Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

+3
sagitariusleone
Astrotanja
suncevenera
7 posters

Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  suncevenera Ned Dec 12, 2010 6:56 am


Moze li se u nat karti vidjeti da ce osoba biti u losoj finansijskoj situaciji, tacnije trajno losem mat. stanju ( cijelog zivota) Ako moze, koji su to aspekti i polozaji planeta po kucama?

suncevenera

Broj poruka : 44
Datum upisa : 15.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  Astrotanja Ned Dec 12, 2010 2:14 pm

Suncevenera u astrološkoj literaturi nisam viđala primere trajnološeg stanja, ali zato samimala prilike da viđam horoskope mnogih bogatih ljudi.

Viđala sam horoskope ljudi koji su imali etape, dugogodišnje lošeg, pa onda dobrog stanja, ili obrnuto, kao i one koji su nekog promenljivog stanja, kao i one koji nemaju sreće sa poslom i novcem, jer sve što rade rade kratko i redovno rade u firmama koje ubrzo po njihovom dolasku propadnu, pa se bez obzira obrazovanje i sposobnosti loše prolaze,a i situacija u porodici im je nepovoljna.

Evo jednog takvog primera, osoba je Ribe, sa ascdentom u Vodoliji, ima vladar druge koji je u Ovnu ,Marsa u konjukciji sa Južnim čvorom u Ribama u prvoj, u opoziciji sa Saturnom u osmoj u Devici i Neptunom na kraju 10. u Strelcu, ali u trigonu sa Uranomu devetoj u Škorpiji. Na samoj granici prve i druge nalazi se Sunce između 28 i 29stepena Riba u konjukciji sa Merkurom retrogradnim koji je u 2. u Ovnu. Merkur je u trigonuu 7 stepeni sa Jupiterom i reč je obrazovanoj osobi, koja je u roku završila fakultet,a uz to odlčno znanje ima o računarima i zna nekoliko stranih jezika, ali vladar druge Mars u Ribama je u nesrećnoj konjukciji sa Južnim čvorom , koji donosi iznendne pehove, gubitak posla, teškoće da se dođe u priliku da se zaradi novac. Vladar šeste Mesec je u desetoj , u strelcu, ali u T-kvadratu sa Saturnom u 8. i Marsom u 1. u Ribama, koji je vladar 2.

Južni čvor u drugoj je veoma nepovoljan i često veći pokazatelj problema u zarađivanju novca, nego Saturn u drugoj , koji takođe može da donese finansijske probleme, posebno ako je nepovoljnim aspektima, posebno ako je i vladar druge takođe u nepovoljnim aspektima. Čak i Mesec u drugoj u opoziciji sa svojim dispozitorom recimo Venerom, koja je u znaku svoga pada , može donositi povremeno finansijke probleme i puno promena na finansijskom planu. Posebno, ako je uz to ukoliko je vladar šeste u nepovoljnom položaju, takođe neistaknuta šesta može doneti poteškoće u zapošljavanju.


Ovo je interesantna i neistražena tema, a vrlo prisutna u našoj sredini, pa bi dobro bilo da uključite i stavite neke primere. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  sagitariusleone Ned Dec 12, 2010 11:11 pm


Ovo je interesantna i neistražena tema, a vrlo prisutna u našoj sredini, pa bi dobro bilo da uključite i stavite neke primere

Na ovu temu bih ja mogla prokomentarisati svog saturna u devici u drugom polju, i mogu reci da meni on nije doneo siromastvo*jer sam citala da on donosi siromastvo).Bilo je svakakvih situacija,ali generalno gledano,ovaj saturn nije doneo siromastvo niti u toku odrastanja,niti sada.Mogla bih ga protumaciti jedino da koliko god dobro stajala finansijski bolje ,ja nikad nisam zadovoljna,uvek mi malo.
sagitariusleone
sagitariusleone

Broj poruka : 48
Godina : 46
Локација : beograd
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  Astrotanja Sre Dec 15, 2010 8:51 pm

Naravno, jer je Saturn nije sam, a vrh druge je u Lavu, koji voli da se troši, voli skupe, kvalitete stvari, dok je vladar druge u 5., gde je u svom slučajnom sedištu i to u trigonu sa Marsom, što će govori i o volji za sticamenjem i za luksaznim životom, jer je Sunce u "aristokratskom" Strelcu. Sunce je vrlo pozitivno i sve u simbolici 5. odgovara i lakše donosi novac, dakle kako je u konjukciji sa Neptunom to može da bude i kroz neki vid kretivnosti, umetnosti. Treba imati u vidu sve aspekte Sunca, kao i Jupitera.

U drugoj je i Mesec, koji se tu slično oseća kao u Biku, dakle on je takođe u slučajnom sedištu i donosi promene na finansijskom planu, mada Saturn ne dozvoljava da te promene budu česte.

Saturn u drugoj često donosi osećaj nezadovoljstva finansijskom situacijom, posebno što je još u kvadratu sa Venerom. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  sagitariusleone Sre Dec 15, 2010 11:15 pm

Prvenstveno Hvala na tumacenju drugog polja. I love you Ovo tumacenje me je podsetilo na mog oca,koji je cesto govorio kad bih ja dosla,,O ,evo nama nase raspikuce,sta je ,opet si bez para,,,ali potpuno pozitivno sa osmehom na licu,ne znam kako bih to najbolje opisala,uvek je bilo sale na moj racun oko trosenja novca.Vrh drugog polja u Lavu je definitivno odigrao svoju ulogu,ja zaista uzivam u kupovini kvalitetnih stvari,i volim da sam okruzena lepim ,pogotovo sjajnim umetnickim dragocenostima i naravno knjigama.Nadam se da cu do proleca uspeti da ifinansiram biblioteku,onako kako sam je i zamislila.
Sto se tice zarade kroz vid kreativnosti,umetnosti...za sada nema zarade,ali sam sigurna da ce taj period tek doci. s obzirom da je sve za sada samo u planu i jos uvek u radu,doci ce i to vreme,polako ali sigurno. cheers
sagitariusleone
sagitariusleone

Broj poruka : 48
Godina : 46
Локација : beograd
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  Strijelac Čet Dec 19, 2013 5:19 pm

Tanja, možete li reći kada Saturn u drugoj donosi dobit, u kojim aspektima?
Saturn se veže i za naslijeđe, ali ja sam svoje izgubila (iako mi Saturn u drugu dolazi iz osme i sedme kuće) i finansijska situacija mi je, što se tiče nepokretne imovine i štednje, loša.
Ovo za lošu štednju mora da je vezano za Saturna i Mjesec u Lavu u drugoj, dispozitor u šestoj u Strijelcu.
Sama druga počinje Rakom koji bi morao ukazivati na porodicu, Saturn naslijeđe, ali ja sam ga izgubila.

Strijelac

Broj poruka : 52
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  Astrotanja Čet Dec 19, 2013 6:18 pm

Čime se vi to bavite, šta ste vi odabrali da vam bude profesija?
Kada pogledam Mesec , koji je vladar druge u drugoj , vidim da vi imate više sposobsnoti i sigurno bar jedna neki talenat, jer je on u trigonu sa Neptunom u Strelcu u 6. To često daje umetničli talenat, bez obzira da li ga osoba razvije ili ne. Mesec preko dispozitora Sunca je je otišao u Strelaca, na zadnji stepen, što označava da treba da prođe dosta vremena da dođe do izražaja. Venera u petoj, takođe je dobra za zanimanja ili umetnička, ili vezana za rad sa ženama, ili mladima, decom ili za za javnost, što potvršuje i Mesec u Lavu. Opet, Neptun u 6. u trigonu sa svojim dipozitorom, je dobar ili za umetnička, ili za duhovna zanimanja, ali nešto pre alternativno i vezano za grupni rad, ili kroz karijeru, ako se ona uspe ostvariti. Opet kako je vladar 10. Neptun u 6. četo označava profesije gde se vrše ili usluge drugima, ili se pomaže drugima, služi drugima na neki način.  Smile 
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  Strijelac Pet Dec 20, 2013 11:00 am

Astrotanja ::Čime se vi to bavite, šta ste vi odabrali da vam bude profesija?
Kada pogledam Mesec , koji je vladar druge  u drugoj , vidim da vi imate više sposobsnoti i sigurno bar jedna neki talenat,  jer je on u trigonu sa Neptunom u Strelcu u 6. To često daje umetničli talenat,  bez obzira da li ga osoba  razvije ili ne. Mesec  preko dispozitora Sunca je je otišao u Strelaca,  na zadnji stepen, što označava da  treba da prođe dosta vremena da dođe do izražaja. Venera u petoj, takođe je dobra  za zanimanja ili umetnička, ili  vezana za rad sa ženama, ili mladima, decom ili za  za javnost, što potvršuje i Mesec u Lavu. Opet,  Neptun u 6.   u trigonu sa svojim dipozitorom, je dobar ili za umetnička, ili  za duhovna  zanimanja, ali nešto pre alternativno i vezano za  grupni rad,  ili kroz karijeru, ako  se ona  uspe ostvariti. Opet kako je  vladar 10. Neptun u 6. četo označava  profesije gde se  vrše ili usluge drugima, ili se pomaže drugima, služi drugima na neki način.  Smile 

Tanja,
ja sam bibliotekar :)diplomirani Smile radim u većoj fakultetskoj biblioteci, sa studentima ... a diplomirala sam i književnost, imam talenta za pisanje, i ideja, ali nemam vremena da se time bavim, mada mi je to velika želja i sposobnost Smile Možda u penziji, kad konačno nađem malo vremena Smile

Strijelac

Broj poruka : 52
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  lilyrose Ned Jul 03, 2016 4:39 pm

sagitariusleone ::

Na ovu temu bih ja mogla prokomentarisati svog saturna u devici u drugom polju, i mogu reci da  meni on nije doneo siromastvo*jer sam citala da on donosi siromastvo).Bilo je svakakvih situacija,ali generalno gledano,ovaj saturn nije doneo siromastvo niti u toku odrastanja,niti sada.Mogla bih ga protumaciti jedino da koliko god dobro stajala finansijski bolje ,ja nikad nisam zadovoljna,uvek mi malo.

Da, upravo to... ja imam SAMO Saturn u 2.polju, ali mi isto nije donio siromaštvo... ali nezadovoljstvo i STRAH od besparice, eeee, to da, definitivno.
Iako je bilo perioda kriza i lošije financijske situacije... generalno mogu reći da mi se financijska situacija počela postepeno (jer kod Saturna ništa na brzinu!!) mijenjati nakon Saturnovog povratka, tj. nakon 29-te godine! Počela sam štedjeti, pametno ulagati, više zarađivati...

Ipak, brine me to što mi je Saturn u opoziciji s Marsom i kvadratu s Venerom! Pri tome mi Venera vlada 8.kućom, a Mars 2.kućom... dakle, na neki način su zamjenili mjesta... znači imam kvadrat vladara 2. i 8., kvadrat vladara 8. i planete u 2. i opoziciju vladara 2. i planete u 2.kući.

Hoće li mi to donijeti financijske probleme u budućnosti, probleme s parterom zbog novaca, bankrot... što??
lilyrose
lilyrose

Broj poruka : 74
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  logos Pon Jul 04, 2016 1:07 pm

lilyrose ::Ipak, brine me to što mi je Saturn u opoziciji s Marsom i kvadratu s Venerom! Pri tome mi Venera vlada 8.kućom, a Mars 2.kućom... dakle, na neki način su zamjenili mjesta... znači imam kvadrat vladara 2. i 8., kvadrat vladara 8. i planete u 2. i opoziciju vladara 2. i planete u 2.kući.

Hoće li mi to donijeti financijske probleme u budućnosti, probleme s parterom zbog novaca, bankrot... što??

II kuća simbolizuje naš novac i vrednosti a VIII tuđ novac i kredite. Mars je vladar II kuće i Saturna a nalazi se u VIII u Vagi, Venera je vladar VIII i Marsa a nalazi se u XII kući u Jarcu, Saturn je vladar XII i Venere a nalazi se u II kući u Ovnu. U pitanju su vazdušni znaci koji simbolizuju nestabilnost i nesigurnost a navedene planete međusobno formiraju vazdušni T-kvadrat sa fokusom na Veneri koji ukazuje na promenljivost u finansijama i izbegavati pozajmljivanje novca i kreditiranje (II i VIII kuća) naročito ne sa partnerom (Vaga) jer bi u tom slučaju lako nestao (XII kuća) teško stečen novac (Saturn i Jarac).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  Zorica Čet Jul 21, 2016 1:12 pm

Za trajno losu situaciju sa novcem moze da utice aspekt kvadrata jupitera i saturna koji znaci promaseni zivot. Ja ga imam u natalu i neumem sa parama nikako. Inace imam i mars, sunce i SMC u 8 kuci u opoziciji sa neptunom lazovom i juznim cvorom karmom u 2 kuci pa imam tolko veliki kredit da cu ga placati do odlaska u penziju. U momentu kad sam uzimala kredit, meni se cinilo da je neophodno jer sam smatrala da je to isparvno, ali neptun me zavarao i sav novac je otisao na stvari koje nisu bas uobicajene.
Losi aspekti planeta u 2 i 8 kuci kao i dispozitora daju los odnos ka parama. Treba se traziti izlaz u nekom dobrom aspektu pa se usmeriti na to. Ja mogu da iskoristim mesec u jarcu sekstil saturn i hiron u 6 kuci, to mu dodje odplata tih robovskih kredita i fakat sto vise necu moci da ih podizem i da stedim i uvedem red. Skola nije laka ali uvek postoji izlaz...U vezi kvadrata saturna u ribama na 26 stepenu i jupitera u raku na 0 stepenu, to polako eliminisem i uspecu jer su u pitanju kvadrat planeta istog vodenog kvaliteta pa je to lakse nego da je saturn u ovnu..bilo bi mi teze.
Uvek ima neki aspekt koji daje ruku da izadjemo iz problema... Very Happy
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 57
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Aspekti traajno loseg finansijskog stanja Empty Re: Aspekti traajno loseg finansijskog stanja

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu