Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rase

+3
Tajna
hajkula
Čarobnica
7 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Rase Empty Rase

Počalji  Čarobnica Pet Jul 31, 2009 4:06 pm

Zahvaljujući DUH-u rodila se jedna nova tema, koja će verujem da bude svima veoma zanimljiva...

Evo šta je DUH napisao:

"Ma jok, daleko smo mi još od velikih globalnih promena, 2012 po Majama samo označava kraj jednog ciklusa i početak novog a oni nisu radili novi kalendar jer su znali da ih tada neće biti a nama nisu hteli da ostave iz poznatih razloga, što smo ih uništili kao i sve što naša bela rasa dotakne svojim prisustvom, a zašto smo dominantni pa možda zato što:

SUNCE se radja na istoku i tada je žuto i eto ŽUTE rase,
SUNCE je u podne najjače i skoro je belo i eto ti BELE rase
SUNCE zalazi na zapadu i crveno je i eto ti CRVENE rase
SUNCE se noću ne vidi, crna je noć i eto ti CRNE rase"

...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  hajkula Sub Avg 01, 2009 3:10 pm

SUNCE se radja na istoku i tada je žuto i eto ŽUTE rase,
SUNCE je u podne najjače i skoro je belo i eto ti BELE rase
SUNCE zalazi na zapadu i crveno je i eto ti CRVENE rase
SUNCE se noću ne vidi, crna je noć i eto ti CRNE rase

Svo nasledje, genetsko, je pre svega u raku, 4 kuci, mesecu. Porodica, preci, pripadnost kasti, naciji, rasi se stice rodjenjem. Sunce to je ono sto se stice ucenjem, odrastanjem, razvojem, cemu se tezi.

Pitam se, koja rasa je dominirala ranije? Cije su civilizacije dostizale maksimum pa propadale? Koja ce dominirati u buducnosti?
Koja civilizacija, (postojeca, u danasnjem vremenu) ima najduzi kontinuitet?
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Tajna Sub Avg 01, 2009 7:05 pm

hajkula ::
SUNCE se radja na istoku i tada je žuto i eto ŽUTE rase,
SUNCE je u podne najjače i skoro je belo i eto ti BELE rase
SUNCE zalazi na zapadu i crveno je i eto ti CRVENE rase
SUNCE se noću ne vidi, crna je noć i eto ti CRNE rase

Svo nasledje, genetsko, je pre svega u raku, 4 kuci, mesecu. Porodica, preci, pripadnost kasti, naciji, rasi se stice rodjenjem. Sunce to je ono sto se stice ucenjem, odrastanjem, razvojem, cemu se tezi.

Pitam se, koja rasa je dominirala ranije? Cije su civilizacije dostizale maksimum pa propadale? Koja ce dominirati u buducnosti?
Koja civilizacija, (postojeca, u danasnjem vremenu) ima najduzi kontinuitet?

Ja bih rekla da bela rasa ima najveci kontinuitet i ako ne sa ponosom, jer smo se pokazali kao vrlo agresivna rasa koja tlaci ostale rase. Kazem da je bela jer su i Rimljani a i Grci tu svrstani.
Naravno da Kinezi imaju vrlo staru tradiciju ali nisu se toliko sirili po svetu kao mi (sve do sada). Isto vazi i za Egipcane... Mi smo rasa koja je uspela na krvi drugih da izgradi svoju danasnju dominaciju u svetu.
Ima necega u tome 80% svati koje su izmisljene i otkrivene tokom zadnjih vekova, otkrivene su u beloj rasi. Nasa dominacija je jos uvek nepobitna.
Kinezi sada svojim nastupom Vage, polako ali sigurno uzimaju preimucstvo, naseljavaju se mirno i cutljivo, rade za male pare, a drze se zajedno. Ima ih svuda. 90% americkih dugova je u odnosu na Kinu, a i mnoge druge razvijene zemlje ne zaostaju. Njihovo vreme tek dolazi!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  hajkula Sub Avg 01, 2009 9:20 pm

Najstarija civilizacija u kontinuitetu je kineska. Egipcani su propali, danas u problemu. Rim je propao. Danasnji Grci nemaju veze sa starim Grcima. Vizantija ne postoji. Japanci se odlicno drze.

Mislim na trajanje, kontinuitet nacije, tu su Kinezi neprevazidjeni. Drugi su imali pad i propast. Kinezi krizu, ali se drze.

Sto se rasa tice, najvitalnija je - crna rasa.

Vitalni su Romi (Cigani). Oni imaju skorpionsko, saturnovsko.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  DUH Sub Avg 01, 2009 9:46 pm

hajkula ::Najstarija civilizacija u kontinuitetu je kineska. Egipcani su propali, danas u problemu. Rim je propao. Danasnji Grci nemaju veze sa starim Grcima. Vizantija ne postoji. Japanci se odlicno drze.

Mislim na trajanje, kontinuitet nacije, tu su Kinezi neprevazidjeni. Drugi su imali pad i propast. Kinezi krizu, ali se drze.

Sto se rasa tice, najvitalnija je - crna rasa.

Vitalni su Romi (Cigani). Oni imaju skorpionsko, saturnovsko.

Samo si zaboravila da cigani u proseku žive 40 godina.

A vitalnost nije presudna, nego mozak, odnosno intelekt gde ipak belci dominiraju a što se trajanja tiče, musavi (arapi, egipćani i ostali) su trajali kao i bela rasa, nije u pitanju nacija nego rasa u globalu a crnci bi ostali tu gde su da ih mi nismo odveli u roblje a ksnije u africi pravili kolonije
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Tajna Sub Avg 01, 2009 9:58 pm

DUH ::
hajkula ::Najstarija civilizacija u kontinuitetu je kineska. Egipcani su propali, danas u problemu. Rim je propao. Danasnji Grci nemaju veze sa starim Grcima. Vizantija ne postoji. Japanci se odlicno drze.

Mislim na trajanje, kontinuitet nacije, tu su Kinezi neprevazidjeni. Drugi su imali pad i propast. Kinezi krizu, ali se drze.

Sto se rasa tice, najvitalnija je - crna rasa.

Vitalni su Romi (Cigani). Oni imaju skorpionsko, saturnovsko.

Samo si zaboravila da cigani u proseku žive 40 godina.

A vitalnost nije presudna, nego mozak, odnosno intelekt gde ipak belci dominiraju a što se trajanja tiče, musavi (arapi, egipćani i ostali) su trajali kao i bela rasa, nije u pitanju nacija nego rasa u globalu a crnci bi ostali tu gde su da ih mi nismo odveli u roblje a ksnije u africi pravili kolonije

Pricali smo cini mi se o rasi a ne o civilizaciji! Ukoliko pricamo o civilizaciji tu si u pravu Kinezi su neprevazidjeni! Ukoliko pricamo o rasi bela rasa ima najveci kontinuitet, civilizacije bele rase koje su dominirale su se smenjivale ali su opet svi pripadnici bele rase i u tom smislu kao rasa - Beli imaju najveci kontinuitet. Sto se civilizacije tice Kinezima nema ravne!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  DUH Ned Avg 02, 2009 12:55 pm

hajkula ::
Svo nasledje, genetsko, je pre svega u raku, 4 kuci, mesecu. Porodica, preci, pripadnost kasti, naciji, rasi se stice rodjenjem. Sunce to je ono sto se stice ucenjem, odrastanjem, razvojem, cemu se tezi.

Pitam se, koja rasa je dominirala ranije? Cije su civilizacije dostizale maksimum pa propadale? Koja ce dominirati u buducnosti?
Koja civilizacija, (postojeca, u danasnjem vremenu) ima najduzi kontinuitet?

Kada su vršili genetska ispitivanja, bilo koje rase, bele, žute, crne, musave (arapi, indijsci isl), mislim kada bi uzeli genetsko stablo bilo kog čoveka na planeti, gore je zamršeno kao krošnja, zbog raznih migracija ali što bi se spuštali niže, svako stablo bilo kog čoveka čiju bi genetiku pratili završavao se na jednom jedinom čoveku koji je živeo pre oko 60 000 godina i nazvali su ga jednostavno naučni Adam.

Ovo su činjenice, e sad, genetičari se pitaju zašto je loza baš tog jednog čoveka preživela a ostale nestale, naravno nemaju logično objašnjenje. Ali, neki su se zapitali, da razlog nije u tome što i nije bilo drugog čoveka, možda je naučni Adama ustvari Božiji Adam, što je meni lično mnogo logičnije, jer neverujem u evoluciju u smislu da iz jedne vrste nastaju druge, verujem samo da postoji evolucija u okviru vrste.

Sada bi mnogi postavili pitanje, ako svi potičemo od jednog čoveka, otkud različite rase, medjutim nauka je to danas objasnila, pigmentacijom koja je uslovljena podnebljem i ishranom, što ima smisla, zatvorite belog čoveka u podrum godinu dana da ne vidi Sunce i izaći će još belji, odnosno bledji nego što je bio, slično činjenici da belci "pocrne" na Suncu

Mislim da je očigledno da SO kao nosioc života tu ima presudnu ulogu, pošto utiče na sve živo i na biljke i na životinje i na ljude u svakom podneblju ali sa malim razlikama prilagodjeno svernom obliku planete (dobro jajastom) pa otud i razlike medju rasama, moja analogija je više figurativna ali nije bez veze jer svaka simbolika hoće nešto da nam kaže.

Naučni Adam nije odgovarao nijednoj rasi, bio je mešavina svega pomalo a migracije njegovih potomaka polako kroz vekove su definisale današnje razlike, oni koji su odlazili na sever postajali su sve bledji, oni koji su otišli ka istoku poprimili su fenomen jutarnjeg izlazećeg Sunca a oni koji su prešli u Severnu Ameriku preko Beringovog moreuza i spuštali se kajugu polako su zbog podneblja zalazećeg SO poprimali bronzanu boju (crvenu). Zato Eskimi najviše liče žutoj rasi jer su to oni koji su ostali na istočnom visokom severu. Poslednji su naravno se spustili oko ekvatora i tu ostali polako poprimvši crni pigment zbog stalnog jakog SO kome su bili izloženi.

Tako ispada da smo po genetici zaista svi braća ali nam to očigledno nije dovoljno nego Kajin i dalje ubija Avelja a Adam i dalje pored Eve razmišlja o proteranoj Lilit .....
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  hajkula Ned Avg 02, 2009 3:49 pm

DUH ::
hajkula ::Najstarija civilizacija u kontinuitetu je kineska. Egipcani su propali, danas u problemu. Rim je propao. Danasnji Grci nemaju veze sa starim Grcima. Vizantija ne postoji. Japanci se odlicno drze.

Mislim na trajanje, kontinuitet nacije, tu su Kinezi neprevazidjeni. Drugi su imali pad i propast. Kinezi krizu, ali se drze.

Sto se rasa tice, najvitalnija je - crna rasa.

Vitalni su Romi (Cigani). Oni imaju skorpionsko, saturnovsko.

Samo si zaboravila da cigani u proseku žive 40 godina.

A vitalnost nije presudna, nego mozak, odnosno intelekt gde ipak belci dominiraju a što se trajanja tiče, musavi (arapi, egipćani i ostali) su trajali kao i bela rasa, nije u pitanju nacija nego rasa u globalu a crnci bi ostali tu gde su da ih mi nismo odveli u roblje a ksnije u africi pravili kolonije


Aj da razdvojimo za pocetak. Pisemo o rasama. Nacije, ostavljamo po strani. Ne mesajmo materiju, finansije u cijim su sada rukama, pa sve ono sto to daje, hranu, oruzje, znanje i iz toga moc. Sve to beli imaju i sve nas je manje.

Vitalnost je presudna. Sta god radili crnoj rasi, ona prezivljava. Belih je sve manje. Vitalnost je prezivljavanje, natalitet.
I zuta rasa je u ekspanziji.

Bela rasa nestaje. Najmanje je vitalna.

Oni koji najvise cuvaju tradiciju, veru, obicaje su najvitalniji. Oni koji najvece teskoce, stradanja istrpe. Pogledaj Cigane, Crnce, Kineze. Sta im je zajednicko? Saturn, tradicija.
Kod Crnaca i Cigana je i jak uticaj Skorpiona.
Tamo gde su, tu veru uzimaju, to je prikrivanje, prilagodjavanje ali se svojih obicaja, svoje tradicije ne odricu. Orkestar za svade i sahrane. Cigani se ne definisu kao rasa ali kada ih posmatraju, belci ih gledaju kao neku drugu rasu zbog boje koze. Opisani su kao otpatci drugih nacija, grupa naroda i slicne gluosti. Oni su to sto jesu a rasprostranjeni su jer su prihvatali veru i neke obicaje (prihvatili neku masku da bi preziveli, pluton) ali se cvrsto drze svojih (opet pluton) i oni bolje znaju nasu veru, obicaje, tradiciju nego mi njihovu oni su za nas nespoznati i tesko spoznatljivi. Ma koliko nam bili blizu, i druzili se, i jeli sa njima i kod njih, njihovi tajni obredi su njihovi koji se ne pokazuju, ne izvode pred drugima. To sto im veliki broj dece umre zbog losih uslova zivota, zamisli belu decu da tako zive, koliko bi prezivelo?
To o cemu Duh-e pises, to nema veze sa vitalnoscu niti sa inteligencijom niti sa sposobnostima. To su uslovi zivota, mogucnost obrazovanja, vaspitanje, kvalitet zivota. Ono sto beli misle da je kvalitet zivota, u cemu beli nalaze zadovoljstvo i cemu teze, razlikuje se kod Crnih. Iz jednog u drugo se ne moze. Ko pokusa, strada, placa zivotom.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  hajkula Ned Avg 02, 2009 4:00 pm

ako gledamo dominaciju rase kao neki uslov za poredjenje, razumem o cemu tajna pise. To dominacija kao uslov, mi beli tako gledamo i namecemo. Zuta rasa drugacije posmatra zivot i dominacija ima drugo znacenje i druge vrednosti.
Kontinuitet civilizacije, neprekinut, najduzi ipak imaju zuti. Beli? Ko su bili Egipcani? Sta znamo o Juznoj Americi. O Africi. Mesopotamci? Percijanci? Civilizacije u Indiji. Mongoliji. Kavkazu. Istoriju pisu pobednici. A ko ,,dobija rat,,?

Najvitalnija rasa je ona koja ima jake jarca i skorpiona i plutona i saturna, a to nije bela rasa.
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  DUH Ned Avg 02, 2009 4:04 pm

hajkula ::[
Aj da razdvojimo za pocetak. Pisemo o rasama. Nacije, ostavljamo po strani. Ne mesajmo materiju, finansije u cijim su sada rukama, pa sve ono sto to daje, hranu, oruzje, znanje i iz toga moc. Sve to beli imaju i sve nas je manje.

Vitalnost je presudna. Sta god radili crnoj rasi, ona prezivljava. Belih je sve manje. Vitalnost je prezivljavanje, natalitet.
I zuta rasa je u ekspanziji.

Bela rasa nestaje. Najmanje je vitalna.

Oni koji najvise cuvaju tradiciju, veru, obicaje su najvitalniji. Oni koji najvece teskoce, stradanja istrpe. Pogledaj Cigane, Crnce, Kineze. Sta im je zajednicko? Saturn, tradicija.
Kod Crnaca i Cigana je i jak uticaj Skorpiona.
Tamo gde su, tu veru uzimaju, to je prikrivanje, prilagodjavanje ali se svojih obicaja, svoje tradicije ne odricu. Orkestar za svade i sahrane. Cigani se ne definisu kao rasa ali kada ih posmatraju, belci ih gledaju kao neku drugu rasu zbog boje koze. Opisani su kao otpatci drugih nacija, grupa naroda i slicne gluosti. Oni su to sto jesu a rasprostranjeni su jer su prihvatali veru i neke obicaje (prihvatili neku masku da bi preziveli, pluton) ali se cvrsto drze svojih (opet pluton) i oni bolje znaju nasu veru, obicaje, tradiciju nego mi njihovu oni su za nas nespoznati i tesko spoznatljivi. Ma koliko nam bili blizu, i druzili se, i jeli sa njima i kod njih, njihovi tajni obredi su njihovi koji se ne pokazuju, ne izvode pred drugima. To sto im veliki broj dece umre zbog losih uslova zivota, zamisli belu decu da tako zive, koliko bi prezivelo?
To o cemu Duh-e pises, to nema veze sa vitalnoscu niti sa inteligencijom niti sa sposobnostima. To su uslovi zivota, mogucnost obrazovanja, vaspitanje, kvalitet zivota. Ono sto beli misle da je kvalitet zivota, u cemu beli nalaze zadovoljstvo i cemu teze, razlikuje se kod Crnih. Iz jednog u drugo se ne moze. Ko pokusa, strada, placa zivotom.

Nije bela rasa najmanje vitalna, nego intelekt stvara i dozu objektivnosti pa ne pravimo decu samo života radi po bilo koju cenu, belci cene i kvalitet a ne život radi života. I nikada na svetu nije bilo najviše belaca, uvek je bilo najviše žutih, pa crnih, pa belih, pa srvenih i taj odnos je ostao i danas a da ćemo prvi nestati, to se slažem ali ne zbog vitalnosti već zbog superiornog intelekta pa ćemo prvi preći u neke druge više dimenzije a jedan od načina je i smanjenje nataliteta u ime kvaliteta. A kad nestanemo, ovi kolorisani koji ostanu pričaće bajke svojoj deci o nekada moćnoj beloj rasi koja je nestala i postaćemo deo mitologije.

Nije ovo rasizam, već sklonost svojoj rasi kao što je čovek prevashodno sklon svojoj porodici i bližnjima a te razlike nije Bog stvorio da bi ih mi poništili već zbog lepote jer suština postojanja je u razlikama i suprotnostima koje treba poštovati....

A to što ne znamo tradicije drugih naroda, koje oni kriju, ne doživljavam kao neku njihovu prednost, oni imaju samo prednost u pravljenju dece koja će da gladuju i to je meni sebično a ne vitalno
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Tajna Ned Avg 02, 2009 7:00 pm

Ovde se kod dominacije brkaju pojmovi, hajkula pise o prezivljavanju i mnogobrojnosti i sa tim se slazem jer sve rase koje imaju Plutona prezivele bi i nuklearni rat jer imaju nesto (znam da ne zvuci lepo ali je istinito) sto imaju i bubasvabe i pacovi , a to je odlicnu moc regeneracije i fizickog prilagodjavanja.
Ja sam pod dominacijom mislila nesto drugo, ne samo finansisku dominaciju vec dominaciju u dostignucima i razvoju. Pa 90% naucnih i tehnoloskih otkrica je doslo bas od bele rase i ako to ne demantuje cinjenicu da smo istovremeno i najgenocidnija rasa u svetu. Beli ljudi su za svoja dostignuca koristili druge rase - za svoje eksperimente i ostalo, kako nehumano, sad se zadovoljavaju samo zivotinjama. Mi smo brutalna i nemilosrdna rasa, ali niko ne moze poreci kakav smo ucinak dali citavom svetu.

Ja sam o tome mnogo razmisljala od kada sam se preselila u USA jer ovde to ne moze da se izbegne. Svi pricaju o jednakosti i demokratiji, ali najcesce se ipak zna ko gde pripada, narocito ovde na jugu. Beli se zene i druze sa belima, zuti sa zutima, a crni sa crnima i razlike postoje! Rasizam je ovde jos uvek vrlo razvijen. Onda mi je palo na pamet pitanje koje bi se moglo postaviti svim americkim crncima. Nemojte me pogresno shvatiti, ne slazem se sa onim sto su beli crnima uradili ali sa danansnjeg nivoa gledano da li bi potomci tih nekadasnjih robova vise voleli da im pretci nisu prosli kroz to i da i dalje zive u dzungli ili su ipak delimicno strecni sto imaju priliku da zive u civilizovanoj zajednici. Ja ne biram u tom slucaju a razmisljanje je poteklo od cinjenice da oni koji danas dolaze iz nekih Africkih zemalja nemaju i dalje nikakvu pretstavu o civilizovanom nacinu zivota. Moj muz radi za socijalnu organizaciju koja dovodi izbeglice u Ameriku iz raznih delova sveta. Ima tu i civilizovanih ljudi ali desava se i da dovedu neke koji piju vodu iz pisoara - ozbiljno, moj muz svojim ocima video i odmah me zvao! Da ne pricamo da ne moze da ih ubaci u lift ili slicno. Kad ih pita kako su ziveli i sta su radili zena mu odgovori da je muz isao u lov a ona skupljala bobice i voce u dzungli. Normalno to sve ide preko prevodioca jer oni jedva govore i svoj jezik i svi su nepismeni. Gledano iz tog ugla perspektiva se menja. Mozda nasa tehnoloska i civilizaciska dostignuca i nemaju neku vrednost na duhovnom nivou, mozda je za celu zemlju bilo bolje da smo mi svi ostali na nivou lova i skupljanja bobica, ali sta ako nije, sta ako je upravo pravac naseg razvoja pravac tehnologije i razvoja svesti o sebi, drugima i eventalnom postojanju drugih bica na drugim planetama, pravac napretka celog sveta? Sta bi danasnji civilizovani crni ljudi odgovorili, da li bi stvarno voleli da su im pretci ostali u dzungli i da nikada nisu saznali za svet belih ljudi? Ponovo kazem ne slazem se sa postupanjem belog coveka prema drugim ljudima i svaranjem robova i slicno, ali mozda je to bio njihov gorak put ka civilizaciji.

No da se vratim temi, mislim da bi trebali da jasno definisemo o kakvoj dominaciji razgovaramo - na naucnom, finansiskom i intelektualnom nivou Beli i dalje drze preimucstvo, mada nam zuti (Japanci) dahcu za vratom. Na tadicionalnom i kulturnom nivou su zuti neprikosnoveni. Na fizickom pa samim tim i sportskom nivou su svakako crni, itd.

P.S. Nisam sigurna da li se kaze pretci ili predci. (Izgleda da sam i ja medju onim nepismenima)


Poslednji put izmenio Tajna dana Ned Avg 02, 2009 7:59 pm, izmenio ukupno 2 puta
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Čarobnica Ned Avg 02, 2009 7:53 pm

Čini mi se da su preci Question Exclamation
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Tajna Ned Avg 02, 2009 7:57 pm

Čarobnica ::Čini mi se da su preci Question Exclamation

Bice da sam potpuno omasila. No
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Čarobnica Ned Avg 02, 2009 8:02 pm

Tajna ::
Čarobnica ::Čini mi se da su preci Question Exclamation

Bice da sam potpuno omasila. No

Ne mora da znači, nisam ni ja sigurna, ali me podseća na izgovaranje reči predsednik...po pravilima dikcije čita se preCednik...
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Astrotanja Ned Avg 02, 2009 8:03 pm

Preci piše u Vukovom rečniku.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Tajna Ned Avg 02, 2009 8:09 pm

Astrotanja ::Preci piše u Vukovom rečniku.

Nemam srpski recnik - sramota. Trazila sam on line i u Vokabularu nema ni predci, ni pretci, a ni preci!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Astrotanja Ned Avg 02, 2009 8:25 pm

Ama nema veze, lako je to isparviti, bitna je suština, a tu si u pravu. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Tajna Ned Avg 02, 2009 8:56 pm

Astrotanja ::Ama nema veze, lako je to isparviti, bitna je suština, a tu si u pravu. sunny

Hvala, hvala bounce
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  DUH Pon Avg 03, 2009 9:01 am

Čarobnica ::Čini mi se da su preci Question Exclamation

A pretci ???

I ja umem da budem nepismen kod nekih reči ili poneku reč kažem sa južnjaćkim a ne Beogradskim naglaskom...
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  hajkula Pon Avg 03, 2009 3:02 pm

DUH ::Poslednji su naravno se spustili oko ekvatora i tu ostali polako poprimvši crni pigment zbog stalnog jakog SO kome su bili izloženi.

Ovo poslednji, shvatam kao u tvom izlaganju poslednji, jer ne mozes o svima istovremeno da pises, nego o jednoj po jednoj rasi.
Ne mislim da su poslednji u redosledu, nego u kontinuitetu tvog izlaganja.
Sve to dugo, dugo traje. Cepa se kopno, Australija se odvaja i udaljava kao i Novi Zeland... Tamo su Aboridzini.
Very Happy
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  DUH Pon Avg 03, 2009 4:48 pm

hajkula ::
DUH ::Poslednji su naravno se spustili oko ekvatora i tu ostali polako poprimvši crni pigment zbog stalnog jakog SO kome su bili izloženi.

Ovo poslednji, shvatam kao u tvom izlaganju poslednji, jer ne mozes o svima istovremeno da pises, nego o jednoj po jednoj rasi.
Ne mislim da su poslednji u redosledu, nego u kontinuitetu tvog izlaganja.
Sve to dugo, dugo traje. Cepa se kopno, Australija se odvaja i udaljava kao i Novi Zeland... Tamo su Aboridzini.
Very Happy

lLjude je Bog stvorio posle odvajanja kopna i stvaranja kontinenta, inače da mislio sam na redosled u izlaganju a ko je gde prvi otišao teško je utbrditi, verovatno se istovremeno dešavalo, ne mislim bukvalno, nego kako se ljudi se množili tako su odlazili na sve 4 strane sveta u potrazi za novim sutra i šta ima iza onog brda...

p.s Iza 7 mora, iza 7 gora, iza 7 planinskih venaca živela jedna ALA i jednog dana se probudi, pogleda oko sebe i reče naglas "U jebote gde ja živim..."
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Gawain Sre Avg 05, 2009 7:02 pm

Duh, prica o superiornoj inteligenciji belih ljudi je rasisticka dogma. Na ovom forumu necu da psujem. Razz
U Africi su postojala velika civilizovana kraljevstva.

O Kinezima, Hindusima, ali i ranijoj civilizaciji,
crnoputim Dravidima da ne govorimo.
Civilizacija se ne donosi ognjem i macem.
Isto tako su "civilizovali" i Indijance. Rolling Eyes

Uostalom sta mi znamo o samanizmu?
O mudrosti 'primitivnog' Aboridzanina?
Mozda ne ume da razlikuje lavabo i pisoar,
ali mozda ume da dozove boga kise...

Nemojte da mi udarate po ovom levicarskom Uranu... Suspect


I da,pise se preci.

Bitki ili bici.

Pripovetki ili pripoveci.

I preci, prvo se desava sibilarizacija, pa gubljenje suglasnika.


Poslednji izmenio Gawain dana Sre Avg 05, 2009 7:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gawain

Broj poruka : 28
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  DUH Sre Avg 05, 2009 7:07 pm

Gawain ::Duh, prica o superiornoj inteligenciji belih ljudi je rasisticka dogma. Na ovom forumu necu da psujem. Razz
U Africi su postojala velika civilizovana kraljevstva.
Civilizacija se ne donosi ognjem i macem.
Isto tako su "civilizovali" i Indijance. Rolling Eyes
.

Inteligencija bele rase nije rasistička dogma već globalna činjenica a globalni karakter i destruktivnost bele rase je drugo pitanje
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Gawain Sre Avg 05, 2009 7:15 pm

Najvisi IQ na svetu, koliko ja znam, ima Kineskinja.
Sah je potekao iz Indije.
Vrhunski savremeni kvantni fizicar je jedan Japanac.

Pronadji najvece savremene naucnike, matematicare, muzicare, kiberneticare,
vrhunske lekare, umetnike i uverices se i sam da su svih boja koze.

Jos u davna vremena, jedan veliki rimski komicar bio je tamnoput...itd.

Glupo je raspravljati se oko toga.


Poslednji izmenio Gawain dana Sre Avg 05, 2009 7:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Gawain

Broj poruka : 28
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  DUH Sre Avg 05, 2009 7:17 pm

Gawain ::Najvisi IQ na svetu, koliko ja znam, ima Kineskinja.
Sah je potekao iz Indije.
Vrhunski savremeni kvantni fizicar je jedan Japanac.

Pronadji najvece savremene naucnike, matematicare, muzicare, kiberneticare,
vrhunske lekare, umetnikei uverices se i sam da su svih boja koze.

Jos u davna vremena, jedan veliki rimski komicar bio je tamnoput...itd.

Glupo je raspravljati se oko toga.

Ja govorim u globalu a ne o pojedinačnim slučajevima
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Rase Empty Re: Rase

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu