Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RECEPCIJA PLANETA

+3
Hocanka
sara
malamo
7 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  Hocanka Pet Sep 09, 2011 1:29 pm

malamo ::pa dobro, ako ne zelis da ostanes trudna onda znas sta treba tj. sta ne treba da radis lol!
u svakom slucaju, interesantna godina za emocije, samim tim sto je dc u biku, venera u 7, u svom sedistu. natalno venera takodje u 7... I love you
nisam ti ja nikakav astrolog, al nadam se da ce ti se javiti neko ko vise zna od mene, da valjano protumaci solar i natal. ovo je nesto sto je meni prvo skrenulo paznju. poz! sunny

Very Happy hvala ! srce si ..pozz
Hocanka
Hocanka

Broj poruka : 32
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  sara Ned Sep 11, 2011 11:03 am

flower malamo,...nekako mi se sve više sviđa tvoja natalna, posebno ovi trigoni sa suncem, pa postavi jedan natal i na ovu stranicu da ne vrtim i tražim ti natalnu, kako bi ti mogla s vremena na vrijeme baciti okoi koliko-toliko pomoći ti u analizi...
... meni se čini da bi tvoj partner stvarno mogao biti kvalitetna osoba, pa tebi su i MA,SA,PL u 120 s SO,
nadopunjavam ovo gore što sam rekla jer simbolika je široka...po ovim aspektima ako gledamo tvog partnera kroz SO a tu je i upleten i MA, onda bi on stvarno mogao biti visoko obrazovana i pozicionirana osoba, s dovoljno strasti (stvarno možda je problem u tebi-venera) s obzirom da ti se sunce nalazi u 9. polju, a još je u 120 s SA,PL,MA...po meni ova simbolika vuče na to da bi ti partner mogao biti na položaju opasno-rizičnog zanimanja, gdje se ulaže puno energije-ma,pl i izdržljivosti-sa...npr neki pilot, tako nešto, pogotovo što ti je dispozitoir SO, UR u 6. polju u strijelcu, a opet dispozitor ur je JU u sco, a opet je dispozitor JU je MA I PL u vagi...svakako neko "opasno" zanimanje, u kojoj čovjek simbolično rečeno dovodi sebe u "životnu" opasnost ili možda radi s ljudima koji se nađu u životnoj opasnosti, pošto je tu simbolika ma,pl,sa...(da neće to biti neki liječnik koji radi na prvoj pomoći ili kirurg-MA I PL u vagi sa saturnom koji dovode nešto u red, malo šale, ali moglo bi biti istina,da li si mala vezu s medicinarem...)
...ispada da naglašavam obrazovanje, vidim da ti je to važno kao i meni, da si s nekim mentalno Laughing
kompaktibilna, jer puka diploma mi ne znači ništa, ako je dobivena bez znanja, ako čovjek nije stekao znanje koje treba biti primjenivo u praksi, znanje koje mjenja pogled na svijet...nisam ni da je netko žrtva i toga...ali kako je nama mo u 3. kući i neznam koji aspekti to je nama prirodno, a i SO... a ja uvijek tvrdim "...da tek sad znam da ništa neznam..." Laughing


Poslednji put izmenio sara dana Pon Sep 12, 2011 3:14 pm, izmenio ukupno 3 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  malamo Ned Sep 11, 2011 1:40 pm

sara,

mislim da sam konacno upela da postavim link natalne u svoj potpis sunny

kao sto vidis u mom natalu nema puno problema sa planetama koje su muske. ovde prvo mislim na planete koje simbolizuju muza a i muskarca pre braka- saturn i mars. pre braka mars ce donositi probleme kroz kvadrat sa venerom, ali u braku kad muskarac predje iz pozicije mars u poziciju sunce, pokrecu se samo trigoni. ono sto je interesantno jeste da i sama pozicija marsa u vagi kao i sunca u vodoliji moze doneti razvedenog muskarca (vaga kao simbol braka a vodolija kao simbol razvoda). sunce kao suprug u trigonu sa svojim dipozitorom saturnom u vagi (u egzaltaciji) doprinece trajnom i stabilnom braku (nadam se I love you ) ako prethodno nadmudrim ove venerine kvadrate.

to da je problem u meni, to si verovatno u pravu iz razloga lose postavljenih zenskih planeta. donekle sa izuzetkom meseca koji je u sekstilu sa jupiterom pa svakako donosi srecu kad se najmanje nadam a i cuva me, tim pre jer je i sam mesec vladar ac (mada mislim da ce ovo vise da se oseti tek u braku i u ulozi majke). venera u kvadratima trazi promene i usaglasavanje unurasnjih kontradiktornosti karaktera. dok se ne promenim (venera predstavlja mene- kao devojku) nema stabilne zajednice jer samom svojom pozicijom u jarcu mora da se povinuje i prevazidje svoj strah.
ako uzmemo marsa kao simbol muskarca pre braka (ali ne zaboravimo da je u konjukciji sa muzem-saturnom) i veneru kao simbol devojke, mozemo zakljuciti da i ako u izgonu taj mars ipak tezi kakvoj-takvoj harmoniji, i sto je rirodno za vagu- braku, ali ova venera-devojka to koci zbog svojih strahova, neopustenosti i nemogucnosti da se prepusti (podrzano kvadartima).
tako da mislim da ovi kvadrati na veneru mnogo vise govore o mom psiholoskom profilu a samim tim se prenose i na realna desavnja u zivotu.

nadam se da nisam udavila i da ima devojaka sa slicnim aspektima kojima ce biti od pomoci ovo sto sam napisala.

odosmo daleko od RECEPCIJE PLANETA Laughing
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  sara Ned Sep 11, 2011 2:00 pm

...jao... super sunny

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  sara Ned Sep 11, 2011 3:57 pm

sunny ...da, i ja bi volila da se netko javi u vezi recepcije planeta...u svakom slučaju ona je dobra...
sad opet vidim koliko su naše natalne slične, ti imaš SO u vodeliji u 9. polju, domicil strijelca, a ja SO u strijelcu, a polje strijelca ti je u domicilnom polju djevice, kao i meni, tako da smo mi dosta i analitične, a meni je također 9. polje u vodoliji, te vl. UR 0 MO, tako da i ja u sebi imam dosta vodolijskog, (volim prijateljstva)... a ti strelčevskog, jer ti je pored SO u 9. i vl. JU60MO...da ne govorim o 7. kući u jarcu i položaj saturna i venere... ja sam u svom natalu nekad MO, nekad SO, a ASC nam je isti i vl. horoskopa, zajednički nazivnik našeg horoskopa je emocija, da svemu prilazimo s emocijom, tako je bar kod mene, i kuće nam se slično otvaraju...da se nas dvije poznajemo imale bi puno toga za reći...prilično slična natalna Laughing karta...
...da se malo šalim...aha, sad sam se dosjetila da saturn u vagi ipak znači da bi ti partner mogao biti pravnik, npr. advokat za krivične sporove (pl+ma u 0 SA, rizično i opasno), a saturn u jarcu znači inžinjer još u 0 s JU prof., stvarno je tako bilo, sad sam se sjetila kad sam išla u "retrospektivu", ustvari srela sam dva ing., malo se šalim, mi smo se uvijek u mladosti šalile šta će nam biti budući muž...

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  malamo Ned Sep 11, 2011 7:49 pm

sudija (saturn u vagi) u specijalnom sudu za organizovani kriminal (konjukcija mars i pluton) Wink Laughing

malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  Astrotanja Pon Sep 12, 2011 11:48 am

Nije lako Veneri u Jarcu u sedmoj da ostvari svoju težnju ka stabilnoj partnerstvu , braku, jer je Saturn u konjukciji sa Marsom u kvadartu sa njom stvaraju preprpeke, a prepreka je vezana za njegovu porodicu. Istina sklonost ka ljubavi i osvajanjima Marsa u Vagi je obuzdana prisustvom Saturna, koji teži moralu i redu, ali šta od taa ima Venera u Jarcu koja čeka i sumnja u ljubav. Ona nastoji da oseti na delu, kroz ponašanje voljene osobe, ona očekuje dokaz ljubavi, privrženost partnera pa je ukoliko je nema nezadovoljna i kritična, a i Mesec u Devici ume da bude nezadovoljan i sklon prebacivanjim i kritici, ali do određene mere, dok Uran koji ga kvadartira u Strelcu ne reaguje i ne napravi prekid. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Uto Sep 18, 2012 8:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  sara Pon Sep 12, 2011 3:20 pm

...da, ja sam isto htjela reći da svaka naša lična planeta predstavlja i nas, tako si i ti mars u vagi koji umije da se lijepo ponaša prema dečkima, ali te suspreže ova venera koja je moguće kako kaže astrotanja opterećena moralom i odgojem, a tim više što je u kvadratu s marsom, također i s saturnom, pa te strahove treba prevazići u stilu "što će biti kad bude" i otvoriti se više prema partneru i vjerovati mu...jer, još si mlada i možeš još mnogo toga mjenjati kod sebe...

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  malamo Pon Sep 12, 2011 3:24 pm

Mesec u Devici ume da bude nezadovoljan isklon prebacivanjim i kritici, ali do određene mere, dok Uran koji ga kvadartira u Strelcu ne reaguje i ne napravi prekid. sunny

ovo objasnjenje mi se jako svidja flower
malamo
malamo

Broj poruka : 308
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  dencika Ned Sep 16, 2012 8:13 pm

jel imam ja recepciju Me I Ju ?https://2img.net/h/oi44.tinypic.com/nvpeon.gif https://2img.net/h/oi44.tinypic.com/nvpeon.gif

dencika

Broj poruka : 1
Datum upisa : 14.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  Astrotanja Uto Sep 18, 2012 8:35 am

Dencika, recepcija bi bila da vam je Jupiter u Strelcu, u znaku u kom je u sedištu.Vi ipak, nemate recepciju Merkura i Jupitera. Smile
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  Vita83 Uto Okt 16, 2012 11:03 am

Ja ima Me60Ma, Merkur je u skorpiji, Mars u djevici, zamijenili su sjedista, mutual disposition, pa je olaksana razmjena energije izmedju ove dvije planete. Ovaj polozaj je meni donio brz, jasan i glasan govor, jasne misli, brze odluke, misli koje pokrecu na akciju, lako ucenje i sl.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  mrgud78 Sre Nov 07, 2012 3:23 pm

A sta mislite o So u raku u 3, a Mo u lavu u 4?
Da li se recepcija svetala posmatra malo drugacije od planeta?

mrgud78

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

RECEPCIJA PLANETA - Page 2 Empty Re: RECEPCIJA PLANETA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu