Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

samoubistvo

+3
Astrotanja
Natasha-77
Milan.bombona
7 posters

Ići dole

samoubistvo Empty samoubistvo

Počalji  Pluton07 Čet Jan 20, 2011 6:53 pm

Interesuju me aspekti vezani za samoubistvo ako neko zna da podijeli to . Hvala unapred!

Pluton07
Gost


Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Gost Čet Jan 20, 2011 7:03 pm

Aspekti polaze od Plutona..zavisi cime se vrsi Exclamation

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Milan.bombona Uto Feb 08, 2011 12:27 am

iz nekih licnih iskustava,rekao bih da je to los aspekt merkura i urana kao i ukljucene ribe ili 12 kuca, neptun...
Milan.bombona
Milan.bombona

Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Natasha-77 Uto Feb 08, 2011 12:43 am

MOja mama je pre jedno 10 god.pokusala da izvrsi samoubistvo ili sta je vec htela da postigne..uglavnom popila je saku lekova i legla da spava,ja sam je tada dobro isamarala,sto da ju povratim a sto iz besa,jer u tom trenutku mi se cinilo da je to tako sebicno,odvukla sam je do kupatila i tusirala hladnom vodom...uspela sam da ju povratim,a kada bi ste je upoznali,uopste vam nebi delovalo da je ona bila sklona tome jer je mnogo jaka osoba...inace ona je Skorpija,mislim da moja 4. opisuje nju,e sad bas na taj momenat u njenom zivotu neznam sta je uticalo,mozda taj Uran u 4. koji pravi trigon sa ma iz 12...
Natasha-77
Natasha-77

Broj poruka : 204
Godina : 46
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Gost Uto Feb 08, 2011 12:45 am

Moj deda je izvršio smoubistvo. Možda može da se vidi iz moje karte, ali opet zapetljano 7 polje, kao i vladari. Teoretski Mars ima veze sa Uranom, ali Pluton konjukcija Merkur će biti pre opis o čemu se radilo..svakako je bila izdaja sopstvene krvi, koja ga je povukla da doživi nervni slom.

I naravno Mesec ~ koji ima poslednju konjukciju sa Plutonom,a Rak je vladar prenatalnog života..da li da gledam tih 8° separacije, kao nekih 8 godina, malo manje pre mog rodjenja, tek toliko i jeste godina u pitanju(1973).


Poslednji izmenio mila2710 dana Uto Feb 08, 2011 1:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Milan.bombona Uto Feb 08, 2011 12:47 am

bravo za reakciju!!!! svaka cast!
uran 4.kuca...neretko je majka nervno rastrojena.
Milan.bombona
Milan.bombona

Broj poruka : 113
Datum upisa : 07.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Gost Uto Feb 08, 2011 1:14 am

Milan.bombona ::bravo za reakciju!!!! svaka cast!
uran 4.kuca...neretko je majka nervno rastrojena.
Dispozitor Urana,je upravo taj Mars koji ga kvadrira. Nešto ju je izazvalo,a da ne mora biti nervna reakcija, sama po sebi, u smislu "došlo mi", ima tu nečeg što Škorpija neće reći.
Tvoja hladna reakcija je i sam položaj Sunca/vl.Asc, pa koji je još pod trigonom sa Saturnom.
Neptun koji isto pravi trigon na Mars govori o dodiru sa lekovima i sl.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Astrotanja Uto Feb 08, 2011 1:25 pm

Na samoubistvo ne utiče jedna planeta ili aspekt, već više pokazatelja. Na žalost ja sam imala primer u svojoj porodici,pa me je to navelo da se ovom temom dublje bavim.

Horoskop osobe koja završi život samoubistvom je vrlo specifičan, posebno kad nije reč o samoubistvu iznendnom činu, onom što bi se reklo u afektu, kao odraz trenutnog razočarenja, bez predhodne psihičke bolesti.

Podložnost samodestrukciji mora postojati u natalu da bi do toga došlo, ako nije reč o verskim fanaticima. Obično je u horoskopima ljudi koji ga imaju Saturn vrlo naglašen i u lošim aspektima, što govori o razočarenjima, sklonosti depresiji,teškom mislima, recimo čest aspekt je Saturn u kvadratu sa Uranom ,Suncem. Samoubistvo podstiče za kada je vladar 8. u prvoj, pesebno ako je to Mars na Ascedentu i akoje Mars u nepovoljnim aspektima i to sa nosiocima života u natalu. Obično je Venera vrlo loše postavljena, bez i jednog povoljnog aspekta, najčešće u nepovoljnim aspektima sa Saturnom,Uranom, Plutonom i što je više nepovoljnih aspekata ima više više nezadovoljstva, patnje ljubavne te osobe. Mesec u kvadratu sa Marsom često je prisutan, pa ako je Mars vl. 8. i još na Asecdentu onda osoba ide samo protiv sebe.

Gubitak volje za životom, ne nalaženje ničeg što donosi zadovoljstvo, što životu daje smao vezan je za aspekte Saturna. Interesantnoje da Sunce osobe ponekad nije ugroženo, da je čak i u dobrim aspektima sa Jupiterom, pa osobi ne nedostaje vitalnost, životna enegija, nego je duša ranjena, Mesec ugrožen, emotivno nezadovoljstvo i razočarenje prisutno,kao i Venera napadnuta, posebno kod osoba koje u poznijim godinama života, starosti izvrše samoubistvo.

Mesec u kvadratu sa Marsom donosi da se osoba često emotivno se istroše, nose brojene ožiljke na duši, rane a tranziti koji aktviraju loše psihičko stanje su često Uran, Pluton i Saturn na natalnom Mesecu, koji donose stresove i promene nagle i nepoželjne Uran, dok donosi strahove,psihički bol transformaciju Pluton, a Saturn tugu, brigu, razočarenost, udaljavanje od drugih.

Primeri su razlikuju, viđala sami i da je Sunce u kvadratu sa Saturnom u 6. , pri čemu je Saturn u Jarcu ( a često je ugrožen Saturn u Jarcu pokazatelj depresivnosti, nezadovoljstva i životnih teškoća.

Događaju se promene u mozgu , ne luči se više hormon koj iizaziva volju za životom,hormon sreće, pa zato sam primetila da je i Uran često nepovoljano aspektovan, posebno kada je u natalu u Ovnu itd.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Ned Sep 02, 2012 6:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Rubiel Pon Feb 28, 2011 11:46 pm

I ja sam promatrala neke natalne karte gdje su ljudi izvršili samoubojstvo, i školski primjer je kao što Astrotanja kaže vladar osme u prvoj, ili na Ascedentu.

U nekoliko slučajeva radilo se o Uranu u kvadratu s Marsom (kad je u pitanju bilo vješanje) ili Uran kvadrat Merkur (automobilom u zid).
Također Mars ili Saturn u lošem aspektu sa Svjetlima.
Uvijek je nekako bio ugrožen Mjesec (Saturnom, Uranom, Neptunom) što je donijelo depresivnost, tugu, bezvoljnost da se suprotstavi životnim izazovima, apatiju.
Nisam primjetila da je Sunce bilo osobito ugroženo.
U svim slučajevima je postojala određena kombinacija psihičke labilnosti koja je donosila tu samodestrukciju, i nije se moglo nešto izdvojiti kao pravilo nego je uvijek bilo više pokazatelja.
Pošto sama imam punu osmu kuću, zanima me proučavanje tih kriznih trenutaka koji mogu završiti suicidom.
Međutim, tako nešto uvijek pogledam tek kad čujem da je netko izvršio samoubistvo, i tada uspoređujem i provjeravam određenu kartu.
Ipak, postoji puno karata s jednako lošim aspektima gdje ljudi ni ne pomišljaju na suicid, tako da mislim da je tako nešto teško unaprijed pretpostaviti (sam za sebe, naravno).
Ili vi imate drugačija iskustva?
Rubiel
Rubiel

Broj poruka : 20
Godina : 58
Локација : Split
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Astrotanja Uto Mar 01, 2011 12:31 am

Rubiel,

u pravu si što se tiče Sunca, jer ono ne deluje na psihu,na nesvesno kao Mesec. Kada je o Mesecu reč puno govore i njegov dispozitor, bez obzira koliko je on u nepovoljnim aspektima. Ukoliko je on povoljan, lakše se savladava kriza, poteškoće i negativne emocije se savaladavaju, trasformišu, menjaju u pozitivne. .

Kod tebe je kreativna strana jača i Mesec i pored nekih nepovoljnih aspekta je u dobrom položaju trigonu sa Neptunom, svojim dispoztorom u 9. Neptun u devetoj je dobar za duhovni rast, za veru, a u trigonu sa Mesecom doprinosi da kreatainost bude pretočena i u nešto što objedinjuje duhovnost i umetnost, što omugućava da se nesvesno i emocije oslobode, izržavae kroz stvaralaštvo. Kako se koristi loš aspek isto tako je važno i koliko se on osvešćuje i pretvara u pozitivno.

Dispozitor tvog Marsa, Urana i Plutona u 8. je Merkur u racionalnom Biku u trigonu sa Marsom, pa je i to pokazatelj da je intelekt jak i da kroz poteze,spretnost ruku, pretvara u konstruktivnu energiju.Da je dispozitor slab, ili ugrožen Mars u osmoj bi se pretvorio u negativnim , lošim periodima u destruktivnu energiju, ali kod tebe i destruktivnost koja se povremeno na kratko pojavljuje, se pretvara u konstruktivnu, stvaralačku energiju, koja ne dozvoljava da dođe do prepuštanja.

Merkur u trigonu ili sekstilu sa Masrom imaju mnogi slikari. Merkur u pozitivnom aspektu često se nalazi kod slikara, kao i naglašen položaj Venere, koja je kod tebe dispozitor tvog Merkura, dok je Merkur dispozitor tvoje Venere u duplom znaku u Blizancima.

Osobe koje imaju mogućnost da se duhovno razvijaju i da razvijaju kreativnost, što je stvaralački princip, koji podržava život ne mogu se prepustiti destrukciji, samouništenju, smrti tako lako.sunny sunny sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Ned Sep 02, 2012 6:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Rubiel Pet Mar 04, 2011 11:42 pm

Hvala Astrotanja na tumačenju
u mojoj karti doista jest tako, sve se na kraju ipak izvuče konstruktivno i stvaralački, a u periodima kriza jako mi pomaže hodanje, pređem kilometre i kilometre a da i ne znam gdje sam, samo je važno da sam vani, u zelenom, pored vode.
U ovom slučaju mi je jasna stvar s dispozitorima, a to me inače dosta zbunjuje. Imširagić ih uvijek naglašava i baš sve gleda kroz njih, MIlekić jedva da ih i spominje. Ali mislim da je to već druga tema.
Rubiel
Rubiel

Broj poruka : 20
Godina : 58
Локација : Split
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Prvi put

Počalji  nale777 Sre Avg 27, 2014 12:28 am

Oduvek sam jaka osoba iako sam imala jako tezak zivot.U poslednje vreme sve cesce i intenzivnije razmisljam o samoubistvu.Kako mi je jedina uteha u zivotu bila moja pozitivna i vesela dusa, volela sam svaki deo sebe i pre tri meseca mi je na rutinskoj operaciji nosa dr odsekao trecinu nosa.Vise uopste ne licim na sebe,kao da sam ostarila 20 g, osecam strasan bol u dusi koji ne mogu da podnesem, ne izlazim iz kuce,a u ogledalo ne mogu da se pogledam.Kad pogledam svoje slike od pre operacije samo zelim da umrem, jer mi je sada ama bas sve oduzeto, nista mi vise ne daje snagu.Gde se u mom natalu vide aspekti za samoubistvo i ovakvu tragediju?
http://www.dodaj.rs/?y/lz/i1VgNsx/natal-sa-ceres-palas-jun.gif

nale777

Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  logos Čet Avg 28, 2014 12:40 pm

nale777 ::Oduvek sam jaka osoba iako sam imala jako tezak zivot.U poslednje vreme sve cesce i intenzivnije razmisljam o samoubistvu.Kako mi je jedina uteha u zivotu bila moja pozitivna i vesela dusa, volela sam svaki deo sebe i pre tri meseca mi je na rutinskoj operaciji nosa dr odsekao trecinu nosa.Vise uopste ne licim na sebe,kao da sam ostarila 20 g, osecam strasan bol u dusi koji ne mogu da podnesem, ne izlazim iz kuce,a u ogledalo ne mogu da se pogledam.Kad pogledam svoje slike od pre operacije samo zelim da umrem, jer mi je sada ama bas sve oduzeto, nista mi vise ne daje snagu.Gde se u mom natalu vide aspekti za samoubistvo i ovakvu tragediju?

Umesto odgovora na pitanje bilo bi dobro upoznati život i dela Nika Vujičića od koga svako od nas ima mnogo toga dobrog i pozitivnog da čuje, pročita i nauči. Ima dosta klipova i tekstova o njemu a ovo je samo delić toga:

"Čuvenog motivacionog govornika Nika Vujičića mnogi nazivaju čudom od čoveka. Premda je rođen bez ruku i nogu kao posledica retkog oboljenja tetra-amelije, svojim primerom svakim danom dokazuje kako je nemoguće - ipak moguće.

Nik je nadaleko čuveni motivacioni govornik, koji je i pored fizičkih nedostataka uspeo da postigne mnoge stvari o kojima je sanjao - proputovao je mnoge zemlje, održao stotine predavanja, završio fakultet, napisao dve knjige, oženio se i postao otac.

U životu imate dva izbora: biti ogorčen ili biti bolji. Odaberite da budete bolji, ne gorči. Nikada nisam sreo ogorčenu osobu koja je bila srećna. Niti srećnu koja je bila ogorčena.

Zahvalan sam što sam živ, iako sam mislio da moj život neće biti vredan življenja. Nikad ne znaš šta sve Bog može učiniti s tvojim slomljenim delovima, dok mu ih ne predaš.

Šta vi mislite da treba da izaberem: da budem ljut na Boga zbog onoga što nemam ili da mu budem zahvalan za ono što imam? Na mojim seminarima ljudi mi govore kako baš oni ne mogu. Kako su prestari, premladi, predebeli, premršavi, kako imaju previše diploma, nedovoljno diploma, kako nemaju novca, kako nemaju vremena. Uglavnom, uvek imaju izgovor zašto ne mogu! Da se razumemo i ja sam bio takav! Stvari su se promenile od onog momenta kada sam počeo da tražim način kako bih mogao, umesto traženja izgovora zašto ne mogu.

Neki ljudi umesto da preuzmu odgovornost, radije krive sve druge oko sebe za ono što im se događa. Ako vam život dodeli pogrešnu kartu i poremeti planove, možete za to da krivite Boga, svemir,svoje roditelje ili bezobrazno dete koje vam je u trećem razredu osnovne škole ukralo sendvič. Sve to vam neće nimalo pomoći. Jedini način je da zavladate promenjenim okolnostima i sledite svoju stazu.

U čemu je poenta biti potpun spolja, ali prazan iznutra? Zapamtite - akcija izaziva reakciju. Kada ste u iskušenju da napustite svoje snove, naterajte sebe da pokušate još samo jedan dan, jednu nedelju, još jedan mesec, još jednu godinu… Bićete iznenađeni onim što se dešava kada konstantno odbijate da odustanete.

Izazovi postoje da bi nas ojačali, a ne da bi nas pregazili.

Ako se stalno prisećate starih rana, time dajete moć i kontrolu onome ko vas je povredio, ali ako mu oprostite, time presecate svaku vezu s njim. Tada on više ne može da ima nikakve veze sa vama. Nemojte da mislite da je praštanje neka usluga ljudima kojima ste oprostili, vec to učinite zbog sebe.

Možda nemam ruke kojima bih mogao da držim ruke svoje žene, ali da bih držao njeno srce, ni ne trebaju mi ruke. Njeno srce je ono što želim da držim.

Strah je veći hendikep nego nemati ruke i noge. Dugo vremena nisam bio spreman da se suočim da ono što zaista nije u redu sa mnom nije moje telo, već ograničenja koja sam postavljao sebi, kao i moja ograničena verzija životnih mogućnosti.

Sve što bi uradio za sebe samog, uradi i za druge ljude. Ako bi mali čin saosećanja postao tvoja svakodnevna navika, osećao bi se jačim i oslobođenim od bola i razočaranja. Ne treba da očekujete korist od velikodušnih dela, ali dobra dela te mogu dovesti do iznenađujućih nagrada.

Sindrom "Bio bih srećan kada bih imao to i to" je masovna obmana. Ako tražite sreću u materijalnim stvarima, nikada je nećete imati dovoljno. Prvo pogledajte oko sebe, pa onda pogledajte iznutra."

Ovo je dobra knjiga i vredi je pročitati:

samoubistvo ZIVETI-SLOBODNO-00000116105

Nik Vujičić
ŽIVETI SLOBODNO

Rođen bez ruku i nogu, Nik Vujičić je čovek koji je uspeo da prevaziđe svoje fizičke nedostatke i vodi nezavisan, bogat i ispunjen život, tako da može biti uzor svakome ko teži pravoj sreći. Stekao je međunarodno priznanje kao zagovornik sopstvene teorije motivacije, a njegova glavna poruka ljudima je da je najvažnije imati cilj u životu, bez obzira na sve teškoće i naizgled nepremostive prepreke.

Ova knjiga sadrži Nikovu priču o fizičkoj uskraćenosti i emocionalnoj borbi, koju je kao dete i adoloscent vodio nastojeći da prevaziđe svoju invalidnost: „Dugo sam se, tako usamljen, pitao da li na svetu postoji još neko sličan meni i da li moj život ima neku drugu svrhu osim podnošenja bola i poniženja“. On opisuje veru u Boga kao svoj glavni oslonac i izvor snage i objašnjava kako je odredio konačni životni cilj – da inspiriše druge za bolji život i time doprinese poboljšanju sveta – što je bio način da i sam stekne samopouzdanje i vodi ispunjen i slobodan život i pritom bude nagrađen za svoj trud.

Svojim primerom Vujičić hrabri ljude, pokazujući im kako je naučio da prihvati sve ono što nije moguće kontrolisati i kako da se pomiri sa činjenicama, umesto da mašta o nečemu što je moglo biti.

„Verujem da uspešno vodim slobodan život. Želim da i vi to osetite, bez obzira na sva iskušenja i prepreke. Pre no što započnemo naše zajedničko putovanje, molim vas da razmislite o životnim ograničenjima koja su vam drugi nametnuli jer ste im to dopustili. Zatim pomislite kako bi bilo da ta ograničenja ne postoje. Kakav biste život vodili kada bi u njemu sve bilo moguće?
U ovoj knjizi želim sa vama da podelim sopstvena, bogata iskustva u savladavanju prepreka, koje život može da postavi pred vas. Želim da vam pomognem da se izborite sa sopstvenim životnim tegobama, da pronađete svoj cilj i put do srećnog života.“

Nik Vujičić

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Astrotanja Sre Sep 10, 2014 9:44 am

Nale,

Merkur vl. Asc je u 8. u kvadratu  sa Plutonom natalni, što često izaziva  destrukciju i  razmišljanja  o smrti, ali je i u trigonu  sa Jupiterom u  12. u Biku, što dovodi  da u  teškimmsituacijama pomoć  stiže i to može da bude i u bolnici. Anđeo  čuvar je  jak,  sa  Jupiterom u  12. , odnosnpo u teškoćama  nailazi  bpotrebna  zaštitia, pomoć.

Saturn  koji  vlada  Merkurom u Jarcu je  u kvadratu  sa Uranom, što je  čest  donosilac psihičkigh  problema,   napetosti i  naglih  nepovoljnih  dešavanja u životu, koje  donose   unutrašnju tenziju. Sunce je u 8, baš  kao i Merkur,  a ono je vl.  treće, koja  se odnosi  i na  našu mentalnost,  učenje, razmišljenje, komunikaciju. U osmoj ono je slično kao iu Škoproji, te u  kvadratu  sa Plutonom iz Vage,  može da  oduzme  životnu volju  i polet,  ali  da izove i transformacije i  promene u  načinu razmmišljanja, odbqacivanje nekih  negativnih  razmišljanja i  stavova.

Mesec je u opozciji sa Neptunom, što  može  da  donse  potrebu  za  bekstvo od  stvarnosti,  da komplikuje veze i  da dovede  do psihičkih  probleme.Istina orbis je  veći,  tako  da  to nije  ništa  što  se ne može prevazići. Podrška i pomoć  drugih  ti je potrebna  da se izboriš sa destruktivnošću, koja se može ponekad  pojaviti.

Pluton  tranzitni u osmoj  može nepovoljno deluje na  destruktivnost, ali  i  on je  taj koji može  u povoljnim  aspektima  sa natalnim planetama  da  trasformiše i  regeneriše osobu. Saturn  koji vlada  Plutonomu Jarcu je  Škorpiji, a  još koji dan je tu i Mars, koji podstiče na borbu protiv  destruktivnosti,  smrti.

Dobro i potrebno je  da kreneš  sa promenama,  one  su tebi  neophodne i  one bi mogle  juče,  danas, ki ovih  dana  dok je  Merkur u  sekstilu  sa  Jupiterom da  dovedu  do  nekih pozitivnih  pomaka, poztivnih misli.

Nale,   ti  si osoba koja trba  da komunicira,  priča ili piše o onome  što  joj je  na duši, jer  ti je Asc i Mesec u Blizancima. To  će ti  omogućiti  da  se bolje osećaš i izboriš  sa  svojim negativnim  razmišljanjima. Povoljno delujei Saturn u šestoj u sekstilu sa natalnim Merkurom, koji može d apomogne kroz lečenje i na objektivnije razmišljenje. Verujem da je i plastična hiriurgija sada napredovala i da postoji i tu rešenje tvog problema, ali usmeri se dolaženje do informacija, traganjem za rešenjem.

Jaka 8.  daje podršku od  strane  drugih,  posebno  Sunce u njoj. Rešenje za  tvoj problem uverena  sam  da postoji, a  i  da  nisi   osoba koja  nije u  stanju  sa tim  da s e  suoči. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  nale777 Čet Sep 11, 2014 10:19 pm

Hvala Tanja,ali moja situacija je bas specificna.Moram u drugu zemlju po spas, a niko ne zeli da mi pomogne, kome se sve nisam obracala.Novac za operaciju ne mogu da nabavim, jer je kuca u kojoj zivim suvlasnistvo i niti mogu da je prodam, niti da podignem hipoteku za nju.Znaci, vrata su mi svuda zatvorena, sve sam probala, zato i jesam ocajna.Kako da nabavim 4000 evra?Ljudi koji su mi ovo smestili su leakri, veoma mocni i nikome iz ove zemlje i zemalja u okruzenju nije dozvoljeno da mi pomogne.Vec tri meseca stalno sam u kontaktu sa lekarima iz zemlje i okruzenja i svi su me odbili kada cuju ko me je operisao,iako mogu da mi pomognu i operacija ovde manje kosta.Sada moram da prodam sve i odem iz zemlje da bi se lecila,a ne mogu ni da prodam to sto imam, jer je suvlasnistvo,a meni je hitno.

nale777

Broj poruka : 11
Datum upisa : 17.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Astrotanja Pet Sep 12, 2014 11:13 am

Nale,  razumem  da  su  moćni, ali sam  ubeđena da  mogu da zabrane  nekom  u drugoj  zemlji nije  mi  jasno, posebno ako je  reč o  privatnicima. Znam  da i u mom  gradu  postoji  privatnik plastične hirurgijekoji je  studirao u inostranstvu (Rumunije) i ne verujem da  ne žele da  zarade. Stvarno mi je  to čudno. Moj  savet je da to  ne  govoriš  ko  te je opersiao kada se obraćaš.  Ubeđena  sam da  rešenje  postoji, ali  da bi  trebala  da  nešto promeniš,  taktiku.

Pošalji mi u imbox poruku, detaljnije objašnjenje.Imam klijenkinju koja bi možda mogla da te uputi na pravu adresu. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Maja00 Uto Mar 10, 2015 12:29 am

Pozdrav,
Jako me zainteresovala ova tema, nakon sto mi je nesto malo procitana natalna karta sa uglavnom losim aspektima po pitanju psihe,depresije i cele te price. Kroz svaki taj negativan aspekt,koliko sam razumela mesec mi je napadnut sa svih strana i posle dosta citanja o svemu tome, u vecini procitanog mi se provlaci depresija, mentalna bolest i problemi vezani za psihicku stranu. Posto dugi niz godina imam problem na tom polju kao i misli i nagone ka suicidu, a pre nekoliko godina sam prosla i kroz pokusaj samoubistva a i dalje se borim sa tim,zamolila bih ako bi neko mogao da mi procita/malo vise objasni stanje na natalnoj sto se tice tog problema, gde se tu vidi sta. Hvala unapred
dodaj.rs/?1m/2D/4f0jBDvt/1/ssss.jpg

Maja00

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  logos Uto Mar 10, 2015 1:01 pm

Maja00 ::Pozdrav,
Jako me zainteresovala ova tema, nakon sto mi je nesto malo procitana natalna karta sa uglavnom losim aspektima po pitanju psihe,depresije i cele te price. Kroz svaki taj negativan aspekt,koliko sam razumela mesec mi je napadnut sa svih strana i posle dosta citanja o svemu tome, u vecini procitanog mi se provlaci depresija, mentalna bolest i problemi vezani za psihicku stranu. Posto dugi niz godina imam problem na tom polju kao i misli i nagone ka suicidu, a pre nekoliko godina sam prosla i kroz pokusaj samoubistva a i dalje se borim sa tim,zamolila bih ako bi neko mogao da mi procita/malo vise objasni stanje na natalnoj sto se tice tog problema, gde se tu vidi sta. Hvala unapred
dodaj.rs/?1m/2D/4f0jBDvt/1/ssss.jpg

Natalna karta se ne vidi pa bi bilo dobro da napišeš datum, mesto i vreme rođenja.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Maja00 Uto Mar 10, 2015 3:09 pm

12.05.1989. 23:30h, Beograd

Maja00

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  logos Pet Mar 13, 2015 3:06 pm

Natalna karta za Maju00:
samoubistvo Ixgkmp

Asc (osoba) u znaku Jarca (brige, teškoće, depresivnost, pesimizam) a vladar Saturn (brige, teškoće, depresivnost, pesimizam) pri samom Asc u I kući (osoba, predispozicije) u konjunkciji sa Neptunom (psiha, zablude, nejasnoće, lekari) i Uranom (naglost, hirovitost, sklonost ka suicidu) iz XII kuće (psiha) koji vlada delom I kuće (osoba, predispozicije) može ukazivati na ono što se osobi dešava: depresija, psihička nestabilnost i suicidne misli. Ovaj stelijum je u nepovoljnim aspektima inkonjunkcije (velika prilagođavanja) sa vladarima V kuće (ljubav, zabavljanje) Venerom (ljubav), Merkurom (komuniciranje) i loše postavljenim (u izgonu) Jupiterom (optimizam, u ovom slučaju je to više pesimizam) svi iz V kuće (ljubav, zabavljanje) tako da su ovde u pitanju uzročno-posledične stvari (ljubavni problemi utiču na psihičku stabilnost a ona, pak, utiče na probleme u emotivnim vezama). Natalni Mesec (psiha, emocije, duša) je u VIII kući (kuća koja zahteva intervenciju lekara, naša mračna strana, telesni kontakti) i u napetim aspektima kvadrata sa svojim vladarom Suncem (osoba, vitalnost), Venerom, Merkurom sa jedne strane i Plutonom (fatalno, stradanje i regeneracija) iz znaka Škorpije (vlada Škorpijom) pri čemu formiraju snažan fiksni T-kvadrat sa fokusom na Mesecu. Ovo može ukazivati na izuzetnu emotivnu i psihičku osetljivost oko stvari vezanih za V (ljubav) i VIII kuću (telesni kontakt).        

Ako pogledamo tranzitnu kartu primećujemo da je već nekoliko godina tranzitni Pluton (fatalno, stradanje i regeneracija) u konjunkciji sa stelijumom na Asc (osoba) a tranzitni Neptun (psiha, zablude, nejasnoće, lekari) u opoziciji sa natalnim Mesecom (psiha, emocije, duša) što u suštini simbolizuje težak period nekoliko godina unazad.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Maja00 Ned Mar 15, 2015 4:17 pm

Sve bolje do boljeg u karti.. Hvala puno logos za tumacenje Smile rekla bih da je sve tacno. Moze li se tu videti, dokle ce trajati ceo ovaj negativni period,vidi li se uopste neki izlaz iz njega?
Ono sto sam zapazila je ovo sto pise,sta znaci, Angol minima 10/05/1989 20:14, 13/05/1989 17:03, pokusala sam da pronadjem znacenje toga,ali nisam uspela

Maja00

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  logos Ned Mar 15, 2015 10:48 pm

Maja00 ::Sve bolje do boljeg u karti.. Hvala puno logos za tumacenje Smile  rekla bih da je sve tacno. Moze li se tu videti, dokle ce trajati ceo ovaj negativni period,vidi li se uopste neki izlaz iz njega?
Ono sto sam zapazila je ovo sto pise,sta znaci, Angol minima 10/05/1989 20:14,  13/05/1989 17:03, pokusala sam da pronadjem znacenje toga,ali nisam uspela

Stanje u kome se nalaziš je posledica dugotrajnog pritiska sa kojim se teško nosiš i pod čijim teretom popuštaš. Jednog dana uvidiš da tako više ne možeš i počinju da ti se motaju po glavi svakojake teške misli. Tada treba shvatiti i prihvatiti situaciju u kojoj se nalaziš i da počneš uz pomoć stručne osobe sebe da analiziraš i malo po malo da menjaš. Za to je potrebno puno vremena jer su i sami problemi nastajali u dužem vremenskom periodu a za oslobađanje od njihovih posledica potrebno je, takođe, neko vreme. Potrebno je uspostaviti novi lični sistem vrednosti, raditi na upoznavanju sebe i što pre se integrisati u društvo kakvo god ono bilo. Sve je to dosta zahtevno ali se vredi boriti za sebe. Treba ceniti sebe i lične potencijale koji sigurno u svima nama postoje, imati veru u sebe i tako nastupati kroz život jer će se tako lakše shvatiti realnost i lakše prevazilaziti usputni problemi.

U tvojoj natalnoj karti Jupiter (optimizam, vera, lični stavovi i ubeđenja) je na 12° (stepen Riba, zatvorenost, nejasnoće) znaka Blizanaca (komuniciranje, Jupiter je tu u znaku svog izgona) i nalazi se u zahtevnim aspektima inkonjunkcije (velika prilagođavanja) sa stelijumom Saturna (brige, problemi, teškoće depresivnost), Neptuna (psiha, zablude, nejasnoće) i Urana (naglo, hirovito, sklonost ka suicidu) na Asc (osoba) sa jedne strane i Plutonom (najskrivenije tajne u nama) sa druge strane, koji se nalazi u svom sedištu u znaku Škorpije pri čemu zajedno formiraju konfiguraciju Jod sa fokusom na Jupiteru. Za realizaciju energije ove konfiguracije su potrebna velika prilagođavanja, tj. da bi se uspostavio pozitivan stav i izgradila lična uverenja i optimizam (Jupiter) potrebno je sebe analizirati iz temelja do najskrivenijih detalja (Pluton) i prihvatiti realno činjenicu ko smo i šta smo (stelijum na Asc). Stelijum sa Asc je u povoljnim trigonima sa Suncem (osoba) i Mesecom (emocije, psiha, duša) a Sunce je deo stelijuma koga čine još i Venera, Merkur i Jupiter.

Mars (muškarac) je na vrhu VII kuće (partneri), doduše ne baš povoljno pozicioniran u znaku Raka (u padu) ali je bitan jer je sa MC (zenit, karijera) i Južnim čvorom (uspeh) u Velikom vodenom trigonu koji ukazuje na kreativni potencijal pomoću koga se može postići uspeh i postići zdravstvena uravnoteženost organizma.

Dakle, postoji izlaz iz trenutne situacije, doduše, nije lak ali ipak postoji. Ova situacija trajaće sve dok je svojom voljom ne prebrodiš. Treba verovati u sebe i računati na poteškoće koje su sastavni deo života svakog od nas pa ih zato treba shvatati kao nešto sasvim uobičajeno i normalno. Posle nekog vremena ćeš shvatiti da si na sasvim dobrom putu da uspeš. Od tebe zavisi koliko će to dugo trajati.

Što se tiče Algol minime u programu je tako čekirano da i to prikazuje mada ja to ne uzimam u obzir jer to spada u finese koje meni nisu neophodne za uobičajeno tumačenje natalne karte ali ako te interesuje možeš pogledati detalje na ovom sajtu: http://www.nightskyinfo.com/sky_highlights/algol/ a i na ovom je slično: http://lackawannaastronomicalsociety.org/varstar.htm.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Maja00 Sub Mar 28, 2015 12:13 am

Dosta toga treba promeniti prvenstveno pogled na svet i zivot, sto je nekada i najteze u celom ovom ludilu. Kada nam neko sa strane na ovaj nacin ukaze na neke odredjene probleme i da postoje razne mogucnosti, dobije se i inspiracija za neki smisao u zivotu. Dok sama volja za zivotom ne krene od nas samih,niko drugi nam nazalost ni ne moze pomoci. Jako lepo napisano i svaka recenica je vredna za, zapamtiti.
Hvala jos jednom Like a Star @ heaven

Maja00

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

samoubistvo Empty Re: samoubistvo

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu