Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KRISTALI I IGRA

2 posters

Ići dole

KRISTALI I IGRA Empty KRISTALI I IGRA

Počalji  Antnedicni Čet Nov 10, 2011 4:10 pm

Pozdrav lep sajt. cheers
Rodjena sam 6.6.1986. u 16h u Beogradu.
Skoro sam kupila 5 kristala,tigrovo oko,citrin,fluorin,lapus lazuli,jaspis (mislim da je crveni).Zanima me kako se ciste i pune i kako najbolje da ih koristim?

Antnedicni

Broj poruka : 3
Godina : 37
Локација : Beograd
Datum upisa : 10.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRISTALI I IGRA Empty Re: KRISTALI I IGRA

Počalji  Dunja Sub Nov 12, 2011 3:05 am

Svaki kamen se cisti 2-3 minuta pod mlazom mlake vode, a pune se na suncu ili na gorskom kristalu ( sem rozen-kvarca,on ne sme da se izlaze suncu,i naravno mesecevog kamena,on se puni na mesecu ) S tim sto ti od ovih tvojih kamencica ni citrin ne smes da stavljas pored gorskog kamena.Ta dva kamena nikako ne idu zajedno..oba su jaka.. Kad se pune na suncu, dovoljno je 2-3 sata da ih stavis na prozoru, na umerenom suncu ( znaci leti ne u podne na 40 stepeni,nego u kasno popodne kad sunce vec opada) Kad je zimsko vreme,i ne mozes da nahvatas sunce,niti ga ima tako cesto,mogu da se pune i ispod lampe,ali tada se pune 4 sata..Trebalo bi da ih cistis odpriliek na 10-15 dana, osim fluorita koji je jako osetljiv i veliki je upijac..njega treba da cistis na nedelju dana...

Eto,nadam se da sam ti dala par korisnih saveta .. Wink
U zdravlju da ih koristis... cheers
Dunja
Dunja

Broj poruka : 295
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu