Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

skener

+4
Astrotanja
NasmeJANA
Vodolijica/Dragana
malkav
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

skener - Page 2 Empty Re: skener

Počalji  Astrotanja Pon Okt 03, 2011 11:48 pm

Malamo, Mars na Ascedentuu orbisu 0-2 stepena u Lavu imaju osobe koje teže da fizički troše energiju, vrlo su aktivne osobe, ali i sklone su da se ljute, često na samu sebe i imaju koleričan karakter, umeju da budu impulisvne i nepromišljene u rekacijama, mada sve zavisi kakvi su aspekti na taj Mars i gde s enalazi Sunce. Recimo ako je Mars trigonu sa Jupiterom u Strelcu, a Sunce u 12. naučiće se promišljenošsti u postupciama kroz izvesno duhovno saznanje ili preko savetnika koji će im na to ukazati, a ako je u kvadratu teško da će savladati brzopletopst u postupcima , što će im donositi koflikte, gubitke i sl. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

skener - Page 2 Empty Re: skener

Počalji  sara Uto Okt 04, 2011 5:49 pm

malamo Laughing ...misllim da tvoj mars kako gore rekoh nije onaj klasični mars u vagi, onaj po meni lakomisleni mars, laskavi zavodnik, koji lako ulazi u veze, (navest ću i ovaj mogući razlog, ali ne mora kod svih isto značiti), jer
se općenito muškarac i žena razlikuju, žena je emocija a muškarac racio, prava marsova energija pripisuje
se muškarcima, i ona je tu u pravom smislu izražena, zato je mars muška planeta, a kod žene u pravom smislu prevladava energija emocije-mjesecom-ona kroz ženu više djeluje, tako mislim, tako da i na mjesec obratiš pažnju, to je već spomenjeno, jer je zatvoren, i analitičan, cjepidlaka... a kroz kojeg mi djelujemo, o tome sam malo razmišljala pošto ja imam svoj raskol u MA u raku i MO u lavu...

...a drugi razlog da tvoj mars nije klasični mars u vagi je to što je u 0 s SA, s tim bi njegova glavna odlika bila predostrožnost (pravi izraz), što isto nije dobro, kao i kod moga kolebljivost...
dakle, ono što sam rekla gore "nije sve dobro za dobro i nije sve loše za loše ", ..."nešto može biti loše za dobro...", tako da bi ti trebala izbjegavati tu predostrožnost, a upotrijebiti više pravu karakteristiku marsa u vagi, više kod sebe unijeti Laughing samodopadljivosti drugima Very Happy , tim više što te sputava zatvorenost i analitičnost mo u djevici, kao što je mene sputavao ma u raku koji je uvredljiv, a s druge strane mo u lavu koji je predobar i otvoren, ali ponosan, dostojanstven (sve je dobro dok nije poražen, nakon poraza čeka da mi netko prvi priđe), znam već odavno to, da nije mogao podnjeti poraz.. tako da zajedničko djelovanje našeg MA I MO je rezultanta naše venereu jarcu, (ja je tako shvaćam i kao rezultantu, pošto sam uranov tip, MO0UR, pa sve kreiram po svom....)
p.s. svi vole veličanstvene lavove ali mislim da lavovi i SO i MO,asc, trebaju puno raditi na sebi, odbaciti ego, ponos, da ne bi bile žrtve svog " ispravnog ponašanja", to je njihov glavni Laughing problem, htjeli oni to priznati ili ne...


Poslednji izmenio sara dana Uto Okt 04, 2011 6:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

skener - Page 2 Empty Re: skener

Počalji  malamo Uto Okt 04, 2011 6:13 pm

sara, to si lepo rekla

ipak treba napraviti razliku prilikom "skeniranja" da li se radi o muskarcu ili zeni.
npr. mars u ribama ume da bude sklon kolebljivosti, neborbenosti, letargiji, mars se inace tu ne oseca dobro. ali opet sve te osobine su primarno zenske, pa nije nista strasno ako se zena koleba, nije borbena, promenljiva i sklona je pre da ceka nego da se izbori za nesto, nekako su to primarno zenske osobine. ribe su ipak zenski, promeljiv znak. voda. mars u ribama je snazno obojen emocijama. dok za muskarca ipak to nije tipicno. mars kod muskarca treba da bude jak, borben i hrabar. zato treba razlikovati "muski" i "zenski" mars. i kad vidim u zenskom horoskopu mars u ribama drugacije ga tumacim nego u muskom (opet ne treba izgubiti iz vida osnovne osobine ovog marsa).
takodje treba skenirati i ostale aspekte, jer mogu da ga afilikuju ili da mu daju na kvalitetu. recimo kod mene, kao sto si navela, mars u vagi se ne oseca dobro, ali prilicno je osnazen jakim saturnom u konjukciji.

tvoj MO u lavu okrenut je sebi, voli da se dopadne svima, da uziva, da se zabavlja, druzi a opet MA u raku ume da bude uvredljiv, ponekad svadjalica, okrenut porodici ali kad kad i svadjama unutar iste. treba to nekako pomiriti.
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

skener - Page 2 Empty Re: skener

Počalji  sara Sre Okt 05, 2011 4:32 pm

...ja općenito govorim što me je smetalo u mladosti, naravno radom na sebi ja sam doživjela više transformacija, sigurno da se treba riješiti negativnog ega, uvijek držim da dio pozitivnog ega-osjećaj vrijednosti treba imati, što daje samopouzdanje, jer mjesec u ribi koliko god je osjećajan, on ga nema, ako ga nešto jače ne podržava...
...u emocionalnom smislu ja sam sigurno MO, rado volim biti i MO I SO, kako mi zatreba...sa SO u strijelcu okrenuta sam drugima više nego sebi, tim više što mi je mo0ur-voli sve ljude...
p.s.bila sam u stisci s vremenom, daljni tekst misam mogla korigirati... iako se nije nastavljalo na temu...pošto sam se raspisala o duhovnoj tenziji, pa sam mislila reći ukratko da se neki "slavni"koji se odaju hedonizmu, a s kojim završe u porocima, trebaju da se trude da nešto saznaju o duhovnosti, to bi im pomoglo da nađu ravnotežu, te ne bi do toga došlo...baš sam u stisci s poslom, pozz...

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

skener - Page 2 Empty Re: skener

Počalji  Astrotanja Čet Okt 13, 2011 6:27 pm

Da Sara, radom na sebi, najpre upoznavanjem sebe putem astrologije, a potom i korigovanjem sebe,kroz duhovni razvitak, duhovana saznanja mi možemo da se menjamo i svoj život menjamo i to je nekome dato u natalu više i tome teži, dok su neki svesni sebe i upotznaju sebe, ali nisu voljni da nešto promene i tu lako skliznu u nezadovoljstva, ili bekstvo od stvarnosti.

Neki tranziti planeta mogu kod nekog podstaći begstvo od problema, ili konfuziju, slabljenje vitalnosti, kao recimo Neptun dok tranzitira , pravi konjukciju ili kvadrat sa natalnim Suncem, a kod drugih samospoznaju, duhovni razvitak, razvitak intuicije, kao unutrašnjeg vodiča koji nosi pomaže da se donesu mudre odluke vođeni unutrašnjim osećajem šta je to što je dobro za njih i na taj način promenom života. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

skener - Page 2 Empty Re: skener

Počalji  venera Uto Dec 20, 2011 5:09 pm

Zdravo Very Happy

Ja bi htela mala analiza na moja natalna karta ,opis glavne karakteristike moje licnosti i kakvi su predispozicii za moj profesionalni uspeh sunny

Hvala

venera

Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

skener - Page 2 Empty Re: skener

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu