Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SAOMO u sinastrijama

+10
Strelica
Gawain
Nea
Estera
Zorica
daniel astro
Latica
Supernova
Astrotanja
UNA
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty SAOMO u sinastrijama

Počalji  UNA Ned Okt 26, 2008 3:32 am

Pozz,

Gledajuci sinastrije, sve duze veze , bilo kog odnosa, ukljucuju konjukciju SA sa mojim licnim planetama .
SAturn daje trajnost, ali i otezanja ... Poznato mi je i to da se tretira kao sudbinska, karmicka planeta...

Ono sto me interesuje je konjukcija SAturna i Mjeseca u sinastrijama , kad su simpatije, veze , brakovi u pitanju ???
Njegov SAOM0 - moj u Ta.
Oboje imamo natalno SAOVE,
dispozitor moje konjukcije je VE u Ta,
njegovog SA disp. je VE u Ge. Njen dip. je ME u Ge.

Njemu je SA vladar ASC, meni MO vl. IV polja.

Znaci da imamo i MO0VE, dapace, sa malim "zidom", jer su u dva razlicita znaka.

U pitanju je samo simpatija ... Question Sta sve donosi ova konjukcija, moguci ishodi....

Unaprijed hvala. Very Happy
UNA
UNA

Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Astrotanja Ned Okt 26, 2008 10:22 am

Aspekti između Saturna i Meseca i Saturna i Venere se često javljaju kod trajnih i stabilnih veza ljubavnih veza. Saturn donosi postojanost, odanost, sigurnost. Neretko osoba koja je vlasnik Saturna je ta osoba u vezi koja je zauzeta, ima radne obaveze, koju joj ne dozvoljavaju da puno vremenam provede sa partnerom. Dobar je ukoliko osobe rade zajedno, vezane su zajedničkim obavezama, odgovornostima. Saturn stabiluzuje osećanja, pa privrženosti ima, ali je prisutanje izvesna hladnoća,ili otuđenost. Važno je da osoba čiji je Saturn nauči da pokaže svoja osećanja, pa će odnos postati bolji. Very Happy
Saturn u konjukciji sa Venerom takođe utiče pozitivno više na poslovne, nego na emotivne veze, Pomaže dugotrajnost, odnaost, prijateljski odnos, ali ne retko donosi do nedovoljne emotivne ispunjenosti, nezadovoljstva kod partnerke, jer je Saturn taj koji je hladan, tradicionalan, koji ne pokazuje svoja osećanja, koji je razuman. Dobro je ako postoji konjukcija između Venere i Meseca, pa makar i u različitim znacima, jer to stvara blisku emotivnu, ljubavnu bliskost, otvorenost za osećanja i razumevanje partnerovih osećanja i raspoloženja. To je pravi askpekt ljubavi.


Poslednji izmenio Astrotanja dana Ned Nov 02, 2008 5:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Supernova Ned Okt 26, 2008 12:44 pm

Saturn donosi trajnost kroz vrijeme, ali tu se ne može računati na neku strast. Jer, upravo strast ubija mogućnost da neka veze postane dugotrajna, pa napeti aspekti izmedju marsa i venere mogu donijeti burnu vezu, ali za nešto dugotrajnije ipak mora biti uključen saturn. Saturn daje više razuma, racionalnosti, stabilnosti, mada može dati i sumnju i nepovjerenje, ljubomoru, ograničavanje, sve zavisi od toga u kom je znaku i kući. Poznajem osobu sa saturnom u raku na asc, u znaku svog izgona i u kući gdje je u slučajnom izgonu, zamislite kako je on sumnjičav i nepovjerljiv i koliko je njemu neophodna sigurnost kroz partnerku, jer mu upravo VII kuća pada u znak jarca.
Supernova
Supernova

Broj poruka : 45
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Latica Ned Okt 26, 2008 2:31 pm

Hocu da vam napisem svoje iskustvo...
Moj bivski momak, prica koja se tesko prekinula i koja i dalje ima nekog traga verujem u oboma a prosle su godine, imao je Sa u konjukciji sa mojom Ve. To jeste bila nekakva ljubav, ali napacena..ja tada mlada, on 7 godina stariji..ozbiljan, sumnjicav, mnogo mi je dao ali mnogo sam i izgubila od radosti koje su mi prilicile u tim godinama i kada smo se rastajali, uvek je bio tu.. nisam znala bez njega..vracala mu se. Dogodile su se neke stvari koje su nas zauvek rastale, on je sada u braku, ja sam sretna sa drugim, ali ima nesto i dalje u vazduhu kada se sretnemo.. affraid Like a Star @ heaven
Latica
Latica

Broj poruka : 87
Godina : 41
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  daniel astro Pet Okt 31, 2008 12:21 pm

Sve što su moje drage kolege rekle o medjusobnim kontaktima Meseca i Saturna u uporednim horoskopima je zaista tačno, medjutim istina je da ovo nikako nije udoban, niti sretan kontakt. To naravno, ne znači da je partner loš, niti da se ljudi ne vole, ali u svojoj pozadini krije bol i mogućnost da jedna od osoba bude jako povredjena. Stari autoriteti već stotinama godina ovo tretiraju kao izuzetno neudoban aspekt. Doduše, daje trajnost, ali nije poenta da nešto traje decenijama, već da odnos bude sve kvalitetniji i laganiji. Medjutim, u zemlji gde je tako snažna dominacija Saturna, teško je ili gotovo nemoguće izaći iz ovih okvira. Uporedni dispozitori ove konjunkcije će pokazati kako će se odnos menjati u vremenu, da li će doneti lakoću ili pritisak.
www.myspace.com/astrologija
daniel astro
daniel astro

Broj poruka : 29
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Zorica Sub Nov 01, 2008 10:35 am

[quote="daniel astro"]Sve što su moje drage kolege rekle o medjusobnim kontaktima Meseca i Saturna u uporednim horoskopima je zaista tačno, medjutim istina je da ovo nikako nije udoban, niti sretan kontakt. To naravno, ne znači da je partner loš, niti da se ljudi ne vole, ali u svojoj pozadini krije bol i mogućnost da jedna od osoba bude jako povredjena.
Ja sam bila u braku 18 godina sa muskarcem ciji saturn u jarcu je bio u konjukciji sa mojim mesecom u jarcu. Verujte mi na rec gore nesto ne postoji. Osecas se kao da si u zatvoru, tu nema ljubavi a bilo je i gorih stvari. To je jedan tezak karmicki aspekt koji treba izbegavati u vezama. Sad
Zorica
Zorica

Broj poruka : 251
Godina : 57
Локација : Skopje,Makedonija
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty SAOMO u sinastrijama

Počalji  UNA Ned Nov 02, 2008 12:40 am

Prije svega, hvala svima na odgovorima. Very Happy

Dispozitor ove konjukcije u sinastriji je VE, jer je SA(njegov)OMO(moj) u Ta.
Moja VE u Ta u I polju,
(Njegova VE u Ge, njen disp. ME u Ge) sve u njegovom IV polju ...
UNA
UNA

Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Astrotanja Ned Nov 02, 2008 5:13 pm

Ako je karmički, može li se onda Zorice izbeći? Question Važno je i kakve aspekte pravi dispozitor Satrna i Meseca i da li postoje i neki povoljni aspekti koje ova konjukcija gradi. Kod jedne meni bliske osobe, osoba čiji je Saturn, pati. Njoj je Saturn u 10. u Blizancima, gde je ova konjukcija. Dispoziror njenog Merkur je otišao u 12., znak Lava i pravi je i u konjukciji je sa njenim Suncem i Mesecom, u Lavu. Istovrmeno njen Uran vl. natalne 7. je u trigonu sa ovom konjukcijom u uporednim horoskopima. Postoje teškoće da ostvare zajednički život, stvore dom. Crying or Very sad
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Estera Čet Dec 04, 2008 6:47 pm

Konjukcija Mjeseca i Saturna donese dužu vezu ali nikako laganu,jer se osoba čiji je Mjesec ne može odvojiti od boli koju joj donosi Saturn,on je guši i pritiska,a ona je nemoćna..nažalost,često se veze prekidaju jer imaju svoj rok..sjetite se Saturnovih ciklusa...
Estera
Estera

Broj poruka : 7
Datum upisa : 04.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Astrotanja Pon Dec 08, 2008 1:20 pm

Tačno, kada sturn napravi kvadrat, ili opoziciju, ili konjukciju sa ovom uporednom konjukcijom veza se može prekinuti, ili doživeti veću krizu, pa ukoliko su drugi aspekti povoljni ona se može prevazići.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Nea Pon Dec 15, 2008 7:07 pm

Ja imam jednog poznanika-prijatelja (nekad se ne cujemo mjesecima, ali znamo se od 2004 i ponekad bas dugo i lijepo pricamo) i njegov SA trigonira moj MO, a moj SA njegov MO.
Jel to znaci da cemo ostati dozivotni prijatelji? Very Happy
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Gawain Uto Jan 20, 2009 4:40 pm

---------------------------------------------

Gawain

Broj poruka : 28
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Strelica Sub Feb 28, 2009 3:52 am

Ako je Mesec u "ozbiljnom" znaku to moze doneti stabilnu i ozbiljnu vezu i porodicu,koja ima "ispravan nacin zivota,bez mnogo trzavica i Saturn u tom slucaju ne bio trebao da predstavlja strah i tezinu za Mesec,vec ozbiljnost,ispravnost,autoritet... Ali ako je Mesec "neozbiljan",kao recimo, u Blizancima,onda ovo ne pije vodu.
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Nea Ned Mar 01, 2009 12:44 am

Strelica ::Ako je Mesec u "ozbiljnom" znaku to moze doneti stabilnu i ozbiljnu vezu i porodicu,koja ima "ispravan nacin zivota,bez mnogo trzavica i Saturn u tom slucaju ne bio trebao da predstavlja strah i tezinu za Mesec,vec ozbiljnost,ispravnost,autoritet... Ali ako je Mesec "neozbiljan",kao recimo, u Blizancima,onda ovo ne pije vodu.

Jel ovo meni... ? Smile
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Astrotanja Ned Mar 01, 2009 2:27 am

Naravno da zavisi i od drugih planeta koje prave aspekte sa ovom konjukcijom, recimo ako je Sunce duple Lavice, kao i Mesec i Merkur u sekstilu sa tom konjukcijom Meseca i Saturna u Blizancima, u uporednim hor. pa j još i Uran vl. Lavicine 7, u trigonu sa tom konjukcijom, biće više povoljnih aspekata koji će ublažiti teškoće i bol i prepreke koje utiču na takva osećanja.
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Strelica Ned Mar 01, 2009 4:42 pm

Jel ovo meni... ? Smile[/quote]

Veruj mi da nemam pojma na cije sam ja to prokomentarisala... Zaboravih da prvo "stisnem" Quote Laughing
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Nea Sub Apr 04, 2009 3:01 am

Recite.... kakav je onda tek odnos MO180SA??

Ja ne poznajem nijedan slucaj osim jednog poznanika koji se naljutio na mene jer sam ga isla ispravljati oko znacenja neke rijeci (!!!!!!) Smile
A bas se inace dobro razumijemo, on ima ascendent tocno na mom MO, i konjukciju VE i MO, MO i ME, Merkur u istom znaku, itd... i sve to nista ne znaci kada moj (autoritativni uciteljski?) SA iz Bika povrijedi njegov (osjetljivi?) MO u Skorpiji? clown

No, sto kada je taj aspekt prisutan kod para?
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Strelica Sub Apr 04, 2009 3:47 am

Nea ::Recite.... kakav je onda tek odnos MO180SA??

Ja ne poznajem nijedan slucaj osim jednog poznanika koji se naljutio na mene jer sam ga isla ispravljati oko znacenja neke rijeci (!!!!!!) Smile
A bas se inace dobro razumijemo, on ima ascendent tocno na mom MO, i konjukciju VE i MO, MO i ME, Merkur u istom znaku, itd... i sve to nista ne znaci kada moj (autoritativni uciteljski?) SA iz Bika povrijedi njegov (osjetljivi?) MO u Skorpiji? clown

No, sto kada je taj aspekt prisutan kod para?

U prethodnim postovima smo uglavnom rekli sta donosi ovaj aspekt. Konjukcija je prijateljski aspekt,kvadrat i opozicija neprijateljski,s tim sto jkvadrat moze da donese i mrznju,a opozicija je vise mrcvarenje,sekstil saradnje,trigon,je "lak",dosi lakocu i ljubav
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Nea Sub Apr 04, 2009 12:46 pm

Ma da, bravo...

Znam sta generalno znaci svaki aspekt Smile
I ne samo u sinastrijama nego i u natalima, itd...

Mene zanimalo ako netko zna s malo vise detalja.. s nekom pricom... bas za OVAJ KONKRETNI spoj.... osim "mrcvarenje" Rolling Eyes
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Strelica Sub Apr 04, 2009 1:29 pm

Nea ::Ma da, bravo...

Znam sta generalno znaci svaki aspekt Smile
I ne samo u sinastrijama nego i u natalima, itd...

Mene zanimalo ako netko zna s malo vise detalja.. s nekom pricom... bas za OVAJ KONKRETNI spoj.... osim "mrcvarenje" Rolling Eyes

Ne ljuti se... Nisam ukapirala sta trazis. Ja nisam preterano obracala paznju,jer meni to i nije neka muka. Ja Saturna ceo zivot "nosim na ledjima" i on na 20* Vage pravi kvadrat na Mesec. Ja navikla,pa mi to i ne predstavlja ne znam ti ni ja kakvo opterecenje...
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Astrotanja Sub Apr 04, 2009 1:30 pm

Bilo mi je potrebno nekoliko minuta da se setim primera, ali uz tu opoziciju u ovom slučaju ima i drugih poztivnih aspekata, koji to ublažuju.
Kod dve rođene sestre jedan ima Strur u 11. u opoziciji samesecom druge osobe u 1. i uz to taj saturn pravi trigon sa Marsom te osobe, koji je u 5. i trigon sa jupiterom koji je u jedanestoj mlađe sestre, a tu je i venera straij koja je u konjukciji sa jupiterom mlađe, tako d ovi poztivni aspekti umanjuj negativno delovanje saturna.
Ipak, Saturn starije sestre je sklon da zamera, kritikuje ali i hladi osećanja mlađe sestre koja ima prema starijoj.

sunny flower
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Nea Sub Apr 04, 2009 7:02 pm

Dankeshen Smile

Strelice, ne ljutim se, sta ti je... samo se pravim duhovita Razz Wink
Nea
Nea

Broj poruka : 80
Godina : 54
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty SAOMO u sinastrijama

Počalji  Tina Pon Jul 20, 2009 6:15 pm

Ja u mojoj sinastriji imam konjukciju njegovog meseca i mog saturna. Mada ta konjukcija ima zid izmedju sebe, posto mu je mesec u biku, a moj saturn u blizancima. Deluje tako sto sa vremena na vreme kad nesto nije kako je on zamislio zna da mi kaze da ga gusim i da sam teska osoba (sto nije tacno, meni je 5 planeta u vagi, mars u vodoliji i saturn u blizancima, sa toliko vazdusnih planeta tesko mogu da budem teska osoba, ali on to tako dozivljava zbog ove konjukcije). Moj saturn jos pravi trigon sa njegovim suncem i merkurom koji mu je vladar dc-a. I ako je moj saturn u ovoj sinastriji izrazeniji, ja sam mnogo toplija osoba od njega i to vise pokazujem u ovoj vezi.
U Dejvisonu imamo konjukciju saturna i venere, mada opet ta konjukcija ima zid izmedju sebe jer je venera u ovnu, a saturn u biku.

Tina
Gost


Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Strelica Pon Jul 20, 2009 6:32 pm

Tina ::Ja u mojoj sinastriji imam konjukciju njegovog meseca i mog saturna. Mada ta konjukcija ima zid izmedju sebe, posto mu je mesec u biku, a moj saturn u blizancima. Deluje tako sto sa vremena na vreme kad nesto nije kako je on zamislio zna da mi kaze da ga gusim i da sam teska osoba (sto nije tacno, meni je 5 planeta u vagi, mars u vodoliji i saturn u blizancima, sa toliko vazdusnih planeta tesko mogu da budem teska osoba, ali on to tako dozivljava zbog ove konjukcije). Moj saturn jos pravi trigon sa njegovim suncem i merkurom koji mu je vladar dc-a. I ako je moj saturn u ovoj sinastriji izrazeniji, ja sam mnogo toplija osoba od njega i to vise pokazujem u ovoj vezi.
U Dejvisonu imamo konjukciju saturna i venere, mada opet ta konjukcija ima zid izmedju sebe jer je venera u ovnu, a saturn u biku.

affraid 5 planeta u Vagi pa trigon Mars i Saturn... Mozda on voli haos a ti donosis "laganicu" i harmoniju... A to bas lepo rece njegov dozivljaj...Ih! Njegov Mesec u Biku,sve voli "kako treba" a Saturn bi nesto "da mu pojasni" a?
Strelica
Strelica

Broj poruka : 721
Godina : 42
Локација : Zemun
Datum upisa : 27.02.2009

http://www.astromarija.forumotion.net/

Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty SAOMO u sinastrijama

Počalji  Tina Uto Jul 21, 2009 4:32 pm

Strelice, super si to zakljucila, on voli haos i stanje napetosti (mada to nikad sam sebi ne bi priznao, a kamoli meni), a ja sa svim mojim trigonima u natalnoj tezim harmoniji. Cudna je ova nasa sinastrija. Ima mnogo aspekata. Imamo duplu konjukciju marsa i venere. Moja venera na 22 stepenu vage, njegov mars na 22 stepenu vage. Moj mars na 16 stepenu vodolije, njemu venera na 18 stepenu vodolije. Moj mesec u konjukciji sa njegovim SMC, njegova venera u konjukciji sa mojim SMC. Trigoni izmedju merkura, sunca i venere, marsevi nam u trigonu,venere nam u trigonu, njegov mesec trigon moj pluton. Meseci nam u istom znaku (biku), mada nisu u konjukciji. Sekstila izmedju planeta koliko hoces. Jedino lose u sinastriji je njegovo sunce i merkur(vodolija) u kvadratu sa mojim mesecom(bik) i ti kvadrati bas jako deluju i ako su separacioni.

Posto moj saturn pravi trigone sa njegovim licnim planetama, ja se osecam kao da se samo ja trudim da ovu vezu odrzim, mada je to moj subljektivan osecaj isto ko i njegov da sam mu nekad teska zbog SA0MO. Sta je istina, ne bih znala za sada, ali jednog dana ce se pokazati, kad meni bude puko film.

Tina
Gost


Nazad na vrh Ići dole

SAOMO u sinastrijama Empty Re: SAOMO u sinastrijama

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu