Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ASPEKTI MERKURA

+24
Akarui
alea
hajkula
Gea
gernica
Doree
Snezana
afrodita
Strelica
LoSt_in_SpaCe
ArijeL
CES
lado06
Jane
beskrajnost
-menora-
mesmerized
inja
Latica
daniel astro
Astrotanja
Maki
zeka
SANDRA
28 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty ASPEKTI MERKURA

Počalji  SANDRA Pon Nov 10, 2008 3:36 pm

Merkur u aspektima


Aspekti Merkura
Merkur i Suncemogu graditi samo konjunkciju od svih aspekata, a tada opisuju da je inteligencija nasleđena od oca, koji je intelektualac, a ponekad i pisac. Ovi ljudi mogu dostići slavu kroz svoje reči. Ukoliko je S spaljen to ne umanjuje intelekt, ali osobu čini egoističnom i hvalisavom, sa nemogućnošću da ode intelektualno duboko. Dobro za javnost, politiku i pozorište.

Merkur i Mesec u dobrom aspektu govore da osoba može da izrazi ono što oseća, bilo usmeno ili pismeno. Govori i o dobrom odnosu sa majkom, pa treba poslušati majčin savet. Osoba dobro vozi i ima osećaj za vožnju. Česte selidbe na bolje, dok bi loš aspekt govorio o nemilim selidbama, nedostatku stambenog prostora ili pregrađivanju stanova. Teško se izražava ono što se oseća, teško za vožnju i odnos sa majkom. Česta zaboravnost i previše misli u glavi. Stalno gubljenje stvari u stanu. Položaj S će otkriti u kom delu stana se nalazi zatureni predmet. Kada je S u E, stvar je u dnevnoj sobi ili pored kamina, u J bi opisao podrum itd.

Merkur u aspektu sa Venerom daje lepo vaspitanje, smisao za umetnost, šarm, lepe i nežne ruke. Ovaj aspekt opisuje i male brze automobile – kupe tipa. Odličan aspekt za umetnike, pevače i sve ono što se radi rukama. Lep rukopis. Vezanost za sestru.

Merkur u dobrom aspektu sa Marsom daje spretnost i veštinu ruku, a kako je U sport, to bi dalo interes za stoni tenis i sve sportove sa malim lopticama. Ovaj aspekt govori da se osoba sjajno snalazi pri velikim brzinama u saobraćaju. Što brže i oštrije vozi, to je sigurnija. Rad sa bratom. Loš aspekt S i U donosi impulsivne odluke i greške. Opasnosti u saobraćaju zbog prevelike brzine, sukob sa braćom. Česte povrede.

Merkur i Jupiter u dobrom aspektu imaju veliki putnici, filozofi i mislioci. U inostranstvu se uči i piše, a ukoliko je natus ovde, onda može biti profesor ili slično. U lošem aspektu govori o odlaganjima putovanja i problemima tamo. Opasnost da osoba bude pokradena. Novac ili novčanik se čuva samo ako je u simbolici znaka u kome se nalazi V, pa ako je to u B, onda novčanik treba nositi u tašni, ako je u E, onda uz sebe, može u unutrašnjem džepu od kaputa (blizu srca...). Osoba biva odbijena ako traži novac.

Merkur u aspektu sa Saturnom daje smisao za istoriju i antiku i sklonost ka sakupljanju. Loš aspekt donosi brige i strahove, teške misli i konzervativnost. Loš glas ili negativan odgovor. Ovo su i stari automobili, kao i automobili koji se redovno kvare, dok će u harmoničnom aspektu ovo dati automobil koji je popravljen i koji, kao takav, dugo traje, naročito ukoliko su dispozitori povoljno postavljeni.

Merkur u dobrom aspektu sa Uranom je aspekt genija i proroka. Ovde su prisutne nove ideje i sklonost brzom razmišljanju i razumevanju simbola, pa je ovo odličan aspekt za astrologa. U opasnoj saobraćajnoj situaciji ova osoba donese pravu odluku i izbegne povrede. Ovaj aspekt opisuje bliske prijatelje. Loš aspekt govori o stresu i nervozi. Pogrešna odluka sa posledicama. Opasnosti u saobraćaju i loše reakcije. Problemi i svađe sa prijateljima. Česte promene prijatelja.

Merkur u dobrom aspektu sa Neptunom je dobar aspekt za šahiste. Pored toga, daje interes za poeziju i naglašenu maštu.Odnos između S i Y je čest kod astrologa, bez obzira da li je dobar ili loš. Putovanja morima i ronjenje. U lošem aspektu ove dve planete izvesne su obmane i psihološki problemi, što ne mora govoriti da sama osoba laže, već da, ako i drugi elementi to potvrde, ona biva obmanuta. Zablude su vezane za kuće u kojima se planete nalaze. Vanbračna deca su moguća sa ovim aspektom, naročito ako je to vezano za 5. kuću.

Dobar aspekt Merkura i Plutona označava da osoba veoma dobro procenjuje situaciju, kao i da se odlično snalazi u opasnostima. To je sjajan aspekt za psihoanalizu i detektivski posao. Loš aspekt govori da čovek greši u opasnoj situaciji, a nekada ukazuje i na loše namere osobe, što naravno moraju potvrditi ostali elementi.


Poslednji izmenio SANDRA dana Uto Nov 11, 2008 11:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta
SANDRA
SANDRA

Broj poruka : 73
Godina : 36
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  zeka Pon Nov 10, 2008 6:02 pm

sta je S T E i ostala slova
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  Maki Uto Nov 11, 2008 2:19 am

To su znakovi zodijaka, Sandrice ispravi tekst ako još imaš opciju Izmeni Wink
Maki
Maki

Broj poruka : 52
Godina : 43
Локација : Srbija
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  Astrotanja Uto Nov 11, 2008 10:10 am

Kada je reč o kvadratima i opozicijama, u modernoj astrologiji oni se više ne gledaju kao u tradicinalnoj. Neharmonični aspekti Merkura, mogu biti izazovni za nečiji intelektualn razvitak, kao i podsticajni za biznis, jer oni aktiviraju osobu da seviše zalaže , ali nisu uvek štetni. Jedan od najvećih astrologa, rođen u drugoj polovini 19. veka, Walter Old ,poznat kao Astral Tramp, a pseudonim Sepharial u rođen je 20. 03. 1864. imao je kvadrat Merkura i Urana. Tako da teorija o dobrim i lošim aspektima nije više tako gruba kao nekada, jer recimo neko ko ima pomenuti kvadrat će nailaziti na veće teškoće u smislu da će možda imati prekide, nekontinuranosti u svojim intelektualnim aktivnostima, trošiće se mentalno više, biće napet, ali će ga ovaj isti aspekt nagoniti na rešavanje problema, on će aktivnije razmišljati, ulaziti u problematiku itd. Dakle nije sve kao što to pojedini vide ili crno ili belo. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  daniel astro Uto Nov 11, 2008 11:46 pm

Da, lepo rečeno kada su u pitanju izazovni aspekti Merkura, svakako i aspekti drugih planeta. Nekada davno su Ptolomej, a kasnije Kepler tvrdili da ne postoje dobri i loši aspekti, već stresni i manje stresni- oni kod kojih stvari idu glatko. Medjutim, ukoliko nešto ide glatko, to nikako nije garancija da će neko biti uspešan u datoj oblasti ili da će se izvesni baviti nečim što bi mu donelo dosta dobrog. Aspekt svakako znači pogled- kako se dve osobe posmatraju, kako jedna drugu vide ili ukazuje na dve različite prirode koje se jednom moraju sresti. Naravno da je bolje ukoliko dve planete dobro druguju, medjutim, najbolja situacija je ta ,da težak aspekt preko dispozitora ide u sekstil ili trigon. To...je već dar sa Neba. Osoba tada može napraviti šta god poželi.Ljudi koji su početnici u ovom poslu imaće dosta muke da shvate kako to da najbolji pisci ili mislioci imaju jezivo napete i stresne horoskope, Merkur gotovo uvek trpi nalete od transcedentnih planeta i veoma često od Saturna i još mnogo toga. Nekada će maleni ljudi drugima proricati sjajnu budućnost, ali će slavu pobrati uvek onaj koga ste davno,davno otpisali. Čovek sa stresnim aspektima ima toliko energije da se vi jednostavno ne možete takmičiti sa njim. On je već pobedio- samo vi to još ne znate. Radi se o tome da je kvadrat ne samo jači od trigona- nego neuporedivo jači. Tu je smešteno mnogo besa, ima prirodu Marsa, a isti Mars je vojnik, nikada romansijer ili zanesenjak. Kada nešto želite da napravite u životu, potrebno vam je mnogo Marsa, mnogo izazovnih aspekata, inače ćete slatko dremuckati dok drugi oko vas ovim ili onim osvajaju svet i još im nećete dati za pravo što i vama nisu ostavili nešto, nego, bezobraznici, sve uzeli! Često od naše snage zavisi hoćemo li živeti u centru ili na periferiji života. Karter se dosta bavio aspektima, pa ako nekog zanima ovaj stari majstor, neka ga slobodno potraži u knjižarama. Lep pozdrav
www.myspace.com/astrologija
daniel astro
daniel astro

Broj poruka : 29
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  Latica Sre Nov 12, 2008 12:00 am

Mislim da je kod mene kvadrat Merkura i Urana doneo da se bolje snalazim kada radim vise stvari odjednom, imam bujicu u glavi, a cesto znam da brzam u recima kada hocu da ih iznesem, predstvaim,pa sam nejasna i sebi i drugima. Za mene kao da vazi -Pamet brza od jezika Very Happy ...Kada nesto radim brze, redje gresim, sama sebe zacudim. U ucenju imam izrazeno fotografsko pamcenje. Sigurno da za sve ovo nije samo ovaj kvadrat odgovoran, ali ja mu to pripisujem..nadam se da ne gresim.
Latica
Latica

Broj poruka : 87
Godina : 41
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  daniel astro Čet Nov 13, 2008 10:25 pm

Merkur- Uran kontakti su česti kod briljantnih astrologa, vizionara, tipičan aspekt genijalnosti, neuhvatljivih misli koje su gotovo proročke. Nekima će dozvoiti da mnogo brže i lakše prihvataju stvari i stvaraju odredjene slike, o kojima drugi mogu tek da snevaju. Sa druge strane može doneti nestrpljivost i nervozu. Ove osobe neće razumeti kako tamo neki ne može da dokuči za vas tako trivijalne stvari, te vas molim da imate razumevanja za one u čijim horoskopima ovaj aspekt ne živi. Negde ćete pročitati da je Uran viša oktava Merkura. Medjutim, prava istina je da Uran nastaje kada Merkuru dodate puno Marsa, pa sve to ubrzate. Možete zamisliti koliko je onda vizionarski aspekt Merkur-Uran i koliko je zapravo takva misao munjevita. Otuda i takve jasne slike ispred našeg vremena.
www.myspace.com/astrologija
daniel astro
daniel astro

Broj poruka : 29
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  inja Pet Nov 14, 2008 11:35 am

Meni je Merkur bas aspektovan Smile , imam ja i taj genijalni aspekt sa Uranom - konjukciju i kao sto Latica spomenu to mi dade bujicu u glavi i fotografsko pamcenje... A kako je na stepenu Riba i u znaku Vage onda mi izgleda dade umetnicku originalnost. Samo mi se cini da uvek treba nesto da me bocne da bi se taj Me i njegovi aspekti pokrenuli . Merkur mi inace vlada 7. i 9. kucom, a nalazi se u 10. -na MC-u.
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  mesmerized Pet Nov 14, 2008 5:14 pm

i ja imam konjunkciju Me-Ur i potvrdjujem sve navedeno - fotografsko pamcenje (ali kratkotrajno), milion ideja u glavi, individualnost, inventivnost, kreativnost, lako razumevanje ideja (ali i nervoza kad drugi ne shvataju trivijalne stvari), ali kako kaze Inja, ipak mora nesto da me bocne i pokrene da bi se ovaj aspekt aktivirao. Mozda zato sto su udaljeni 9step. (mada aplikaciono) ili zato sto su u ukljestenoj Skorpiji (ko o cemu, ja o ukljestenoj Skorpiji Wink )
pored toga, mislim da zbog ovog mi aspekta strasno smeta petljanje drugih ljudi u moje stvari i nametanje njihovih pravila, a pritom sam i strasno tvrdoglava, nervozna, nekad netakticna.

Me je vladar ASC-a, i pored ovog aspekta, pravi kvadrate sa MC i SMC.
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  inja Pet Nov 14, 2008 6:42 pm

Za bockanje je nesto drugo krivac , moj Me nije ukljesten i konjukcija sa Ur je 1 aplikacija.
Bice da je ono u sistemu genijalne ideje se javljaju u trenutku, pa tako i kod nas... kad nas nesto bocne... ( Moj Me ima 0 So, Ur, Lilit, MC ; 120 Ma, Sa, SMC ; 60 Asc ; 135 Mo ; 180 Hiron ; septil Ju... - i nije cudo sto imam bujicu u glavi koja nekad napravi zbrku... Cini mi se da bi mi bilo bolje da je malo manje aspektovan. flower
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  mesmerized Pet Nov 14, 2008 7:32 pm

inja ::Me ima 0 So, Ur, Lilit, MC ; 120 Ma, Sa, SMC
wow, kakav potencijal! Very Happy
znas li kako se manifestuje Me180Hiron?
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  inja Sub Nov 15, 2008 12:53 am

mesmerized ::
inja ::Me ima 0 So, Ur, Lilit, MC ; 120 Ma, Sa, SMC
wow, kakav potencijal! Very Happy
znas li kako se manifestuje Me180Hiron?
Smile Evo citiracu odgovor koji sam dobila od Supernove na drugom forumu... " nedostatak samopouzdanja i ranjeni ego kroz dom i porodicu ,zbog lose komunikacije sa jednim od roditelja... ova rana se moze zaceliti isceljenjem grlene cakre kroz kreativni zvucni izraz, pevanje, sviranje nekog instrumenta".
I zaista je tako - Hiron mi je na vrhu IC-a , malo manjka samopouzdanje, sa tatom sam imala losu komunikaciju (kod mene je on predstavljen 4.kucom) i ne znajuci za ovu pricu... ja volim da pevusim, posao mi je vezan za muziku i kreativnost.
Sigurno je prica drugacija ako je Hiron u nekoj drugoj kuci.
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  -menora- Ned Nov 16, 2008 1:06 pm

Merkur u dobrom aspektu sa Marsom daje spretnost i veštinu ruku, a kako je U sport, to bi dalo interes za stoni tenis i sve sportove sa malim lopticama. Ovaj aspekt govori da se osoba sjajno snalazi pri velikim brzinama u saobraćaju. Što brže i oštrije vozi, to je sigurnija. Rad sa bratom. Loš aspekt S i U donosi impulsivne odluke i greške. Opasnosti u saobraćaju zbog prevelike brzine, sukob sa braćom. Česte povrede.

a ja sve kontam otkud meni da ja radim sa mojim bratom !!! da da brzooo vozim(sva sreca imam Sa120Ur pa me to valjda spasava) ,obozavam stoni tenis ( svi misle da sam ga trenirala ha ha ha a ja totalno samouka) ... ovo daje brzu misao ali i brzo ispaljivanje reci,brzo skontam sta hoce neko da kaze i pre nego zavrsi recenicu ali mi i zato daje tu nestrpljivost da sto pre nesto kazem,prekidam ljude cesto jer me mrzi dalje da slusam, to su ljudi koji se ne plase da kazu sta misle itd...a posto je meni vladar trece kuce Ve0Me0Ma pa ja obozavam i uzivam dok vozim,svoju bracu obozavam i sve bih uradila za njih( a kad smo bili mali tukli smo se do besvesti i imitirali Bruce Lee i imali prave borbe ) ...
...a Me0Ne to je ono kada nesto znas a ne znas otkud znas,lako otkrivanje tajni i svega skrivenog,meni se cini da vrlo lako i brzo kapiram sustinu stvari Embarassed ali i znam cesto da u prici izostavim (nenamerno) najvazniju stvar ...
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  beskrajnost Sub Nov 22, 2008 9:20 pm

Ja imam Sunce konjukcija merkur, te merkur kvadrat sa mjesecom
Ne volim ovaj drugi kvadrat ni malo, glupe emocije Mad
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 40
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  Jane Čet Nov 27, 2008 9:29 pm

Ne vidim tvoju kartu ali možeš taj kvadrat lijepo iskoristiti, rekla bih općenito da Me(misao, bistrina, komunikacije) i Mo(emocije, duša, svjesno i nesvjesno) mogu zajedno dati potencijal da to izbaciš iz sebe kroz neko kreativno stvaralaštvo ili književnost. Ali treba vidjeti cijelu kartu. Wink

I moj Me radi 0So i 120Sa,Ju. Tu je i kvadrat s Pl ali ne bih rekla da su kvadrati uvijek negativni, ovaj me navodi na misli o onome što se nalazi iza zavjese, daje želju za tajanstvenim i nepoznatim.
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  beskrajnost Pet Nov 28, 2008 3:03 am

Jane ::Ne vidim tvoju kartu ali možeš taj kvadrat lijepo iskoristiti, rekla bih općenito da Me(misao, bistrina, komunikacije) i Mo(emocije, duša, svjesno i nesvjesno) mogu zajedno dati potencijal da to izbaciš iz sebe kroz neko kreativno stvaralaštvo ili književnost. Ali treba vidjeti cijelu kartu. Wink

I moj Me radi 0So i 120Sa,Ju. Tu je i kvadrat s Pl ali ne bih rekla da su kvadrati uvijek negativni, ovaj me navodi na misli o onome što se nalazi iza zavjese, daje želju za tajanstvenim i nepoznatim.
Mislim da ju sad mozes vidit u potpisu, tad ju nisam stavila.
Sto se tice tog aspekta, ma pisala sam ja, al to ne pomaze, moram nac jos nacina.
beskrajnost
beskrajnost

Broj poruka : 54
Godina : 40
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  mesmerized Ned Dec 14, 2008 5:59 pm

Merkur 90 SMC
Ovaj aspekt stvara situaciju u kojoj su vazeci stavovi drustva u konfliktu sa natusovim mentalnim sklopom i komunikacijom. Oni ne mogu da prenesu svoje ideje na nacin na koji bi zeleli i cesto ih okolina ne razume. Nailaze na neodobravanje od strane drustva zato sto iznose svoje misljenje na pogresnom mestu ili u pogresno vreme. Cesto se ne slazu sa postojecim drustvenim obrascima.
(izvor:astrologyweekly.com)
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  lado06 Ned Dec 14, 2008 9:17 pm

ME0Hir
merkur nema vise ni jedan aspekt ni sa jednom planetom.ne znam sta to znači?
ME u 8.kući u biku
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  Latica Ned Dec 14, 2008 10:13 pm

Mene strasno zanima da li mogu racunati onaj trigon sto mi astro.com izbacuje izmedju Merkura i Neptuna. Orbis je 8 stepeni, ali je Ne retro...opet i razliciti znaci su u pitanju..
Latica
Latica

Broj poruka : 87
Godina : 41
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  Astrotanja Ned Dec 14, 2008 10:38 pm

Moglo bi. Ja uvek pitam osobu da li oseća taj aspekt, da li on deluje.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  CES Ned Dec 14, 2008 11:07 pm

lado06 ::ME0Hir
merkur nema vise ni jedan aspekt ni sa jednom planetom.ne znam sta to znači?
ME u 8.kući u biku

Negde sam citala da je dobar neaspektovan Merkur, tako da je tvoja pozicija dobra. Merkur kao vladar sedme u sekstilu sa Uranom iz 12?
CES
CES

Broj poruka : 18
Datum upisa : 04.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  lado06 Ned Dec 14, 2008 11:17 pm

hvala ti sto si mi odgovorila... queen sad samo to znaci da dolaze dobre osobine do izrazaja al meni u 8.kuci....zanima me okultno? parapsihologija? da li bi to moglo da znaci?
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  ArijeL Pon Dec 15, 2008 6:12 pm

pa između ostalog, moglo bi i to da znači... merkur ti je vladar 1 i pokazuje smjer tvog razvoja, samo 1 i 8 su u inkonjukciji, što daje izvjesne teškoće.
inače, oko toga da li je neaspektovana planeta jača, jer može da se izrazi slobodno, ili slabija, jer nije integrisana se vode polemike.
ono što je sigurno, je da je kod ljudi koji imaju neaspektovani merkur proces mišljenja odvojen od ostalog, a to, u zavisnosti, od ostalog, može biti i dobro i loše...

inače, tebi merkur aplicira prema suncu, što je dobro, a dispozicija (venera) ga vodi u sjedište (blizance) i merkur ti je u konjukciji sa SMČ, nije sa Kironom.
ArijeL
ArijeL

Broj poruka : 68
Godina : 38
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  lado06 Pon Dec 15, 2008 11:06 pm

ups ovih dana sam sklona da radim stvari na brzinu a tada i gresim. jeste ME0SMČ.
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  mesmerized Pon Dec 15, 2008 11:19 pm

ArijeL ::
ono što je sigurno, je da je kod ljudi koji imaju neaspektovani merkur proces mišljenja odvojen od ostalog, a to, u zavisnosti, od ostalog, može biti i dobro i loše...
Alijel, mozes li da malo bolje objasnis ovo, nije mi bas najjasnije, od cega odvojen?
mesmerized
mesmerized

Broj poruka : 99
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASPEKTI MERKURA Empty Re: ASPEKTI MERKURA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu