Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu

3 posters

Ići dole

Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu Empty Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu

Počalji  X Ned Dec 06, 2009 6:17 am

(primarne direkcije kao tehnika prognoziranja dogadjaja i značaj vladarstava astroloskih kuća u izradi direktivnog horoskopa)

Hajde da kroz primarne direkcije, vidimo, šta je 2008.godine, bio signifikator na konkretnom natalu da osoba uđe u emotivnu vezu, ali i potencijalni ishod. Poznanstvo je došlo 2007.godine nakon rođendana, a ulazak u vezu samim početkom 2008.godine. Dakle gledamo egzaktne aspekte direktivnih planeta prema natalnim za period 2007-2008 godina. Ono što za cilj imam da pokažem, pored samog uticaja direktivnih planeta na događaje, jeste i značaj vladarstava kuća u natalnom horoskopu, to jeste planeta vladara koje prave aspekte sa direktivnim planetama, opet osvrćući se na njihova vladarstva, u prognostici događaja. U tom trenutku napravio se samo jedan aspekt direktivne planete ka natalnoj a to je direktivni Mars, koji je gradio 120 stepeni prema natalnom Merkuru. Mada ne treba zanemariti ni severni čvor u aplikaciji, od oko pola stepena ka Jupiteru. Ovo mozda na prvi pogled, zaista ne deluje, kao da ce doći do nečega, što traje i skoro 2 godine, kasnije, sa tendencijom da se uđe u zajednički život, jer nema učeshća svetala-Sunce i Mesec, Venere, Mars se doduše pojavljuje, ali u aspektu sa Merkurom. Ipak, ovaj primer služi da nam pokaže, kakvu ulogu igraju vladari kuća.
Krenimo redom:

1. Direktivni Mars na 13.stepenu Vodolije 120 natalni Merkur u 10.polju.
S obzirom da je u pitanju horoskop ženske osobe, Mars je ovde jako važan, jer generalno simbolizuje mušku figuru, te je napravio aspekt sa Merkurom, koji je 2. i većinski vladar 1.kuće, a takođe, po meni za emotivne odnose , vrlo značajne 11.kuće. Dakle, njoj dolazi muškarac-Merkur(vladar 1.-sam natus), napadnut od strane Marsa (muškarac). Ono što sekundarno treba uzeti u obzir jeste to da je Mars i 2.vladar 4.polja, koje analogno Mesecu, oslikava nečije emocije, u najširem smislu.

2. Direktivni severni Mesečev čvor na 20, 21 Bika 60 natalni Jupiter 19, 43 Riba-Severni čvor u dobrim aspektima, po simbolici je toliko dobar da se čak može reći da udvostručava dobru stranu Jupitera, a ovde je pre svega benefični aspekt sekstila i to sa samim Jupiterom, koji je vladar 5.polja (ljubavni zivot), doduše separaciono, ali kako se poznanstvo desilo pre stupanja u vezu (januar 2008.), negde malo posle rođendana osobe, sam aspekt nije bio ni 1 celi stepen u separaciji. Sa druge strane, u obzir treba i uzeti prag tolerancije, posebno od 1 stepena u separaciji, jer još uvek nije istraženo da li je potrebno gledano kroz prizmu egzaktnog aspekta oduzimati 1 stepen ili ne , od konačnog zbira, ali o tome u narednom primeru. Mislim da je jasno, zašto se osoba, koja je vlasnik ovog natala, jako zaljubila u tom periodu.

No da vidimo kakav je potencijalni ishod. Dakle gledamo direkcije 2009-2010 godina. Ovoga puta nailazimo na sledeće:

1. Direktivni Merkur pravi egzaktnu inkonjunkciju natalnom Saturnu. Kao što se u samom natalu može videti, vrh 7.polja (brak), počinje na 26 stepenu Vodolije, te njime vladaju Uran i Saturn, drugi vladar je Neptun. Sama postavka 7.polja, u natalu vidno je da govori o braku, koji sve samo neće biti dobar i naglašenost aspekata sa Uranom ukazuje na razvod, pre svega aspekt Uran 90 Jupiter, kao predstavnik lošeg aspekta izmedju vladara 7.polja i njegovog dispozitora. U direkcijama, nailazimo na aspekt izmedju Saturna, 2.vladar descedenta i Merkura, koji ima prirodu inkonjunkcije, dok je u natalu prisutna opozicija. Ova konfiguracija, je pokazatelj ulaska u brak, kao što bi bila i konjunkcija odnosno kvadrat, jer su po prirodi sve to malefične postavke, kao i postavka u samom natalu, te je prirodna tenzija apsolutno podržana i naglašena.

2. Drugi pokazatelj je i direktivni descedent na Jupiteru, koji je vladar 5.polja, ali kako se 7.polje nastavlja u znaku Riba, vlada i njime, a nalazi se egzaktno na vrhu 8.polja (karma- brak je kao što se iz navedenog može zaključiti karmičkog tipa) odakle pravi aspekt od 90 stepeni sa Uranom(Uran-vladar 7 kuće).. Dakle u ovom aspektu je skoncetrisan apsolutni spoj serije 5.(ljubavni život) i serije 7.(brak), uključujući i delovanje serije 4., kroz prethodno pomenute aspekte. Šta možemo izvesti kao zaključak? Prilikom prognoziranja korišćenja tehnike primarnih direkcija, solarnih lukova, i srodnih ako je pitanje vezano za ljubav, ono na šta primarno obraćamo pažnju, jeste sledeće:

- Odnos direktivnih planeta, prema planeti u 5.kući

- Odnos direktivnih planeta prema vladaru 5.kuće, ukoliko je prazna, i to se gledaju oba vladara

- Odnos direktivnih planeta prema Marsu u ženskom, odnosno Veneri u muškom horoskopu

- Odnos direktivnih planeta prema vrhu 5.polja

- Takođe bez obzira na vladarstva ne treba zanemariti ni aspekte između Sunca i Meseca, Sunca i Venere, Sunca i Marsa(deluje u ženskom horoskopu, u muškom je potrebna potpora nekog drugog), Meseca i Venere(više deluje u muškom horoskopu), Meseca i Marsa, Venere i Marsa

- Obavezno obratiti pažnju i na konstelaciju 7.polja, ali bez aktivacije 5., eventualno u prethodnoj tezi navedenih aspekata ukoliko ne pripadaju seriji 5. ili se pojedini ne vežu, kao u primeru za ascedent, onda jednostavno rečeno ništa od ljubavi.



Marin V.

X

Broj poruka : 43
Datum upisa : 06.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu Empty Re: Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu

Počalji  Flora Ned Dec 06, 2009 10:43 am

Marine V.,
dobro nam dosao. sunny
Odlicna edukativna tumacenja. Samo ako mozes ostavi nam podatke za natal osobe o kojoj pises, da bi osim teksta mogli i da napravimo karte i dodjemo do nekih svojih zakljucaka. flower
Puno pozdrava,
Flora I love you
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu Empty Re: Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu

Počalji  Astrotanja Ned Dec 06, 2009 1:52 pm

Marine, drago mi je da si sa nama. Osetil sam tvoj dolazak i oduševljena sam šro si spreman da svoje znanje deliš sa nama. Very Happy sunny

Slažem se sa Florom, da se bi svima bilo jasno potrebno je da se postavi natal, odnosno direkcije, u ovom slučaju.Ako ti je problem da postaviš, mi ćemo ti pomoći.

sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu Empty Re: Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu

Počalji  X Pon Dec 07, 2009 2:16 am

Nazalost, ova karta je u jednom drugom folderu i za par dana cu je okaciti, kako biste uspeli da je vizualizujete.Za onu direktivnu kartu, nemam , izbrisah je slucajno, zbog cega mi je mnogo zao, a posebno sto direkcije radim rucnim putem.Pozdrav za Floru:)))).Znamo se:))))?

X

Broj poruka : 43
Datum upisa : 06.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu Empty Re: Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu

Počalji  Flora Pon Dec 07, 2009 8:00 pm

Ne moras nam kaciti karte, samo nam ostavi podatke tako da mozemo da vezbamo.
Po stilu pisanja, rekla bih da sam 99% sigurna da se znamo sa drugog astroloskoh foruma.
Uostalom baci pogled na moja natal, pa ako ga prepoznajes, onda sam u pravu! Idea
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu Empty Re: Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu

Počalji  X Pon Dec 07, 2009 8:42 pm

Flora ::Ne moras nam kaciti karte, samo nam ostavi podatke tako da mozemo da vezbamo.
Po stilu pisanja, rekla bih da sam 99% sigurna da se znamo sa drugog astroloskoh foruma.
Uostalom baci pogled na moja natal, pa ako ga prepoznajes, onda sam u pravu! Idea
Ma nije 99 posto nego 10000000000000000 posto.čOtisao sam sa tog foruma.Ovde je super.Smile)))).Bilo bi dobro da u tekstu o Mesecu, ali to je stvarno glupo od mene sto ti trazim napises nesto o sade sati.

X

Broj poruka : 43
Datum upisa : 06.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu Empty Re: Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu

Počalji  Flora Pon Dec 07, 2009 9:17 pm

Napisacu o sade satima nesto sutra. Ali da znas da ja nisam vesta u pisanju, a tek da argumentujem aspektima i tranzitima tesko ide No
Ovaj forum i ljudi na njemu su mi bii najveci oslonac kada je tranzitni SA stegao u "zagrljaj" natalni MO.
Drago mi je da si sa nama sunny
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu Empty Re: Demonstrativni primer-Primarne direkcije, Signifikatori pojave partnera za dužu vezu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu