Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

REINKARNACIJA

3 posters

Ići dole

REINKARNACIJA Empty REINKARNACIJA

Počalji  SANDRA Pon Nov 10, 2008 6:16 pm

REINKARNACIJA ( ponovno rađanje ). Reinkarnacija je oduvijek privlačila zanimanje najrazličitijih slojeva društva. Tibet reinkarnacija ili Reinkarnacija Tibet se u našem društvu najviše povezuje sa jednim čovjekom – Dalai Lama, kojega budisti poštuju kao inkarnaciju Avalokiteshvare - Bude neizmjernog milosrđa. Na Tibetu, još od trinaestog stoljeća njeguju tradiciju prepoznavanja inkarnacija ili tulkus-a. To bi značilo, kada jedan ostvareni učitelj umre, on ili ona, može ostaviti točan nagovještaj o tome gdje će biti ponovno rođen.









U posljednih 150 godina na raznim stranama svijeta, osobito na orijentu, primjećeno je i ustanovljeno da djeca vrlo niske životne dobi govore ili rade stvari koje nisu mogli naučiti za ovoga života. Jedino alternativno objašnjenje dao je egzorcizam – opsjedanje vragom, jer prilikom nekih egzorcističkih rituala, djeca ili ljudi govorili bi nekim drugim jezicima. Sve se to tumačilo kao manifestacija sila zla, sila mraka - odnosno demona. Kod novorođenčadi, ako bi uočili neku deformaciju, ožiljak, sve su to pripisivali prijašnjoj inkarnaciji, odnosno, grijesima iz prijašnjeg života.



















Mogu slobodno reći, fenomen reinkarnacije je bio poznat još u antičko doba u svim dijelovima svijeta. Svatko je drugačije doživljavao prijelaz duše ( kao energije ) iz jednog tijela u drugo, ovisno o vremenu, kulturi... Pogrešno bi bilo reći da je čovjek u kamenom dobu o tim stvarima uopće i razmišljao, jer razmišljanje o reinkarnaciji započinje tek sa ljudskom evolucijom. U fazi evolucije čovjek je bio u stanju da razmišlja o dugom, dalekom putovanju naše duše kao i o našoj sudbini. Prije toga više su se bavili kultom mrtvih, da bi mrtvi vječno živjeli na zemlji. Egipatske misterije uče nas o fenomenu preživljavanja duše. Oni su vjerovali u seljenje duše iz jednog tijela u drugi. U tajnama Iside razlikovali su materijalno tijelo * khat *, tijelo - nešto između materijalnog i duha * kha * (danas mi to nazivamo astralno), te na kraju čisti duh * khou *. Po egipćanima, ljudsko biće posjeduje sve tri ove realnosti. Kada čovjek umre ostaje samo duša u njihovom jeziku * ba *. Dakle, ba ( duša ) se može vratiti i reinkarnirati u tri oblika :
1. Normalna reinkarnacija, koja dolazi samo poslije određenog vremena, perioda nakon smrti. Obično je to stotinjak godina.
2. Nenormalna reinkarnacija, dolazi odmah nakon tjelesne smrti npr. kod ljudi koji izvrše samoubojstvo ( suicid ).
3. Magična reinkarnacija, rađena je u obliku mumificiranja tijela, želja za vječnim životom.

Indija je područje gdje oduvijek vjeruju u fenomen ponovnog rađanja. Indija kroz knjige Vede progovara o tom vrlo značajnom segmentu ljudskog razmišljanja, odnosno o toj doktrini. Obično se o tijelu govori samo kao o iluziji. Po njima, naše tijelo ne predstavlja stvarnost. Mi smo sami svoji zarobljenici, robovi, a aludiramo da smo stvarni. Naša duša s tijelom se samo pročišćava da bi došla do pročišćenja tj. finalnog spasenja ili prosvjetljenja. Ljudsku dušu još nazivaju i nebeska kći, jer puno puta boravi u raznim tijelima i na tako dalekim egzistencijama da to ne možemo sa našom svješću niti shvatiti.

Htela bih Vas sve pitati:Da li verujete u reinkarnaciju?
SANDRA
SANDRA

Broj poruka : 73
Godina : 36
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

REINKARNACIJA Empty reinkarnacija

Počalji  SANDRA Pon Nov 10, 2008 6:21 pm

Ne znam koliko vas je zainteresovano za ovu oblast i kolio vas je culo za regresionu hipnozu.To je hipnoza u kojoj vas uvezbani psihoterapeut vraca lagano unazad kroz vreme,do vremena pre nego sto ste se rodili i pre nego sto ste prosli put umrli-u prosli zivot.Metoda se koristi prevashodno da bi se ljudi oslobodili straha od smrti i da bi ojacali samopouzdanje!
SANDRA
SANDRA

Broj poruka : 73
Godina : 36
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

REINKARNACIJA Empty Re: REINKARNACIJA

Počalji  LoSt_in_SpaCe Uto Nov 18, 2008 2:19 am

SANDRA ::Ne znam koliko vas je zainteresovano za ovu oblast i kolio vas je culo za regresionu hipnozu.To je hipnoza u kojoj vas uvezbani psihoterapeut vraca lagano unazad kroz vreme,do vremena pre nego sto ste se rodili i pre nego sto ste prosli put umrli-u prosli zivot.Metoda se koristi prevashodno da bi se ljudi oslobodili straha od smrti i da bi ojacali samopouzdanje!

Iako generalno ne podnosim one limunade Opre Vinfri, pre par dana sam na kablovskoj gledala onu njenu emisiju, gde je bash neki psihic koji se bavi i regresijom gostovao. I, moram reci da je bash bilo zanimljivo gledati sve one priche ljudi koji su imali bash neverovatna iskustva. Recimo, jedan lik, koji zajedno sa svojom sestrom drzhi pogrebno preduzece, i uz to nije bash u nekim extra odnosima sa njom, odlazi na seansu, gde ga ovaj vraca u 'proshli zhivot'. I tako ovaj objashnjava shta mu se deshava, bla, bla, gde se nalazi i tako to. I u jednom trenutku ovaj lik pochinje da plache, psihic ga pita shta se deshava, gde je sad i tako to. Ovaj ladno pochinje da pricha kako je u nekom mrachnom sokaku, i kako posmatra nekog choveka koji siluje neku zhenu. I tako ide pricha, on objashnjava sve shta se deshava, kako ne mozhe da pridje, i da pokusha da spasi tu zhenu, jer oseca strah, naravno i dalje plache svom snagom. I psihic ga pita - da li prepoznajesh tu zhenu? Kad ovaj ladno reche - da, to je moja sestra. Mislim, ono... simpatichno... Laughing
LoSt_in_SpaCe
LoSt_in_SpaCe

Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

REINKARNACIJA Empty Re: REINKARNACIJA

Počalji  Jane Sre Nov 26, 2008 2:07 pm

Dobra tema. Jednom bih otišla na nehipnotičku regresiju, čisto da vidim što sam bila i koji su moji grijesi iz prošlog života. Smile Po iskustvima drugih ljudi čini se da je to jako dobro iskustvo koje može pomoći ukoliko u nekom području života osjećate dobru blokadu. Samo treba paziti da to izvodi osoba sa potrebnim znanjem.
Jane
Jane

Broj poruka : 186
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

REINKARNACIJA Empty Re: REINKARNACIJA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu