Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I djing

Ići dole

I djing Empty I djing

Počalji  zelena dolina Čet Maj 27, 2010 11:01 am

ja cu postaviti jedan odlomak iz clanka http://www.dodaj.rs/f/3h/OE/2aBXHO0c/iching.pdf
o I djingu koji je poucan za svakog........i koji sam ja prekucala, doduse samo deo, a ko zeli ceo tekst neka cita

"...Sledece iskusenje je opsesija, vezujuci se za neku situaciju, ljude ili osecaje mi iznova postavljamo jedna te ista pitanja. Ocekujuci ispunjenje nasih zelja. Kao da smo zakoracili u prazno. Zaboravljamo da se cilj nase zivotne reke nalazi negde u nesvesnom. On nije neki odredjeni rezultat. Snagom svojim necistih emocija prizeljkujemo jedan vrlo odredjeni rezultat, nismo primetili a vec smo u kavezu opsesije. Strast postignuca zatamnjuje nam pogled, ne treba ni reci da smo tek tada potpuno zatvorili, pa ni ljubav a ni radost ne mogu vise k nama. sputani u kavezu mi nezaustavljivo patimo. Kako se resiti tog nezvanog zivotnog saputnika. resenje tog problema je vrlo jednostavno. otpustanjem. Odustajanjem od zelja. odustajanjem od bitke za cilj. Cilja nam opet mora biti plitanje sredisnjicom nase zivotne reke. odvajanje od spruda na koji smo zapeli. Najbolje je prepustiti se bez vezivanja za rezultat. Neka nas rijeka nosi. jer cilj je misterija koju jos nismo otkrili. Ponekad je priroda opsesije vrlo jaka. Povezana je sa nama neprihvatljivim porazom, ili gubtkom drage osobe, ili statusa, imanja. Bolje je prihvatiti taj gubitak ili poraz nego ziveti u kavezu opsesije. Ova vrsta opsesije osobiti je vidljiva u dugogodisnjim vezama izmedju ljudi. Strah od gubitka veze veue ljude godinama u krugu pakla. Bolje je prihvatiti gubitak i reci sebi: ako je ta osoba zaista deo moga puta, bit će i posle toga tu kraj mene. Oslobadjanje od opsesije donosi mir i dublje smislenije odnose.
Budjenje iz opsesije ponekad je burno i dramaticno. Ponekad je to dramaticni dogadjaj koji nismo predvideli, koji nikako nismo zeleli. Zivot nam je time jasno pokazao koliko smo sapeti u kavezu. Budjenje svesti je dramticno i sve sto smo stvorili i nesvesnoj nameri za kontrolom naseg zivota i naravi u tim trenutcima radi protiv nas..................................................................

Nema nista razornije za razum od slutnje. Slutnja aktivira sve odbrambene mehanizme organizma i zna biti u stanju potpune uzbune. Od presudne je vaznosti za nasu psihu u takvim trenutcima zadrzati svesnost trenutka i fazi procesa kroz koji prolazimo. Ponekad je jako tesko. Posebno ako smo u svom radu iznapredovali i otvorili kanala ka kolektivnom nesvesnom. nasa osetljivost na fluide u kolketivnom nesvesnom moze nam doneti sumornost, depresiju.. Kljuc za resavanje takvog stanja je u nasim rukama..."
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu