Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Metode meditacije

3 posters

Ići dole

Metode meditacije Empty Metode meditacije

Počalji  Flora Sub Avg 15, 2009 11:21 am

Da li koristite neke metode meditacije?

Ja nisam nikada radila meditaciju, ali sam cvrsto resena da pocnem za vikend. confused
Na internetu sam nasla metodu koja se odnosi na kontrolu disanja, kao i metodu sa svecom... study
Kako Vi meditirate i koja metoda se pokazala najuspesnijom kod Vas? flower
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Metode meditacije Empty Re: Metode meditacije

Počalji  nolita Sub Avg 15, 2009 4:22 pm

i ja bih isto nesto...pocela sam na pilates ic da se malo dovedem u formu, pa bih presla na yogu, ali na kraju ne smijem sad nista radit neko vrijeme... bas bih voljela neko opustanje, ne znam koje. aj javi kako ce ti proci ovaj vikend, jel imalo djelovanja? Smile
nolita
nolita

Broj poruka : 95
Godina : 39
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Metode meditacije Empty Re: Metode meditacije

Počalji  Flora Sub Avg 15, 2009 10:02 pm

Niko ne meditira! affraid

Ja cu da probam sa svecom...pa sta bude, ionako sam danas "ustala na levu nogu" flower
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Metode meditacije Empty Re: Metode meditacije

Počalji  Tajna Sub Avg 15, 2009 10:08 pm

Ja sam ucila transcedentalnu meditaciju kod Slavice bivse zene Aleksandra Imsiragica. Koristim mantru. Smisao svega je opustanje i zalazenje u dubinu. Kasnije sam ucila i razne tehnike vizualizacija, prizivanja andjela od Zdenke Andrijic... ali radi sve, vazno je samo dovesti sebe u to stanje mira i jedinstva sa sobom....
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Metode meditacije Empty Re: Metode meditacije

Počalji  Flora Sub Avg 15, 2009 10:31 pm

Tajna, mantra=pravoslavna molitva ili nesto drugo koristis! flower

P.S. Prvi pokusaj neuspesan, nisam mogla da se nikako usredsredim i umirim...A kroz glavu brainstorm from the past..
Jedna izgubljena bitka ne cini izgubljen rat...Sutra probam opet!
Flora
Flora

Broj poruka : 259
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Metode meditacije Empty Re: Metode meditacije

Počalji  Tajna Ned Avg 16, 2009 5:50 am

Flora ::Tajna, mantra=pravoslavna molitva ili nesto drugo koristis! flower

P.S. Prvi pokusaj neuspesan, nisam mogla da se nikako usredsredim i umirim...A kroz glavu brainstorm from the past..
Jedna izgubljena bitka ne cini izgubljen rat...Sutra probam opet!

Nije pravoslavna molitva, transedentalna meditacija koristi jednu rec, koja se odredi po tvojim godinama i stanju duha, od strane ucitelja - inicijatora. Inace TM potice iz Indije i mantra nema nikakvo znacenje (mozda na sanskritu znaci nesto - ne znam) samo je zvucna i pomaze ti da dostignes alfa stanje. Najopstiji primer je OM...

Sigurna sam da se slican efekat postize i sa pravoslavnom molitvom, ali meni je bilo lakse da to bude samo jedna rac, da ne ucim molitve napamet i zamaram mozak trudeci se da se setim gde sam stala ako me misao prekine. U ponavljanju jedne reci se stvara zvucni efekat koji se menja sto je vise izgovaras.

Potpuno je normalno da ne mozes da se umiris i da imas brain storm iz proslosti ili sadasnjosti. Ne treba potiskivati ili se nervirati zbog naviranja tih misli, secanja, emocija, treba se samo vratiti mantri, brojanju ili vec onome sto koristis. To nece da nestane lako, znaci trebace ti nedelje ili meseci pa da imas stvarno duboku i uspesnu meditaciju, u zavisnosti koliko si prirodno sposobna da utones u sebe i kakva ti je koncentracija. Isto je i sa drugim stvarima, sta god radili imamo fokus donekle a onda se javi misao ili emocija potpuno van konteksta. Na nekom novom projektu fokus u pocetku ide tesko, a vremenom sve bolje i kvalitetnije mozes da se posvetis tome. Vezba nas vodi ka savrsenstvu, kako za druge stvari tako i za meditaciju. Cak i posle dugogodisnjeg meditiranja ces imati lose i dobre meditacije.

U pocetku se preporucuje da se meditira 2 puta dnevno, ujutro i predvece, po 20 min, a kasnije po zelji. Kazu cak i da se navije sat, koji ne zvoni napadno, da te vrati iz meditacije, jer ne treba raditi duze od 20 min. Ne treba meditirati ni kasno uvece jer odmara bolje i brze nego san, pa onda ne mozes da spavas.

Sto se misli tice treba ih pustiti da prolaze i vracati se mantri, ne ljutiti se i ne prekoravati sebe, to je prirodan put, jer ces kasnije tokom meditacije putem misli dobijati ideje ili odgovore na ono sto te na javi zanima. Misli su dobre, ali tezi se stanju bez misli i osecaja, samo potpuni mir i osecaj da si duboko u sebi.... Kada to dostignes misli i emocije koje se jave ce imati potpuno drugaciju perspektivu i znacenje.
Daj sebi vremena...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Metode meditacije Empty Re: Metode meditacije

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu