Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

29-ti stepen

+8
Čarobnica
Lana
Djomla
Izida
zeka
Astrotanja
~Silk~
GOGA
12 posters

Ići dole

29-ti stepen Empty 29-ti stepen

Počalji  GOGA Čet Dec 25, 2008 7:21 pm

GUBLJENI U ZODIJACKOJ ZONI SUMRAKA – autor: Igor Ognjenović

Ljudi koji su rodjeni na samom kraju pojedinog znaka često nisu sigurni kojem znaku konkretno pripadaju. Konfuziju potpomaže i činjenica što najčešće osjećaju utjecaj oba znaka, pa im je teško odlučiti se koji je pravi. Tek nakon konzultacije s astrologom koji će tačno izračunati poziciju njihovog Sunca oni će biti u mogućnosti da odrede svoje mjesto unutar zodijaka. Statistički gledano toj grupi “nejasnih” rođenja trebao bi pripadati svaki trideseti čovjek, no u praksi se može zamjetiti da ih ima puno manje. Kad je neko rođen sa Suncem unutar tri poslednja stuonja nekog znaka, on kao da se nalazi u nekoj vrsti zone sumraka. Kako se približavamo posljednjem stupnju, ustaljena pravila ovog svijeta kao da prestaju važiti, a mi postajemo poput Alice u Zemlji čudesa. Da bismo mogli ući u područje slijedećeg znaka, potrebno je ukloniti energiju onog koji mu prethodi. Susjedni znakovi Zodijaka su po svemu različiti i prelazak iz jednog u drugi nužno dovodi do kriznog stanja i kaosa. Ljudi koji su rodjeni sa Suncem na 29º doživljavaju to krizno stanje i kaos kao suštinu svog znaka.
Kaos se može manifestirati dvojako. S jedne strane, on donosi konfuziju i nemogućnost raspoznavanja granica svoje ličnosti, dok s druge može pružiti veliku količinu slobode u izražavanju svoje individualnosti. Tako osobe sa Suncem na 29º mogu biti zarobljenici dodijeljenih uloga koje možda uopće ni ne razumiju, ili pak kreatori svojih vlastitih zakonitosti postojanja. Unutar posljednjih stupnjeva definitivno postoji nešto neptunovsko, nešto magično što stvara, aili i ukida izluziju. To nešto ljudima pruža priliku da ovladaju različitim moćima koje fasciniraju sve koji s njima dođu u kontakt. Bez obzira u kojem znaku se nalazilo, Sunce na 29º izkazuje neke karakteristike znaka Riba. Simbolika nije slučajna jer postoji korelacija između tog posljednjeg znaka Zodijaka i posljednih stupnjeva svakog znaka. Baš kao što se u znaku Riba razgrađuju iskustva Zodijaka, tako će se i unutar posljednjih stupnjeva razgrađivati iskustva dotičnog znaka. Na neki način, i konfuzija koju kod osoba rođenih na kraju znaka stvara nejasnoća oko odabira pripadajućeg im znaka, u duhu je simbolike Riba.
Otežana sposobnost uklapanja u okvire koje nam nameće ovaj materijalni svijet neće nestati ni nakon što konačno doznaju točne podatke o svom znaku. Bez obzira na to, oni će zauvijek ostati negdje “između”. Kao što je već rečeno, ova pozicija može im donijeti gubljenje jasnog određenja svog identiteta, ili pak priliku da se oslobode svih nametnutih im ograničenja. Konačan rasplet ovisit će samo, i isključivo o njima samima

GOGA

Broj poruka : 48
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty .....

Počalji  GOGA Čet Dec 25, 2008 7:23 pm

Ovna
Potreba za uspostavljanjem osjećaja za reda i usklađenosti. Nastoji se aktivno surađivati s drugima pri ostvarivanju nekog ideala. Potrebno je izbjegavati rutinu i monotne poslove, jer oni mogu dovesti do izolacije i/ili gubljenja identiteta.

Bika
Nastojanje da s eostavri bogatstvo kroz nastavljanje određene tradicije. Cjelovitost ovih ljudi inspirira okolinu. Ponekad se previše vežu uz materijalne vrijednosti, umišljeni su i podcjenjuju tuđa postignuća.

Blizanaca
Za ostvarivanje životnog cilja potrebno im je da prođu proces otkrivanja pred javnošću. Ppolurani su i imaju sreće na natjecajima i različitim izborima. Moguća je sklonost inzistiranju na fizikom izgledu ili ostvarivanju ciljeva putem zavođenja.

Raka
Zahvaljujući snazi karaktera postaju istaknuti pripadnici nove aristokracije. Nastavljaju neku tradiciju i naglašeni su domoljubi. Moguća je sklonost pohlepi, aroganciji i nametanju svoje volje.

Lava
Kroz javni nastup prenose važne informacije drugima. Vješti su, pouzdani i uvažavaju tuđa prava. No, lako bi se mogli naći u podređenoj poziciji gdje im netko drugi diktira pravila djelovanja i aktivnosti. Mogu biti vrlo znatiželjni i brbljivi.

Device
Prisutna je snažna koncentracija na ciljeve koji ne moraju uvijek biti jasni drugima. Jasno razlučuju što je važno a što nije. S druge strane, mogu biti i nepraktični, skloni lošem odabiru životnih prioriteta, otuđivanju od drugih ili nekomunikativni.

Vage
Kroz ucenje dolaze do uzvisenih znanja i ispoljavaju mudrost u svakodnevnom zivotu. Talent za predvidjanje buducnosti pomaze im pri donosenju odluka. Moguci su razocarenje, osjecaj usamljenosti i strah od promjena.

Skorpiona
Na neobican nacin inicira se uklapanje subverzivnih modela ponasanja u drustveni kontekst. Moguce je da krse sve utvrdjene zakone i time izazivaju skandale. U negativnom kontekstu, zavaravaju druge neobicnim idejama u svrhu ostvarivanja sebicnih ciljeva.

Strijelca
Mogli bi postati nekom vrstom vrhovnog autoriteta u nekom podrucju. Oni su vodje koji se zrtvuju za neki uzviseni ideal. Ipak, neke od njih mogla bi opiti moc i ucinit ih sklonima nametanju svoje volje. Prisutna je i doza egzibicionizma.

Jarca
Ciljevi se ostvaruju ukljucivanjem u velike projekte. Ovo su vrlo energicni ljudi koji imaju jasne vizije onoga sto zele. Postoji opasnost od eksploatiranja drugih koristenjem nedozvoljenih sredstava.

Vodenjaka
Tijekom zivota dozivljavaju temeljitu transformaciju i iluminaciju nakon koje nista nije kao prije. Osjeca se sjedinjenost sa svim ljudima. Postoji mogucnost gubljenja u fantazijama i prisiljavanje drugih da prihvate neku ekscentricnu ideju.

Riba
Kroz ostvarivanje nekog ideala postaje se na neki nacin besmrtnim uzorom drugima. Neki potencijal iskazuje se u svojoj potpunosti. Postoji opasnost od prevelike samodopadnosti. Arogancija i precjenjivanje vlastitih mogucnosti donose neomiljenost.

Cudotvorno mjesto Zodijaka - Igor Ognjenovic

Sathya Sai Baba (23.11.1926) ima SO na 29' Skorpiona. Taj stupanj predstavlja vjerojatno najsnazniju tacku u Zodijaku. Astrolozi ga nazivaju "nuklearnim reaktorom" Zodijaka. Kad nesto dodje u kontakt s njegovim energijama, prestaju vaziti svi nama poznati zakoni postojanja. Otprilike, kao da smo dosli u blizinu svemirske crne rupe koja ukida materijaalnost nase stvarnosti i vodi u neku drugu dimenziju. Zahvaljujuci ovom polozaju Sunca, Sai Baba je dosao u priliku ponistiti ogranicenja ovog svijeta i manifestirati cuda po kojima je poznat.

GOGA

Broj poruka : 48
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  ~Silk~ Pet Dec 26, 2008 10:56 am

Meni je SUnce na 27 stepenu Vage... e sada nisam pokusavala da menjam vremen rodjenja da vidim koliko to utice i menja stepen... Ali ovo sto pise za 29 stepen Vage, potpuno opisuje mene. Inace meni je mesec na 29 Blizanci.... tako da ukoliko vreme rodjenja nije tacno dosta bi promenilo moj natal Smile
~Silk~
~Silk~

Broj poruka : 69
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Astrotanja Pet Dec 26, 2008 12:59 pm

Moje iskustvo ukazuje da već treća dekada, poprima uticaj sledćeg znaka. Ovde milsim pre svegga na na Sunce u trećoj dekadi, ali i Mesec , Veneru.

Ovo sam uočila kod mnogih mojih klijenta, a pre svega kod članova moje porodice, da se tu prepliću osobine znaka u kome se nalazi Sunce i sledećeg znaka.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  zeka Pet Dec 26, 2008 4:28 pm

~Silk~ ::Meni je SUnce na 27 stepenu Vage... e sada nisam pokusavala da menjam vremen rodjenja da vidim koliko to utice i menja stepen... Ali ovo sto pise za 29 stepen Vage, potpuno opisuje mene. Inace meni je mesec na 29 Blizanci.... tako da ukoliko vreme rodjenja nije tacno dosta bi promenilo moj natal Smile

Ako ti je mesec u blizancima do sad bi morala da imas problem sa grlom mozda neke priraslice i oboljenja sa visokom temperaturom
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Izida Ned Feb 08, 2009 7:17 pm

Pa sad sa SO na 29 Jarca u XII jedino sto mogu da kazem je da ja bas nemam jasnu viziju onoga sto zelim, ustvari imam ali nikako da dodjem do toga...sa JU na 29 Raka u VI nisam arogantna,pohlepna ali jesam tip koji bi voleo da dominira mada i to kad radim cinim nesvesno jer uvek pored sebe imam inertne ljude koji mi to i dozvoljavaju na neki nacin..ne znam kako da ih tumacim ali ovo je ono sto primecujem kod sebe pa sad ako ima veze sa ovim onda ok...
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Djomla Ned Feb 08, 2009 7:32 pm

Astrotanja ::Moje iskustvo ukazuje da već treća dekada, poprima uticaj sledćeg znaka. Ovde milsim pre svegga na na Sunce u trećoj dekadi, ali i Mesec , Veneru.


Karakterni da, ali ne i ideoloski.

Djomla

Broj poruka : 52
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Lana Pon Feb 23, 2009 8:37 pm

Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Izida Pon Feb 23, 2009 11:37 pm

To je baksuzni stepen, taj 29* No
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Čarobnica Pon Feb 23, 2009 11:41 pm

Šta je sa Plutonom na 29*29' Device u 12. kući?
Kakve osobnosti daje ako se ima u vidu da je u sekstilu sa Neptunom na 2*54' Strelca?
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Lana Uto Feb 24, 2009 2:03 am

Jel zna neko dal 29stepen ima neko pozitivno dejstvo? sve sto sam mogla naci o ovom stepenu se uglavnom odnosi na gubitak u materijalnom svetu ili zavrsetak necega i ulazak u nesto novo Rolling Eyes
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Strelica Uto Mar 24, 2009 4:51 am

Ja to vidim kao cist procep,isto kao i "nulti"... To da je stepen "vidovitosti" ja ne primetih
Vidovitost daju Merkur Neptun i Mesec Neptun u kakvom god aspektu,ali cesce kvadrat i opozicija a sa uranom "slike"...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Lana Uto Mar 24, 2009 4:42 pm

Strelice ajd molim te malo detaljnije, meni se to nalazi u solaru za 2009/2010 god, odnosno od oktobra; a inace mi se vise puta u zivotu desilo ono, kao radim nesto i odjednom mi ta scena bude poznata; blago meni ako postanem vidovita
29-ti stepen Egyptien0 29-ti stepen 3dyeuxdollars
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  AnaLoznica Sre Nov 18, 2009 5:37 pm

Moja Venera je 29 stepenu Riba.....
Ponekad mogu da predvidim neke dogadjaje ali samo meni bitne... bounce

AnaLoznica

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  amrita Sre Maj 04, 2011 9:46 pm

Meni baš lepo na 29. Bika! Istina blesavo. Prava žurka, nikad dosadno. Kad se Bik mnogo uozbilji i ustoliči, onda pozovem Blizance da osmotre sa vesele strane...Smile
amrita
amrita

Broj poruka : 4
Godina : 46
Локација : Sombor
Datum upisa : 21.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Vita83 Pon Okt 08, 2012 2:42 pm

Ćao. Very Happy Čitala sam dosta vaših komentara i naišla na niz zanimljivosti. Volim astrologiju, evo već dvije, tri godine se zanimam za nju.

Što se tiče famoznog 29 stepena, na tom stepenu mi se nalazi Ve u vir u 4. polju, inače je vladar 5. uklještenog polja. Majka mi ima So u gem na 29 stepenu. Nijesam primijetila da imam neke proročke sposobnosti i vidovitost. Kod mene se ovaj položaj odrazio na neuspjeh na ljubavnom planom, bar do sad, možda se situacija popravi. Aspekti koje gradi ova Venera su: Ve0Ma, Ve90Ne i Mo90Ve.

Vita83

Broj poruka : 394
Datum upisa : 08.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

29-ti stepen Empty Re: 29-ti stepen

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu