Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lečenje kristalima

+29
jassna
Bellatrix986
suncevenera
Angie
IVA
hajkula
Dunja
Flora
Tajna
nolita
Snezana
gernica
beli lav
Sophi
Izida
vedrana
Strelica
Bambola
Latica
David
nina4
Astrid
LoSt_in_SpaCe
Čarobnica
joki22
-menora-
Zana
smesko
Astrotanja
33 posters

Strana 1 od 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći

Ići dole

Lečenje kristalima Empty Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Čet Okt 30, 2008 5:35 pm

Veoma me zanima i želela bi da nešto saznam o lečenju kristalima. Vrlo sam bolešljive prirode i često mi nešto smeta. Upalama sam jako sklona, kako disajnih organa, tako i bešike, a u poslednje vreme i jajnika. Trenutno imam upalu uha i konjuktivitis. Inače puno radim, imam đaka prvaka, sa kojim se malo mučim i često sam pod stresom.
Da li se leči uz pomoć datuma, ili kako to ide? Shocked


Poslednji izmenio Astrotanja dana Čet Maj 20, 2010 10:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Čet Okt 30, 2008 6:49 pm

draga tanja,
lecenje kristalima se zasniva na poboljsanju nase licne energije.odnosno na omogucavanju njenog nesmetanog protoka.
smatra se da bolest nastaje tamo, odnosno u delu tela gde je energija bila blokirana.
najbolji nacin da se odredi koji nam je kristal potreban-jeste intuitivan.
postoji citav niz podela-prema horoskopskom znaku, danu, mesecu..ali prateci rad kristaloterapeuta, shvatila sam da je najbitnije najpre razviti taj kontakt sa sobom, a onda oslusniti koji nam je kristal privlacan-po boji,obliku, velicini.
zato je najbolje otici do mesta gde se prodaju kristalcici-obradjeni, polubradjeni, neobradjnei i posmtrati ih i odluciti se za neki.

ja sam krenula od tirkiza..on me je privukao slucajno pre godinu dana.

kristaloterapeuti preporucuju da se krene sa radom sa ametistom, gorskim, rozenkvarcom jer oni ciste odlicno auru, harmonizuju unutrasnju energiju.
a zatim ici na osatle kamencice po potrebi.
preporucuje se da kada krenemo da radimo sa kamenom da bude uz nas 24h dnevno.i tako dve do tri nedelje.pogotovo ovo vazi za pocetnike.
a onda ubacivati jedan po jedan.

najbitnije za rad, nakon odabira kamena je da se ciste.jer oni upijaju nasu energiju, kao sto je i emituju.
i zato je neophodno cistiti ih redovno.i to se oseti kada je kamen tezak, kada nas gusi.
na pocetku rada praktikujte, dok ne razvijete taj soecaj-na sedam dana.

praznjenje velikog broja kamencica se vrsi pod vodom, punjenje na suncu, mesecu..neki vole zemlju.a neki se pune i pranz e sa gorskim, hematitom, ametistom..

vama bih tanjice najpre preporucila da uzmete gorski..ili barem idite do standa gde postoje kamencici i trazite davma daju gorski, rozenkvarc..pa odaberite koji vas vise privlaci.

dalje..za imunitet koji je verovatno ugrozen, posto imate uopale-odlicno mi se pokazao crveni jaspis...i to u kombinaciji sa zutim.odlicni su za imunitet i malahit,ametist,ahat,magnetit.
za vase disajne organe odlicnu su isto jaspis, rozenkvarc, mesecev kamen..

etoc..nadam se da sam vam malo priblizial svet kristala!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Lečenje kristalima

Počalji  Zana Čet Okt 30, 2008 11:57 pm

I mene ova tema interesuje i imam malu kolekciju kristala, odnosno poludragog kamenja. Zanima me šta se preporučuje kod osteoporoze ili uopšte kod nedostatka kalcijuma. Malo sam čitala i došla do zaključka da bi možda safir bio pravi izbor, ali se pitam da li postoji neka jevtinija zamena Question

Zana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Okt 31, 2008 10:11 am

zana, drago mi je da koristis kamencice!
kakva su tvoja iskustva?da li bi neki preporucila posebno?

ja sam malo pogledala u mojim beleskama sta bi bilo dobro za osteroporozu.naisla sam na podatak da je apatit odlican za apsorpciju kalcijuma. i da haulit balansira nivo kalcijuma u telu.da pomaze zubima i kostima.

kao zamena za safir koji se koristi najcesce za artritis moze da posluzi tirkiz i ametist.

***
zana, evo sada sam konsultovala drugaricicu koja se godinam bavi kristalima..posto zelim da zaista imas napredak u borbi sa osteroporozom.. cheers
rece mi da je citrin i aventurin njoj pomogao!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Okt 31, 2008 8:45 pm

evoc, pozelela sam da ova tema zaista zivi.
i da nesto sto znam podelim sa vama svima!
velikim brojem kamencica sam se okruzila.i zaista mi je zivot posato drugaciji.puniji.
i tesko bi izdvajala posebno neke.
ali sam odlucila onda da izdvojim kamencice sa kojima sam imala najvise iskustva i odredjene rezultate.

medju prvima je citrin
to je kamen veseljko!mnogi koji me znaju zovu me citrincic Very Happy
- antidepresivan
- pojačava samopouzdanje
- smiruje i oslobađa stresa
- protiv čestih promena raspoloženja
- protiv autodestruktivnih misli

- odbija negativnu energiju usmerenu ka vama
- čisti prostor od štetnih zračenja
- pomaže u rešavanju porodičnih problema

- poboljšava memoriju i pomaže da zapamtite što ste sanjali
- donosi inspiraciju piscima
- pomaže ispoljavanje kreativnosti
- donosi iskrenost

- protiv stomačnih tegoba i nervoze želuca
- poboljšava apetit i reguliše varenje
- povoljno utiče na krvni i endokrini sistem
- dobar za jetru i bubrege
- snizava temperaturu !!!

- treba ga nositi sa sobom u novčaniku, da privuče novac i poslovni uspeh
- poznat kao kamen sreće i uspeha
- donosi povoljne krajnje ishode situacija
- odličan talisman

- kamen za device (vodolije, rakove i sve ostale znake)

- nakon nekoliko sati izloženosti sunčevoj svetlosti ili jakom osvetljenju može trajno promeniti boju
_________________
CITRIN - Citrine je jedan od rijetkih kamenja koji poništava negativnu energiju i nije mu potrebno čišćenje ili pražnjenje. Topla energija, potiče optimizam, privlači bogatstvo i pomaže ga održati. Dobar za mentalno fokusiranje, izdržljivost i samopoštovanje.

to je kamen uspeha!
odlican za trgovinu, pokretanje biznisa,
umanjuje nervozu, strah i depresiju pred ispite.


******
crveni jaspis
ovaj kamen je jako puno pomogao mojoj mami.
zaista daje snagu!

Zovu ga kamenom snage, jer uliva moćnu energiju i nosiocu brzo vraća vitalnost. On je neprovidan, ali sjajne crvene boje, od svetle do bordo. Na psihičkom nivou pomaže prizemljenje, materijalizaciju ideja, a na fizičkom zaustavlja krvarenja i pojačava cirkulaciju, zagreva hladne šake i stopala, aktivira energiju na svim nivoima. Poboljšava imunitet, podstiče rad organa, žlezda i krvotok. Čisti se vodom, a puni u zemlji ili pored gorskog kristala. Izvor-Južna Afrika

Djelovanje: Crveni jaspis zovu još kamenom čestitosti i pravednosti zato što jako pomaže u nepoštenim i nepravednim situacijama. Također, povećava osjećaj odgovornosti, suosjećanje i izbor. Omogućava sjećanje snova i njihovo dešifriranje.
Veliki je zaštitnik i spasitelj u opasnim i pogibeljnim situacijama. Pomaže u borbi za opstanak. Crveni jaspis povezan je s prvom i drugom čakrom.
Ima stabilizirajući učinak i pomaže da svu svoju energiju upotrijebimo uravnoteženo i da jako dobro kontroliramo svoje strasti. Iscjeljujuća moć mu je velika, jer na sve poremećaje i bolesti djeluje izuzetno pozitivno i vodi ka poboljšanju.


Jaspis ( crveni kvarc ), kamen koji utječe na pozitivni završetak događanja.

Crveni jaspis donosi svezhu energiju i ublazava osecanje izmuchenosti.


Jaspis i crni oniks energiju nadoknađuju iz zemlje, pa ih možete češće položiti u saksiju ili žardinjeru sa cvećem. I cveću prija njihova blizina, što pokazuje boljim rastom i lepšim lišćem i cvetovima. Biljke i kamenčići se međusobno energetski podržavaju.

Crveni jaspis, poznat kao „kamen snage”, neprovidan i voštanog sjaja do mat, neophodan je u svakoj kućnoj apoteci. On daje snagu i vitalnost, zaustavlja krvarenja, čuva rane od infekcija, unosi harmoniju u nervni sistem, jača imunitet. Stimuliše fizičku izdržljivost, aktivira polne organe, olakšava tok trudnoće i porođaj. Smanjuje bolove, podstiče rad žlezda. On nam daje čvrstinu temelja. Od negativne energije koju upija u sebe čisti se pod tekućom vodom, a puni u zemlji, može u saksiji, zajedno sa gorskim kristalom.


Jaspis crveni – jača imunitet, zaustavlja krvarenje, smanjuje bolove, potiče seksualnu želju

(Jaspis:
Kristal koji djeluje na prvu i treću čakru. Pomaže u šećernim bolestima, poboljšava resorpciju vitamina, hranjivih namirnica iz probavnog sustava, zaustavlja krvarenje i može pomoči zacjeljivanju rana. Daje energiju, snagu, dobar je za stjecanje imuniteta. Dobro djeluje na oboljelu jetru, gušteraču i slezenu.Djeluje na kožne bolesti, na bubrege, smanjuje podsvjesne strahove, oslobađa od strahova prošlih života. Djeluje na drugu i petu čakru. Taj kristal potiče izlučivanje vode iz tijela preko bubrega i jetre. Ublažuje tegobe koji uzrokuju žučni kamenci. Pomaže ljudima u postizanju potrebne neovisnosti u donošenju odluka u obitelji, u društvu. Ublažuje bolesnu ljubomoru i strah od vezivanja. )

Od davnina je poznat čovjeku i korisnost mu je mnogostruka. Crveni jaspis je pogodan za zaustavljanje krvarenja, pomoć kod upalnih procesa otvorenih rana, a u narodu je rasprostranjeno vjerovanje da otklanja frigidnost i ojačava seksualnu moć.

Budući da pojedinci crveni jaspis nazivaju i "kamen srećonoša", važno je znati da bez obzira, donosi li sreću ili ne, treba se biti i oprezan u druženju, dugoročnijem izlaganju utjecaju istog, jer je dokazano da vrlo dobro djeluje na podizanje krvnog tlaka, pa kod osobe, već sa povišenim krvnim tlakom, može djelovati suprotno od očekivanog.


Jaspis djeluje na probavu, žuć, jetru i potpomaže imunitet.Također podržava našu toleranciju prema drugima Djeluje na kožne bolesti, na bubrege, smanjuje podsvjesne strahove, oslobađa od strahova prošlih života. Djeluje na drugu i petu čakru. Ublažuje bolesnu ljubomoru i strah od vezivanja.

***

nadam se da cu vam malo probliziti svet kristalcica
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  -menora- Pet Okt 31, 2008 9:19 pm

jao sto je ovo interesantno i lepo ...hvala ti sto si ovo podelila sa nama ... a gde to mozemo da nabavimo ?
mozes mi poslati i na pp neke kontakte , neki sajt itd Very Happy
... a jel mogu ja sada da uzmem prvo citrin pa onda jaspis i onda ih zajedno nosim ???
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Okt 31, 2008 9:59 pm

menora, drago mi je da ti se dopada svet kristala!
videla sam tvoju lokaciju..pa evo mogu da ti ostavim jedan link:
http://www.maglovski.com/
a ovde mozes i da narucis mislim:
http://www.dekameron.eu/
a ako budes dolazila u bg, posalji mi pp da ti dam instrukcije gde, sta , koje cene! Wink

najbolje bi bilo da sama pogledas kristalcice i izaberes svoj komad.
mozda i nije citrin.ili jaspis.
uvek je najbolje rukovoditi se intuicijom.prosto, gledas, prelazis ocima po njiam i neki ce te privuci.

sto se tice upotrebe, pravilo je da jedan kamen nosis uz sebe dve do tri nedelje.toliko treba da se daptiras na njega!u samom pocetku.ako nisi do sada koristila kamenje.
da je 24h sata uz tebe.najboklje u dzepu, privesku, torbi.
do tela najbolje deluje.logicno.
i da tako 20-40min dnevno da se igras sa njim-prebacujes ga po rukama, igras.vole paznju.
jos bitnije-da ih cistis.za svki postoji pravilo.
i najbolje je jednom nedlejno cistiti.

a onda kada se priviknes na jedan, ubacis drugi..i tako sa njim..
a mozes kasnije i oba da nosis sa sobom.
i po nekoliko.
ali-postoje ljudi kpjiam smeta delovanje vise kristala.
kazu da za pocetnike ne treba vise od tri komada!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  -menora- Pet Okt 31, 2008 11:07 pm

Hvala ti smesko,vec sam pogledala ali onaj crveni jaspis mi je prelep ...
-menora-
-menora-

Broj poruka : 181
Godina : 51
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Okt 31, 2008 11:12 pm

pa, etooc.onda si vec odlucila..samo odaberi tvoj kamencic.
savetujem ti da ih uzmes u ruke, onaj koji je hladan nije za tebe.
ali osetices vec!
dopasce ti se po obliku,nekoj sarici, velicini..

zaista-jaspis je jako delotvoran!
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Zana Sub Nov 01, 2008 12:21 am

smesko ::zana, drago mi je da koristis kamencice!
kakva su tvoja iskustva?da li bi neki preporucila posebno?

ja sam malo pogledala u mojim beleskama sta bi bilo dobro za osteroporozu.naisla sam na podatak da je apatit odlican za apsorpciju kalcijuma. i da haulit balansira nivo kalcijuma u telu.da pomaze zubima i kostima.

kao zamena za safir koji se koristi najcesce za artritis moze da posluzi tirkiz i ametist.

***
zana, evo sada sam konsultovala drugaricicu koja se godinam bavi kristalima..posto zelim da zaista imas napredak u borbi sa osteroporozom.. cheers
rece mi da je citrin i aventurin njoj pomogao!

Srce si Smeska I love you

Nemam problem sa osteoporozom, ali ako ovako nastavim sigurno ću ga uskoro imati. Ja imam problem sa apsorbcijom kalcijuma. Unosim ogromne količine hranom i supstitucijama, ali mi je nivo kalcijuma u krvi i dalje nizak, što potpuno zbunjuje sve lekare koje sam konsultovala, a ovo stanje je posledica operacije koju sam imala u aprilu. Znači apatit bi mogao biti rešenje za moj problem.

Krajem prošle godine kupila sam sladak privezak sa ametistom koji sam stalno nosila,a često ga i sada nosim, ali ne znam koliko je i kako delovao,jer je narednih nekoliko meseci nastupio najgori period u mom životu. U pitanju je zdravlje, ozbiljna dijagnoza, pa operacija...

Pre 15-ak godina dobila sam od majke prsten kakav sam dugo tražila - od platine, sa malo zlata i malim dijamantom od ne znam tačno koliko karata - i nikada ga ne skidam. Meni su Sunce i Venera, vladar 6. u Lavu pa mi ovo izgleda kao savršena kombinacija. Samo, ne znam da li je potrebno da ga na neki poseban način čistim ili punim... Question

Imala sam i neobično iskustvo sa aventurinom veličine većeg oraha,dobila sam ga od sestre i 2-3 godine nisam mogla da se odvojim od njega. Ni sama ne znam zašto sam ga stalno nosila u tašni, koja je inače puna svega i svačega i uvek prilično teška, pa mi je samo kamen u njoj falio, ali sam ga onda, opet krajem prošle godine nekako izgubila. Nikada ga nisam čistila ili punila, nisam ni znala da je to potrebno, ali sam osećala neku čudnu vezu sa njim.
Sa ostalim kamenčićima nemam iskustva i do sada sam ih koristila isključivo u dekorativne svrhe, onako u staklenim posudama u dn. i sp. sobi, kupatilu... Embarassed Poslednjih godina sam morala da ih sklanjam, bar one meni lepše primerke, jer moja ćerka prosto obožava kamenje i skuplja ih, čak i po ulici redovno, ali i razbacuje i gubi:D

Da li sedef spada u kristale? Imam prsten sa sedefom koji mnogo volim, ali sam primetila da je nekako u poslednje vreme izgubio sjaj, pa me čisto zanima...

Zana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Nov 01, 2008 9:30 am

zana, pa ti vec imas odredjeno iskustvo sa kristalcicima! bounce

krenula bih od prstena-mislim da se drago kamenje sto dijamant jeste i ne treba cistiti.
zatim-kada izgubimo neki kamen, kada nam pukne to jednostavno znaci da je svoje odsluzio, pa ne trebamo ni da ga trazimo.
ima primera kada ogrlica pukne, pa devojke vracaju-ponovo poprave i nastave da nose, a onda ona ponovo pukne.jednostavno-vise nije potrebna.
sto se tice priveska od ametista-on je pravi pogodak.svakome je potreban.
ne verujem da je on doneo nesto lose.mozda je dobro sto je i bio u to vreme sa tobom zana.
nadam se da ste uspeli da se oporavite od operacije i da zdravstveni problem regulisete.
za postoperativni oporavak kazu da je odlican cadjavac, zatim crveni jaspis, hematit.

sto se tice sedefa-ni meni nije jasno..neki ga racunaju u kamenje, neki ne.
s' obzirom da znamo poreklo sedefa bilo bi logicno da nije kamen.
ali po toj logici ni koral ne bi trebao da spada u grupu poludragog kamenja.
ono sto imam vezano za sedef, posto i sama imam par prstencica sa sedefom koji me pre par godina privlacio, ne znajuci za njegova svojstva:

pomaze pri osvajanju plemenitih duhovnih visina. ne nosi li se, " gasne " i ozivljava ga jedino koza i sarm one, koja se kiti njime. posjeduje ljekovita svojstva.

bela boja: veruje se da belo kamenje (npr. dijamant, kristal, opal, beril, sedef i dr.) odvraćaju urokljive poglede i da sa sobom nosi zaštitu neba, odakle – prema verovanjima - belo kamenje i dolazi.

ne trpi hemikalije, parfeme.. može se čistiti i puniti vodom, u soli i zemlji, sunčanjem i mesečanjem.
ja sam ga punila na mesecini.jako mu je prijalo.
pojačava intuiciju, štiti od negativnih uticaja, pretvara negativnu u pozitivnu energiju i privlači uspeh.
dobar je kao zaštita za decu i za pročišćavanje okoline (poput sodalita), kao i za pozitivniju atmosferu.
pomaže kod tahikardije, visokog pritiska, vrtoglavice i ubrzava zaceljenje rana.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Le?enje Ned Nov 02, 2008 3:58 pm

Hvala, Smeško Very Happy Pravo si I love you

Le?enje
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Zana Ned Nov 02, 2008 5:05 pm

hahaha, ovaj prethodni post je moj, ali se nešto slabo snalazim ovde...

Zana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Uto Nov 04, 2008 9:15 am

htela sam da podelim sa vama neku slicicu mojih kristalica!
pa evo mog ametista, neobradjenog, koji mi je ove jeseni stigao iz turske:
https://servimg.com/view/13229135/1
on mi stoji pored racunara, na radnom stolu-najvise zbog zracenja ali i koncentracije kada radim!

ovo je moj ljubimac-labradorit koji mi je doneo poslednje dve nedelje velike i brze promene.
https://servimg.com/view/13229135/5

ovo je moj citrin, veseljko koga sam vam preporucila:
https://servimg.com/view/13229135/3

i evoc jednog posebnog, neubicajenog primerka koji se koristi-suza apaca:
https://servimg.com/view/13229135/4
rec je o vulkanskom kamenju.
spada u grupu obsidijana.
malo sma radila sa njim jer mu je intezitet delovanja sporiji, patreba duze vremena.

a ovo je kamen koji sam sanjala da treba da nosim sa sobom na polaganje ispita..i nekoliko dana kasnije sam naisla na njega u jednoj od prodavnica kristala i naravno-odmah uzela! Very Happy
https://servimg.com/view/13229135/6
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sre Nov 05, 2008 10:23 am

danas bi htela da vam iskuckam malo o cadjavcu!
preporucujem ga svim devojkama, zenama!
moje druzenje je pocelo sa njim od skora, ali mi je san znacajno poboljsao..jutros mi je recimo potpuno posiveo, iako je onako kao gorski nadimljen.

cadjavac
sivkasti do crni providan stakleno sjajan kristal, vrlo prodoran.
cisti polne organe od loše energije, a uz to i bubrege i krv. j
ača mišiće, spečava celulit.
osobama u žalosti vraća radost i smisao života, daje novu snagu i istrajnost.
voda ga čisti, a gorski kristal ga regeneriše.

koristi se na ljudima koji se bore sa strahovima, noćnim morama, čudnim vizijama ili svime što smatraju zlim.
otklanja strah od neuspeha, i uopste sve strahove, strepnje i psihicke blokade.

kao nakit dimni kvarc nije pogodan za cjelodnevno nošenje, mada ga mogu stalno nositi osobe koje su svjesne njegove energije.

protiv menstrualnih bolova i grceva u stomaku,
otklanja histeriju i mrzovolju,

pomaze da sagledamo pozitivnu stranu svega sto nam se dogadja,
daje zivotnu radost
dovodi u ravnotezu Jin i Jang,
pomaze da krenemo od nule, oslobodjeni.

treba imati i prilikom ucenja i zahtevnog umnog rada, resavanja problema, jer potpomaze koncentraciju, moc zapazanja, podstice kreativnost i pragmaticno misljenje, pojacava organizacione sposobnosti.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Astrotanja Sre Nov 05, 2008 12:52 pm

Hvala ti dušo za ova za mene nova otkrica, koja su svima nama dobrodošla. Verujem da su svi lekovi u prirodi i da ih treba samo otkriti, do njih doći,odnosno imati sreću da dođeš do kamenčića koji ti trenutno najviše treba.
Čađavac mi se čini kao nešto što mi baš treba za jačanje, ali i za dobar san i dobru koncentraciju. Smile sunny I love you
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sre Nov 05, 2008 3:17 pm

nema na cemu draga tanja! I love you
postavicu vam slicice, jer i vizuelno dosta doprinosi nasem izboru:
https://servimg.com/view/13229135/9
https://servimg.com/view/13229135/10
https://servimg.com/view/13229135/11
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sre Nov 05, 2008 11:37 pm

zana,naletela sam sada slucajno citajuci o kristalcicima na inf koja je vezana za kalcijum.i odmah sam se setila tebe Wink
naime, ovaj kamen me privlaci dugo, dugo..nemam ga, nisma ga koristila..ali ga bas u svim tekstovima preporucuju ..evo jednog dela:
"Koristan je kod osteoporoze, karijesa, nedostatka kalcijuma i viška kalcijuma, jer vraća u ravnotežu poremećaje metabolizma koji dovode do ovih pramena. "

rec je o amazonitu! sunny
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  joki22 Pet Nov 07, 2008 1:51 am

Smesko bas ti hvala sto si postavila ove linkove o kristalima. Jako je zanimljivo, svraticu do Lomine. Sta mi preporucuje od kristala da kupim?

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Pet Nov 07, 2008 12:19 pm

joki22,
drago mi je da ti se dopada!
svakome savetujem da je najbolje da ode na meso gde su kamencici..i gleda..psomatra..svakako ce mu neki kamne privuci paznju-bojom, oblikom, dimenzijama..i da na taj nacin izaberes.
to je ono sto ti treba!
i kada sicitas sve o njemu-shvatices sta ti treba!
zatim-kada biras..uzmi u truku kamen..onaj sto je hladan ne treba da biras..a naici ces na one koji ce goreti u tvojoj ruci istog trena..
sa nekima ces se povezati psole duzeg vremena..

uglavnoc-izaberi jedan kamencic, i ocisti ga..napuni..i budi sa njim naredne dve tri nedelje..da li ces ga nositi ako privezak, da li kao oblutak u dzepu..ali neka ti bude u rukama 15-20min dnevno.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  joki22 Sub Nov 08, 2008 11:59 am

Hvala na savetima!

joki22

Broj poruka : 275
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Nov 08, 2008 7:25 pm

nema na cemu joki221
tu sa, kada se odlicis za neki..kada budes imala nedoumicu..tu sam za svako pitanje. flower
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Sub Nov 08, 2008 9:17 pm

Mene zanima da li za svaki kamen ima određeno pravilo ako se čisti?

Nedavno sam dobila ogrlicu od Mesečevog kamena sa priveskom od sedefa i bisera i dobila uputstvo da pre nego što je počnem nositi operem je s vodom. Važi li to i za druge ili ne?

Hvala Smile
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  smesko Sub Nov 08, 2008 10:42 pm

Čarobnica,
postoje pravila za ciscenje i punjenje kamencica.
s obzirom da postoji mnogoooooooooo vrsta kamencica, ne postoji isto toliko nacina ciscenja, naravno.
generalno-kamencici se prazne pod mlazom vode.
svi izuzev sodalita, tirkizaq, lapisa, malahita..oni su porozniji i ne smeju da dodju u dodir sa vodom.
malahit pocrni npr.
mesecev kamen se prazni pod vodom ili pored hematita.
sedef takodje, pa i biser..mada za biser najbolja morska so za ciscenje.
na tvom mestu bi stavila pod malku vodu ogrlicu, a zatim je punila na mesecini.ali vidi kada je pun mesec, eventuialno mlad.samo nemoj u danima kada je mesec u padu.ne preporucuje se.
smesko
smesko

Broj poruka : 353
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Čarobnica Ned Nov 09, 2008 12:01 am

smesko ::Čarobnica,
postoje pravila za ciscenje i punjenje kamencica.
s obzirom da postoji mnogoooooooooo vrsta kamencica, ne postoji isto toliko nacina ciscenja, naravno.
generalno-kamencici se prazne pod mlazom vode.
svi izuzev sodalita, tirkizaq, lapisa, malahita..oni su porozniji i ne smeju da dodju u dodir sa vodom.
malahit pocrni npr.
mesecev kamen se prazni pod vodom ili pored hematita.
sedef takodje, pa i biser..mada za biser najbolja morska so za ciscenje.
na tvom mestu bi stavila pod malku vodu ogrlicu, a zatim je punila na mesecini.ali vidi kada je pun mesec, eventuialno mlad.samo nemoj u danima kada je mesec u padu.ne preporucuje se.

Hvala I love you
E sad koliko se dugo puni i da li direktno treba da bude izložena mesečini? Napravila bih to ovih dana jer se mesec puni Very Happy

I zanima me još da li treba sami da nalazimo kristale ili može da se dobije i na poklon? Da li kao poklon umanjuje dejstvo ili je svejedno?
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lečenje kristalima Empty Re: Lečenje kristalima

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu