Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesec kvadrat Uran

+2
Crnka88
Milica
6 posters

Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Mesec kvadrat Uran

Počalji  Milica Sre Okt 20, 2010 7:00 pm

Aspekt , veoma uznemiravajući, tvrdim iz ličnog iskustva. Smile
Kad vam se desi da vas osoba toliko privuče da ne možete da se saberete pred njom, znajte da je to igrarija Urana i Meseca. Very Happy
Kasnije, uz dodatne aspekte, daje jaku iritaciju. Uran vas čini nervoznim.

Vaša iskustva?
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Gost Sre Okt 20, 2010 7:47 pm

A koliki je orbis? Nisam sigurna jos kod definisanja ovog kontakta, zato sto osoba ima natalno taj aspekt..pa uz moju pomoc marsa natalno kvadrat Uran...eto ti kombinacije - cuvaj se, letece perje, ali neverovatno, iako iritantan aspekt, kada se pretvori u praznjenje na socijalni i zivot kroz neku simboliku 5, 6,7 i 8 Rolling Eyes ne desi se, patnja. E da, posto je separacija, patnja je kada se krene kuci, tj.blizi rastanak. Nije kao da cemo na kraj sveta. ali obostrano oseca se u vazuduhu napetost. Mesec pati, Mars pati jos vise...Uran to prekine, izlaskom iz kola. tako nesto. Uran- brod, kola, avion...jos smao kada bih otisla negde pa se vratila. Ispunila simboliku na drugaciji nacin i stalno je ispunjavala na takv nacin, mozda patnja ne bi bila tolika. Sad

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Gost Sre Okt 20, 2010 9:08 pm

A sta sve moze jedan Uran da uradi Mesecu pa to je neverovatno?
A narocito kazem ako osoba sama natalno nosi ovaj aspekt, bori se sa: konstantnim misljenjem da je neka zavera protiv nejga i sl.iznenadna ili eksplozivna licnost, iritacija unutar sebe.

ali recimo posto je Uran simbol za mnogo toga: astrolgo, avijacija, bicikla( Rolling Eyes ) , auto-put, brizna, motori Very Happy . humanost, istrazivanje(zajednicko), iznenadjenje, kapija(tu smo pricali stalno), marljivost, nadimak(mrzim taj kako me zove-iritira moj Ma), stranac ili zurba, niti smo iz istog grada a ja stalno negde "zurim", sponatnost, telepatija...univerzalnost....s tim sto je kvadrat mnogo brz protok energije i brzo se smenjuju teme, pa ovde i Uran upada u rec stalno(i to mu dodje Uran), turbofolk(zanimljivo), ulicna rasveta(uvek prisutna), visi intelekt i visa stanja svesti...pa ako je ovo sve sto je krasilo taj vas odnos, Mesec ukoliko nije uspevao da apsorbuje toliki protok informacija, da primi unutrasnjim bice i prihvati,onda je sigurno bio i te kako povredjen. Zato sto nije mogao! confused
poksuavam inace da ti uploudujem/attach-ujem ali je 25MB, nesto mi ne ide. Nekako preko ZIP-a? scratch

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Milica Sre Okt 20, 2010 9:18 pm

Tad sam pobegla od njega i jako sam patila što nemam hrabrosti da se uhvatim u koštac s njim.
Sad se opet on oglasio. Hoće kontakt.
Ali sad me taj kvadrat njegovog Urana na moj Mo više ne plaši. Smile
Ovaj aspekt je delovao munjevito. Istog trenutka smo osetili strujanje energije.
I da, stalno mi upada u reč. Tj. do reči ne mogu da dođem od njega. Laughing

p.s. šta je ZIP? scratch
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Gost Sre Okt 20, 2010 9:21 pm

jaoj ZIP bi trebalo da smanji velicinu onoga sto saljem.

Ma ne treba da se plasis aspekta, samo se utrosi pametno. Nalazite se u onim situacijama gde je bilo kakav detelja Mo ili Ur zastupljen, toliko je toga...a ja bih da ti posaljem ovo... bounce Koliki rece da je orbis?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Milica Sre Okt 20, 2010 9:34 pm

Pa onako, nije mali, ali nije ni velik- 4* aplikacija.
Moj MO u Raku, njegov UR u Vagi.
Uran mu je vladar 3. polja, a Mesec mog Ascedenta, pa kontam da bi to moglo biti i stimulativno na intelektualnom planu.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Gost Sre Okt 20, 2010 9:38 pm

Pa s obzirom da je u pitanju Mo aplikacija...verovatno si u pravu. Mislim najbolje je kada ovako opises. A sta on vozi? Laughing Jesi li se osecala s njim bezbedno ili te je cinilo nesigurnom, a nisi inace i nisi umela da taj osecaj preformulises i da se ispolji na drugaciji nacin?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Milica Sre Okt 20, 2010 9:45 pm

Ahaha...vozi tojotu. Laughing Laughing
I dobro vozi, u vožnji se osećam sigurno pored njega.
Ali intelektualno, večito sam bila u strahu da ću ispasti glupa. I zato sam i ćutala, bukvalno blokirala pred njim.
Naravno, danas je drugačije. Nema tog osećaja više.
Izgrađenija sam u odnosu na 2005. godinu kad je ta drama bila aktuelna. Sigurnija sam u sebe.
Sad bih, bukvalno, mogla da učim od njega. I jeste to moguće, kolege smo.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Crnka88 Sre Okt 20, 2010 9:51 pm

Pa sad ispada da imam i ovaj aspekt u nasoj sinastriji... Samo sto je srecom (nadam se Smile moj Sa... mada bih se slozila da se on mozda ponekad oseca inferioran u odnosu na mene na intelektualnom nivou... A kakve veze ovaj aspekt ima sa automobilima i voznjum,bas me zanima? Smile

Crnka88

Broj poruka : 58
Datum upisa : 22.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Milica Sre Okt 20, 2010 10:19 pm

Konstatovali smo da je njegov UR vladar njegovog 3. polja- zato veza s vožnjom. Wink
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Crnka88 Sre Okt 20, 2010 10:35 pm

Xexe bice da mi je Me napadnut ovih dana Smile

Crnka88

Broj poruka : 58
Datum upisa : 22.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty re

Počalji  IVA Sre Okt 20, 2010 11:28 pm

Crnka88 ::Xexe bice da mi je Me napadnut ovih dana Smile

obicno ovaj aspekt pocne naglom i kratkotrajnom privlacnoscu. no, ubrzo osoba mesec postane onoj drugoj obicna i nezanimljiva, a uran osoba pocne jos vise da sizi , da se ponasa ekscentricno, i pocne da uznemirava harmonican zivot isigurnost osebe mesec.jedna drugu cine veoma nervoznom i ponasaju se sve vise nezrelo. u sustini uran sizi a mesec sve vise pati. Very Happy No
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Gost Sre Okt 20, 2010 11:32 pm

Gloria ::
Crnka88 ::Xexe bice da mi je Me napadnut ovih dana Smile

obicno ovaj aspekt pocne naglom i kratkotrajnom privlacnoscu. no, ubrzo osoba mesec postane onoj drugoj obicna i nezanimljiva, a uran osoba pocne jos vise da sizi , da se ponasa ekscentricno, i pocne da uznemirava harmonican zivot isigurnost osebe mesec.jedna drugu cine veoma nervoznom i ponasaju se sve vise nezrelo. u sustini uran sizi a mesec sve vise pati. Very Happy No
I sve to upakovano s osmehom. Ma vidim ja da smo mi jedna shoooow...porodica Exclamation Wink
Ja ni manje ni vise, nedavno i kako ste opisali aspekt Mo0`Ur u Skorpiji, moj je Ur naravno. Mada nisam ni bil toliko zainteresovana, bilo je IN and OUT! Basketball sunny

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty re

Počalji  IVA Sre Okt 20, 2010 11:47 pm

e ovo se odnosilo na kvadrat .

a konj. mesec uran - cesto govori o tome da osobe zive zajedno al ne zele da se vencaju. zivoti im postanu neobicni, puni uzbudjenja, putovanja promene, razviju jaku psihicku vezu , telepatiju,... a i sklone su imulsivnom ponasanju.
zivot im postane uzbudljiv , mada veza koja najcesce naglo pocne , moze naglo i da se zavrsi. no o tome odlucuju i drugi askpeki:) Very Happy
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Gost Sre Okt 20, 2010 11:50 pm

Gloria ::e ovo se odnosilo na kvadrat .

a konj. mesec uran - cesto govori o tome da osobe zive zajedno al ne zele da se vencaju. zivoti im postanu neobicni, puni uzbudjenja, putovanja promene, razviju jaku psihicku vezu , telepatiju,... a i sklone su imulsivnom ponasanju.
zivot im postane uzbudljiv , mada veza koja najcesce naglo pocne , moze naglo i da se zavrsi. no o tome odlucuju i drugi askpeki:) Very Happy
mmm., ma nema problema. pronasla sam neke cinioce tog odnosa. Ali da, razlika postoji Wink
medjutim, nikako ne bih mogla da zivim s tom osobom. Znate zasto? Pa recimo da krenomo od natala ponaosob Wink

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Crnka88 Čet Okt 21, 2010 12:03 am

Gloria ::
Crnka88 ::Xexe bice da mi je Me napadnut ovih dana Smile

obicno ovaj aspekt pocne naglom i kratkotrajnom privlacnoscu. no, ubrzo osoba mesec postane onoj drugoj obicna i nezanimljiva, a uran osoba pocne jos vise da sizi , da se ponasa ekscentricno, i pocne da uznemirava harmonican zivot isigurnost osebe mesec.jedna drugu cine veoma nervoznom i ponasaju se sve vise nezrelo. u sustini uran sizi a mesec sve vise pati. Very Happy No

Xexe ja vec posizela...ako moze vise od ovog ajooooooj Smile pa nije bas kratkotrajna privlacnost...ali to mozda odredjuju i drugi aspekti Smile

Crnka88

Broj poruka : 58
Datum upisa : 22.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  volimzivot Sre Jul 31, 2013 10:34 pm

Ja bih rekla da kada muski mesec napada(90,180,150) zenin uran,da sa tim aspektom on nikada ne zna na cemu je sa njom i da ga ona nenamerno povredjuje svojim nepredvidivim ponasanjem

volimzivot

Broj poruka : 27
Datum upisa : 29.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Astrotanja Čet Avg 01, 2013 11:36 am

I obrnuto kada je Uran kod muškarca u konjukciji sa ženskim Mesecom, ili kvadratu, opozciji i ovde imamo nepredvidljivo, promenljivo ponašanje muškarca, koje ume itekako da uznemiri drugu osobu, žensku, da joj donosi napetost, osećaj neizvesnosti, nepredvidljivosti i nestabilnosti veze i prekid je kad-tad neminovan, jer ovu mogu biti samo etape zajedničkog življenja. Bolje je da je tako, jer taj Uran u napetom aspektu sa sa Mesecom nepovoljno deluje na psihu, zdravlje te osobe, čiji je Mesec ugrožen Uranovim delovanjem.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  volimzivot Čet Avg 01, 2013 5:20 pm

Tanja,nisam se lepo izrazila,kada zenski uran napada muski mesec(90,150,180),msilim da on nikada nije nacisto sa njom i da dosta turbulentno deluje na njega Smile  Smile  Smile 

volimzivot

Broj poruka : 27
Datum upisa : 29.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  ena1976 Čet Avg 01, 2013 7:50 pm

Astrotanja ::I obrnuto kada je Uran kod muškarca u konjukciji sa ženskim Mesecom, ili kvadratu, opozciji  i ovde imamo nepredvidljivo, promenljivo ponašanje muškarca, koje ume itekako da uznemiri  drugu osobu, žensku, da joj donosi napetost, osećaj neizvesnosti, nepredvidljivosti  i nestabilnosti veze i  prekid je kad-tad neminovan, jer ovu  mogu biti samo etape zajedničkog življenja. Bolje je da je tako, jer taj Uran u napetom aspektu sa  sa Mesecom nepovoljno deluje na psihu, zdravlje te osobe, čiji je Mesec ugrožen  Uranovim delovanjem.
Ja se potpuno slažem sa ovim, jer imam konjukciju njegovog UR i mog MO u njegovoj VII, a mojoj IV kući.
Džabe nam MO120MO, mene izluđuje njegovo promenjivo i nepredvidivo ponašanje (MO mu je u Raku pa zamislite koje su to oscilacije u raspoloženjima) Ume tako da me izbaci iz ravnoteže, da planem na jednu njegovu pogrešnu reč, i eksplodiram i kažem i što mislim i što ne mislim (MO mi je u Škorpiji pa zamislite kako burno mogu da reagujem) Dala sam ime ovoj konjukciji: konjukcija magnetske privlačnosti i kidanja nerava! Twisted Evil 
Kao šlag na torti, imamo trigon mog MO i njegovog MA, i konjukciju njegovog MO i mog MA, tek da dobijete nagoveštaj vibracije "visokog napona" u ovom odnosu.

Moram da demantujem nešto što sam na više mesta pročitala o negativnom aspektu UR/MO, a to je da se u vezu ulazi naglo, zbog privlačnosti na prvi pogled i da traje kratko. Kod mene je slučaj totalno suprotan, nismo se oduševili na prvi pogled, dugo smo se poznavali i dugo se "muvali" a još duže ostajemo u ovom ludačkom odnosu! Mislim da će nas tranzitni SA definitivno rastaviti kad početkom sledeće godine dođe na naš "veseli" aspekt (ako uopšte izdržimo do tada)
ena1976
ena1976

Broj poruka : 413
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mesec kvadrat Uran Empty Re: Mesec kvadrat Uran

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu