Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Igra Plutona i Ascedenata u sinastrijama

Ići dole

Igra Plutona i Ascedenata u sinastrijama Empty Igra Plutona i Ascedenata u sinastrijama

Počalji  Gost Uto Okt 12, 2010 10:13 pm

Mislim da me je Pluton povukao dublje nego sto mislim, a opet mislim da cu ispasti jako povrsna zato sto cu se zadrzati samo na svom licnom natalu. ali htela bih da svi koji dobiju inspiraciju i samo razmisle sa kojim sve ljudima dolaze svakodnevno u kontakt, i svrstaju ih u neku od ovih grupa kako Vi uticete na nekog i kako na VAs neko utice.
uzimaju se sirine orbisa do 2` zato sto Asc.nije planeta(te se ne pomera, a i Pluton je teska planeta), sto manji orbis jaci efekat. nema tu sta mnogo da se misli, ili imas ili nemas?! Wink

PRVO:
PLUTON-0-ASCEDENT
Da li ce Pluton nesebicno pomoci partneru? Da li ce veza biti duboka, na duhovnim osnovama ili destruktivna? Tesko je reci, ali ce sigurno ostaviti trajne posledice. Tesko ce partner parirati Plutonu jer ima konotaciju harizmatike. Jednostavno ce ga sigurno privuci, pa cak i po odbojnosti. Pazite, Pluton vlada strahom. Ukoliko se ovaj odnos ne zasniva na duhovnim vrednostima ispoljice se opasnoscu po fizicko telo, opasnost od povreda, pa cak i nasilnu smrt. Bice prisutni sadisticki impulsi. Jos nije gotovo jer Pluton ide do srzi, do kraja, sudbinski. Pluton je vladar i dovodi partnera u situacije na koje nije naucio jer je iz visih dimenzija postojananja. Stvara okolnosti koje partner ne moze da kontrolise, vrsi suptilan i dalekosezan uticaj. Nekom je strah, nekom svest o neminovnosti...

Ja kada pogledam sopstveni natal onda samo se setim osoba kojima je Asc oko 24`VAge, dakle imam ih u okolini...i sigurno ne bih volela da mi partner ima Asc.u blizini...mother of God!
...ali sto se tice toga da ja imam ASc u blizini necijeg Plutona...pa phaphapha...nece skoro(u ovom zivotu)
Laughing da budem iskrena isto mi dodje, tezina koja se oseca.


DRUGO:

PLUTON-L-ASCEDENT
Nista lepo, ali moze biti korisno. Sudbinske rasprave, nezgode, povrede, rastanci, prisilno menjanje mesta boravka, pa i hapsenje. Pluton ce biti agresivan, asocijalan u bracnim, partnerstvima i javnim odnosima. Razvod, sudske parnice. Teznja nekog da preobrati druge govori da treba da menja sebe. Svaka dominacija izaziva mrznju, neharmonicne odnose i sukobe volje. Ono sto je definitivno - kompletna promena u zivotu.


Eh, sad...tu opoziciju 180` imam i natalno Plutona na ASC. Ne znam koliko se to moze uzeti u obzir, posto je orbis 3` i separacija je. Ali svi koji imaju ASC u Ovnu(ukljucujuci i poslednji susret "karmicki"), u Raku i Jarcu na 24` -/+ 2`, imam tazv.odnos Pluton 90` ili 180` Asc.

kako je generacijska planeta, oni nesto stariji od mene, imaju egzaktniju opoziciju na moj ASC.tako da se sa masom ljudi godine, dve, tri unazad nikako ne slazem, ne druzim, ne sirim krug prijatelja sa njima, odmah na pocetku osetim odbojnost, jer ja ovde kao Asc, niti tezim da nekog preoratim, ali uvek neko zeli mene u nesto sto nisam, a sebe ni ne "vidi", ne menja i zaista situacija zna da u momentu izgleda kao potpuni rat "mrznje" a pritom ja sa sklona da kazem da ne znam sta je to, ali to je ono-nesto sto me u kontaktima sa ljudima koje pominjem(koje imaju Pl oko mog DC), tera na raspad moje harmonije i mog bica, jer moje planeta ukazuju da mi je ta harmonija zaista potrebna da bih i sve u okruzenju tako dozivljavala. Precesto sam prekidana, pregrupisana i oterana sa svog licnog puta, izbora...niti jedan nije bio pogresan, sem mog odustajanja, da bih nekom izasla u susret...trajno bih prekinula sve. Neverovatno je da te osobe koje smatraju sebe, snalazljivijim - sto jesu, produktivnijim, sto opet potvrdjuju materijalnim u svom zivotu, uvek traze od mene nesto, i uvek ja ostanem praznih saka, a nista ni ne trazim, SAMO DA ME NE OMETAJU>>>DOK RADIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na sebi
Wink

I TRECE:

PLUTON-D-ASCEDENT
Pluton ce zeleti da vlada partnerom. Partner ce biti doveden u situacije na koje nije naucio i pozelece mozda da krene sopstvenim putem, ali to je pogresno. Koliko god se opirala, ipak ovaj pozitivan uticaj Plutona nece moci da se izbegne. Treba da dozvoli duhovno povezivanje sa Plutonom i izvuce blagodet iz ove veze.

~Moj Pluton i svacij na 24` Vage(na Arcturusu Rolling Eyes ), "dobar" 60`/120` je sa ljudima ciji su Asc.na 24`Lava/Blizanaca/Strelca i Vodolije.
Dok je moj Asc. "dobar" bas sa ljudima koji su rodjeni i periodu kada sam prozivljavala sovju najvecu/najtragicniju ljubavnu pricu, sam pocetak i to negde rodjeni izmedju 2002/2005. dosta mlade generacije, tada je Pluton prelazio vise puat preko moje Ve0`Ne, i iskreno i tada sam imala najvecu zelju za potomstvom, steta sto nisam. Imala bih nekog u blizini ko ima Pl 120`moj Asc(kako ja imam natalno Ve0Ne120Asc)...ili znatno starije generacije od mene. S vrsnjacima - NIKAKO. tek nekako s mladjima.


A Vi? sunny

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Igra Plutona i Ascedenata u sinastrijama Empty Re: Igra Plutona i Ascedenata u sinastrijama

Počalji  Kocka je bacena Sre Okt 13, 2010 1:02 pm

Kod mene je Pl jako bitna planeta u sinastrijama,jer ako nema aspekata tuđeg ili mog PL sa ličnim planetama partnera nema ni zaintersovanosti (barem s moje strane)...čitam po knjigama Ma i Ve su najbolji pokazatelji sexualne strasti,e,pa ja sam u jednoj vezi od čitavih mesec dana imala obostrano Ma/Ve aspekt i ništa od neke preterane strasti,ali zato kad se umeša Pluton stvar postane porpilično drugačija Very Happy ....šta ću kad mi je vladar V polja u jakom aspektu sa Pl Very Happy

nego ovde je tema o ASC i Pl....

imala sam 2 duge veze,u prvoj je moj Pl radio 90° partnerov ASC u vodoliji,a u drugoj je moj Pl radio 120° partnerov ASC u raku....

za prvu vezu mi nikad nije bilo jasno šta je taj čovek video u meni,jer je bio dosta stariji,a kad smo se smuvali ja sam bila nezrela balavica...i iako je od raskida prošlo 4 godina,ja sam mu ostala nikad prežaljena...shvatih neke stvari tek kad sam počela da izučavam astrologiju i kada sam imala priliku da vidim našu sinastriju....moj Pl 90° njegov ASC,orbisa 49 minuta-dakle egzaktan aspekt....dodatno je moj Pl pravio još neke aspekte sa njegovim ličnim planetama,moj Pl90°njegov Ma,moj Pl 0° njegov Mesec,ali i njegov PL je pravio 60°moja Ve i 60°moj Mo....beše moja velika ljubav i divan čovek...

u vezi br 2 gde je moj Pl pravio 120° njegov ASC,sam jedva izvukla živu glavu,s obzirom da su mnogi njegovi malefici sedeli na mojim ličnim planetama,pa smo tako imali moja Ve0° njegov Ur,moj Ma0° njegov Pl,moj Ma0°njegov Sa ,moj Mo 90° njegov Ma...i pošto su svi ti malefici pravili loše aspekte na moje lične planete,taj Pl 120° njegov ASC se slabo osećao,ma osećao se on,bio je i on zaljubljen u mene,ali ne koliko ja u njega...
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu