Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

uklješteni znaci

+13
Tanja1
Marina N
RainyDay
AfRoDiTiCa
Natasha-77
suncevenera
Latica
Nea
Maki
mesmerized
Astrotanja
LoSt_in_SpaCe
jupiter u raku
17 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

uklješteni znaci Empty uklješteni znaci

Počalji  jupiter u raku Ned Nov 09, 2008 1:05 am

nisam mogla da stavim ovu temu na drugo mesto,pa zato ovde postavljam.

značaj uklještenih znakova i kako se oni tumače?

kod mene su uklješteni rak u desetoj i jarac u četvrtoj.
kako deluju planete koje su postavljene u uklještenim znacima?
kod mene JU 0 VE u raku u 10 k.
JU vlada 4,6 i 7 kućom..a VE 2 i 9 kućom..
jupiter u raku
jupiter u raku

Broj poruka : 24
Datum upisa : 05.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  LoSt_in_SpaCe Ned Nov 09, 2008 2:14 am

A kakvi su ti periodi kada neshto tranzitira preko tih planeta? Surprised
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Astrotanja Ned Nov 09, 2008 2:31 am

O uklještenim znacima kad se nađe neka planeta ona ne dolazi toliko do izražaja, ima slabije delovanje,ali ja sam se kroz iskustvo susretala da one deluju, nekad je potrebno da prođe određno vreme da bi proradile ", ili više truda, ulaganja u nešto.


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Ned Jun 26, 2011 10:58 am, izmenio ukupno 2 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  LoSt_in_SpaCe Ned Nov 09, 2008 2:34 am

Bogami, ja mislim da ukljeshteni itekako deluju, samo da to okolina ne zna Laughing
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  jupiter u raku Ned Nov 09, 2008 2:44 am

LoSt_in_SpaCe ::A kakvi su ti periodi kada neshto tranzitira preko tih planeta? Surprised

ne sećam se nekih ranijih godina,ali,
ove godine ,kad mi je tranzitni mars u raku išao preko -posvađala sam se sa jednim likom ,
koji mi je bio vrlo značajan,..u isto vreme je tranzitni jupiter bio u opziciji sa ve i ju..
jupiter u raku
jupiter u raku

Broj poruka : 24
Datum upisa : 05.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  LoSt_in_SpaCe Ned Nov 09, 2008 3:15 am

Meni je isto svaki prelazak preko UR i NE, kao i preko ME jako osetljiv, u zavisnosti dal' je neshto povoljno ili nepovoljno, normalno, ali bash me ti tranziti pobrkaju nachisto. Surprised
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  mesmerized Ned Nov 09, 2008 3:35 pm

Tek sam skoro pocela da otkrivam ukljestene znake i planete u svojoj karti. Naime, Skorpija je ukljestena u 6, a Bik u 12 kuci. U 6 je inace stelijum, tu su i So i Ve, jasno je koliko je znacajno ovo polje. U ukljestenoj Skorpiji su Ve, Ur i Me, vladar Asc-a.
Zbog Venere koja je ukljestena u Skorpiji ja ne volim da delim svoj ljubavni zivot, tu stranu zivota ne volim da poveram drugima, to cinim samo sa odabranim ljudima, to smatram svojom intimom i tesko je delim sa drugima. Ve je i u konjunkciji sa vladarom uklj. Skorpije, Plutonom. Mislim da je ukljestena Skorpija uspela nekako da sakrije svu intenzivnost koju Pl0Ve nosi, kao i Ve u Sko, kao da su sve te osobine tu negde, ali ne izbijaju na povrsinu.
Kao sto je i Lost in space rekla, sve je to tu negde, samo se ne vidi spolja Wink

Me i Ur su u konjunkciji, inace daju ostar, britak, inventivan um, koji je kod mene pomalo zakazao, dosta ideja koje se slabo realizuju. Zbog uklj. Me ponekad imam problema u komunikaciji, nesigurnost, osecaj da me progresno razumeju, pa kao posledica nastaju konflikti. Ali ovaj Me donosi i teznju da se razmislja na drugaciji nacin, suprotno od ustaljenog nacina razmisljanja. Ur u uklj Sko meni je doneo nedostatak hrabrosti i samopouzdanja, kao i strah pred greskom.

Jedino me brine sto mi je Me kao vladar AC ukljesten Sad
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Maki Ned Nov 09, 2008 6:17 pm

Aleksandar Imširagić - Uklješteni znaci (iz knjige ''Točak sudbine 2'')

Uklješteni ili preskočeni znak je onaj u kome ne počinje vrh nijedne kuće, već se početak jedne kuće nalazi u znaku pre tog znaka, a početak naredne kuće u znaku iza tog znaka; tako da taj znak ostaje sam po sebi nedodirnut kućom. Ja često nazivam takav znak "nedovoljno inkarniranim", zato što su kuće te koje dovode do materijalizacije, budući da one izvlače astralno telo u vidljivi svet. Bez kuća, mi smo postojali i sat vremena pre svog rođenja, imajući svoje astralno telo, jer su skoro sve planete bile otprilike na istom mestu, ali trenutak rođenja, postavka ascendenta i svih ostalih kuća, ukazuje nam na samu materijalizaciju i dovođenje čitavog bića u ovaj svet koji nazivamo vidljivim.

Tako, kada jedan znak nije "dovoljno inkarniran", kažemo da on ima svoje trojako značenje.

1.) Ukazuje na stvari koje su se nekada dogodile. Ne radi se samo o tome da su se događaji simbolizovani tim znakom odigrali u nekom prošlom životu, već uklješteni znak, zajedno sa planetama koje su u njemu, ukazuje na to da se ta stvar desila ranije u istoriji onoga na šta se odnosi data kuća u kojoj se nalazi. Ako imamo, na primer, u 4. kući uklješten znak škorpiona, znači da je vrh 4. kuće počeo u Vagi, a da se završio u Strelcu. U tom slučaju, zaključili bismo da je u toj kući bilo neko ubistvo, ili da se tu nalazilo neko groblje i, sve u svemu, da postoji nešto davno što kao svoju istoriju ta kuća nosi u sebi, pre nego što se natus uselio u nju. Isto tako je i sa bilo kojom drugom kućom, pa ako, naprimer, imamo uklještenog Strelca u 5. kući, što znači da vrh kuće počinje u Škorpionu, a završava se u Jarcu, tada kažemo da je osoba koju natus voli (5. kuća) prethodno morala da bude negde na putu (uklješteni Strelac) i onda odande dolazi. To je, dakle, njena istorija, a svi ostali pokazatelji treba nadalje da potvrde ovaj tok (kao, npr., separacioni aspekti Jupitera ili vladara 9 prema vladaru 5 ili prema signifikatoru za ljubav). U svakom slučaju, ovo je jedan pokazatelj koji uklješteni znak nosi u sebi.

2.) Drugo značenje uklještenog znaka, koje ne isključuje prvo, nego samo proširuje značenje, ukazuje da se stvari koje se odnose na taj uklješteni znak, bilo da je to planeta koja je u njemu, bilo da je to sam vladar uklještenog znaka – primarno pokazuju kasnije u životu, jer izgleda da takvom znaku treba više vremena da se izrazi. Svaka planeta koja se u njemu nalazi jedno vreme ćuti i ne vidi se i treba joj vremena da iznese poruku koju sobom nosi. To ponekad može biti i veoma važna stvar, ali će se kroz ovakav znak iskazati kasnije u životu, obično "probuđena" nekim jačim tranzitom ili direkcijom.
Dakle, iz jednog ugla posmatrano, kroz uklješteni znak opisujemo događaje koji su se desili pre natusove veze sa simbolikom tog polja, a iz drugog one koji će se dogoditi kasnije u životu u datoj simbolici. Izgleda kao da sadašnjost u uklještenom znaku nije dovoljno prisutna.

3.) Za treće značenje uklještenog znaka mogli bismo reći da se ipak odnosi na samu sadašnjost, ako bismo govorili u terminologiji vremena, ali je tada uvek skriveno i tajno, predstavljajući sve ono što se u datom trenutku vremena ne vidi. Kada su u pitanju predmeti simbolizovani znakom i planetom koji su uklješteni, tada su oni zatureni i trenutno su van domašaja vidljivosti. Imamo veliki broj horoskopa sa uklještenim znakom u 1. kući, a samim tim i u 7. kući, pa ako su vladari tih uklještenih znakova u nekom aspektu, onda dolazi do tajnih veza, odnosno onih koje se ne konkretizuju u brak.



Poslednji izmenio Maki dana Pon Nov 10, 2008 4:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Maki
Maki

Broj poruka : 52
Godina : 43
Локација : Srbija
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  mesmerized Ned Nov 09, 2008 10:52 pm

Sjajno, Maki, hvala!
Da li mozda imas tekstove o planetama u ukljestenim znacima, kako se koja ponasa? Mozda slicno kao retrogradne planete?
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Maki Pon Nov 10, 2008 4:16 am

Nemam za planete u uklještenim znacima, niti sam do sada negde naišla na takvo tumačenje.

Imširagić nadalje piše da planeta koja je u uklještenom znaku kao da još nije rodjena i nije se dovoljno manifestovala, kao da stoji i čeka da bude rodjena a za to treba vremena. Ako obrazuje neki aplikacioni aspekt, izvući će se kroz njega a ako nema nikakve aspekte, i u slučaju da nema dispozitora ili je dispozitor slabo postavljen u XII kući i bez povoljnog dostojanstva, onda se ona ne izvlači, a izgubljena stvar ostaje izgubljena. Planeta u uklještenom znaku koja nema dispozitora i ne obrazuje aplikacione aspekte govori o tajni koju natus nikada ne otkriva, a ako govorimo o osobi koju takva planeta opisuje, onda do veze sa njim nikada ne dolazi. Pretpostavimo da se radi o Veneri u Vagi i neka se nalazi u III kući, on će na nekom putu (III kuća) ugledati ili možda na kratko i upoznati devojku idealnu za sebe, pronaći će konačno tu svoju idealnu ljubav, ali bez aspekata aplikacionih, on sa njom ne može uspostaviti bilo kakvu vezu, a kako ni dispozitora nema, budući da je enera u svom znaku-on će videti da ona postoji, ali će kontakt sa njom izgubiti, a kasnije će se pitati ne beše li sve to samo slatki sanak što ga na tom putu usni?
Maki
Maki

Broj poruka : 52
Godina : 43
Локација : Srbija
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  mesmerized Sre Nov 12, 2008 2:32 pm

Koliko se situacija komplikuje ako je vladar kuce u kojoj je ukljesten znak upravo u tom ukljestenom znaku? A pritom u uzajamnoj recepciji sa dispozitorom?
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Astrotanja Čet Nov 13, 2008 11:04 am

Uklještena planeta je ta koja čeka na momenat kada će biti aktivirena. Čekati na okolnosti koje će izazvati njeno aktiviranje, a to su tranziti, posebno tranziti njenog signifikatora, koji će podstaći njeno delovanje. U tvom slučaju tranziti Plutona.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  mesmerized Čet Nov 13, 2008 9:39 pm

a moze li se uzeti Mars kao njen signifikator, jer je Pl spora planeta?
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Astrotanja Pet Nov 14, 2008 4:00 pm

Može. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Nea Pet Nov 14, 2008 5:03 pm

Sto bi znacile ukljestene kuce 3 (Vodolija) i 9 (Lav) ... Venera u 9toj pri kraju ... u muskom horoskopu?
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Astrotanja Pet Nov 14, 2008 6:11 pm

Taj čeka neku idelanu ljubav, jer je sklon da teži nedostižnim, nedodirljivim partnerkma, kao recimo što su neke poznate , javne ličnosti, možda čak i zvezde, odnono slavne žene, jer je Venera u Lavu, a ono što mu je blizu, ili dostupno ne obraća pažnju. Ima i visoke estetske kriterijume, ako je Venera kulminatna, blizu Mc.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Ned Jun 26, 2011 11:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Nea Pet Nov 14, 2008 7:11 pm

Jao, istina ziva Very Happy

Hoce li jednog dana ipak uspjeti pronaci takvu slavnu osobu i biti normalno u vezi s njom (dispozitor VE je SO0PL u 10toj kuci 90MA0MO u 2) ??

Siroti No
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Astrotanja Pet Nov 14, 2008 8:12 pm

uporan jeoniboriseza svoje idele. Da li bi mogla da mu postaviš natalnu kartu, iz nje se sve to bolje može sagledati. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Nea Pet Nov 14, 2008 10:15 pm

Very Happy


Poslednji izmenio Nea dana Čet Nov 27, 2008 7:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  LoSt_in_SpaCe Sre Nov 26, 2008 3:16 am

mesmerized ::
Jedino me brine sto mi je Me kao vladar AC ukljesten

Pa to zapravo uopshte ne mora da te brine, to je samo pochetna slika, nije mu to sudbina. Bolje je imati gde da shmugnesh nego ostati ukljeshten, kao shto je moj sluchaj Rolling Eyes
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  mesmerized Sre Nov 26, 2008 3:58 am

a gde smugnuti? Wink
uf ovaj tvoj u sedistu, mozes li bar smugnuti kad su naleti neki tranzit?

a taj moj Merkur mi sav nekako zapostavljen, vladar Asc-a, a nema jacih aspekata, jos ukljesten, nikako jadan da dodje do izrazaja...


Poslednji izmenio mesmerized dana Sre Nov 26, 2008 4:10 am, izmenjeno ukupno 1 puta
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  LoSt_in_SpaCe Sre Nov 26, 2008 4:09 am

Greshish draga moja Mesmerized, gadno greshish, shto bi reko chika Sofronije Smile
Taj tvoj vladar ASC je ukljeshten, u znaku Shkorpije, u 6. polju dakle.
To je pochetna slika koju mi vidimo, ili u ovom sluchaju ne vidimo, bolje je reci.
Pazi ovo, ti sa tim ME u Shkorpiji mozhesh da se slikash, nikakav spektakularan aspekt nemash, osim ove kvazi-konjunkcije sa UR koja je orbisa 10* ali ajde aplikacija je pa mozhe da ispricha neku prichicu, ali nishta posebno. Ali, ne mozhe se osporiti da je ovo jedan jako inteligentan ME, ne zbog UR kako svi vole da nafiluju kad to vide, vec zato shto je sama pozicija ME u Shkorpiji jako zanimljiva postavka za ME. Pogledaj, tebi je ME bitna planeta, zato shto ti je vladar ASC, svakako, ali, pored toga shto je u jednom promocurnom znaku, istrazhivachkoj, detektivskoj Shkorpiji, on dobija jednu novu snagu samom pozicijom u 6. polju, jer je to polje Device, znaka u kojem je ME egzaltiran, dakle izuzetna moc opazhanja ovde postoji, to je neminovno. Ulazhenje u dublju simboliku, kopanje po detaljima, promocurnost, i shto je josh lepshe, zbog prirode koju ukljeshtenost nosi u sebi (slichnost 12. kuci), on ima mogucnost da se shunja neprimetno ovde, da radi u tishini, da sam kontrolishe stvar. Dispozicija je MA u Jarcu, shto ovom tvom ME daje jedno iskustvo samo takvo, daje mu mogucnost da traje, shto je najbitnije! I pogledaj, sam MA je upravo na vrhu 8. kuce, dakle opet imamo simboliku Shkorpije, bez obzira shto odatle MA dobija 90 SA i 90 JU, on dobija i egzaktan 60 sa VE, koja je vladar 6. polja i ujedno dispozitor JU i SA. Dakle, jako simpatichna slika, nema shta!
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Latica Sre Nov 26, 2008 11:07 am

Da li meni posto su mi Ribe u prvoj ukljestene kasnije u zivotu mogu naglasiti pricu Neptuna? Ja se nekako vise i osecam kao da mi je ASC u Ribama, a ne u Vodoliji.
Latica
Latica

Broj poruka : 87
Godina : 41
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  mesmerized Sre Nov 26, 2008 7:02 pm

Lost, kako si to lepo opisala Very Happy
Jeste taj Merkur kao takav (u Sko) divan, mislim da me ta njegova pozicija najbolje opisuje: Me u Sko - to sam ja Very Happy a naročito u komunikaciji. Cak mi i profesija ima veze sa takvim Merkurom – istraživanje, detektivsko razmišljanje, simbolika, detalji... a dispozitor u 8. kući (arheologiju zavrsila). Mada nekad nisam sigurna da je razvijen u potpunosti, povrsna ponekad i ostavljam stvari nedovrsene... al' takav je kakav je! Moracu da propratim tranzite da vidim kako deluju na njega...
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Astrotanja Čet Nov 27, 2008 1:19 am

Naravno Latice, kako u jednom delu života obično onom vezanom za rano detinjstvo , jer ti je Ascedent na sredini znaka se oseća uticaj voodilje, tako se kasnije oseća sve više uticaj tog uklještenog znak Riba. Kako je tvoj ASc u drugoj polovini druge dekade Vodolije, već ti više godina deluje Ribe, pa nije ni čudo što ih osećaš više nego Vodoliju.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

uklješteni znaci Empty Re: uklješteni znaci

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu