Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Horoskop dogadjaja

3 posters

Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Horoskop dogadjaja

Počalji  tilia Sub Nov 17, 2018 11:11 pm

Horoskop dogadjaja SWI2YIh
Ponovo postavljam pitanje kao posrednik. Natal je pocetak veze moje koleginice, koju zanima ishod.
Ja sam joj to laički predstavila: Asc je u Strelcu sto je povoljno, a da je vladar Jupiter u 11, sto govori da je veza nastala iz prijateljstva. Jupiter je u trigonu sa Mesecom, pa ce tek doci do razvijanja emocija izmedju njih. Saturn i Pluton u I da je njihova veza sudbinska, zahteva zrelost i velike promene, kao i vreme. Sunce u Vagi i Venera u Skorpiji u konjukciji, da postoji zaljubljenost, ali zbog toga sto su u znacima koji im ne odgovaraju, mozda zele različite stvari. Konjukciji je u sekstilu sa Saturnom i opoziciji sa Uranom, a Saturn u trigonu sa Uranom i tu je kljucno pitanje, da li ce opozicija kao jaci aspekt da prevagne, ili ona moze da se posmatra i kao njihovi razvodi, jer su oboje u braku? Ili, da ce da ta veza da se odzava u dužem vremenskom periodu, ali sa stalnim oscilacijama i prekidima?


Poslednji izmenio tilia dana Sub Nov 24, 2018 2:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Re: Horoskop dogadjaja

Počalji  logos Čet Nov 22, 2018 11:54 pm

tilia ::Ponovo postavljam pitanje kao posrednik. Natal je pocetak veze moje koleginice, koju zanima ishod.
Ja sam joj to laički predstavila: Asc je u Strelcu sto je povoljno, a da je vladar Jupiter u 11, sto govori da je veza nastala iz prijateljstva. Jupiter je u trigonu sa Mesecom, pa ce tek doci do razvijanja emocija izmedju njih. Saturn i Pluton u I da je njihova veza sudbinska, zahteva zrelost i velike promene, kao i vreme. Sunce u Vagi i Venera u Skorpiji u konjukciji, da postoji zaljubljenost, ali zbog toga sto su u znacima koji im ne odgovaraju, mozda zele različite stvari. Konjukciji je u sekstilu sa Saturnom i opoziciji sa Uranom, a Saturn u trigonu sa Uranom i tu je kljucno pitanje, da li ce opozicija kao jaci aspekt da prevagne, ili ona moze da se posmatra i kao njihovi razvodi, jer su oboje u braku? Ili, da ce da ta veza da se odzava u dužem vremenskom periodu, ali sa stalnim oscilacijama i prekidima?

Metodom derivatnih kuća u tvom horoskopu vidimo da tvoja VI kuća (posao, kolege) obuhvata dva znaka, Vodoliju (slobode, paralelne veze, preljube, rastave, prijateljstva) i Ribe (skriveno, tajno, nejasno, lažno) i da je ona (VI kuća) njena derivatna I kuća koja nju definiše kao osobu slobodnih ponašanja, sklonu paralenim vezama i preljubama, tajanstvenu, nejasnu i neiskrenu. Vladar VI, Uran, je na 15° Strelca pa je ona puna optimizma (Strelac) kada stupa u komunikaciju (15° - analogija III kuće i znaka Blizanaca) i sklapa prijateljstva (Uran - prijatelji). Sunce je vladar njene derivatne VII kuće braka a nalazi se u u znaku Vage gde je u svom padu (loš položaj) što ukazuje da je nezadovoljna odnosima u svom braku. Inače, Asc u Vodoliji je čini impulsivnom, nestabilnom i nervoznom osobom pa je takva skoro u svakom svom nastupu, pre ili kasnije.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Re: Horoskop dogadjaja

Počalji  tilia Pet Nov 23, 2018 8:54 am

Metodom derivatnih kuća u tvom horoskopu vidimo da tvoja VI kuća (posao, kolege) obuhvata dva znaka, Vodoliju (slobode, paralelne veze, preljube, rastave, prijateljstva) i Ribe (skriveno, tajno, nejasno, lažno) i da je ona (VI kuća) njena derivatna I kuća koja nju definiše kao osobu slobodnih ponašanja, sklonu paralenim vezama i preljubama, tajanstvenu, nejasnu i neiskrenu. Vladar VI, Uran, je na 15° Strelca pa je ona puna optimizma (Strelac) kada stupa u komunikaciju (15° - analogija III kuće i znaka Blizanaca) i sklapa prijateljstva (Uran - prijatelji). Sunce je vladar njene derivatne VII kuće braka a nalazi se u u znaku Vage gde je u svom padu (loš položaj) što ukazuje da je nezadovoljna odnosima u svom braku. Inače, Asc u Vodoliji je čini impulsivnom, nestabilnom i nervoznom osobom pa je takva skoro u svakom svom nastupu, pre ili kasnije.[/quote]

A ako pogledamo drugi brak? I Veneru u sedištu? Da li bi možda doneo vise zadovoljstva?

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Re: Horoskop dogadjaja

Počalji  logos Pet Nov 23, 2018 12:54 pm

tilia ::A ako pogledamo drugi brak? I Veneru u sedištu? Da li bi možda doneo vise zadovoljstva?

Ako mislimo na isto, malo je van teme, mada i dalje u njoj ("kao posrednik učim"). Venera u kvadratu sa vladarom VII kuće Neptunom i u inkonjunkciji sa Severnim čvorom je opterećena neprijatnom energijom jer nije ona za napore već za uživanja koja joj se "smeše" u drugoj partnerskoj vezi jer je sa Jupiterom iz V i Chironom iz IX kuće u pomalo nestabilnom Velikom vazdušnom trigonu. Vladar je IX kuće u Biku gde je naglasak na materijalnom koji bi omogućavao hedonizam, pozicionirana je u I u Vagi na 5° gde očekuje sve ono što nije imala do sada a Jupiter u V u Vodoliji i u kvadratu sa Suncem iz znaka Vage može ukazivati na zamku prevelikog optimizma i očekivanja jer postoje mnoge obaveze prema deci koje crpe emocionalnu (konjunkcija Jupitera i Meseca) i vitalnu (kvadrat Jupitera i Meseca sa Suncem) energiju pa od očekivanih uživanja šta ostane. Chiron ukazuje na karmičke žrtve koje treba platiti da bi se ostvarila lična sloboda i koliko-toliko doživelo neko zadovoljstvo (opozicija Chirona sa Uranom iz znaka Strelca koji je vladar Jupitera i Meseca iz V kuće). Treba napomenuti da tek slede tranziti Plutona i Saturna kroz V kući i preko Jupitera i Meseca, Neptuna kroz VII i ulazak Urana u IX kuću.

Oprez pre svega.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Re: Horoskop dogadjaja

Počalji  tilia Pet Nov 23, 2018 1:35 pm

logos ::
tilia ::A ako pogledamo drugi brak? I Veneru u sedištu? Da li bi možda doneo vise zadovoljstva?

Ako mislimo na isto, malo je van teme, mada i dalje u njoj ("kao posrednik učim"). Venera u kvadratu sa vladarom VII kuće Neptunom i u inkonjunkciji sa Severnim čvorom je opterećena neprijatnom energijom jer nije ona za napore već za uživanja koja joj se "smeše" u drugoj partnerskoj vezi jer je sa Jupiterom iz V i Chironom iz IX kuće u pomalo nestabilnom Velikom vazdušnom trigonu. Vladar je IX kuće u Biku gde je naglasak na materijalnom koji bi omogućavao hedonizam, pozicionirana je u I u Vagi na 5° gde očekuje sve ono što nije imala do sada a Jupiter u V u Vodoliji i u kvadratu sa Suncem iz znaka Vage može ukazivati na zamku prevelikog optimizma i očekivanja jer postoje mnoge obaveze prema deci  koje crpe emocionalnu (konjunkcija Jupitera i Meseca) i vitalnu (kvadrat Jupitera i Meseca sa Suncem) energiju pa od očekivanih uživanja šta ostane. Chiron ukazuje na karmičke žrtve koje treba platiti da bi se ostvarila lična sloboda i koliko-toliko doživelo neko zadovoljstvo (opozicija Chirona sa Uranom iz znaka Strelca koji je vladar Jupitera i Meseca iz V kuće). Treba napomenuti da tek slede tranziti Plutona i Saturna kroz V kući i preko Jupitera i Meseca, Neptuna kroz VII i ulazak Urana u IX kuću.

Oprez pre svega.

Mislila sam na to da je njen drugi brak na osnovu derivatnih kuca, moja druga kuca. Pa, otuda Venera kao vladar.
Ali, razumem sta hoces da kazes i zasto.Ne mogu da zamislim tu situaciju. Realno, nemam ni razloga (osim sebe, ali ovde nisam ja bitna).
Pokušavam i ovim tudjim kartama da skrenem misli sa svog života, jer sve sto sam mogla , ja sam u poslednja dva meseca zakomplikovala.

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Re: Horoskop dogadjaja

Počalji  logos Pet Nov 23, 2018 5:55 pm

tilia ::Mislila sam na to da je njen drugi brak na osnovu derivatnih kuca, moja druga kuca. Pa, otuda Venera kao vladar.

Izvini, nisam dobro razumeo tvoju rečenicu "A ako pogledamo drugi brak? I Veneru u sedištu? Da li bi možda doneo vise zadovoljstva?" jer takve stvari se jednostavnije tumače iz natalnog horoskopa osobe jer ti možeš imati više koleginica, po karakteru i suštini veoma različitih i sve se nikako ne mogu tumačiti iz tvog horoskopa jer bi to bilo samo puko nagađanje i krajnje neozbiljno. Dakle, nešto može u globalu i to samo ako ti je ta osoba bitna u životu. Inače, njena derivatna IX kuća je u znaku Vage a u njoj je Sunce u znaku Vage kao vladar VII derivatne kuće prvog braka, Pluton i Južni čvor u znaku Škorpije pa se tu može očekivati period krize u njihovim kontaktima posle koga može nastupiti poboljšanje kada shvati da je lakše i jednostavnije nastaviti život sa istim partnerom (Južni čvor - linija manjeg otpora). Ona doduše može pokušati da uspe u namerama jer su Pluton i Sunce u opoziciji sa Severnim čvorom koji predstavlja teži put ka uspehu ali je on u inkonjunkciji (teška prilagođavanja) sa pominjanom Venerom, u kvadratu sa Jupiterom i Mesecom i u trigonu sa Neptunom pa i na osnovu toga ne bi bilo dora nikakva avantura u smislu razvoda i drugog braka, mada, sve ostaje na njoj, kako ona odluči.

Mislim da bi bilo bolje pogledati natalni horoskop a horoskop događaja je nešto uzgredno i kao dopuna natalnom i ne treba se mnogo oslanjati na njega.



logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Re: Horoskop dogadjaja

Počalji  tilia Pet Nov 23, 2018 6:26 pm

logos ::
tilia ::Mislila sam na to da je njen drugi brak na osnovu derivatnih kuca, moja druga kuca. Pa, otuda Venera kao vladar.

Izvini, nisam dobro razumeo tvoju rečenicu "A ako pogledamo drugi brak? I Veneru u sedištu? Da li bi možda doneo vise zadovoljstva?" jer takve stvari se jednostavnije tumače iz natalnog horoskopa osobe jer ti možeš imati više koleginica, po karakteru i suštini veoma različitih i sve se nikako ne mogu tumačiti iz tvog horoskopa jer bi to bilo samo puko nagađanje i krajnje neozbiljno. Dakle, nešto može u globalu i to samo ako ti je ta osoba bitna u životu. Inače, njena derivatna IX kuća je u znaku Vage a u njoj je Sunce u znaku Vage kao vladar VII derivatne kuće prvog braka, Pluton i Južni čvor u znaku Škorpije pa se tu može očekivati period krize u njihovim kontaktima posle koga može nastupiti poboljšanje kada shvati da je lakše i jednostavnije nastaviti život sa istim partnerom (Južni čvor - linija manjeg otpora). Ona doduše može pokušati da uspe u namerama jer su Pluton i Sunce u opoziciji sa Severnim čvorom koji predstavlja teži put ka uspehu ali je on u inkonjunkciji (teška prilagođavanja) sa pominjanom Venerom, u kvadratu sa Jupiterom i Mesecom i u trigonu sa Neptunom pa i na osnovu toga ne bi bilo dora nikakva avantura u smislu razvoda i drugog braka, mada, sve ostaje na njoj, kako ona odluči.

Mislim da bi bilo bolje pogledati natalni horoskop a horoskop događaja je nešto uzgredno i kao dopuna natalnom i ne treba se mnogo oslanjati na njega.



Malo nam radi Rx Merkur. Horoskop dogadjaja je nesto sto odmara mene, a zabavlja te sto pitaju. Uostalom, uvek moze da se obrati ona licno. Ovde na forumu ima nekoliko osoba koje su preko mene saznale za ovu opciju. Samo za jednu mi je bilo jako zao sto je ostala bez odgovora, ali nikada nisam prokomentarisala javno njeno pitanje, jer suvise smo bliske, i znam celu situaciju.
Ovako je još bolje, dobih ja odgovor od tebe na pitanje za koje se možda ne bih usudila da pitam, i to u pravom trenutku. Sve se dešava s razlogom... Ovih dana moja Venerica mudro ćuti, ali zato Merkur u Skorpiji ceka trenutak. Pa, ko prevagne...

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Re: Horoskop dogadjaja

Počalji  logos Pet Nov 23, 2018 11:27 pm

tilia ::Malo nam radi Rx Merkur. Horoskop dogadjaja je nesto sto odmara mene, a zabavlja te sto pitaju. Uostalom, uvek moze da se obrati ona licno. Ovde na forumu ima nekoliko osoba koje su preko mene saznale za ovu opciju. Samo za jednu mi je bilo jako zao sto je ostala bez odgovora, ali nikada nisam prokomentarisala javno njeno pitanje, jer suvise smo bliske, i znam celu situaciju.
Ovako je još bolje, dobih ja odgovor od tebe na pitanje za koje se možda ne bih usudila da pitam, i to u pravom trenutku. Sve se dešava s razlogom... Ovih dana moja Venerica mudro ćuti, ali zato Merkur u Skorpiji ceka trenutak. Pa, ko prevagne...

Ako želiš, mogla bi ovu temu da preimenuješ u HOROSKOP DOGAĐAJA ili da otvoriš novu sa tim imenom. Možda bude interesantna kao kratka kroki forma. Konjunkcija Meseca (narod) i Jupitera (mnogo) iz V kuće (zabava) u znaku Vodolije (astrologija) ukazuje da možeš da animiraš ljude (prijatelje, Mesec) za astrologiju (Vodolija) a i Uran ti je u III kući. Trenutno ti kroz III kuću tranzitiraju Sunce, Jupiter i retrogradni Merkur pa bi mogla za početak ubaciti već postavljana pitanja i odgovore u vezi ove teme i dati po neki svoj komentar. Možda se još neko osmeli i ponekad nešto pita ili protumači, ne samo za sebe već i za drugoga.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Re: Horoskop dogadjaja

Počalji  tilia Sub Nov 24, 2018 2:13 am

logos ::
tilia ::Malo nam radi Rx Merkur. Horoskop dogadjaja je nesto sto odmara mene, a zabavlja te sto pitaju. Uostalom, uvek moze da se obrati ona licno. Ovde na forumu ima nekoliko osoba koje su preko mene saznale za ovu opciju. Samo za jednu mi je bilo jako zao sto je ostala bez odgovora, ali nikada nisam prokomentarisala javno njeno pitanje, jer suvise smo bliske, i znam celu situaciju.
Ovako je još bolje, dobih ja odgovor od tebe na pitanje za koje se možda ne bih usudila da pitam, i to u pravom trenutku. Sve se dešava s razlogom... Ovih dana moja Venerica mudro ćuti, ali zato Merkur u Skorpiji ceka trenutak. Pa, ko prevagne...

Ako želiš, mogla bi ovu temu da preimenuješ u HOROSKOP DOGAĐAJA ili da otvoriš novu sa tim imenom. Možda bude interesantna kao kratka kroki forma. Konjunkcija Meseca (narod) i Jupitera (mnogo) iz V kuće (zabava) u znaku Vodolije (astrologija) ukazuje da možeš da animiraš ljude (prijatelje, Mesec) za astrologiju (Vodolija) a i Uran ti je u III kući. Trenutno ti kroz III kuću tranzitiraju Sunce, Jupiter i retrogradni Merkur pa bi mogla za početak ubaciti već postavljana pitanja i odgovore u vezi ove teme i dati po neki svoj komentar. Možda se još neko osmeli i ponekad nešto pita ili protumači, ne samo za sebe već i za drugoga.

Ne moze da skodi.
Umem ja svoje prijatelje da zarazim interesovanjem za astrologiju, verovatno jer je to mozda jedino u sta ja na neki nacin verujem.

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty :)

Počalji  vallnestt Sub Jan 12, 2019 9:30 pm

Cao, ovo je karta upoznavanja sa jednim deckom. Upoznala sam ga tad na poslu i vremenom smo postali prijatelji.
Onda se godinu dana kasnije dogodilo i nesto vise od toga, a sad vec par meseci nismo u kontaktu.
Interesuje me ima li sanse da li cemo opet nekad biti zajedno. SmileHoroskop dogadjaja Untitl11

vallnestt

Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.01.2019

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Re: Horoskop dogadjaja

Počalji  tilia Ned Jan 13, 2019 8:53 pm

vallnestt ::Cao, ovo je karta upoznavanja sa jednim deckom. Upoznala sam ga tad na poslu i vremenom smo postali prijatelji.
Onda se godinu dana kasnije dogodilo i nesto vise od toga, a sad vec par meseci nismo u kontaktu.
Interesuje me ima li sanse da li cemo opet nekad biti zajedno. SmileHoroskop dogadjaja Untitl11

S obzirom na kvadrat Saturna sa Venerom, Mesecom i Marsom... Tesko...

tilia

Broj poruka : 30
Datum upisa : 10.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Horoskop dogadjaja Empty Re: Horoskop dogadjaja

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu