Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prvi povratak saturna u 5. kucu

2 posters

Ići dole

Prvi povratak saturna u 5. kucu Empty Prvi povratak saturna u 5. kucu

Počalji  milan.stojanovic Pet Mar 08, 2019 12:44 pm

Postovani moderatori,

pre nekoliko meseci mi se probudila zelja da se bavim astrologijom iz hobija vrlo iznenada, sto je za mene vrlo neuobicajeno drzim. Vas forum me je jako obradovao da postoji kao i kanal na YT koji redovno pratim pa sam se osetio slobodnim da pitam za vase misljenje oko povratka saturna koji je poceo vec da pravi konjukciju sa mojim natalnim koji je u znaku jarca u mojoj natalnoj 5. kuci. Do sada me je terao na strpljenje u ljubavi i zadovoljstvu, ali se nadam da ce se u toj oblasti nesto promeniti uskoro na bolje. Sta bi po vasem misljenju on trebao da promeni?
02.08.1990, 08:35, Beograd
Trenutno Beč
Prvi povratak saturna u 5. kucu Astro_10

milan.stojanovic

Broj poruka : 8
Godina : 33
Локација : Beograd
Datum upisa : 08.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Prvi povratak saturna u 5. kucu Empty Re: Prvi povratak saturna u 5. kucu

Počalji  logos Pon Mar 11, 2019 3:27 am

milan.stojanovic ::Postovani moderatori,

pre nekoliko meseci mi se probudila zelja da se bavim astrologijom iz hobija vrlo iznenada, sto je za mene vrlo neuobicajeno drzim. Vas forum me je jako obradovao da postoji kao i kanal na YT koji redovno pratim pa sam se osetio slobodnim da pitam za vase misljenje oko povratka saturna koji je poceo vec da pravi konjukciju sa mojim natalnim koji je u znaku jarca u mojoj natalnoj 5. kuci. Do sada me je terao na strpljenje u ljubavi i zadovoljstvu, ali se nadam da ce se u toj oblasti nesto promeniti uskoro na bolje. Sta bi po vasem misljenju on trebao da promeni?
02.08.1990, 08:35, Beograd
Trenutno Beč

Obraćaš se moderatorima koji retko (gotovo nikad) odgovaraju na pitanja sličnim tvojem pa ću zato pokušati nešto u vezi toga da ti napišem (nisam moderator).

Konjunkcija Urana i Neptuna u znaku Jarca simbolizuje astrologiju kao veliku nepoznanicu, misteriju, tajnu koju je dosta teško razumeti ali obzirom da je zajedno sa Marsom i konjunkcijoj Asc i Merkura deo Velikog trigona a ako se tome doda i Pluton onda se formira povoljna konfiguracija Zmaj. Mars iz IX kuće i znaka Bika u opoziciji sa Plutonom iz III kuće i znaka Škorpije kojim vlada ukazuje na samoukost i sklonost ka istraživanju što može donekle pomoći u osvajanju specifične i kompleksne astrologije mada će uvek biti problema u razumevanju iste.

Pre nekoliko meseci je tranzitni Uran bio u kontaktu sa pomenutim Velikim trigonom, tj. Zmajem što simbolizuje interesovanje za astrologiju. Što se tiče tranzita Saturna preko svoje natalne pozicije, uglavnom ukazuje na novi ciklus na osnovu prethodnog iskustva, dakle, neku vrstu zrelosti ali sve u okviru natalnih predispozicija a on u V kući u znaku Jarca ukazuje na probleme, teškoće i prepreke, čekanje, kalkulisanje, hladnoću i sl. a sve to nije poželjno u kući ljubavi, razonode, opuštanja i uživanja. Preko natalnog Saturna upravo prelazi tranzitni Pluton koji može ukazivati na nepoželjan nivo aktivnosti u V kući, na potrebu radikalnih promena na tom planu koje treba ozbiljno shvatiti jer u protivnom se može platiti nepotrebno visoka cena neodlučnosti. Pošto je Pluton vladar III kuće komunikacija i nalazi se natalno u njoj, posebnu pažnju posvetiti načinu komuniciranja koje su veoma bitne za ostvarivanje aktivnosti vezanih za V kuću (sve počinje verbalnim kontaktima).

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prvi povratak saturna u 5. kucu Empty Re: Prvi povratak saturna u 5. kucu

Počalji  milan.stojanovic Pon Mar 11, 2019 6:38 pm

E pa tek sam posle primetio za moderatore Smile

Ovo je stvarno neverovatno tacno logos sto si napisao, sve je tako. Mnogo ti hvala! Kad treba da pridjem curi uglavnom ne znam sta da pricam i oko komunikacije sa ljudima sam dosta nepromisljen. Nadao sam se da saturn popusti tu sad sa prvim povratkom...U poslednje vreme sam dosta bezvoljan jer nekoliko najboljih drugova s kojim sam se druzio i imao velike planove imaju probleme sa papirima u Austriji i jedan najbolji drug se vratio proslo prolece za Srbiju i sad misli da dodje oept mozda. Ne znam hoce li uspeti, moze li se to videti. Znaci cela simbolika petog polja mi je dotucena, zabave i zadovoljstva ni za lek, samo posao...da prodje i pluton, ali ne znam kako da se reorganizujem tu vise kad nema ni zivota u tom polju vise koje mogu svojim mocima da ozivim. Hvala ti jos jednom!

milan.stojanovic

Broj poruka : 8
Godina : 33
Локација : Beograd
Datum upisa : 08.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Prvi povratak saturna u 5. kucu Empty Re: Prvi povratak saturna u 5. kucu

Počalji  logos Sre Mar 13, 2019 7:36 pm

milan.stojanovic ::E pa tek sam posle primetio za moderatore Smile

U poslednje vreme sam dosta bezvoljan jer nekoliko najboljih drugova s kojim sam se druzio i imao velike planove imaju probleme sa papirima u Austriji i jedan najbolji drug se vratio proslo prolece za Srbiju i sad misli da dodje oept mozda. Ne znam hoce li uspeti, moze li se to videti. Znaci cela simbolika petog polja mi je dotucena, zabave i zadovoljstva ni za lek, samo posao...da prodje i pluton, ali ne znam kako da se reorganizujem tu vise kad nema ni zivota u tom polju vise koje mogu svojim mocima da ozivim.

Sasvim je logično što pominješ prijatelje jer ti je XI kuća vrlo aktivna i naglašena. U njoj se nalazi Sunce (sama osoba, vladar dela XI kuće), Jupiter (optimizam, stavovi, ubeđenja, inostranstvo), Južni čvor (karmička linija manjeg otpora), Chiron (karmička žrtva, rana koja teško zarasta, ranjeni iscelitalj) i pri samom vrhu XI kuće je Venera (sklad, lepota, vladar IX kuće inostranstva). Svi su u opoziciji sa Saturnom (teškoće, problemi, prepereke), Severnim čvorom (karmički teži put koji vodi ka uspehu) i Fortunom iz V kuće (ljubav, zabavljanje, razonoda) a ti umesto da se opredeliš za V kuću ideš linijom manjeg otpora i opredeljuješ se za XI kroz razna druženja i kontakte sa prijateljima. Zato ti se čini da "nema života u tom (V) polju više" a ima ga itekako samo se zato treba malo više potruditi i, ponekad, pomučiti jer je to ono pravo što ti nedostaje i to ćeš vremenom sve više uviđati.

Kraj 2019. i početak 2020. bi mogao biti povoljan period za ostvarenje emotivne veze pa bi bilo dobro do tada pripremati se, tj. trasirati put koji vodi do tog cilja. Samo treba biti uporan i aktivniji nego do sada, slobodniji u kontaktima, opušteniji i spontaniji i sve će doći na svoje mesto. Sve se može, kad se hoće.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prvi povratak saturna u 5. kucu Empty Re: Prvi povratak saturna u 5. kucu

Počalji  milan.stojanovic Sre Mar 13, 2019 9:54 pm

Brvo Logos i hvala, opet u centar. Stvar je u tome sto sam kao dete u skoli bio uvek na margini sa skolskim drugovima, nisam nikome bio interesantan. Kasnije sam krenuo da se trudim zato dosta po tom pitanju i stekao prijatelje. Imao sam poslednjih 7 godina tog najboljeg druga pored sebe uvek jer smo se druzili svaki dan bas tako karmicki nekako, osecaj kao da ga znam odavno (kome je juzni cvor u 8, severni u 2 u strelac-, pa umesto da gleda da ostane u Becu i radi za sebe, covek otisao u buducu mu tazbinu jer ide linijom manjeg otpora) i covek pored takvih uslova i roditelja u Becu se vratio u selo gde su mu samo baba i deda se vratili. Mozes da vidis, on je 08.08.1993 u 11:30 Pozarevac. Da se krstis i cudis...Ja sam napredovao. Oboje smo zajedno zavrsili fakultet, ali ja sam otisao dalje, radim u muzickoj skoli, naucio sam jezik, uzeo austrijsko drzavljanstvo, nasao fin stan i poslednjih godinu dana kako sam priveo kraju te papire ljudi su samo krenuli da odlaze...jeste da su austrijske vlasti stroge, ali svi s kojima sam se druzio su otisli. Mi kao da smo bili u nekoj karmickoj vezi jer mi nikad nije niciji odlazak toliko tesko pao i jako je cudno. Cenim da je mene taj mars u 9 gurao napred i to bas zestoko. Ono sto sledi mi je vojna obaveza u muzickom ansamblu za godinu ili dve i mislim kasnije da ostanem da radim kod njih. Taj merkur u 12, vladar 9og i 1og polja u dobrom aspektu sa uranom-vladaocem sestog mislim da obecava tu ok situaciju.
A za cure sam bio smotan i skroz bez samopouzdanja, a taj pluton je delovao iz treceg polja jer kad god pridjem nemam temu za razgovor pa u poslednje vreme sam stekao malo samopouzdanja i tu se menjaju stvari polako, ali se nekako ne pronalazim jos tu ni sa jednom. Sad se samo nadam da cu emotivno da se sredim od kraja godine, mozda si mislio na ulazak jupitera u 5. polje, tu ce da se krvi sa tim saturnom. Ali pored svega izgleda da popusta taj saturnov uticaj sad sa 28 godina osecam.

milan.stojanovic

Broj poruka : 8
Godina : 33
Локација : Beograd
Datum upisa : 08.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Prvi povratak saturna u 5. kucu Empty Re: Prvi povratak saturna u 5. kucu

Počalji  logos Pet Mar 15, 2019 12:52 am

Tvoj drugar ima Asc u znaku Vage a vladara Veneru na 7° znaka Raka u IX kući, koja je u kvadratu sa Marsom iz znaka Device i trigonu sa Saturnom iz IV kuće u znaku Vodolije što može ukazivati na boravak (Venera vladar Asc) i rad (Mars) u inostranstvu (IX kuća) ali i na povremene boravke (Vodolija) kod starijih članova svoje porodice (Saturn u IV kući). Južni čvor u VIII kući nije aktivan i on može ukazivati na tuđ novac (kredite, pozajmice, nasleđa) i, eventualno, na novac svog budućeg partnera (druga derivatna kuća od VII). Severni čvor u II kući u znaku Strelca mu je dovoljno aktivan i ukazuje na tendenciju lične zarade (II kuća) u inostranstvu (Strelac) jer na to ukazuje trigon Severnog čvora sa Suncem i sekstil sa Jupiterom a da to neće biti lako ukazuje inkonjunkcija Severnog čvora sa vladarom Asc Venerom iz IX kuće. Jupiter u XII kući simbolizuje neku vrstu anđela čuvara i žižna je tačka povoljnog bisekstila sa Suncem i Severnim čvorom.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prvi povratak saturna u 5. kucu Empty Re: Prvi povratak saturna u 5. kucu

Počalji  milan.stojanovic Pet Mar 15, 2019 1:02 am

logos ::Tvoj drugar ima Asc u znaku Vage a vladara Veneru na 7° znaka Raka u IX kući, koja je u kvadratu sa Marsom iz znaka Device i trigonu sa Saturnom iz IV kuće u znaku Vodolije što može ukazivati na boravak (Venera vladar Asc) i rad (Mars) u inostranstvu (IX kuća) ali i na povremene boravke (Vodolija) kod starijih članova svoje porodice (Saturn u IV kući). Južni čvor u VIII kući nije aktivan i on može ukazivati na tuđ novac (kredite, pozajmice, nasleđa) i, eventualno, na novac svog budućeg partnera (druga derivatna kuća od VII). Severni čvor u II kući u znaku Strelca mu je dovoljno aktivan i ukazuje na tendenciju lične zarade (II kuća) u inostranstvu (Strelac) jer na to ukazuje trigon Severnog čvora sa Suncem i sekstil sa Jupiterom a da to neće biti lako ukazuje inkonjunkcija Severnog čvora sa vladarom Asc Venerom iz IX kuće. Jupiter u XII kući simbolizuje neku vrstu anđela čuvara i žižna je tačka povoljnog bisekstila sa Suncem i Severnim čvorom.

Logos, hvala opet na odgovoru. Nadam se da cemo svi naci svoju srecu na kraju. Koju knjigu bi mi preporucio za pocetnike, a da je opsirna?

milan.stojanovic

Broj poruka : 8
Godina : 33
Локација : Beograd
Datum upisa : 08.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Prvi povratak saturna u 5. kucu Empty Re: Prvi povratak saturna u 5. kucu

Počalji  logos Pet Mar 15, 2019 1:21 am

Pokušaj da nabaviš barem prve dve od četiri knjiga Marion March i Joan McEvers - "Najbolji način da se nauči astrologija". Ima ih još na Oglasima Kupindo-Limundo.

logos

Broj poruka : 656
Datum upisa : 29.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prvi povratak saturna u 5. kucu Empty Re: Prvi povratak saturna u 5. kucu

Počalji  milan.stojanovic Pet Mar 15, 2019 9:58 pm

Hvala, nasao sam na internetu pa cu da odstampam.

milan.stojanovic

Broj poruka : 8
Godina : 33
Локација : Beograd
Datum upisa : 08.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Prvi povratak saturna u 5. kucu Empty Re: Prvi povratak saturna u 5. kucu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu