Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O aspektima

+7
jassna
DUH
Izida
LoSt_in_SpaCe
Snezana
Astrotanja
Maki
11 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  alea Uto Dec 22, 2009 10:32 am

jassna ::mars u vagi u jedanaestoj kuci (vrh 11. u devici) u kvadratu sa neptunom u strelcu u drugoj kuci (vrh 2. u strelcu)
saturn u vagi u 12. kuci (vrh12. u vagi) u kvadratu sa mean node(jel to severni?? Smile ) koji je u devetoj kuci, a vrh devete u raku..
taj isti saturn je u trigonu sa suncem , neko je napisao da to uspavljuje...
alea, sorry ako ti je ovo sto sam napisala nejasno, ali ne razumem se bas dobro u astrologiju, ne umem to "strucnije" napisati..sve u svemu to je samo dva kvadrata koliko ja vidim

Pa ovaj kvadrat MA90NE moguće da ti donosi neke lažne nade ili razočarenja sa materijalne strane, jer NE u 2. kući donosi neke iluzije vezano za novac, neke nestalne prihode.
Pošto MA simboliše i muškarce u tvom životu, ovo su često možda i lažljivi muškarci, manipulatori, može biti i skloni alkoholu ili nečem drugom...
Zavisi dosta i od toga gde ti je VE, kao dispozitor tvog MA. Ma u vagi nije baš sjajan MA, prilično su to slabi muškarci, nedostaje im neke muškosti, često ih emocije vode, ali opet kažem zavisi i od VE ali i JU kao dispozitora tvog NE.

Što se tiče SA u 12. kući, on se obično vezuje za neku tešku sudbinu, sklonost nekim teškim mislima, melanholiji ili depresiji, ali pošto je u Vagi, on je tu egzaltiran, tako da pokazuje svoje najbolje osobine. Kvadrat sa SMČ može da obeleži tvoju sudbinu, jer je istovremeno i kvadrat sa JMČ, a kakva će ona biti zavisi i od toga čime ti SA vlada, ali u svakom slučaju, sudbinske veze bi mogle da obeleže tvoj život, možda i sudbinski brak. Pošto je i vladar MA i vladar SA tvoja VE, trebalo bi dobro proučiti gde se nalazi i kakvi su njeni aspekti. Ako ti je VE jaka, znači da bi mogla imati sreće, i u svakom slučaju je povojnije nego da je obrnuto.
Opet kažem, SA ti je egzaltiran, što znači da ti ne mora doneti puno lošeg, čak i u 12. kući.
Pošto pričam napamet, jer ne vidim kartu, ako sam puno pogrešila neka me neko ispravi Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  jassna Uto Dec 22, 2009 11:48 pm

Draga moja, mozda ovaj Ne u kvadratu sa Ma ukazuje na to da se ja vrlo cesto platonski zaljubljujem? Ako nekoga zanima kako izgleda natal nekoga ko se "zanosi" u ljubavi, neka pogleda moju kartu, to je tuga..Sto se tice Ve, ona je u biku..Ali, pazi ovo..Na astro.com pise da je moja Ve u sedmoj kuci (vrh 7. u biku), medjutim , ona je na samom kraju seste (vrh 6. u ovnu)..Ne znam kako se to gleda..
Ve 150 Ma, Ve opozicija jupiter (on u skorpiji, retrogradan u 12.kuci, i ascedent mi je u skorpiji), Ve 150 Uran (uran na ascedentu, retrogradan), i VE u opoziciji sa ascedentom...To su aspekti moje Ve..

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  alea Sre Dec 23, 2009 12:01 pm

A možda imaš i mnoge drugare koji su platonski zaljubljeni u tebe?
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  jassna Čet Dec 24, 2009 1:11 am

pa bilo je i toga, mada sada vise nemam drugare, samo drugarice Wink bounce
u svakom slucaju hvala, draga..
ja sam se vec pomirila sa sudbinom da cu svaku svoju dugu vezu raskidati zbog nekih moji "umisljenih" ljubavnika..i to je to Smile
sto se tice ovog marsa u vagi, tu si u pravu na neki nacin...moji muskarci nisu bili sonje, to ne, ali meni definitivno treba malo vise spida geek

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  alea Čet Dec 24, 2009 10:03 am

Pogledaćemo kartu, pa ćemo videti...Wink ovako, sve sam ti rekla napamet...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  Mirjana2 Pon Avg 30, 2010 11:39 pm

Maki ::
Kada se planeta nađe u konjunkciji sa Suncem kažemo da je spaljena, pa bez obzira što Sunce spada u benefike, ono oštećuje planetu jer ona ne može da se vidi od njegovog sjaja. Jedino Mars nije spaljen u Sunčevoj blizini. Kako Merkur i Venera nikad ne idu daleko od Sunca (maksimalna udaljenost Merkura od Sunca je 28°, dok se Venera može udaljiti najviše 48°), oni sa njim mogu biti samo u konjunkciji, dok ostale aspekte ne mogu obrazovati.
Iz knjige ''Točak sudbine'' Aleksandra Imširagića

Da li neko moze detaljnije da pojasni pojam "spaljena planeta"? Jel to znaci da njen uticaj gotovo i ne postoji jer je sprzena?
onda je moj Neptun unisten No

Mirjana2
Mirjana2

Broj poruka : 13
Godina : 42
Локација : Bgd.
Datum upisa : 21.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  Akarui Čet Dec 02, 2010 1:14 am

Interesuje me da li deluju aspekti kvadrata na veneru u ovom slučaju s obzirom na orbise..
venera kvadrat mars 7 orbis aplikacioni
venera kvadrat uran -8 orbis aplikacioni
Recimo astro.com sajt ne izbacuje ove aspekte u grupi najvažniji tj.onih koji bas deluju...
Akarui
Akarui

Broj poruka : 24
Godina : 43
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  Gost Čet Dec 02, 2010 2:09 am

Mirjana ::
Maki ::
Kada se planeta nađe u konjunkciji sa Suncem kažemo da je spaljena, pa bez obzira što Sunce spada u benefike, ono oštećuje planetu jer ona ne može da se vidi od njegovog sjaja. Jedino Mars nije spaljen u Sunčevoj blizini. Kako Merkur i Venera nikad ne idu daleko od Sunca (maksimalna udaljenost Merkura od Sunca je 28°, dok se Venera može udaljiti najviše 48°), oni sa njim mogu biti samo u konjunkciji, dok ostale aspekte ne mogu obrazovati.
Iz knjige ''Točak sudbine'' Aleksandra Imširagića

Da li neko moze detaljnije da pojasni pojam "spaljena planeta"? Jel to znaci da njen uticaj gotovo i ne postoji jer je sprzena?
onda je moj Neptun unisten No

pa ne znam, ali ja to kroz zivot vidim i ovako. U 7-moj koja je javnost, kontakti s drugima...javni neprijatelji, ali i sve ono dobro. Pa So ima konjukciju sa Mo, onda zene od kojih "trpim" OTVORENO neprijatljstvo i nikad ne znam zasto, pa spaljena planeta Mo, koja je vec na spaljenom putu (15` VAge - 15` Skorpijona)..moze u neku ruku i da mi pomogne da te osobe, neprijatelje otklonim uz nekog ko je autoritet ili je to moja licna snaga i energija(So60Ma), pa i sa Plutonom kojukcija, ne mislim da ga moze spaliti, ali osecaj je zaista kao da se nakon tekog pada, dizete iz pepela, u novorodjenu osobu, cistu i start od pocetka. Smile

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  Astrotanja Čet Dec 02, 2010 4:06 pm

Učenje o spaljenim palnetama, kao i spaljenom putu  vezano je za tradicionalnu astrologiju, koja je prevaziđena i u svetu potisnuta od strane savremene astrologije.

Savremena astrologija , čija sam i ja pristalica nema tu zastrašujuće logike, koja je prisutna u tradicionalnoj,
ali njenih pristalica još a ima, posebno u našoj sredini. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pon Jul 22, 2013 12:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  sara Sub Okt 29, 2011 12:33 pm

sunny ...najgori od svih aspekata, mada minoran, je inkonjukcija, pošto imam ve150mo, veze u simbolici
potegni-povuci, najčešće se radi o osobi koja nije primjerena za nas, pa je tu meni blizu i ur koji daje
svoje prije ću tu vezu napustiti nego graditi...


Poslednji izmenio sara dana Sub Nov 12, 2011 1:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  alea Sub Okt 29, 2011 1:28 pm

Astrotanja ::Učenje o spaljenim palnetama, kao i spaljenom putu vezano je za tradicionalnu astrologiju, koja je prevaziđena i u svetu potisnuta od strane savremene astrologije.

Savremena astrologija , čija sam i ja pristalica nema tu zastrašujuće logike, koja je prisutna u tradicionalnoj,
ali njenih pristalicjoš a ima, posebno u našoj sredini. sunny

Slazem se sa Tanjom, u sustini..iako gledam kao vladare i tradicionalne i moderne, kod znakova koji imaju dva vladara, nisam bas pristalica tih zastrasujucih tumacnja, koja me cesto podsecaju na srednjevekovne strahote.
Iako u najvecem broju slucaja ono sto je maleficno, maleficno je po oba tumacenja, ipak smatram da ne treba nista dozivljavati potpuno negativno ni potpuno pozitivno.

Sto se tice spaljenog NE, u TA tako nesto ne bi ni postojalo, posto po njoj NE nije nista vise nego u rangu obicne fixne zvezde, sto bi recimo za mene znacilo da nemam NE na ASC a ovaj mi je aspekt dominantan.

SO0NE u sustini donosi neki nedostatak i nejasnoce muske figure, nejacesce oca koji na neki nacin nije bio prisutan u detinjstvu, zbog cega osoba nema jasnu sliku o tome kakav njen muskarac treba da bude, jer nije izgradila jasnu sliku o njemu i njegovoj ulozi u njenom zivotu. Druga opcija je, da je otac bio alkoholicar, ili narkoman ( u nekim najtezim oblicima, ali alkohol se javlja kao po pravilu ) ili da je bio na neki nacin bolestan, cesto konfuzan...najlepse tumacnje je otac koji je bio umetnik, zbog cega i sama osoba voli umetnost i tezi tome da nadje muskarca umetnika, muzicara, slikara....ali definitvino, ovaj aspekt uz jaku intuiciju ( cest je kod astrologa! ) donosi sposobnost da se naprosto udje u svaku poru drugog bica, jer osoba nema jasne obrise svog ega i lako joj je da se stavi u tudju kozu, empaticna je i moze da se stavi u bilo koju situaciju...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

O aspektima - Page 2 Empty Re: O aspektima

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu