Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav, brak, djeca....

+13
Čarobnica
Aqua_
zeka
ArijeL
Latica
Djomla
Izida
lado06
Astrotanja
-menora-
anch
nina4
Supernova
17 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  zeka Ned Feb 15, 2009 1:40 pm

Djomla ::
pandora* ::POKAZATELJI TRUDNOĆE ILI ROĐENJA DETETA

- Ako su vam aktivirane IV, V i XI kuća.
- Lunarni čvorovi (natalni ili solarnog povratka) preko ose 5.-11., ili u padajućim kućama.
- Mesec ili Ascedent i Zenit ugaoni, ili u V ili XI kući.
- Neptun (solarni ili natalni) u IV kući.
**********************************************************************************
ovo mi nikada nije bilo do kraja jasno..ok, kapiram simboliku svake kuce, i kada sam ostala 1 put u dr. stanju moja VII kuca je bila na ASC, u IV kuci bio je sol.ME-natalni vl. moje IV i Vkuce, V kuca u Jarcu jeste bila puna-SO,VE NE i UR a inace je natalno prazna ali tu je bio i Uran-i to solarni,natalno SO i ME kao vl. moje natalne V kuce pa je verovatno i ishod bio takav ali me zanima da li se i kako posmatraju solarne i natalne pl. u smislu. natalne u solarne, solarne u natalne..tranz. prema ovim poljima i planetama posmatram kroz solar ili u natal ili oba..malo mi je nejasno i da nebih sve pisala postavicu kartu:D

nadam se da ce se videti
https://s252.photobucket.com/albums/hh27/JollySal/?action=view&current=vanmatericna.gif

Увек правите исту грешку. Тражите у једној ствари опис за исту. Што укључује поприлично велики број елемената, када су у питању компарације солара и натала, све се дуплира.

Зато боље пратите природне показитеље за одрећене ствари, па кад је трудноћа у питању или брак све природно за то. У односу солар натал, само у солару, само у наталу, транзитима и осталим врстама дирекцијама ОБАВЕЗНо поред свега Примарним и Секундарним. остале можете да изоставите.

Ако баш хоћете да ескериментишете, правите соларну карту за рецимо сваку коњукцију у примарној дирекцији. Вероватно даје одговор на оно што неки аспект у дирекцији доноси.


Но то је исувише компликована материја, превише тежите детаљисању. Толико од мене. Не могу превише да детаљишем јер нисам ни сам довољно упућен да бих могао да разјасним нека дубља питања.

I te kako si upucen cim spominjes sve ovo .To je u stvari ona prica koju moze ispricati pravi astrolog ,sigurno ne na astroloskom forumu ali sve se da izracunati u minut a ne samo u godinu ili mesec.
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Djomla Ned Feb 15, 2009 6:27 pm

zeka ::
I te kako si upucen cim spominjes sve ovo .To je u stvari ona prica koju moze ispricati pravi astrolog ,sigurno ne na astroloskom forumu ali sve se da izracunati u minut a ne samo u godinu ili mesec.

Нисам ДОВОЉНо упућен да бих могао са сигурношцу да тврдим егзактну предикцију.

Но, ја сам овде рекао нешто што може да олакша посао почетницима.

Примарна дирекција је јако проста. Једна година један степен. Занима те брак? Помери венеру, владара седме ѕа број степени док не доћу у егзактни аспект, коњукцију, секстил или било шта. Добићеш у колико година се догађа нешто везано за то.

направи соалре, Гледај исту венеру, истог владара, па само компарација односа владара соалр натал, као и аспекте. И ето ти одговора, дал ће се десиети нешто добро или лоше, у пшрироди ког знака и којих аспекта.

ако су опозиције ту ће бити неки сукоб, ако су квадрати, нека акција, ако су тригони све ће проћи мирно. Етц.
Није тешко мало симболизма мало импровизације, и лако може да се доће до закључка кад ће се десити нешто везано за нечто и ОТПРИКЕ шта.

Уз мало више исксутва, може и да се наће прецизнији датум.... чак и неки прецизнији детаљи. Ја то прецизно.. не умем увек. То је било оно што сам рекао нисам довољно упућен.

Djomla

Broj poruka : 52
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Aqua_ Sre Apr 22, 2009 9:53 am

Ve konj. Sa - ne mora uvijek znaciti "starije osobe" - pogotovo ako se te dvije planete u natalnom horoskopu nalaze recimo u znaku Blizanaca u 9. polju, a vladar tog istog polja je bas Venera. To daje prije mladje osobe. Dupor ima sjajne knjige, ali je nekad i "krut" u svojim tumacenjima, pa su tu drugi astrolozi nesto fleksibilniji.

Aqua_

Broj poruka : 101
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Čarobnica Sre Apr 22, 2009 11:14 am

Aqua_ ::Ve konj. Sa - ne mora uvijek znaciti "starije osobe" - pogotovo ako se te dvije planete u natalnom horoskopu nalaze recimo u znaku Blizanaca u 9. polju, a vladar tog istog polja je bas Venera. To daje prije mladje osobe. Dupor ima sjajne knjige, ali je nekad i "krut" u svojim tumacenjima, pa su tu drugi astrolozi nesto fleksibilniji.

Izvinjavam se što uskačem, ali me je zainteresovalo ovo oko konjunkcije Ve i Sa u Blizancima i 9. polju. Naime, zbunilo me je " a vladar tog istog polja je baš Venera"...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Aqua_ Sre Apr 22, 2009 11:33 am

Čarobnica ::
Aqua_ ::Ve konj. Sa - ne mora uvijek znaciti "starije osobe" - pogotovo ako se te dvije planete u natalnom horoskopu nalaze recimo u znaku Blizanaca u 9. polju, a vladar tog istog polja je bas Venera. To daje prije mladje osobe. Dupor ima sjajne knjige, ali je nekad i "krut" u svojim tumacenjima, pa su tu drugi astrolozi nesto fleksibilniji.

Izvinjavam se što uskačem, ali me je zainteresovalo ovo oko konjunkcije Ve i Sa u Blizancima i 9. polju. Naime, zbunilo me je " a vladar tog istog polja je baš Venera"...

Vladar 9. polja je Venera u Blizancima - hoce dati ljubav sa mladjim osobama. Htjela sam podvuci tu Veneru u Blizancima - ljubav sa mladjim osobama sunny

A isto tako, konjunkcija izmedju Venere i Saturna moze oznacavati da ce osoba uci u brak nesto kasnije. (Saturn zahtijeva zrelost).

Aqua_

Broj poruka : 101
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Izida Pon Jul 13, 2009 2:19 pm

....


Poslednji put izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 7:54 pm, izmenio ukupno 2 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Astrotanja Pon Jul 13, 2009 6:03 pm

Ma, da i Merkur. Može i Mesec , recimo u sedmoj. Često ima neke veze sa Jarcem kada je partner ili mnogo stariji, ili mlađi. Negde je to i Sunce, posebno u 8., gde osobu privčae u mladosti stariji muškarci, a kasnije u zrelim godinama mlađi. Može da bude i Dc u Jarcu kod većih razlika u godinama. Wink
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Izida Pon Sep 14, 2009 1:19 pm

...


Poslednji izmenio Izida dana Sre Okt 05, 2011 5:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Aqua_ Pon Sep 14, 2009 1:33 pm

Ako je DC u Jarcu, a jos i Mjesec u Jarcu - definitivno sklonost ka starijim partnerima..

Aqua_

Broj poruka : 101
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Gost Pon Okt 11, 2010 6:33 pm

Ja sam fascinirana svojim Solarom za ovu godinu, samo na papiru. Very Happy
Hocete da ga vidite? Evo: https://2img.net/r/ihimizer/img508/4677/solarac201011.gif

Kao sto vidite, meni su vladar solarne I, V i VII(tradic.Mars) u 7-moj. S jedne str.Ve je natalno vladar 7, Mars I, Sunce je 5. A tu je i Merkur!
Venera je retro, paaa...moglo bi da se kaze neko ko je bio deo pproslosti ili da cu se ja vratiti u proslost.
Ovo dosadasnje iskustvo je trajalo kratkoi ne verujem da je to ono sto je ovaj Solar dva meseca doneo pre pocetka, ali sasvim mguce. Al' sam pesimista. Rolling Eyes
pluton kao vladar je u 9-oj, tako da je i to deo opisa, neko ko nije odavde, odakle i ja. Mada i ja kao da sam pala s Marsa, za okolinu. Ali najvise me interesuje i obeshrabruje Mesec u Blizancima i 3-oj??? Rolling Eyes

INace da...ispustih da kazem kako su aktivirane VII i XII kuca, da to govori i o partneru koji i nije bas veran, tako da s tim se ne nosim vise. Eto..izgleda mi da sam osudjena na samocu, posto nevernost i nije tako strasna, ako ima neke pouke, ali lazovi tipicni i pritom s nizim IQ od mog...doh u off.ali nepotrebno ulaganje energije na VII polje. dokle vise!!! Evil or Very Mad Razz

Supernova ::
- Ako su aktivirane i V i VII kuća, a Venera istaknuta, to obično znači ljubavnu vezu koja će kulminirati romantičnom privrženošću
A koja je to VE istaknuta po vama Question

Meni je proslogodisnji Solar obelezila tranzitna Ve na natalnom Sa, egzaktno, a to mi je bila solarna 9 kuca. Ubih se preko cele godine da nadjem neka alternativna resenja, pritom odnosi se i na kozu, Ve na Sa.
study i nista...nadam se da ce ove godine bar po tom pitanju ici na bolje.

Prvo sam mislila da sam pogresila mesto za ovaj svoj post, ali izgleda da sam pogresila vreme...ljubav u pogresno vreme naziv za moju Ljubav u Solaru!!! Laughing (nista bez 12-og polja) Laughing
Tanja, mislite li da sam ja "odradila" tu vezicu koja se nazirala u Solaru ovom narednom i da je po mojoj proceni zapocela Solarna ranije, a tako se i zavrsila(sve stalo u mesec dana, do pre neki dan, a Solar jos zvanicno nije ni poceo) Exclamation Kakva su iskustva ostalih?


Poslednji izmenio mila2710 dana Uto Okt 12, 2010 12:34 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Gost Pet Okt 15, 2010 11:38 pm

Pre godinu dana mi je u jednoj konsultaciji receno da cu sredinom 2011 godine, upoznati jednog bitnog muskarca, "katolik, stranac ALI nase gore list".
I mnogo pre toga sam uvek imala iskustva sa onima koji nisu rodjeni u Beogradu.

Kada sam otvorila Solar, mene je povuklo da razmisljam vezano za tu izjavu. Astrologiju izucavam usputno, ali najmanje sam do sada zastala bas na tom da mnogo mnogo.. unapred razmisljam o necemu sto bi "moglo" a i ne mora da se desi. Mada uvek "spava" u meni - ne zaboravljam.

Pa me je bas zanimalo da li i Solar koji obuhvata "sredinu 2011" ima stvarno osnova za eto NEKO poznanstvo.
Sta je to sto pokazuje i pravi razliku od BITNOG ili NE tako VAZNOG poznanstva? Neka planeta ili MI sami?


Ili zapravo onda kada se desi mozemo da verujemo osecaju, a planete se "sloze" sa onim sto osecamo?


Neutral

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Gost Sub Okt 16, 2010 12:47 pm

A da li direktivno Sunce na 3`Strelca, koje je natalno vladar 5 polja, i napada 90` natalni Mars(vladara 1 polja, tj.mene) daje mogucnost da mi opet neko udje u zivot? Posto kod mene sve za cim posegnem ima veze sa emocijama, tesko mi je a da opet pustim nekog u zivot i opet poremetim ravnotezu(niko da mi je ne remeti, pre ili kasnije), vec da su promene potenijalne moguce na nekom drugacijem nivou? A jos je to i kvadrat 90`.


Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  senka023 Ned Okt 17, 2010 12:40 pm

Mila, meni se cini da ces ti nekog preko posla upoznati?
senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Gost Ned Okt 17, 2010 6:32 pm

senka023 ::Mila, meni se cini da ces ti nekog preko posla upoznati?
Smile Draga senka...na kakvu vrstu posla aludiras? Mislim s cim je povezan taj posao? sunny

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  senka023 Pon Okt 18, 2010 10:59 pm

Uh, uh i uf.... koj' me djavo tero da se upetljavam...??? affraid

senka023
senka023

Broj poruka : 162
Godina : 60
Datum upisa : 24.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Gost Pon Okt 18, 2010 11:11 pm

Ma nista, pokusala si da mi pomognes bar. Samo nisam videla nigde da je 6-ta ukljucena, mada ne mora biti, ali potrebno je imati posao Wink

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  elizabetbenet Sub Dec 04, 2010 10:56 pm

Ja sam trenutno u dilemi da li da prekinem jednu vezu od oko godinu dana. Veza je sa udovcem. Vezu dosta opterecuje njegova proslost, pa sam ja na kraju snaga da li vise da se borim...
Ako moze neko da pogleda....

solar 2o10:https://2img.net/h/i183.photobucket.com/albums/x261/lizab72/solar2010-1.gif

solar 2011:https://2img.net/h/i183.photobucket.com/albums/x261/lizab72/solar2011.gif

natal: https://2img.net/h/i183.photobucket.com/albums/x261/lizab72/astro_w2gw_03_72_hp-1-1.gif

elizabetbenet

Broj poruka : 27
Datum upisa : 31.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Ne znam da li saljem na pravo mesto...ali evo procitah nesto sto zelim da podelim ;)

Počalji  Miljana Čet Jul 04, 2013 6:21 pm

Uz pomoć astrologije, dolazimo do niza podataka o načinu, godini i vremenu kada žena može da zatrudni. Takođe, natalna karta može pokazati kakva će ta deca biti, šta možemo očekivati od njih i kakav odnos ćemo imati prema njima.

Kako u horoskopu žene, tako se i u horoskopu muškarca može ukazati na potencijalni problem plodnosti i mogućnost dobijanja potomstva, a uporedna karta između muškarca i žene ukazuje da li će do lečenja (i izlečenja) doći.

Blizanci skriveni u Merkuru
Mesec predstavlja svetlo koje u natalnom horoskopu svojom simbolikom govori o plodnosti žene. SUNCE je znak muškosti i važno je za stvaranje budućeg života. VENERA je učiteljica ljubavi, MARS predstavlja seksualnu energiju ali i nagli prekid trudnoće, JUPITER ukazuje na telesno širenje i smirenu trudnoću bez komplikacija. SATURN stvara mali plod i usporava seme kod muškarca. URAN ukazuje na nove metode lečenja, a NEPTUN je planeta pod kojom se trudnoća razvija uz pomoć medikamenata (često održavanje trudnoće). PLUTON čini da plod raste i razvija se, a ponekad naznačava i prekomernu veličinu ploda.

Vladalac petog polja često može da označi kakva će nam biti deca, pa Sunce u petom polju najavljuje rođenje muškog deteta, Mesec - ženskog, Merkur - rođenje blizanaca, Venera je vesnik lepe dece, Mars označava aktivnu decu, Jupiter - decu uz čiju pomoć će se roditelji obogatiti, Saturn najavljuje da ćemo imati ozbiljno dete, Uran oblikuje dete neobičnih sposobnosti, Neptun - dete koje će nas u budućnosti razočarati (sklonost drogi, alkoholu i slično), a Pluton nagoveštava krajnje “divlje” dete. Planete utiču i na trudnoću, pa Sunce ukazuje na povišen pritisak, Mesec – na nesanicu, Merkur označava nervozu, a Venera - povišen šećer. Mars nagoveštava moguću hiruršku intervenicju, Jupiter povećanu kilažu trudnice, a Saturn nas priprema na teškoće nastale usled bolesti koje se razvijaju tokom trudnoće. Uran može u petom polju označavati pobačaj, Neptun - trudnoću koja se održava lekovima, a Pluton - dramatičan porođaj.

Od Plutona se raste
U odnosu na natalnu kartu, bilo putem tranzitnih planeta, solarnog luka ili u godišnjem i progresivnom horoskopu, uvek se prati i iskazuje dejstvo Plutona. Interesantna je njegova pojava u godišnjem horoskopu, kako u prvom polju u kojem označava rast tela, tako i u petom, gde utiče na rast ploda. Jupiter ima slično, ili blaže dejstvo. Važno je podvući da se i godišnji horoskopi u narednim godinama, do trenutka začeća, jasno ispoljavaju kao vreme u kojem se bavimo negom deteta. Otuda astrologu nije teško da prognozira buduću trudnoću.

Snažna veza između majke i deteta, ogleda se i u međusobno povezanim lunarnim čvorovima koji utiču na natalnu kartu budućeg deteta. Severni Mesečev čvor u petom polju ukazuje na brojnu decu, ali i materijalne dobitke kroz prvo dete. Južni Mesečev čvor, postavljen u peto polje, predočava gubitak deteta u različitom smislu, u zavisnosti od ostatka karte (abortus, pobačaj, smrt, potpuna otuđenost), ali na to da dete moramo materijalno pomagati.

Tišina u svemiru – dete na putu
Odnos Meseca i Venere označava u pozitivnom aspektu (konjunktura, sekstil, trigon) u natalnoj karti jaku plodnost žene. Nemaju svi u natalnoj karti aspekt Meseca i Venere, pa mnogi drugi činioci ukazuju na efikasnost reproduktivnih organa. Kad se takvi aspekti pojave u godišnjem i drugim horoskopima koji predviđaju buduće događaje, uvek znače ženinu trudnoću, na koju ukazuju i aspekti Venere prema Marsu, Jupiteru, Suncu i Sunca prema Jupiteru.

Mars u petom polju može značiti jaku želju za decom. U natalnoj karti, odnos Sunca prema Saturnu znači sterilitet kod žene, ali i usamljeništvo kroz život. Saturn, Uran i Neptun u petom polju mogu da predstavlju i nenaklonost prema deci, ali i problematično potomstvo.


Pogledajmo horoskop žene koja je rodila zdravo, muško dete u 43. godini života, posle ostvarenja drugog braka. U prvom braku, muž nije mogao da ima dece. To se može razjasniti aspektom konjunkcije Venere i Saturna u 12. polju žene, tj. Šestom polju partnera, što je većinom naznaka neplodnosti. Međutim, Mesec u osmom polju u znaku Raka, ukazuje na promenu zajedničke seksualnosti. Vladalac osmog polja je Merkur, takođe planeta dece i predstavlja njenu važnu planetu (Devica u znaku), i u konjunkturi je sa Neptunom. Neptun je san, a ovde bi se moglo definisati kao ispunjenje sna o deci. Drugi njen vladalac, pošto je u podznaku Škorpije Mars, koji je u znaku Jarca u drugom polju, znaku starosti i polju ličnog zadovoljstva. Ali to njeno drugo polje u odnosu na partnera iz drugog braka, predstavlja šesto polje partnera, te označava potentnog muškarca. Vladalac petog polja je takođe Mars i ima težište ka muškom detetu u određivanju pola budućeg deteta. Vladalac drugog polja, u kome se nalazi Mars je i Jupiter, a on je u konjunkturi sa Uranom, što čini ženinu iznenadnu sreću. Drugi vladalac petog polja je Pluton koji je u konjunkturi sa vrhom desete kuće. U statusnom simbolu desete kuće jasna je veza, koja je oživela rođenjem deteta poput ptice Feniks (simbolizam Plutona).

U samom trenutku začeća, ako je astrološka godina tome sklona, mnogobrojni aspekti mogu da deluju, ali se može desiti i da ih uopšte nema. U tome se može naći izvesna veza - mir koji donosi nedostatak aspektovanih planeta, stvara mogućnost začeća deteta. Astrološki se može uočiti i neplodnost koja se, nažalost, nijednom metodom ne može popraviti. U tom slučaju, Saturn i Uran su postavljeni u prvom, petom, osmom ili desetom polju i aspektovani sa Mesecom i Venerom ili Marsom, što ukazuje na nagli prekid trudnoće. Prvo polje označava telo, peto decu, osmo zajedničku seksualnost sa partnerom, a deseto, promenu statusa iz normalnog u drugo stanje.
U vezi sa trudnoćom, četvrto polje označava kolevku, šesto upozorava na potencijalne bolesti, drugo označava osećaj vrednosti, a jedanaesto nagoveštava ispunjenje želje za decom.

Put do potomstva
Najčešća naznaka veštačke oplodnje je kada je Mesec u kvadratu (90 stepeni) ili opoziciji (180 stepeni) sa Uranom. Hormonski poremećaj očitava se najčešće lošim aspektom Meseca i Venere, što može biti uzrok neplodnosti. Odnos Venere i Marsa u natalnoj karti opisuje kako štitnu, tako i polne žlezde, a odnos Sunca i Urana u horoskopu definiše hipofizu i nadbubrežnu žlezdu. U celini, položaj Meseca i Neptuna objašnjava rad žlezda sa unutrašnjim lučenjem, a loš aspekt Meseca i Neptuna može uzrokovati pojavu bakterije poput hlamidije u telu žene ili muškarca, koja takođe sprečava začeće.

U horoskopu muškarca, važni su aspekti Sunca, Marsa, Jupitera i Saturna, kao i njihov položaj u natalnoj karti. Kod muškarca, Saturn na ascendentu, a naročito u kvadratu sa Mesecom i Venerom, usporava i umanjuje broj spermatozoida, a Sunce u kvadratu ili opoziciji sa Jupiterom ukazuje na muškarca, neslavnog za oplodnju.

Astrološki gledano, teško je pronaći put koji vodi ka potomstvu, naročito osobama kojima je rad sa decom zanimanje, ili se bave sličnom delatnošću. Mnogi ne umeju da razlikuju i uspostave pravilan odnos sa sopstvenom i decom kojom se kroz profesiju bave. Ljudi koji imaju decu, često ne umeju da cene to što su ih na prirodan način dobili, a neretko se javlja i problem kod kasno izlečenih roditelja, koji preterano brinu za svoju decu.


Analizirajmo uporednu kartu žene rođene 3. maja 1960. g. i muškarca rođenog 12. marta 1957. godine. Već jedanaest godina pokušavaju da dobiju dete, kako prirodnim, tako i putem veštačke oplodnje. Ženi je Uran u petom polju dece sa samo jednim ito lošim aspektom kvadrature sa Suncem, stvaraocem života. U natalnoj karti muškarca, Mesec je u konjunkturi sa Uranom u osmom polju. Međusobno imaju isti aspekt konjunkture Meseca i Urana. Tako postavljena planeta Uran ovde izuzetno smeta začeću, pa postoji sumnja da li i veštačka oplodnja može uopšte pomoći. Oboje u natalnoj karti imaju aspekt Meseca i Neptuna u kvadratu, a žena čak i Sunce u opoziciji sa Neptunom. Travar tu ne može da pomogne. Ovo su izuzetno nervozni ljudi, ona Sunce u kvadratu sa Uranom, a on Mesec u konjunkciji sa Uranom. Najbolje bi bilo da sačekaju 2010. godinu u znaku Ribe, i godinu u znaku Ovna, 2011, kada je poslednja prilika za zaključenje ove životne priče po pitanju dece. Možda bi uspeli da imaju potomstvo sa drugim partnerima. Mesec u konjunkturi sa Uranom i Sunce u kvadratu sa Uranom traže smirenije partnere.

Škorpija, Lav i Bik su najplodniji znaci u astrologiji. Plodan brak je najčešće označen skupom brojnih planeta u sedmom polju.

To se razaznaje i u horoskopu deteta, u pojedinim aspektima, naročito Venere i Saturna. Iznenadan brak je iskazan vrhom sedme kuće u znaku Vodolije, Urana u sedmom polju, ili Mesecom, kao principom majčinstva, u konjunkturi sa Uranom. Astrološko peto polje, koje zahvata određene horoskopske znake u majčinoj natalnoj karti, može biti i indikator horoskopskog znaka rođenog deteta.

Uspešnost lečenja od neplodnosti zavisi, pre svega, od psihološkog sklopa ličnosti, ali i od toga ko nas leči, lekar, travar, ili neko treći. Mesec u pozitivnom aspektu sa Marsom može ukazivati na izlečenje kroz asistenciju lekara. Ako je pozitivno aspektovan sa Neptunom, Mesec utiče na lečenje koje predlaže travar, a Mesec u trigonu (120 stepeni) ili sekstilu (60 stepeni) sa Plutonom, ukazuje na iznenadni oporavak reproduktivnih organa. Ipak, da bi veštačka oplodnja bila uspešno obavljena i dete začeto, potrebno je mnogo novca...

U horoskopima gde je Saturn izražen u polju i znaku gde se nalazi, tako i po vladavini nad dominantnom planetom u natalnoj karti, te i po odnosu prema Mesecu i Veneri, može se zaključiti da će osoba tek u kasnijem životnom dobu imati potomstvo. Mesec u osmom polju, loše aspektovan prema drugim planetama, može označavati promenu loše situacije, naročito ako je u znacima gde Mesec izraženo deluje.

Posmatran kroz aspekt sa Uranom, Mesec se tumači drugačije od već ustaljenog objašnjenja materinstva izazvanog savremenim metodama lečenja, pa ukazuje na prerano dobijeno dete (pre braka, u adolescenciji) i mogućnost spontanog pobačaja.

Miljana

Broj poruka : 2
Datum upisa : 04.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Butterfly252 Uto Mar 21, 2023 2:18 pm

Mene bi zanimalo koliko bi mogla imati djece i kojeg spola ako bi netko mogao vidjeti 01.12.1992. 22:15 Osijek

Butterfly252

Broj poruka : 11
Datum upisa : 11.08.2021

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, brak, djeca.... - Page 2 Empty Re: Ljubav, brak, djeca....

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu