zalaže, a možemo ga posatviti i u 11.koji se odnosi na visoke društvene idele.


Da, 11. je po meni ipak bolja, jer se ona odnosi na grupu koja treba da promoviše, svoju viziju budućeg, i ima svoje ideale, ali opet bi mu dodala Saturnovsku uticaj, da bi to bilo ostvarljivije i to trigon sa Saturnom.


sunny sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  Astrotanja Pon Nov 23, 2009 12:47 pm

Hajkulče, Smile


da bi smo umanjili neptunov uticaj možemo ga staviti u uklješeni znak i kao uklješnu planetu. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  hajkula Sre Nov 25, 2009 1:46 am

Tesko pitanje sam nam postavila.

Prvo, da se podsetimo, ovo je horoskop grupe pa se tumacenje donekle razlikuje od horoskopa pojedinca. E sad, ja i u licnom horoskopu cesto trazim grupu, naciju, predsednika... po ugledu na Gorana Milekica. Takodje, u horoskopu drzave, firme, nekog trenutka, cesto u svom horoskopu ili horoskopu bliske osobe, ili osobe koju prvi put vidim trazim pojedinca (slucajnog prolaznika, prodavca, moju mamu, mog psa ... svasta nesto). Zanimljiva astrologija Very Happy

Zrno razuma me opominje da izdvojim najbitnije elemente. S obzirom na okruzenje u kome ima puno narkomana, alkoholicara, sklonih poroku, slabih ljudi, zelim da se to promeni. Takodje vidim i dosta siromasnih a vrednih ljudi.
Otuda moje insistiranje na nekim detaljima. Cak preterano, znam.

Zapocela sam temu - Stranka u osnnivanju. Umesto stranka, koristila sam, udruzenje gradjana, jer mi je pojam ogadjen.

Sta je to? To je udruzivanje ljudi oko zajednickog cilja. Nada i san o boljem zivotu, pravednijem uredjenju, potreba za sigurnoscu, najkrace receno.


/Sada moram cerki da ustupim komp.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

esrbija Empty Re: esrbija

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu