Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vidovitost u horoskopu

+13
daca31
Vodolijica/Dragana
Dunja
Formalhaut
alea
Snezana
hajkula
Darko
Milica
donnola
vedrana
Astrotanja
Lana
17 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Pet Apr 03, 2009 9:26 pm

Text preuzet sa neta

Vidovitost u natalnom horoskopu
Srđan Stojić

Vidovitost je paranormalna, metafizička pojava, sposobnost vančulnog opažanja koju nauka još nije u stanu da objasni i dokaže da postoji. Vidoviti ljudi imaju snažno razvijenu intuiciju, vizije koje se javljaju u obliku filma, simbola i slika, ili naprosto osećaju da se nešto dogodilo
Čovek se oduvek pitao o svojoj budućnosti: šta će mu ona doneti, kako će mu biti sutra, da li može uticati na tok budućih događaja.Budućnost donosi sreću, radost, ljubav i uspeh, ali isto tako i nesreću, patnju, mržnju, bol. Ako osoba sazna da određenog dana ne sme da vozi automobil ili putuje avionom, bolje je da odustane od toga. Mali broj ljudi je u mogućnosti da vidi stvari i događaje u budućnosti i prošlosti.Vidovitost je paranormalna, metafizička pojava,sposobnost vančulnog opažanja koju nauka još nije u stanu da objasni i dokaže da postoji. Vidoviti ljudi imaju snažno razvijenu intuiciju, vizije koje se javljaju u obliku filma, simbola i slika, ili naprosto osećaju da se nešto dogodilo.
Vidovitost se može podeliti na nekoliko grana:
1. Kriptoskopija – kada vidovita osoba može
čitati zatvorene knjige ili prepozna predmete,
stvari u zatvorenoj kutiji, prostoriji...
2. Autoskopija – dobijanje tačnih vizija svojih
unutrašnjih organa. Posmatranje protoka
krvi, zastoja u funkciji pojedinih organa...
3. Eteroskopija – mogućnost da osoba vidi
unutrašnje organe druge osobe.
4. Inverzija – vidovitost na osnovu prvog
kontakta, dodira rukom sa drugom osobom
bez korišćenja vida.
5. Telestezija – kada osoba u snu, u budnom
stanju ili u delimičnom transu prima razne
informacije na daljinu u obliku slika, filma
i simbola, ili vidi razne događaje i ljude,
kontaktira sa svecima, sa umrlim osobama...
6. Astralna projekcija – kada osoba uz pomoć
transa ili sna napušta svoje materijalno telo
i otputuje na neku daleku destinaciju, a po
povratku u svoje telo bude u mogućnosti
da ispriča sve što je videla i doživela.
U natalnom horoskopu, vidovitost se vidi preko više pokazatelja:
1. Serija 12 – znak na vrhu 12. polja, planete u 12. polju, vladar 12. Neptun kao planeta koja simbolizuje budućnost ili nešto iz znaka Riba. U 12. polju postoji prošlost,sadašnjost i budućnost. U njemu su se svi događaji već odigrali. Preko 12. polja mi stupamo u kontakt sa drugim dimenzijama univerzuma. U 12. polju su sadržana sva ostala polja horoskopa.
2. Često je vladar Ascendenta povezan sa serijom12: nalazi se u 12. polju, preko dispozitora ide u 12. polje, ima aspekt sa serijom12, nalazi se na 29. stepenu ili u uklještenom znaku.
3. Vladar Ascendenta u aspektu sa osom čvorova ili vladarima čvorova. Sa Severnim čvorom, koji priča o budućnosti, i Južnim,koji priča o prošlosti. Jer, vidovitost je mogućnost stupanja u kontakt sa budućim, ali i prošlim događajima.
4. Serija 12 povezana sa svetlima, Suncem i Mesecom, jer oni daju mogućnost da se vide, osvetle događaji. Neptun sa Mesecom daje slike, jasne snove, vizije. Sa Suncem sve to biva osvetljeno, jasno vidljivo.
5. Planete u uklještenim znacima. Planete na 29. stepenovima, koji omogućavaju otvaranje horoskopa prema kosmosu i drugim dimenzijama postojanja. Planete na 12. i 24. stepenu, koji su analogni znaku Riba.Nešto iz serije 12 na 4. i 5. stepenu, koji su analogni Mesecu i Suncu, tj. Raku i Lavu.Planete na 0. stepenovima jer oni, kao i 29.stepenovi, u sebi sadrže ceo znak, ali iz ugla početka, i ukazuju da je osoba začetnik nečega novog u simbolici planete koja se tu nalazi.
Serija 12 povezana 6. sa serijom 3 i Merkurom,jer on daje sposobnost da rečima opišemo ono što smo videli i doživeli.
7. Serija 12 povezana sa serijom 8, jer je ono,pored 12, drugo metafizičko polje u horoskopu koje nas povezuje sa univerzumom.
8. Lične planete u aspektu sa dalekim planetama– Saturnom, koji sâm već simbolizuje prošlost, Uranom, simbolom sadašnjosti,Neptunom, simbolom budućnosti i Plutonom,simbolom reke genetike, jer natus mora biti genetski predodređen za svoje paranormalne sposobnosti.
9. Od znakova, to su vatreni znaci – Ovan,Lav i Strelac, jer preko njih dobijamo mogućnost da vidimo slike, vizije.
10. Pored standardnih aspekata, javlja se i aspekt septila od 51,428571 stepeni, koji ima prirodu Neptuna. On je veoma mističan,medijumski aspekt, koji probija strukturu vremena i omogućava natusu da uđe u druge dimenzije vremena i prostora i da odatle prenese sve događaje koje je tamo video i doživeo.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Astrotanja Pet Apr 03, 2009 10:32 pm

Viđala sam horoskope nekih vidovitih osoba.

Evo jedno horoskopa do kojeg sam došla
Znam da ima Sunce na 24. stepenu Device,u 11. Ascedent u Škorpiji i Južni Mesečev čvor na ascedentu, Mesec u Raku u sekstilu sa Suncem, na 24 stepenu , dakle stepenu koji je zapravo 12, stepen Riba, Mesec je u konjukciji sa Venerom, u sekstilu sa Suncem i kvadratu sa Marsom u 12.
Uran je na 0 stepenu u Raku u 8, u trigonu sa Saturnom i u kvadratu sa Merkurom.
Pluton je na Mc u sekstilu sa Neptonom koji je na vrhu 12., i u trigonu sa Jupiterom u 2.

Septil postoji izmeđ Saturna i 10. i Marsa u 12.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty vedrana

Počalji  vedrana Pet Apr 03, 2009 10:43 pm

Ovo mi je bas zanimljiva tema,na osnovu mog natala iskreno me zanima vase misljenje Question
Iz Laninog posta,ja licno poznajem osobu koja ima sposobnosti navedene br. 3 i 4
vedrana
vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Pet Apr 03, 2009 11:32 pm

Imam jedno pitanje, sta se desava ako se u solaru pojavljuje vise signifikatora vidovitosti ? da li to znaci da ce vidovitost trajati godinu dana- do sledeceg solara, ili od tada pocinje i traje dozivotno ?
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  vedrana Pet Apr 03, 2009 11:39 pm

[quote="Lana"]Imam jedno pitanje, sta se desava ako se u solaru pojavljuje vise signifikatora vidovitosti ? da li to znaci da ce vidovitost trajati godinu dana- do sledeceg solara, ili od tada pocinje i traje dozivotno ?[/quote]Primer osobe koju sam pomenula,nije od rodjenja vec od neke 50-te god.


Poslednji izmenio vedrana dana Ned Avg 11, 2013 6:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta
vedrana
vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Pet Apr 03, 2009 11:41 pm

Evo nekih primera koje sam preuzela sa neta
Vidovitost u horoskopu Arthurkoestlerarthurkoe
Mađarski novinar, kritičar, esejista, vidovnjak.Osnivač fondacije Koestler, koja pomaže u istraživanju parapsihologije i na drugim poljima graničnih
nauka.Ascendent počinje na 12. stepenu (Ribe) u Jarcu, znaku sećanja genetike na prošle događaje.Saturn je, kao vladar Ascendenta, retrogradan usvome sedištu u Vodoliji i u konjunkciji sa Južnim čvorom na 0. stepenu Riba. Ovde postoji mogućnost da natus zaroni u sebe i odatle, iz svoga nesvesnog dela, izvuče događaje. Preko dispozitora Urana ide u 12. polje (polje svih mogućnosti) u svoje sedište, u Jarca na 0. stepen i u egzaktan trigon-sekstil sa osom čvorova. Ujedno je Uran suvladar sledećeg znaka u 1. polju, što sve zajedno natusa jako povezuje sa 12. poljem. Preko Urana on rešava opoziciju Saturna sa Merkurom i ide u jak duplo aplikacioni trigon sa retrogradnim Merkurom, koji je jak u svome sedištu u Devici u 8. polju (ujedno je i vladar uklještenog znaka Device u 8. polju) i u konjunkciji sa Severnim čvorom. Tako tu preko dispozitora imamo vladare čvorova (koji su priča o prošlosti i budućnosti) u tirgonu. Preko Merkura, on je bio u stanju da priča i o budućim događajima. O vidovitosti i intuiciji govori i trigon Merkura sa Uranom iz 12.polja. Inače, natus ima jak Veliki krst, koji mu je dao veliku unutrašnju snagu i tenziju, koju je prevazišao i ispoljio preko svoje vidovitosti.Zanimljiva je i aplikaciona konjunkcija Meseca i Marsa, prirodnih vladara 4. i 8, u Strelcu na vrhu 11. polja. A obe planete žive u Jupiteru,vladaru 12. Sve to ukazuje da je za vidovitost potreban element vode, to jest povezanost serija 4, 8 i 12, koje daju naglašenu intuiciju, vizije i snove.Ta konjunkcija Meseca i Marsa, ili aspekt Meseca sa Plutonom ili vladarem 8, pojavljuje se u svim primerima.Dvanaesto polje počinje u Strelcu, znaku koji daje mogućnost za dobijanje slika i vizija iz nesvesnog
dela natusa. Vladar 12. polja Jupiter nalazi se u izgonu u Blizancima, na vrhu 5. polja i na 5.stepenu, koji je analogan Suncu – videti, osvetliti.
Preko dispozitora Merkura ide u 8. polje, u konjunkciju sa Severnim čvorom. Tako tu u poziciji imamo vladare 1. i 12. u kvadratu, a preko dispozitora u jakom trigonu, što je jače nego da su u početnom aspektu samo u trigonu.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Pet Apr 03, 2009 11:43 pm

Nastavak I primera

Jupiter ima jak aplikacioni sekstil sa Venerom, vladarem 4. polja na 4. stepenu, a oni su lični Neptun i Mesec, koji daju mogućnost da natus preko vizija i snova dobija informacije o budućim događajima. Neptun iz ugaonog 7. polja ima sekstil sa Suncem, koje je na 12. stepenu Riba, što daje povezanost serije 12 sa Suncem. Pored toga, Neptun je u aspektu septila sa Merkurom, pa on može da priča i piše o svim svojim paranormalnim iskustvima.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Pet Apr 03, 2009 11:47 pm

Vedrana jel znas kako je to pocelo kod te osobe?
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Astrotanja Pet Apr 03, 2009 11:48 pm

Moje mišljenje je da ne postoji vidovitost na godinu dana i da to mora d se vidi iz natala.
Postoje različiti nivoi vidovitosti.
Ima osoba kojima vizije se iznenda pojave i to ne mogu da kontrolišu kod sebe, to im povremeno i iznenada nadolaze.
Imala sam dva susreta sa vidovitim osobama. Bila su potpuno različita.
Jedno je bilo sa duhovno razvijenom osobom, koja je sve vizije nenametljivo pričala,što uopšte nije bilo pretenciozno i ja sam osetila koliko je ta osoba na nekom drugom višem nivou.
Drugo je bilo sa ženom koja je od svojih vizija zarađivala i koja je gledajući me"ulazila" u mene. To me je neobično zabavljalo, ne znam zašto ali izazvalo neku vrstu radosti. Ona me je isto osetila i zanimljivo mi je govorila o prošlosti i budućnosti. Ono neprijatno nije mi rekla, već više me kroz neke aluzije uputila ka tome. Ma, sjajna je bila.

Ja recimo nisam vidovita, ali intucija mi je jako razvijena i pred najveće krize u mom životu, ja sam to osetila i to je bio dubok osećaj, nepogrešiv.
O onoj intuiciji da mi se neko javi kada mislim o njemu, ili ga sretnem, o tome ne bih ni da govorim, (često mi se događa) ali kada su u pitanju velike promene i češće loša događanja to intuitivno osećam . Ponekad, mnogo ređe ona srećna. Pitala sam se zašto baš takva događanja. Mislim da je to možda nešto kao instikt, upozorenje, koje imaju zapravo životinje.

Inače ja to povezujem sa položajem mog Mesec u prvoj i sa konjukcijom mog Sunca na 24. i Neptuna, vl. 8.

Vidoviti ljudi imaju slike, a obični intuitivci samo osećaj.

Rolling Eyes Smile


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Sub Apr 04, 2009 12:09 am, izmenio ukupno 2 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty vedrana

Počalji  vedrana Sub Apr 04, 2009 12:02 am

[quote="Lana"]Vedrana jel znas kako je to pocelo kod te osobe?[/quote]Da.Medjutim,sada nema tih problema,sto je najbitnije. sunny


Poslednji izmenio vedrana dana Ned Avg 11, 2013 6:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
vedrana
vedrana

Broj poruka : 121
Datum upisa : 03.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Sub Apr 04, 2009 12:26 am

Meni se desilo mnogo puta u zivotu da radim nesto i onda odjednom mi ta scena bude poznata,svaki detalj koji vidim, kao da mi se to vec desilo ali nemogu nikako da se setim da li sam to sanjala jer uglavnom ne pamtim ono sto sanjam; ne znam da li je to vidovitost, jer mi se te scene dese potpuno neocekivano na ''blic'' , to je samo scena i nema vise slika da bi znala sta ce se dalje desavati
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Sub Apr 04, 2009 12:37 am

Primer 2
Vidovitost u horoskopu Astro2gw08hernanigmandr
Brazilski vidovnjak, psihološki istraživač, autor velikog broja knjiga na temu parapsiholoških fenomena i reinkarnacije.Ascendent se nalazi na 29. stepenu Blizanaca,sa Plutonom vladarem 5. polja na samom Ascendentu,takođe na 29. stepenu vidovitosti. U 1. polju se nalazi uklješteni znak Raka sa Neptunom na 24. stepenu, sve sama simbolika 12. To već na samom početku jasno ukazuje da je natus predodređen da ima paranormalna iskustva. Ascendent i Pluton imaju jak sekstil sa naglašenom Venerom iz svoga znaka Bika na 0. stepenu.Pluton, kao reka genetike, i Venera, kao vladar 4. (porodica) i Južnog čvora, ukazuju da je sposobnost vidovitosti nasledio od svojih predaka,koji su takođe bili vidoviti.Vladar Ascendenta Merkur je naglašeno jak.Nalazi se u svome znaku Blizanaca na vrhu 12.(koja počinje na 5. stepenu – Sunca) i ujedno je vladar 12. polja bez dispozicije, pa je on okrenut svemu što je tajno, skriveno, mistično, nedokučivo,nevidljivo. Dobija jasne poruke, slike i vizije od univerzuma – jednostavno, natus je sav u 12.Pored toga, Merkur je vladar i 3. polja, pa on ima jaku potrebu da o tome govori, dokuči svojim umom i piše o tome, o čemu svedoči veliki broj knjiga koje je napisao na tu temu. Merkur ima egzaktnu konjunkciju sa Saturnom, vladarem 8, što mu je dalo dubinu misli, naučnoistraživački pristup i mogućnost da sagleda, vidi i istraži prošlost. Ta konjunkcija ima egzaktan trigon saUranom (suvladarem iz 8. polja u Vodoliji, te on ima veoma brz, intuitivan, kosmički intelekt.Ujedno, Uran preko Saturna ide u konjunkciju sa Merkurom, pa sve to višestruko pojačava. Tu imamo jako spajanje oba metafizička polja – 12. i 8. –polja koja probijaju granice vremena i prostora i preko kojih dobija otvoreni kanal ka univerzumu.To je preko Merkura spustio na konkretan, praktičan nivo, da može da priča o tome. Merkur ima i trigon-sekstil sa osom čvorova na 0º Ovna i 0º Vage. Dalje, Merkur ima aplikacionu konjunkciju i okultaciju sa Suncem, pa on može da osvetli, vidi sve događaje iz svog nesvesnog. To je kao budan u snu, budan u svojim vizijama, budan u svom nesvesnom. Dakle, 12. polje je veoma jako, naglašeno, sa stelijumom od 3 planete na vrhu 12, koje preko dispozitora ostaju tu.Kao i u prethodnim primerima, u 10. polju u Ovnu nalazi se egzaktna konjunkcija prirodnih 4 i 8, Meseca i Marsa, na 17. stepenu – Sunce. U prethodnom primeru, Merkur se, kao vladar 12,nalazio takođe na 17. stepenu Ovna. Mars je istovladar 5. i 10. polja i Severnog čvora na 0. stepenu Ovna, a Mesec vlada uklještenim znakom Raka u 1. polju i u sebi nosi Neptuna sa 24. stepena. Ta konjunkcija ima septil, medijumski aspekt, sa planetama na vrhu 12. polja.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Sub Apr 04, 2009 12:46 am

Primer 3
Vidovitost u horoskopu Astro2gw09marleneplauch
Tokom života je imala vidovita iskustva i neko vreme se bavila astrologijom.Ascendent se nalazi u Strelcu, znaku koji ukazuje na stvaranje slika, vizija.Vladar Ascendenta Jupiter je ujedno i vladar 12. polja i nalazi se u uklještenom Lavu, koji takođe, pored Strelca, daje slike i vizije, pa još u 8. polju metafizike i kosmosa, na 29. stepenu, na kraljevskoj zvezdi Regulusu, u srcu Lava. Natus je sam 1 i 12 i nalazi se na 29. stepenu vidovitosti, u uklještenom znaku, pa tu imamo tri puta ponavljanje serije 12.Žena je svakako medijum, vrlo otvorena uplivu univerzuma. Privlači je sve što je tajno,skriveno i nevidljivo, ono što se čulima ne može opaziti – ona je sva u tome. U mogućnosti je da iz paralelnih svetova i drugih dimenzija prenese slike i doživljaje koje je tamo videla, kako iz budućnosti, tako i iz prošlosti. Jupiter je ujedno vladar 3. polja u Ribama, pa je ona u stanju da o tim doživljajima priča i iskaže običnim rečima sve ono što je nevidljivo i tajno, i za time ima jaku potrebu. Jupiter, kao vladar 3, ima konjunkciju sa Merkurom ,prirodnim 3, što joj je, pored naglašene serije 12, dalo i naglašenu seriju 3 – intelekta,misli.U Merkuru iz Device, kao i u prethodnim primerima, živi konjunkcija Marsa i Meseca. Mars je vladar 4. a Mesec 8. polja, pa preko Merkura idu u konjunkciju sa Jupiterom, vladarem 12. – sve sama simbolika vodenih polja. Jupiter preko dispozitora Sunca dolazi na 0. stepen Lava i ostaje u uklještenom znaku. Sunce ga vodi u konjunkciju sa Severnim čvorom i trigon sa vrhom 12. polja na 2. stepenu Strelca, kao i u aplikacioni sekstil sa
Neptunom na 1. stepenu Vage, drugim vladarem 3. polja.Pored svega, ima jako naglašen uklješteni znak Lava sa pet planeta, pa još u 8. polju, koje preko Sunca odlaze na 0. stepen Lava, ostaju u uklještenom znaku i prave trigon prema vrhu 12.polja na 2. stepenu Strelca. To samo potvrđuje da je natus medijum, neko ko može da zaroni u dubinu svoga nesvesnog i odatle izvuče sve što jetamo videla i doživela.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Sub Apr 04, 2009 12:53 am

Primer 4
Vidovitost u horoskopu Astro2gw10matthewmannin
Britanski vidovnjak, spiritista i isterivač duhova,u transu tokom seansi govori na jezicima koje nikada ranije nije učio. Sa 11 godina počinju
da mu se javljaju duhovi i biva smešten u psihijatrijsku bolnicu. Tu otkriva da može kontrolisati svoje paranormalne sposobnosti. Fokusirajući se
na ime nekog umetnika, sposoban je da naslika crteže u umetnikovom stilu, crtajući tako verodostojno da je može da prevari i kritičare. Napisao je nekoliko knjiga na temu parapsihologije.Ascendent se, kao i u prethodnom primeru,nalazi u Strelcu, sa vladarem Jupiterom u stelijumu
od 6 planeta u uklještenom Lavu u 8. polju,i preko dispozitora Sunca isto ostaje u uklještenom Lavu u 8. polju. Inače, 8. polje je prenaglašeno,
sa čak 7 planeta u njemu, od kojih je šest u uklještenom znaku, a sedma – Uran – je na 29.stepenu Raka, stepenu spajanja svetala Meseca i
Sunca. Osmo polje, pored metafizike i kosmosa,simbolizuje i duhove. Jupiter je vladar i 3. polja u Ribama, kao i Severnog čvora u Strelcu, pa on svojim intelektom i rečima ima potrebu da iskaže sve što doživi i vidi u svojim vizijama. Ujedno je Neptun, kao suvladar 3. polja, u medijumskom
septilu sa Merkurom, što sve to veoma pojačava.Jupiter ima konjunkciju sa Venerom (u kojoj živi Neptun iz Vage), vladarem 10. i 6. polja, pa je to njemu i karijera i sastavni deo posla. To ukazuje da on, fokusirajući se na ime slikara, može naslikati njegovu sliku.Dalje, Jupiter ima konjunkciju (koja se preko Sunca još više pojačava, postaje intenzivnija) sa Mesecom,vladarem 8. polja, Marsom, vladarem 4. i 12.polja, kao i sa svojim dispozitorom Suncem. Zato njegove vančulne sposobnosti postaju maksimalno intenzivne. I ovde se, kao i u svim dosadašnjim primerima, pojavljuje konjunkcija Meseca i Marsa.Mesec je ujedno vladar 8. polja, a Mars vlada 4. i12. poljem. To samo pokazuje da je za vidovitostpotreban element vode ili vodenih polja 4, 8 i 12.Sledeći jak pokazatelj njegovih vančulnih sposobnosti jeste što Sunce sve te planete vodi u trigon-sekstil sa osom čvorova, koji se nalaze na 24.stepenovima, i aplikacioni sekstil sa Neptunom na 25. stepenu Vage u ugaonom 10. polju.Oba vladara 12. polja – Mars (koji je ujedno i u kazimiju sa Suncem) i Pluton – imaju jaku konjunkciju sa svetlima, Suncem i Mesecom, i sekstil sa Neptunom, vladarem 3, pa je natus u stanju da osvetli i vidi sve događaje koji mu dolaze iz njegovog nesvesnog bića i da priča običnim jezikom o tim događajima. Pluton i Mars u aspektu sa Neptunom daju mu potencijalnu sposobnost da priča na jezicima koje nikada ranije nije čuo.Sama konjunkcija svetala Sunca i Meseca (balzamičan tip) omogućava da je natus medijum,jako otvoren kanalu koji ga spaja sa univerzumom.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Sub Apr 04, 2009 1:01 am

Primer 5
Vidovitost u horoskopu Astro2gw11jonesfranklin
Američki spiritualni guru, koji je još od ranog detinjstva imao iznenadna parapsihološka i mističnaiskustva. Na fizičkom nivou se to izražavalo
preko iznenadnih groznica ili osipa na koži. Od 1962-1964. izučava duhovne discipline, meditaciju i indijsku jogu, u čije tajne ga upućuje učitelj
Swami Rudrananda. Godine 1976. povlači se u izolaciju i 1979. prestaje da se aktivno bavi podučavanjem.Ascendent je u Jarcu, znaku sećanja genetike.Vladar Ascendenta je retrogradni Saturn u 3.polju, u padu u Ovnu, u konjunkciji sa Južnim čvorom na 29. stepenu Ovna. Tako je on u mogućnosti da padne u trans, uđe u prošlost u svoje nesvesno i odatle iznese priče i događaje. Saturn ima aplikacioni sekstil i jaku uzajamnu recepciju po vladarstvu sa dispozitorom Marsom, pa preko dispozicije postaje maksimalno jak. Preko Marsa ide u svoje sedište u Vodoliju na 20. stepen i u konjunkciju sa stepenom egzaltacije Neptuna(21º Vodolije), stepenom vidovitosti. Mars ga vodi u egzaktan sekstil sa vrhom 12. polja na 20. stepenu Strelca. Ujedno je Mars vladar 3. polja, pa on može da priča o svojim vidovitim iskustvima. U njemu žive Sunce, vladar 8. polja, Venera, vladar 4.polja, i Južni čvor – sve činioci koji su pokazatelji za vidovitost.Vladar 12. polja Jupiter neverovatno je prenaglašen: retrogradan, nalazi se u uklještenim Ribama u svome sedištu i na 29. stepenu poslednjega znaka, pa tu imamo 5 puta ponavljanje simbolike
12. polja, izuzetno jako. Dalje, Jupiter ima egzaktan trigon sa Mesecom, koji je takođe jak u svome sedištu u Raku i na 29. stepenu, stepenu spajanja svetala. Natus je jednostavno medijum kome se javljaju žive slike, filmovi, i može da se projektuje u bilo koji događaj, kako u budućnosti tako i u prošlosti. U Jupiteru iz Strelca živi i Merkur, kao prirodni 3 (sa kojim je u trigonu i u kome živi Neptun iz Device), što mu daje mogućnost da o tome priča običnim rečima. Pored trigona sa Mesecom,Jupiter ima aplikacioni trigon i sa Venerom,vladarem 4. polja i Severnog čvora, koja je u izgonu u Škorpionu, što daje spajanje serija 12 i 4. Taj aspekt i preko Venerinog dispozitora Plutona opet ide u trigon sa Jupiterom, što ga samo pojačava. Dalje, Jupiter se nalazi u septilu, neptunovskom aspektu, sa Uranom iz 4. polja u Biku.Jeste da je Uran tu u padu, ali sa Venerom ima jaku recepciju po vladarstvu i egzaltaciji i ona ga vodi u trigon sa Jupiterom. Spajanje serija 12 i 4 imamo i preko Meseca u sekstilu sa Neptunomna 24. stepenu u uklještenoj Devici, u kome živi Jupiter, vladar 12. O njegovoj intuiciji i sposobnosti
da duboko uđe u svoje nesvesno biće i odatle izvuče događaje govori nam i egzaktan trigon Merkura, kao vladara uklještene Device u 8. polju
(koji se nalazi na 2º Strelca u konjunkciji sa stepenom egzaltacije Južnoga čvora na 3º Strelca),sa Plutonom, prirodnim vladarem 8. Pluton ima
aspekt septila sa Neptunom (u kome živi Jupiter).Jeste da su to mundane, daleke planete, ali natus poseduje tu energiju i snagu da ih može spustiti na konkretan, praktičan nivo.Aplikaciona konjunkcija Meseca i Plutona (u prethodnim primerima to je bila konjunkcija Meseca sa Marsom) daje povezanost serija 4 i 8 i ukazuje da su se natusu još u ranom detinjstvu počela dešavati mistična iskustva i iznenadni napadi
groznice. Venera i Saturn (vladar Ascendenta),planete koje su signifikatori za kožu, u znacima gde su u slabim dostojanstvima ukazuju na osipe po koži.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Sub Apr 04, 2009 1:08 am

Primer 6
Vidovitost u horoskopu Astro2gw12rwhp761673102
Ovoj devojci vizije se javljaju u snu, na ulici ili u trgovini u obliku filma i živih slika u njenoj glavi. Stalno sebe vidi kao aktera u tim događajima,
ali se to ne dešava njoj već njenim bliskim prijateljima. Jedan od tih događaja desio se kada je u budnom stanju na ulici imala viziju kako se
nalazi na moru i javljaju joj telefonom da joj je otac umro. To se toga dana uistinu desilo, ali njenoj drugarici.Ascendent se nalazi u Blizancima, sa vladarem Merkurom u 12. polju, u svome sedištu bez dispozicije.Devojku zanima sve što je tajno, skriveno,mistično, što se ne vidi, ona je sva u tome. Merkur ima aplikacioni sekstil sa Venerom, vladarem 12.polja na 12. stepenu Ovna, kao i sa Mesecom na12. stepenu Vodolije (vladarem Severnog čvora)– sve simbolika Riba, što joj daje veoma razvijenu intuiciju, vizije, snove. Jedna lepa Lotos konstelacija.Merkur ima i duplo aplikacioni trigon sa egzaltiranim retrogradnim Saturnom, vladarem 8. polja i Južnog čvora, što daje povezanost oba metafizička polja – 12 i 8, pa ona može da vidi događaje u budućnosti i u prošlosti. Pored Merkura(koji je ujedno i prirodni 3), u 12. polju u Biku nalazi se i Sunce na 24. stepenu, vladar 3. polja (koje je analogno izlazećem znaku Blizanaca), pa je ona u stanju da priča, iskaže običnim rečima svoje vizije i snove.Sunce i Merkur su vladari 4. polja, Merkur ima sekstil sa Venerom (vladarem 12), a Venera kao vladar 12. je u egzaktnom sekstilu sa samim Mesecom– sve sama simbolika Neptuna i Meseca.To ujedno povezuje seriju 12 sa svetlima, Suncem i Mesecom, koji daju mogućnost da se sve te vizije osvetle i vide.Sve to upućuje da ona u budnom stanju (Sunce,Merkur) ima vizije na ulici, u trgovini (Blizanci,Merkur), kako se nalazi na moru (12. polje) i da dobija poziv telefonom (Merkur) da joj je umro otac (Sunce u 12. polju na Algolu u kvinkunksu sa Plutonom). Ali, Merkur je u aplikacionim sekstilu sa Venerom (drugarica) u 11. polju (prijatelja) u izgonu, u kojoj živi Sunce, pa se to dešava njenoj
drugarici.Da je drugaricin otac umro vidi se preko konjunkcije Sunca i Hirona (solarna rana, povreda),kao i egzaktnom kvinkunksu (odnos između 1. i8. polja smrti) između Sunca sa 24. stepena Bika i Plutona na 24º Vage, a obe planete žive u Veneri.Ako pogledamo iz ugla 11. polja drugarice, 4. polje (koje prestavlja oca drugarice) od 11. je natalno 2. polje u Raku. Osmo polje smrti oca od 2. polja je natalno 9. polje u Vodoliji, sa vladarem Saturnom na 16. stepenu (porodica), u aplikacionoj opoziciji orbisa 4 stepena (opet porodica) sa Venerom u 11 polju.
O njenim vidovitim snovima govori vladar Ascendenta Merkur u 12. polju (snovi), u sekstilu sa Venerom, vladarem 12. na 12. stepenu (dva putasnovi), i u trigonu sa Mesecom, koji je sam esencijalni signifikator za snove, na 12. stepenu snova.Dakle, devojka je pravi medijum koji ima kontakt sa drugim dimenzijama vremena i prostora.Pradeda ove devojke je takođe bio vidovit. U ženskom horoskopu pradeda je predstavljen 10.
poljem natala. Vrh 10. polja počinje na 29. stepenu vidovitosti. U njemu se nalazi uklješteni znak Riba, sa retrogradnim Jupiterom kao vladarem (u njemu živi i Neptun), na veoma moćnom 3. stepenu Škorpiona (egzaltaciji Plutona), pa je on bio u stanju da iz onog sveta prenese sve priče i događaje koje je tamo video i doživeo. Takođe se Neptun,kao suvladar 10. polja, nalazi na posebnom stepenu– 26º Strelca, stepenu centra galaksije. Verovatno je ona od njega nasledila te svoje vančulne sposobnosti.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Sub Apr 04, 2009 1:12 am

Preuzeto sa neta
U svim navedenim primerima došao sam do sledećih pokazatelja:
Naglašena je povezanost 1. vladara Ascendenta sa serijom 12, jer preko te serije vidoviti ljudi stupaju u kontakt sa drugim dimenzijama vremena i prostora i postaju otvoren kanal za upliv univerzuma.
2. Pored serije 12, nailazio sam na jaku seriju 8, jer i ona u sebi nosi simboliku kosmosa.
3. Postoji povezanost serije 12 sa serijom 3,jer preko Merkura vidoviti ljudi svoje vizije spuštaju na konkretan, praktični nivo, da o njima mogu da pričaju.
4. Serija 12 povezana je sa serijama 4 i 5, Mesecom i Suncem, koji im omogućavaju da vide i osvetle svoje vizije.
5. Vladar Ascendenta je u aspektu sa osom čvorova, koji su priča o prošlosti i budućnosti,ili je u aspektu sa vladarima čvorova.
6. Vladar Ascendenta je u uklještenom znaku,na 29. stepenu.
7. Planete su u uklještenim znacima. Planete, čvorovi ili Ascendent su na 0, 4, 5, 12, 24, i 29. stepenu.
8. Naišao sam na jednu zanimljivu kombinaciju,a to je konjunkcija Meseca i Marsa u gotovo svim primerima. Tamo gde nema te konjunkcije, Mesec je u aspektu sa Plutonom ili vladarem 8. polja. Oni se mogu povezati kao vladari Raka i Škorpiona, jer je za vidovitost potreban naglašeni element vode. O tome bi trebalo napraviti jedno opširnije istraživanje.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Uto Apr 07, 2009 2:03 am

Text sa neta
Primeceno je da naglasen 29. stepen daje potencijalnu vidovitost. Medjutim, ipak, u horoskopu treba da bude jos pokazatelja koji potvrdjuju da osoba moze imati takvih iskustava. Ako to nije naglaseno, moze se desiti, da osoba, sporadicno ima te epizode, ali nevoljno, tj. u odredjenim situacijama pretpostavi nesto sto kasnije bude tacno. Ne mislim da to moze svesno da se razvija, osim, ako u horoskopu to nije nagovesteno.
Opet, u tom slucaju, ako jeste nagovesteno onda ta osoba, htela - ne htela, to razvija i pocinje da "manipulise" sa tim darom. Namerno kazem "manipulise" jer, opet, od ostalih pokazatelja (aspekata i planeta) zavisi hoce li ta "manipulacija" biti pozitivna ili negativna.Dalje, da naglasim, rec vidovitost ako religijski posmatramo, je "djavolja rabota". A opet, s druge strane, isti dar u pravoslavlju (za katolicanstvo ne znam - ako neko zna neka se ukljuci) se naziva PROZORLJIVOST i taj se dar dobija od Boga.Onaj ko ima taj dar mora biti jako oprezan sa tim. Tanka linija izmedju pozitivnog i negativnog je nekad toliko nevidljiva da je potrebna ogromna mudrost i iskustvo da bi se izbegle zamke u koje nas uvlace te sposobnosti.Znaci, - oprezno sa tim!Osim naglasenog 29. stepena, "vidovitost" tj. "prozorljivost" je moguca kod ljudi koji imaju naglaseno 12. polje, a takodje i znak Riba. Ovo daje izrazenu intuiciju, prozorljivost na nesvesnom nivou, i glavni zadatak tih ljudi je da kroz svoj zivot nauce da poslusaju svoj unutrasnji glas i misao koja im je prva pala na pamet. Ovo posebno osobe koje su u Ascendentu Ribe ili imaju Neptun u I polju.
Poznato je, da osobe koje su stvarno prozorljive to obicno kriju. Upravo iz razloga sto oni znaju koliko je to teret za njihovu dushu (i odgovornost) pa iz straha oni beze u sebe ili u simboliku osame. To potvrdjuje osobine Riba. Mali dokaz svega ovoga: Oduvek se pricalo da su pravoslavni svestenici izuzetno jaki u tome, ali, u to je tesko poverovati gledajuci predstavnike - popove. Zar ne? Svojevremeno sam proucavala tu tematiku i pronasla sam silne knjige koje nisu opste poznate, a koje su dragoceno stivo o pravoslavlju i monasima na Hilandaru.
Pa evo malo interesantnih detalja, ko ne zna o tome - nije stetno da procita:) Termin "starac" podrazumeva monaha koji je zivot posvetio molitvi i odrekao se udobnog zivota u manastiru. Oni obicno zive u kelijama po zabiti na Svetoj gori u danonocnoj molitvi (i postu naravno). Ta molitva je molitva Bogu da ih otvori u veri i prosvetli. Uslovi zivota i ishrana su svedeni na minimum. Cesto ti monasi tj. "starci" imaju neki fizicki nedostatak (slepi ili na neki drugi nacin hendikepirani) ali ih je Bog podario necim drugim. Nekom vestinom ili sposobnoscu. Jedan od tih darova je prozorljivost.Retki su srecnici koji su uspeli da dodju do nekog od tih "staraca" da im on bude duhovnik. Ali, oni koji su u tome uspeli, njihova svedocanstva o njihovim iskustvima fascinantno govore o kolicini mudrosti i prozorljivosti tih ljudi.Tako se desava, da starac, koji nikada nije ziveo u civilizaciji daje tako mudre savete o porodici, poslu, svakodnevnom zivotu, da je to prosto neverovatno. Ti saveti su obicno tako lepo upakovani i nicim "VIDOVITO" naglaseni da osoba, koja prima savet, spozna da je ovaj "video unapred" tek kad se dogadjaji stvarno odigraju.
Konkretno - ti razgovori se odigravaju kao kod psihijatra. Starac da kratke savete i nikad ne kaze DESICE SE TO I TO. NE! On posavetuje sta je najvaznije da ovaj uradi, i tek kad se stvari odigraju, ovaj shvati da ga je starac usmerio na pravi put... (Koga zanima ova tematika, moze naci knjige u svim pravoslavnim knjizarama) Zasto ovo pisem...
Pogledajte koliko je simbolike Riba. Znamo da Neptun predstavlja Boga u horoskopu, Ribe bozanstvo, kontakt sa Bogom. Ali isto tako znamo koje su sve ostale simbolike Riba i XII polja. Ti starci maksimalno posvecuju sebe toj simbolici i zauzvrat dobijaju cistu bozansku energiju sa kojom oni pomazu ljudima.Ovo su jako interesantne stvari i treba ih posmatrati kao obrazac u astroloskom radu i radu sa ljudima. Pa i psihijatri - i oni za to sluze zar ne?Ovim ne zelim da kazem da astrolog treba samo psiholoski da pristupi klijentu. Ali, zelim da kazem, da treba naci pravu meru i usmeriti klijenta na pravi put, da sam uzme svoju sudbinu, pa ma kakva ona bila. Ako je losa - nase je da ojacamo klijenta da se spremi, a ako je dobra - da ga poguramo da lakse prepozna svoj put.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Astrotanja Uto Apr 07, 2009 4:18 pm

Lana, slažem se da je jako bitan psihološki pristup klijentu .Razumevanje, podsticaj, podrška, ukazivanje na koji način bi mogli da se lakše podnesu periodi krize, teškoća i gde je eventualni izlaz iz problema, ako je moguć, ako ne kada su ti periodi kada postoji mogućnost da se nešto reši, savlada, prevaziđe i sl.
Kako je meni Sunce vl. 1. na 24. stepenu Škoprije u konjukciji sa Neptunom vl. osme ondatu imai ntitivnog pronicanja u suštinu stvari.
mesec u Devici ume da bude taj koji je jasnovidaci i dobar u deljenu saveta, ili,a kako je ko mene vl. 12. onda ona potiču iz podsvesno, intuitivnog. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Sre Apr 08, 2009 3:06 pm

Septil,biseptil i triseptil
U septil seriji postoje 3 vrste aspekata,a to su:
- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
Ovo su minorni aspekti,koje obično većina astrologa ne uzima u obzir prilikom razmatranja natalne karte.Ipak,ako u nečijoj karti vidite aspekte izraženije duhovnosti ili nekih sposobnosti koje nisu svojstvene svakom čoveku,onda su ovi aspekti doista vredni razmatranja,jer će vam pružiti uvid u to o kakvim je zapravo sposobnostima reč i na koje načine ih natus može razviti i upotrebiti.Za početak je možda najbolje provežbati na sopstvenoj karti ili na karti nekoga za koga znate da poseduje neke izvesne sposobnosti.Šta predstavlja septil serija? Ona predstavlja neracionalno,jer su sami stepeni aspekta neracionalni.Naime,kada podelite krug sa brojem 7 vi dobijate stepene sa decimalnim ostatkom,što ga u svakom slučaju čini jedinstvenim.Decimalni ostatak je beskonačan,pa bi i sam aspekt u nekom određenom smislu ukazivao na nešto beskonačno.Na ličnom planu,ovi aspekti ukazuju na sve što je neobjašnjivo,na opsesivno-kompulzivna ponašanja,iracionalnost i na neke čudne i neobjašnjive tačke u životu natusa.Broj 7 je Saturn,dakle sudbina.I ovaj aspekt koji predstavlja broj 7 takođe predstavlja sudbinu.Ali predstavlja i karakter,jer je karakter-sudbina.Kako menjate svoj karakter putem sopstvenih izbora,vi prisiljavate vašu sudbinu da se oblikuje u konkretnu stvar iz mase potencijalnih mogućnosti i time odgovarate na svoju karmu.Jer iza Saturna leže nova znanja i nove mogućnosti. Septilni aspekti su prirode Uran-Neptun,oni nam omogućavaju povezivanje sa energijama koje nisu ovozemaljske.Septil je prvi aspekt iz serije,to je prva sedmica,koja predstavlja simbol božijeg stvaranja.Tako je ovaj aspekt veoma mističan i spiritualan.Kada krug podelite na 7,dobijate 7 senzitivnih tačaka.Toliko je bilo i planeta u tradicionalnoj astrologiji i kada bi svakoj tački dodali po jednu planetu,dobili bi spiritualno ispunjenje, portal kroz koji imamo pristup višim znanjima.Što je više tačaka na kojima leže natalne planete,to je i simbolika septila izraženija. Kada tranzitne planete zajedno sa natalnim,zauzmu svih 7 septilnih tačaka,to je momenat u životu natusa kada postoji velika mogućnost za duhovni preobražaj,za prosvetljenje i upijanje božanske energije.Razni autori daju razna tumačenja septila,pa je tako kod jednih to malefični aspekt,dok je kod drugih benefični. Mišljenja sam da ovi aspekti ne mogu podleći tako strogoj definicji,pa bi ih pre formulisao kao aspekt konjukcije, dakle, mogu biti dvojake prirode,a u generalnom smislu ukazuju na neke tajne,koje su ili skrivene od očiju samog natusa ili od očiju drugih u odnosu na natusa.Kako je u pitanju priroda Neptuna,ona ima dve strane: jednu,na kojoj se čovek može spiritualno uzdići do nezamislivih sfera i drugu,gde se čovek može uviti u veo iluzija i zabluda.Biseptil je još izraženiji vid septila.To je dupla sedmica,simbol broja dva u broju sedam.Označava dualnost,.Pa ako je septil početak stvaranja i Boga,onda je biseptil Bog i sin, razvojni put kroz interakciju sa drugima.Osobe sa jakim biseptilima su obično veoma dobri savetnici,sposobni da intuitivno prodru u srž nečijeg problema,da razreše nečije dileme,a kroz ta iskustva usavršavaju sebe i saznaju više o svojim sposobnostima,njihovom poreklu i funkciji.Na kraju dolazimo do triseptila koji donosi konačnost,sjedinjenje,sveto trojstvo,Bog otac,sin i sveti duh.Osobe sa jakim triseptilom imaju potrebu za sjedinjenjem sa Bogom i na tom putu će tražiti svetog duha koji će im pomoći da to ostvare.Ovde se uz interakciju sa drugima,vrši i interakcija sa nefizičkim oblicima postojanja.Triseptil u nečijoj karti ukazuje na vidovitost,meditaciju,magnetizam,hipnotičke moći i sposobnost prenosa energije,moći isceliteljstva.Ipak,mnogi od onih koji poseduju ovaj aspekt,nisu svesni svojih potencijalnih sposobnosti i da bi ih razvili potrebna im je pomoć sa strane,kako bi ih najpre prepoznali,a tek potom i koristili.Jedan astrolog,inače dobar poznavalac Kabale je dao lepo poređenje.
Vidovitost u horoskopu 12267441
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Sre Apr 08, 2009 3:10 pm

Nastavak
U centru ove figure vidimo tačku koja predstavlja presto na kome sedi kreator odnosno Bog predstavljen trouglom. Unutrašnja zvezda predstavlja 7 slova mudrosti,a spoljašnja zvezda 12 znakova zodijaka.Ako vrhove ovih elemenata na kojima se nalaze slova A,Th i Z, zarotiramo za 90* ulevo i postavimo ih kao asc u natalnoj karti dobićemo sledeću sliku
Vidovitost u horoskopu 55862781
Sada se u unutrašnjoj zvezdi mogu jasno videti aspekti septila.Ovo nam kazuje da je potrebno dostići mudrosti na koje ukazuju tačke septila,da bi se spoznalo sveto trojstvo i sam Bog.Na kraju,možemo zaključiti sledeće:
- septil je želja za poboljšanjem,za napredovanjem,koja se krije ispod mudrih ili nepromišljenih dela.Bez želje ili sposobnosti da nešto učinimo boljim, ništa se ne dešava.
- biseptil izlazi iz okvira sopstvenih ideja i želja (septil) i kreće u svet,sluša druge,daje savete,prikuplja informacije,odmerava šta je korisno,a šta ne,interaguje sa željama i idejama drugih
- triseptil je konačni potencijal,tačka gde se prikupljena znanja koriste da se ide napred.Ako su pobude pozitivne,odnosno ne koriste se za prikupljanje moći i materijalnog,osoba će uz malu pomoć krenuti dalje od ovozemaljskog.Ako su pobude materijalne prirode odnosno negativne, osoba pada na dno i u sledećoj inkarnaciji kreće od početka.
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Lana Sre Apr 08, 2009 3:50 pm

u mom natalu sam pronasla nekoliko ovakvih aspekata:
jupiter TS mesec
neptun S mesec
severni cvor TS mesec
MC TS venera
neptun BS jupiter
MC TS uran
severni cvor BS neptun
neptun S juzni cvor
pa mozda mi se i pojavi vidovitost od sledeceg solara u kojem se pored ovakvih aspekata nalazi na vise mesta 29stepen sunny
Lana
Lana

Broj poruka : 40
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Vidovitost :-))

Počalji  donnola Pet Jul 17, 2009 4:31 am

Cao Tanja, zelala bih da kazem par reci o vidovitosti posto je to moja omiljena tema :-)) Zahvaljujuci astrologiji, ili bolje receno Teoriji o stepenima Nikole Stojanovica, shvatila sam da posedujem, kako je to naveo u svom astro-seminarskom radu "Vidovitost u natalnom horoskopu" Srdjan Stojic, "nesvakidasnji Boziji dar". Po Teoriji o stepenima, 29 stepen ukazuje na vidovitost i on spada u grupu stepena koji imaju izdvojeno dejstvo. I slazem se sa tim da covek treba da se rodi sa ovim darom, da genetski ima to u sebi jer je to nesto sto se ne moze nauciti iz knjiga - prosto: ili posedujes taj dar ili ne. Kao sto je vec naveo Srdjan Stojic u svom radu, postoji vise vrsta vidovitosti i kao sto mozemo videti svaka od njh ima svoj nacin ispoljavanja. Neko koristi predmete ili stvari odredjene osobe da bi mogao da kaze nesto vezano za tu osobu, dok neko koristi karte, pasulj, talog u soljici kafe... Meni su omiljene karte. Naravno, odredjene slike, vizije dogadjaja prate me jos od malih nogu. Mislila sam da samnom nesto nije u redu. Ignorisala sam sve to, jer nisam znala o cemu se tacno radi, sta je u pitanju. I onda sam pre 5 godina procitala tekst o 29 stepenu... Tada je krenulo i moje dublje zanimanje za astrologjiu. Isla sam u astro skolu kod Nikole Stojanovica, pa na karmicku astrologiju i tarot kod Predraga Petkovica. Shvatila sam da je astrologija nasa duhovna karta u kojoj je zapisano (nasim vremenom rodjenja kao univerzalnim kodom) ono sto treba da odradimo u sadasnjem zivotu. U natalnoj karti se vide i nase greske iz proslih zivota. Zato smatram da astrologija prvenstveno treba da posluzi ljudima u svrhu duhovnog razvoja. Pod duhovnim razvojem mislim na to da covek treba da postane svestan toga ZASTO nam se nesto desava u zivotu na nacin na koji se desava a ne onako kako mi mislimo da treba. Nista se ne desava slucajno. Sve je to u cilju ucenja nasih duhovnih lekcija.

Da bi neko sebe nazvao vidovnjakom, u horoskopu mora da se pokaze vise aspekata koji ukazuju na to. Navescu par aspekata kod mene:

1) vladar asc je na 29 stepenu sco, u ukljestenom znaku;
2) XII polje mi je u Ovnu (vatreni znak);
3) imam veliki vatreni trigon: Jupiter, Mesec, Neptun
4) povezanost VIII i XII polja: vladar VIII mi je na vrhu XII u Ovnu;
5) imam septil (medijumski aspekt) izmedju Plutona i Sunca

Bitno je u horoskopu i to ka kojoj planeti Mesec ide. Recimo, meni Mesec ide ka Plutonu, sto ukazuje na sve sto ima veze sa okultnim, tajnim, misterioznim...

Evo zanimacija za one koji vole astrologiju: cuveni vidovnjak i parapsiholog Žerar Kroaze (Gerard Croiset) rodjen je 10.03.1909. godine u Holandskom gradu Larenu. Medjutim, na internetu se mogu naci dva vremena njegovog rodjenja. Po jednom on je rodjen u 14:40 PM, a po drugom je rodjen u 6:00 AM. Zelela bih da cujem sta jos neko misli, koja je karta tacnija, tj. koja karta najbolje opisuje njegov zivot; da li ova prva sa vremenom od 14:40 PM gde je u horoskopu Riba/Lav ili ova druga gde je dupla Riba? :-D

donnola

Broj poruka : 3
Datum upisa : 17.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Tajna 29 stepena

Počalji  donnola Pet Jul 17, 2009 4:41 am

Evo i teksta sa sajta Nikole Stojanovica http://www.astrologyinserbia.com/s/knjige/tajne/tajna_29.htm o 29 stepenu;

TAJNA 29º.
SVAKOG ZODIJAČKOG ZNAKA

Pre nego što sam se upustio u astrološko-istraživačku avanturu nalaženja tajni stepena Zodijaka, prirodno, pogledao sam šta su strani astrolozi ispisali na temu stepena Zodijaka. Ne baš puno iznenađen, naleteo sam na gomilu ničega. Naime, odavno sam uveo pravilo da sve teorije, teorijice iz astrologije, moje i tuđe, proveravam u praksi - ako neko astrološko saznanje bude potvrđeno u praksi, u realnom životu, onda to saznanje prihvatam kao tačno; i obrnuto - ako neko astrološko saznanje nema svoju potvrdu u realnom životu, onda to saznanje odbacujem kao netačno… kao glupost.
U knjigama stranih autora o stepenima Zodijaka, jedini stepen koji je “prošao” proveru u praksi, čija simbolika se potvrdila u realnom životu, jeste 29º. svakog zodijačkog znaka. Taj stepen znači - vidovitost, biti vidovit.
Nekako u isto vreme kada sam počeo da tražim potvrdu u praksi za značenje tog stepena, upoznao sam momka koji je postao poznat našoj široj javnosti kao vidoviti Boban (15.05.1970, 2:08 AM, CET-1, 20E30, 44N50). U njegovu istinsku vidovitost sam se ubrzo uverio. Pogledajmo njegov horoskop: Njegov Ascendent se nalazi na 29º. znaka Riba, vladar Ascendenta Neptun na 29º. znaka Škorpije, kao i vrh 10. polja na 29º. znaka Strelca.

Sledeća karta koja mi je potvrdila značenje ovog stepena - vidovitost, pripada mojoj prijateljici Nini (13.01.1963, 3:27 AM, CET-1, 20E30, 44N50), čiji Ascendent se nalazi na 29º. znaka Škorpije. Pluton, vladar njenog Ascendenta nalazi se u 9. polju njenog horoskopa, dakle polju koje opisuje sve ono što se dešava tokom studiranja na fakultetu. Ona kaže: “Tokom studija imala sam neverovatnu sreću. Imala sam neverovatan osećaj koja ispitna pitanja ću izvući, tačno sam znala koja pitanja treba da spremim za polaganje ispita…” Moja prijateljica Nina nije ni znala da za svoju vidovitost u vezi sa ispitnim pitanjima treba da zahvali položaju svog Ascendenta na 29º. znaka Škorpije, kao i položaju Meseca na 29º. znaka Lava u svom 9. polju.

Ovih dana kontaktirao sam jednu devojku koja se godinama bavi astrologijom. Njen Ascendent (11.12.1974, 00:17 AM, CET-1, 21E11, 44N38) se nalazi na 29º. znaka Device. Ona kaže da kada tumači nečiji horoskop “…same rečenice izlaze iz mene, kao da mi sveci sa neba govore šta da kažem..” Prirodno, “sveci sa neba” jer se Merkur (komunikacija), vladar njenog Ascendenta nalazi u znaku Strelca (u široj konjunkciji sa još 4 planete) u kvadratu sa Jupiterom u znaku Riba (sveci…).
Takođe, ovih dana, jednoj klijentkinji prognoziram da će lako postati ministarka ako ona to bude želela. Kao potvrdu tih mojih reči, ona mi kaže da joj njen prijatelj često govori: “A zašto ti nećeš da budeš ministarka…? “Njen prijatelj ima Sunce na 29º. znaka Jarca, dakle na stepenu vidovitosti. Pošto Jarac simboliše negaciju, reći ne, njegove reči savršeno objašnjavaju 29º. znaka Jarca (A zašto ti nećeš - 29º. Jarca - da budeš ministarka…?).

Dosije “ X “ - “ Poslednji počinak Klajda Brukmana”

Negde sam već možda napisao da me je rečenica koju sam često čuo od mojih čitalaca “…Vi pišete zaista profesorski…” naterala da osnujem svoju školu astrologije. Kada sam se prvog časa upoznao sa prvom grupom mojih đaka i kada sam shvatio da u školskim klupama sede pravi ljubitelji astrologije, koji se astrologijom ozbiljno bave po 10 - 15 godina, kao njihov profesor, osetio sam neodoljivu želju da ih nečim impresioniram.

Šta sam uradio? Počeo sam astrološki da pratim seriju “Dosije X” - uradim astrološku kartu početka svake emisije i sve ono što se desi u nekoj epizodi, astrološki se vidi u karti te epizode. Jednostavno, slučajnost ne postoji, sve je određeno položajem planeta na nebu.


Poslednji počinak Klajda Brukmana

Za proučavanje 29º, interesantna je epizoda “Poslednji počinak Klajda Brukmana” (Clyde Bruckman’s final repose). Ova epizoda je emitovana 11.11.1998 u 23:05, (CET-1, 20E30, 44N50), u Beogradu, TV Pink. Šta se dešava u ovoj epizodi? U gradu Sent Pol dešavaju se ubistva vidovitih ljudi, ljudi koji na razna načine “čitaju” ljudsku sudbinu. Prirodno, Skali i Molder su se zainteresovali za ovaj slučaj. Dolaze u taj grad, gde sreću prodavca životnog osiguranja Klajda Brukmana koji je takođe vidovit, pa ih do detalja upoznaje sa sledećim ubistvima koja će se tek desiti. Na samom kraju epizode saznajemo da je ubica kurir hotela, Papit, koji je i sam vidovit. Kako se sve ovo vidi u astrološkoj karti početka ove epizode?
Prvo što ćemo primetiti jeste da se u 1. polju nalazi Mesec na 29º. znaka Lava - dakle, glavna tema, glavni junaci (Mesec u Lavu) ove epizode su vidoviti ljudi (29º). Kada se analizira smrt, ubistva, prirodno, prvo polazimo od 8. polja horoskopa. Vrh 8. polja počinje na 15º. znaka Riba. Žrtve, ali i ubicu, opisuje ovo polje. Jupiter u 8. polju govori da ima puno (Jupiter) žrtava. Vladar 8. polja nalazi se, gle čuda, na 29º. znaka Jarca, pa su žrtve - vidoviti ljudi (29º). Osmo polje takođe opisuje i ubicu. To polje počinje u znaku Riba, a kao što znamo taj znak vlada hotelima. Vrh polja na 15º. (stepen koji ima simboliku znaka Blizanaca - kurir, potrčko) govori nam da je ubica (8. polje) potrčko - kurir (15º) hotela (Ribe). Vladar 8. polja Neptun položen u 6. polju (rad, radnik) takođe nam govori da ubica (vladar 8. polja Neptun) radi (6. polje) u hotelu (Ribe, Neptun). Neptun (ubica) na 29º. (vidovitost) govori nam da je i ubica takođe vidovit.

Ako ste naivno pomislili da se sve ovo slučajno “potrefilo”, pogledajmo horoskop epizode “Dosije X” sa nazivom “Srce od papira” (Paper heart) koja je bila emitovana 23.12.1998, 23:02, CET-1, 20E30, 44N50, u Beogradu, TV Pink. Šta se dešava u ovoj epizodi?
Molder ima noćne more, neko svetlo ga vodi u park gde nalazi telo devojčice. Kada se probudio, nalazi taj park i telo nevine žrtve. Da bi pronašao ubicu, Molder se priseća serijskog ubice koga je on pre više godina poslao u zatvor, koji je inače bio trgovački putnik i koji je kidnapovao devojčice i seksualno ih zlostavljao. Stupa u kontakt sa njim i saznaje da mu je taj serijski ubica oteo sestru. Molder oslobađa serijskog ubicu, koji mu kasnije beži i skriva se na groblju starih autobusa...

Ascendent početka ove epizode nalazi se na 24º. znaka Device, a taj stepen ima simboliku znaka Riba (kao i 12º. bilo kog znaka); Mesec se nalazi na 0º. znaka Riba - i stepen Riba i znak Riba vlada snovima, pa epizoda počinje Molderovim snom. Molder sanja ubijeno dete. Dete u astrologiji simboliše Merkur, a leš - Pluton. U horoskopu početka ove epizode Merkur (dete) se nalazi u konjunkciji sa Plutonom (leš). Kidnapera u astrologiji simboliše Pluton, koji se u horoskopu ove epizode nalazi na 8º. znaka Strelca. Molder se priseća kidnapera dece (Pluton - kidnaper, konjunkcija Merkur - deca), koji je decu seksualno zlostavljao (Pluton na 8. stepenu - stepen Škorpije - seks) i ubijao (8º. takođe). On se nalazi u zatvoru - Jupiter, vladar Plutona, u Strelcu položen u znaku Riba - zatvor. Ta osoba je radila kao trgovački putnik (Pluton se nalazi u 3. polju, polju trgovine) - Pluton konjunkcija Merkur (trgovina). Prodavao je usisivače - Pluton konjunkcija Merkur (vazduh) na 10º. (stepen Jarca - nešto prljavo). Molder saznaje da je on oteo i njegovu sestru - Pluton (otmičar) u 3. polju (sestra). Molder oslobađa kidnapera (Pluton - otmičar, sekstil Uran - sloboda) koji beži (Pluton - kidnaper, kvadrat Mesec u znaku Riba - bekstvo). Krije se na groblju starih autobusa - Pluton (kidnaper, ali i groblje) konjunkcija Merkur (prevozno sredstvo) u znaku Strelca - velika prevozna sredstva (autobusi) koji su stari (Merkur na 10º. koji ima simboliku 10. znaka Jarca - staro)! Kidnaper kasnije biva ubijen - Pluton (kidnaper) na 8º. Strelca (8º. - Škorpija - smrt). Fascinantno, zar ne?

Dakle, slučajnost ne postoji, sve je određeno položajem zvezda…
No, vratimo se na našu temu - 29º. svakog zodijačkog znaka, koji, sada već to možemo sa sigurnošću tvrditi, znači - biti vidovit, vidovitost.

I sam autor ove knjige ima aktivan ovaj stepen: vrh mog 10. polja nalazi se na 29º. znaka Bika, a Jupiter, suvladar mog Sunca nalazi se na 29º. znaka Device. Moram priznati da mnogi ljudi misle da sam vidovit. Ja to odbacujem kao netačno, znam da su moje tačne prognoze rezultat mog astrološkog znanja. Međutim, kada je mundana astrologija u pitanju, oduvek sam imao osećaj da me je neka nevidljiva ruka vodila da se bavim temama bitnim za našu zajednicu i svet uopšte…

*Na sajtu imaju stavljene slike horoskopa za navedene primere, a ne znam kako da ih stavim ovde, nadam se da ce mi neko objasniti. Unapred hvala
Very Happy

donnola

Broj poruka : 3
Datum upisa : 17.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Astrotanja Pet Jul 17, 2009 11:37 am

Donnola, radujem se tvom dolasku. Very Happy Dobro nam došla. sunny flower

dopada mi se pre svega tvoj stav prema astrologiji i tarotu i shavtanje da sve što nam se događa ima neki dublji smiso koji bi dobro bi bilo da nas vodi ka duhovnom razvitku i samospoznaji, spoznaji.

Tekstovi koje si unela su zanimljivi, pogotovo što ja verujem u tajnu 29 stepena, koji utiče na vidovitost, ali i na neku božansku mudrost, spoznaju. cyclops

Meni je Jupiter u Raku na 0 stepenu, ali je retrogradan i kreće se ka 29* , pa imam osećaj da je on taj koji deluje često na mene tako što mi pri izradi nekog horoskopa reči i razmišljanja, koja kao da mi neko diktria, posebno kada se opustim i prepustim tome. Intuiciju i predosećanja imam i razvijam ih, verujem u njih.

Slažem se sa tobom da slučajnosti ne postoje i da sve počiva na zvezdama. Mudra misao. Smile
U postavljanju natala sa tog sajta može ti pomoći Darko, a mogu i drugi, jer se i ja slabo sanalazim u tim stvarima, a rado bih videla natale tih vidovitih osoba.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vidovitost u horoskopu Empty Re: Vidovitost u horoskopu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu