Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

+6
Kocka je bacena
Strelica
~Silk~
Astrotanja
ArijeL
zeka
10 posters

Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  zeka Pet Jan 09, 2009 4:25 pm

Stalno razmisljam kad mi se neko pojavi u zivotu sta je to sto mi donosi i moze li mi nauditi?
Ubedjena sam da astrologija moze da da odgovor na osnovu uporednih horoskopa.
Desava li vam se da se poremeti uobicajeni ritam kad vam se u zivotu pojavi neka osoba bez obzira na pol i starost?
na primer neciji ascedent i aspekt pokrenu pravu lavinu u vasem zivotu ili cak u vasem okruzenju komsiluku i sl
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  ArijeL Pet Jan 09, 2009 7:42 pm

uz to, treba razmisliti i o tome šta mi drugima donosimo i možemo li im nauditi!

mislim da predikcije, prvenstveno tranziti daju neku opštu sliku i mogući pravac razvoja susreta, ulazak svih bitnih osoba u moj život ( od kada pratim) bio je propraćen odgovarajućim tranzitima, ili aspektima u solaru, ili direkcijama...kasnije, uporedna analiza moga i natala određene osobe daje precizniju sliku i detaljnije objašnjava o čemu se tu zapravo radi.

tranziti bržih planeta najčešće se odnose na kraće susrete, a sporijih na duže, (koji dovode do nekih unutrašnjih promjena) bar je tako iz mog iskustva, mada nije pravilo...često se javlja kombinacija jednih i drugih!

evo ti primjer:

trenutno mi je tranzitni Saturn u Djevici u trećoj...kada se približavao vrhu, upoznala sam stariju komsinicu, čije Sunce, Merkur i Pluton padaju u moju treću.

Saturn u 3-oj koliko može donijeti probleme u komunikaciji i komsiluku, toliko može učiniti i da postanemo svjesniji problema koje se tiču navedenih oblasti!
kod mene se npr. iskazalo pozitivno djelovanje, komunikacija sa pomenutom osobom je kvalitetna, prosto, njene planete u mojoj trećoj od mene zahtjevaju precizne misli i njihovo jasno formulisanje, potkovane stavove i sl. - sad se opet vraćamo na natal (koji je osnova svega) jer sve zadnje navedeno meni donosi moj Merkur!
ArijeL
ArijeL

Broj poruka : 68
Godina : 38
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  Astrotanja Pet Jan 09, 2009 8:11 pm

Moj stav kad upoznam neku osobu, je pod uticajem mog natala, pa kako je Asc u Lavu ja ne pristupam poznanstvu kao nečemu što može da mi donese nešto loše, već razmišljam šta to imamo od jedna od druge da naučimo i šta je to što imamo da razmenimo. SIgurno da je sve u natalu, a zatim kao što reče Arijel važni su i tranziti koji prate početak nekih odnosa. -Oprezna sam od onih koji nešto kriju, a ja to osećam. Intutivno osećam jako često ako mi od nekog preti opasnost. Ranije sam se borila protiv toga, ali sam naučila da to nije mudro.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  ArijeL Pet Jan 09, 2009 8:33 pm

i ja se zbog Asc u Lavu slično postavljam...

većina ljudi nešto krije, ali je pitanje šta i zbog čega.

međutim, znam na kakvu vrstu "skrivanja" misliš, i ja je uvijek osjetim, i nikad ne bježim, naprotiv, zbog aspekata koje pravi moj Merkur, dobro se snalazim u takvim situacijama - čak samu sebe iznenadim.
iz ekstremnijih slučajeva puno sam toga naučila, i o sebi i o drugima!
ArijeL
ArijeL

Broj poruka : 68
Godina : 38
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  zeka Pet Jan 09, 2009 9:45 pm

Volela bih da bas mogu astroloski sve da razumem ali obicno mi bude jasno tek post skriptum
Verovatno je da svi mi sa svojim ascedentom ulazimo u ono polje druge osobe u kojoj je nas ascedent a kako na nju delujemo odatle pokazuje odnosi nasih i njenih planeta.
pa se ja najvise radujem osobama ciji ascedent pada u moje peto polje a iscrpe me osobe ciji vladar ascedenta ugrozava mog vladara ascedenta.
zeka
zeka

Broj poruka : 108
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  ~Silk~ Sub Jan 10, 2009 1:16 am

pocela sam polako da cackam po horoskopima nekih osoba koje su u odredjeno vreme usle u moj zivot, i svaku put sam pronasla neku astroslosku potvrdu... ali nazalost sto rece Zeka post scriptum.

Skoro sam upoznala jednu osobu koja je unela dosta pozitivne energije u meni na par puta kada smo se sreli...ali nekako imam neki osecaj da to nije to ...da ce tu biti jos necega...samo se plasim da ne bude lose. AC te osobe je na mom Neptunu u 11 u strelcu, a moj AC je na samom pocetku njegove druge kuce u jarcu. A ono sto je najzanimljivije kada smo se upoznali moje Sunce je prelazilo preko mog natalnog Vertexa u 7 kuci u Lavu. Čula sam da Vertex ima neko sudbinsko znacenje... ustvari nisam se dobro izrazila Smile Da Vertex moze da donese nesto sto ce znacajno da vam prodrma zivot na ovaj ili onaj nacin, cak da je moguce da tu osobu tada upoznate a da se posle nekog vremena vratii "odradi" to sto je sudbinski bilo predodredjeno... Tako da mi nije svejedno da pored moje intuicije tu je i vertex.... nadam se da ce izaci na dobro!
~Silk~
~Silk~

Broj poruka : 69
Datum upisa : 19.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  Strelica Sub Feb 28, 2009 2:57 am

Necu ni da razmisljam sta moze da "sonese" u moj zivot, ako je musko i ako mu Mars pada u moje 1. jer u tom slucaju sam sigurna sta ce da odnese!
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  Kocka je bacena Ned Mar 01, 2009 6:34 pm

Kad sam u julu 2008. godine raskinula sa deckom bila sam prilicno smorena, mesec dana posle toga otisla sam na more i tu upoznala coveka koji je neverovatno pozitivno uticao na mene.....da naglasim da smo se svega 2 puta videli na moru i pricali....mada mislim da cu ti biti jos nekih prica,posto smo uspostavili kontakt iako on ne zivi u BG...u svakom slucaju kada sam nam pogledala sinastriju njegov Ju je tacno na mom ASC Smile
Kocka je bacena
Kocka je bacena

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 13.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  Izida Čet Apr 02, 2009 11:12 am

Pa sad, ulazak nekog novog u moj zivot uvek je pozitivan po mene i ne razmisljam na astroloski nacin nikada, nemam pojma gde je koja planeta njegova u odnosu na moje, kako se veza razvija valjda skapiram da nesto nije kako treba Exclamation ali opet ne hajem za horoskop jer to nekako smatram normalnim-razliciti ljudi,razlicita shvatanja i pogledi-pa tu nekako postanem popustljivija pod uslovom naravno da mi je do te osobe stalo, prihvatam i tolerisem cak i stvari koje u normalnim opkolnostima ne bih ni u ludilu e a kad sve to izmakne kontroli ja se osetim povredjenom...naravno vezi je kraj i onda nemogu da dodjem sebi, sta mi se dogodilo i kako sam u opste neke stvari mogla da bas toliko previdim Idea
evo aspekata i nekih stvarcica koje sam videla, naravno kao i uvek posle pucanja veze i za sigurno znam i kapiram neke stvari ali neke ce mi uvek ostati nejasne, no bilo pa proslo cyclops
Pocetak veze-prvi susret oci u oci 3.4.2007..
Kraj veze 31.12.2008..

Ja Jarac/Vodolija, On Riba/Lav
Moj ASC njemu u 7, njegov ASC meni u 7...moja VE u njegovoj 7, njegova VE u mojoj 1..njegov MA u mojoj 6, moj MA u njegovoj 3..njegov vl.NE u mojoj 10, njegovo SO meni u 1..moj vla. UR njemu u 2, moj SA njemu u 8, moje SO njemu u 6..itd

moje SO180 njegovMA
njegovo SO 60 moj MO
moj MO 60 njegov ME
moj MO 180 njegov UR
njegov MO 60 moja VE
moja VE 90 njegov UR
moj MA 90 njegov MA
moj MA 120 njegov JU
moj MA 60 njegov SA
njegov MA 0 moj JU
njegova VE 0 moj SA
njegov MA 120 moj SA
njegova VE 180 moj UR
njegov MA 60 moj UR
Izida
Izida

Broj poruka : 626
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Imate li nekog da mi preporucite, jer bas, bas

Počalji  hajkula Sub Dec 12, 2009 12:10 am

obozavam kada je moje venera u muskom horoskopu u MC, sto blize to bolje queen
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  zelena dolina Sre Dec 16, 2009 2:14 pm

Astrotanja ::Moj stav kad upoznam neku osobu, je pod uticajem mog natala, pa kako je Asc u Lavu ja ne pristupam poznanstvu kao nečemu što može da mi donese nešto loše, već razmišljam šta to imamo od jedna od druge da naučimo i šta je to što imamo da razmenimo. SIgurno da je sve u natalu, a zatim kao što reče Arijel važni su i tranziti koji prate početak nekih odnosa. -Oprezna sam od onih koji nešto kriju, a ja to osećam. Intutivno osećam jako često ako mi od nekog preti opasnost. Ranije sam se borila protiv toga, ali sam naučila da to nije mudro.

Zanimljivo i ja sam se borila, i ako imam taj instikt... Ali nesto razmisljam...
Da li vi Tanja imate takve osecaje i kad su vase intimne veze u pitanju i da li ste poslusali taj vas glas ili ste se prepustali cak i kada vam je "nesto govorilo da ce biti povredjivanja"? Pitam jer znam da je lakse u nekim mlakim odnosima nekog izbeći ali kada je strast faktor X koji povezuje, još ako se pojave i dublja osecanja, takve veze je tesko izbeci, prosto se kaze da su te veze sudbinske, sta vi mislite o tome?
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  zelena dolina Sre Dec 16, 2009 2:15 pm

hajkula ::obozavam kada je moje venera u muskom horoskopu u MC, sto blize to bolje queen

Zato to mislite, zar ne bi bilo bolje da je na njegovom suncu I love you
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  hajkula Čet Dec 17, 2009 12:29 am

zelena dolina ::
hajkula ::obozavam kada je moje venera u muskom horoskopu u MC, sto blize to bolje queen

Zato to mislite, zar ne bi bilo bolje da je na njegovom suncu I love you

Mozda u nekom drugom horoskopu Cool.

Ih koliko sam ih srela a da se nista nije desilo, mislim na sinastrijsku konjunkciju sunca i venere. Inace, lici mi na, malo se poigraju pa svako domu svom. Konjunkcija bi bila u mojoj 5 kuci. U skorpionu. Ja imam decu. To bi onda dovelo do situacije da bude ljubomoran i na njih. Sunce je jedno jedino, zeli da tako ostane. Obozavano. U 5 kuci. Narocito u skorpionu, pripadanje pride.

Venera u MC - venera na pijedestalu. Princeza, cak i kada to nije. A ko obozava majku, voli i decu.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  alea Čet Dec 17, 2009 10:50 am

Ja sam upoznala jednu osobu kada je moja progresivna VE0JU prelazila preko njegovog SO.
On se zaljubio na prvi pogled, i tako 4 godine.
Onda je njegova progresivna VE stala na njegovu konjukciju MO0SA, i krenula je veza, na kraju se ispostavilo, vrlo teška. Uskoro će njegova progresivna VE stati na moj natalni MA...nemam pojma šta će biti, najverovatnije, ništa.

A ono što mi je zanimljivo, da sam pre godinu dana, sasvim sličajno, poslovno, upoznala osobu koja je baš ostavila onako jak utisak na mene. Njegova VE je egzaktno na mom DC! I pravi veliki trigon sa mojim vladarem JU i PL. Moj je ASC pao u njegovo 6. što je označilo poslovni odnos, a moj vladar JU u njegovo 8. pa sam mu ja pomogla da reši neki finansijski problem. Međutim, moj progresivni ASC0SO ( koje je promenilo znak, i sada je u jarcu) palo je na njegov DC, dok je moja progresivna VE0JU pala na njegov MO. Smile Inače, njegov ASC je na mom SA u 7. kući ( pošto je SA vladar njegovog 7. ja sam mog SA tumačila kao da sam ja ta starija osoba koja treba da ga nauči pameti! Starija sam od njega 7 godina)

Medju nama postoji neka neverovatna, platonska povezanost...neću da spominjem silne predobre aspekte, ali to je baš neki odnos,, vrlo jak, ali nikad konkretan. Kada god bi se zbližili, ja sam osetila da sam u nekom podredjenom položaju i da sam nekako iskorišćena ( valjda zbog mog stelijuma u njegovom 6. polju), i da mu samo hranim sujetu ( moj MA0SO njegovo u ovnu) a da ne pričam o elektricitetu svaki put...njegov vladar MO ( dispozitor vladara ASC) je UR egzatno na mom MO, dok je moj UR (dispozitor mog JU) 180 njegovo SO...više se natežemo, ono borba dva jaka ega...on ovan ja strelac...vladari asc su nam u konjukciji, MO0JU ( ali 6* separacija).
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  zelena dolina Čet Dec 17, 2009 11:37 am

hajkula ::
zelena dolina ::
hajkula ::obozavam kada je moje venera u muskom horoskopu u MC, sto blize to bolje queen

Zato to mislite, zar ne bi bilo bolje da je na njegovom suncu I love you

Mozda u nekom drugom horoskopu Cool.

Konjunkcija bi bila u mojoj 5 kuci. U skorpionu. Ja imam decu. To bi onda dovelo do situacije da bude ljubomoran i na njih. Sunce je jedno jedino, zeli da tako ostane. Obozavano. U 5 kuci. Narocito u skorpionu, pripadanje pride.

Venera u MC - venera na pijedestalu. Princeza, cak i kada to nije. A ko obozava majku, voli i decu.

hm ovo mi je zanimljivo mislite da aspekt VE0SO (zenska VE i musko SO) daju "Inace, lici mi na, malo se poigraju pa svako domu svom." Nisam sigurna da sam vas shvatila Smile
A to sto ste rekli za Ve na MC pa ima logike, kao sto sma ja primetila a i citala da kad muskarcev mesec padne u zeninu 4 kucu zeli sa njom decu.
Ovaj moj sadasnji (videcemo jos Smile ) ima SO u prvoj kuci i moja VE pada na njegovo So...za sada daje da on mene smatra zenstvenom a ja njega jakim, pravim muskarcem Smile
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  zelena dolina Čet Dec 17, 2009 11:43 am

alea ::Ja sam upoznala jednu osobu kada je moja progresivna VE0JU prelazila preko njegovog SO.
On se zaljubio na prvi pogled, i tako 4 godine.
Onda je njegova progresivna VE stala na njegovu konjukciju MO0SA, i krenula je veza, na kraju se ispostavilo, vrlo teška. Uskoro će njegova progresivna VE stati na moj natalni MA...nemam pojma šta će biti, najverovatnije, ništa.

A ono što mi je zanimljivo, da sam pre godinu dana, sasvim sličajno, poslovno, upoznala osobu koja je baš ostavila onako jak utisak na mene. Njegova VE je egzaktno na mom DC! I pravi veliki trigon sa mojim vladarem JU i PL. Moj je ASC pao u njegovo 6. što je označilo poslovni odnos, a moj vladar JU u njegovo 8. pa sam mu ja pomogla da reši neki finansijski problem. Međutim, moj progresivni ASC0SO ( koje je promenilo znak, i sada je u jarcu) palo je na njegov DC, dok je moja progresivna VE0JU pala na njegov MO. Smile Inače, njegov ASC je na mom SA u 7. kući ( pošto je SA vladar njegovog 7. ja sam mog SA tumačila kao da sam ja ta starija osoba koja treba da ga nauči pameti! Starija sam od njega 7 godina)

Medju nama postoji neka neverovatna, platonska povezanost...neću da spominjem silne predobre aspekte, ali to je baš neki odnos,, vrlo jak, ali nikad konkretan. Kada god bi se zbližili, ja sam osetila da sam u nekom podredjenom položaju i da sam nekako iskorišćena ( valjda zbog mog stelijuma u njegovom 6. polju), i da mu samo hranim sujetu ( moj MA0SO njegovo u ovnu) a da ne pričam o elektricitetu svaki put...njegov vladar MO ( dispozitor vladara ASC) je UR egzatno na mom MO, dok je moj UR (dispozitor mog JU) 180 njegovo SO...više se natežemo, ono borba dva jaka ega...on ovan ja strelac...vladari asc su nam u konjukciji, MO0JU ( ali 6* separacija).

Draga sto ne postavis karte, tako je lakse, mislim Question , nego ti gledas da li je neka tvoja progresivna planeta napravila aspekt sa muskom progresivnom? Ja to ne gledam, mislis da se to sve gleda? pazi kad sam ja samo gledala natalne aspekte i antiscije, progresije gledam odvojeno Wink
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  alea Čet Dec 17, 2009 12:17 pm

Odavde, s posle na mogu da ih postavim, a od kuće neće...ili sam ja duduk za to!
Poslaću ja nekome na PP podatke pa neka ih zalepi.

Što se tiče progesivnih planeta, pa gledam sve, da li moje progresivne prave nešto sa nečijim natalni, da li njegove prave sa mojim, i sve kombinovano. Ako je podržano natalom tačno sam videla ovo što sam navela gore! U stepen!

Za ovu prvu vezu, kada sam iskombinovala njegov natal, koji ima VE u ribama 120 NE i MA u škorpiji i 180 PL, znači neka žena neptunka, sa škorpionskim crtama, teška, opsesivna veza, pa kada sam videla da sam se pojavila u njegovom životu baš kada je moja progresivna VE0JU prelazila preko njegovog SO, i on se zaljubio, opsesivno, da bi se veza realizovala tek kada mu je ta VE stala na natalni MO0SA.
U mojim progresijama, MA je stao na ALGOL 180 MO, veza me skoro ubila. Emotivno ranila, do srži...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot Empty Re: sta u nas zivot nose ljudi koji su tu oko nas ili ulaze u nas zivot

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu