Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fjodor Mihajlovič Dostojevski

4 posters

Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Milica Ned Sep 20, 2009 6:23 pm

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Dostojevski
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Milica Ned Sep 20, 2009 6:31 pm

Kao većina pisaca ima podznak Devicu, a Merkura u dubokom Škorpionu koji je otišao u četvrto polje, polje suštine.
Ono što meni odmah upada u oči je povezanost vladara intelektualnih polja MA (iz12.)120VE , kao i SA0JU u 9. polju, ME (29* SCO-) 120PL- čovek rođeni psiholog veoma naglašenog intelekta.
Jako četvrto polje- svi znamo da se njegovo životno delo velikim delom odnosilo na borbu za Rusiju.


Šta mu je dalo tako tragičan život?
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Astrotanja Ned Sep 20, 2009 10:07 pm

Vladari njegovog sunca Pluton u 8. u kvadratu sa Uranom i Neptunom. Takođe je Mars u 12. kući u kvdratu sa Mc.

Pitam se samo da li je njegov ascdent bio možda na kraju Lava, a ne na početku device, zbog toga što bi tada Sunce bilo u trećoj i to učinilo da on bude ne samo pisac, već bi opisivali značaj brat u njegovom životu, sa kojim je ne samo živio, već i radio, a kasnije posle njegove smrti izdržavao i njegovu mnogobrojnu porodicu. Pogledajte neke nazive njegovih dela: Dvojnik, Braća Karamazovi, sve to mene asocira na trojku.

Ascedent u Lavu, vatrenom zanku i Sunce u 3. u Škorpiji govori i o vekikim unutrašnjim konfliktima i borbama, o mentalnoj patnji, pa mislim da je i to moglo uticati na epilepsiju. U Dvojniku dolazi do rascepa ličnosti i mislim da je i njemu to bilo blisko. Osim toga Lav na Asdentu je mogao da ga pre uzdigne, nego Ascedent u Devici, da ga učini slavnim. Istina i Venera vladar Mc je u konjukciji sa Mesecom i sve to u trigonu sa Jupiterom i u trigonu sa Saturnom. Popularnost tumačim i njegovim aspektima Meseca u 4. i to posle smrti više jer je Mesec u 4.

Ascedent u Lavu uticao bi i na njegovu kretivnost, a posebno jer je tad Sunce u trećoj u Škorpiji predstavljao Dostojevskog, a Mars u Lavu i 12. opisao njegovu robiju, njegovu izolaciju, težak rad u njoj itd. Question


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Sre Nov 25, 2009 12:13 pm, izmenio ukupno 2 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Snezana Pon Sep 21, 2009 12:03 am

Ja mislim da je F.M. Dostojevski sigurno podznak Lav, jer ako znamo da je izvođen na streljanje i dobio pomilovanje u toku samog čina, onda bi trebao ovaj veliki trigon Sa0Ju120Ma120Mo0Ve bi bio na liniji VIII-XII-IV.
Snezana
Snezana

Broj poruka : 399
Локација : Beograd
Datum upisa : 31.10.2008

http://www.snezanarafailovic.com

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Milica Pon Sep 21, 2009 12:12 am

Kartu ne shvatajte zdravo za gotovo, našla sam je na net-u, ali pitanje je da li je tačna.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Tajna Pet Sep 25, 2009 6:13 am

Pre nego sto se bacim na tumacenje ove karte koja mi je mnogo zanimljiva hocu samo da ipravim podatak koji je iznesen. Milice ne znam gde si ovo nasla ali na vise od 3 izvora, ukljucujuci Wikipedia, astro database i jos nekoliko astroloskih sajtova sam pronasla da je on rodjen 11 nov. a ne 30 Oktobra...

Mislim da mu ovaj horoskop mnogo vise pristaje! Pogledajte:

Fjodor Mihajlovič Dostojevski DOSTOJ
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Tajna Pet Sep 25, 2009 6:16 am

Astro data bank objavljuje ovakav horoskop:

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Fyodor_dostoevsky
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Tajna Pet Sep 25, 2009 7:00 am

Da budem iskrena prvi horoskop je iz moje baze podataka i ne mogu tacno da se setim odakle mi podatak, ali sam sigurna da nije moja rektifikacija! Negde sam to pronasla, kada i kako ne znam!

Meni takodje lici da je Lav u podznaku! Mars mu je u 12, udara na Asc - vladar 9 kuce, bio na vojnoj akademiji, uhapsen i zatvoren zbog ideoloskih opredeljenja, MA jos u 90 vladar 1.

Asc na Regulusu - cuvar severa, zvezda kraljeva i ostalo, donelo mu ogromnu slavu, ali i stradanje kao i sve zvezde cuvari! Juzni cvor na Asc - vezan i upoznat sa istorijom i tradicijom, jos kao vrlo mlad pisao dela kakva nisu objasnjiva njegovim dotadasnjim iskustvom - izvlacio iz kolektivnog nesvesnog, odnosno iz proslih zivota...

Otac hirurg pri vojsci, kasnije u bolnici u losem kraju grada SO u Sc, vladar MC je VE u Co, lose aspektovan, despot i tiranin, 0 NE, notorni alkoholicar. Otac ubijen - veruje se od strane svojih radnika (u vreme feudalizma, to su valjda kmetovi). Navodno je prebijen i nateran da proguta ogromne kolicine votke i tako ubijen... Astroloski pokriveno sa VE 0 NE, UR (UR u Co - kmetovi), pa jos dodamo SO 90 MA iz 12, sve se uklapa.

Majka umrla od tuberkuloze, ponovo se vracam na tvrdnju da SA cak i u dobrom aspektu sa MO nije dobar i rusi psihu kao i zdravlje. U njegovom slucaju nije samo to uzrok, majka je 4 kuca - PL ili MA oba izubijana i lose postavljena...

To ujedno objasnjava i ostala stradanja i gubitke u njegovoj porodici jer je u pitanju razbijena cetvorka!

Epilepsija? Uvek veza 3 kuca i 12 kuca, normalno ugrozen vladar 1 i Uran umesao prste. Naime vladar 3 0 UR, MA iz 12 90 vladar 1. Sta vise reci, a ima toga jos, nego se trudim da sazmem, zbog opsirnosti teme! Dispozitor MO takodje los, a to je ujedno i prirodni vladar 3 kuce...

Vladar 3 kuce je u 5 kuci, odatle i pisanje kao kreativno izrazavanje. ME retrogradan, cesto kod pisaca, ono sto zbunjuje (pomalo je ME u strelcu - los pozicijom, ali kad vidimo dispozitora i razmislimo o njegovom stilu - umeo je da bude preopsiran, ali je pisao o istini (VE u Co, dispozitor ME - JU u Ar 0 SA), pisao je i o ubistvima, sirotinji, obicnim ljudima, ali i bogatima, prevrtljivosti, nemoralu, moralu, filozofiji (ME u Sa). MO u Ge, potreba duse... Dobra aspektura, razume i uspesno opisuje razmisljanja i psihu coveka. Ma on je genije!

Kockar? Da li treba nesto uopste pisati i objasnjavati vec samo navesti VE 0 UR, NE u 5, 90 PL dispozitor 1, kao i JU vladar 5 u Ovnu 0 SA - gubitci izvesni...

Gotovo ceo zivot proveo u siromastvu - vladar 2 kuce u izgonu, retrogradan a sam vrh u Devici, jos i kockar... Nema tu novca...

Smrt uzrokovana epilepticnim napadaom i krvarenjem, MA 90 SO, PL u 8.

Sunce u 4, jedna od najvecih i najpopularnijih sahrana u to vreme kazu da je bilo preko 100 000 ljudi... SO u Sc - mase...

Ja sam potpuno zadovoljna kako ovaj horoskop pokriva njegov zivot! Moglo se tu jos pisati, o gubitku dece, o razlozima kreativnosti, o ostavstini...

On je za mene najveci stvaralac toga vremena i moj omiljeni pisac.... Posle njega sam postala veliki rusofil, pa pocela citati i rusko pesnistvo i ostale stvaraoce i ostala zaljubljenik Slavizma!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Astrotanja Pet Sep 25, 2009 12:02 pm

Tajna, sa vecim delom tvog tumčenjem se slazem, mada razmišljam da nije mozda njegov Ascedent u konjukcji sa Marsom, jer onda bi to jos vise istaklo njgovu ugrozenost zivota, tezak rad, napore, koje je je imao i borbu koju je u yivotu vodio da izdrzi sve sto ga je snalazilo.
Sunce u 4. bi trebalo da donese da veci deo zivota bude u svojoj domovini, a on to nije bio. vl. Ascedent Sunce bi ga trebao zadrzati u njegovoj domovini, a ono ga je ipak odvelo na duže vreme van nje. Ovo mi se ne uklapa. Question


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pet Sep 25, 2009 5:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Milica Pet Sep 25, 2009 3:13 pm

Tanja, ne znam gde sam ''iskopala'' natal, ali imam ga već dugo u mojoj bazi. Very Happy
Naravno, nisam sigurna da je tačna, što sam već i napisala. I love you
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Astrotanja Pet Sep 25, 2009 4:32 pm

Milice, taj datum je po strom kalendaru 30. oktobar, a po novom je to 1.11.
Razmišljam samo da li je sunce u 4. Zadovoljstvo bi mi bilo da imam istu kombinaciju kao što ima genije, kakv je Dostojevski, priznajem, ali poznato mi je da Sunce u 4., kad je Ascedent u Lavu daje život na radonoj grudi i sama ga imam i ne bih mogla da napustim ove naše krajeve u smislu življenja daleko,van njih,ali bih volela da putujem.
Gde je Sunce tu je život, tu osoba biva kretivna, stvara, ako joj je takva priroda.

Dostojevski velikan pisane reei, velikin u psihološkim portretima koje je predstvio u svojim književni delima, kao da je živeo kroz svoje romane i tu izrađavao svoju kretavnost. To bi onda bilo Sunce u trećoj. Kako je on puno i putovao, kretao se imao blisku vezu sa bratom i ulogu brata nosio, jer je bio blisko vezan za njega i zajedno su pokrenuli časopis, razmenjivali ideje i uticali jedno na drugog, što je istaknuto u njegovoj biografiji, ali ne samo to već ore svega sunce u trećoj kući javlja se kod pisaca, omogućava da se osoba izrazi svoje misli , ima dobar dar zapažanja, kreativnom izražavanju svojih misli, putem pisanja itd. Tu je snaga u mentalnosti, a kretivnost je jaka,ideje plodne i sliva može doći kroz intelektulano izražavanje. Kako je signifikator tog Sunca Pluton u 8. u Ribama, to daje tu dubinu, psihološku, da uđe u podsvesno svojih junaka, koje su ličnosti koje su doživele patnju, poniženje, bol, u kojima postoji borba dobrog i zlog itd. Meni se čini da je njegovo Sunce ipak u 3. kući, po svemu onome što znam o njemu.

Mars u Lavu daje potrebu za dokativanjem, daje samuvereno nastup, i izlazi u javnost, hrabrost, bori se za svoje mesto pod Suncem, pa bi mogao biti upravo na Ascedentu. Opasnosti tada postoji, moguće povreda, ozlede, veliki fizički napori, a bilo ih je u njegovom životu.
Mars u Lavu može doneti uspon u društvu, a može i sklonost ka avanturama, strasnu prirodu, nekad impulsivnu, sklonu da se zanese i poznto je da ovaj položaj Marsa javlja se i kod kockara.
Kako je njemu Mars su kvadrtu sa Suncem, on je doneo i unutrašnje borbe i neslaganje intelektulno sa ocem u razmišljanju, stavovima.
On je doneo konflikte i sa vlastima, autoritetima u društvu itd. Tako to meni izgleda.


rendeer


Poslednji put izmenio Astrotanja dana Sre Nov 25, 2009 12:24 pm, izmenio ukupno 2 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Tajna Pet Sep 25, 2009 7:51 pm

Ja sad nesto opet citam Tanja, pa veci deo zivota je proveo u Rusiji, jeste on u jednom periodu cesto putovao po Evropi, kockao ali se uvek vracao. Ziveo je jedan deo zivota u Kazahstanu, ali okruzen Rusima, a i tada je to bilo valjda jedna zemlja - nisam sigurna.

Sto se Marsa tice, on je i ovako na Asc, mislim blizu, a pokriva i zatvor jer je ipak i u 12... Da bi Sunce bilo u 3, trebalo bi da je rodjen posle ponoci, a to je onda drugi datum.

Logicno je to sto pricas, ali logicna je i njegova vezanost za domovinu o kojoj je stalno pisao i promovisao slovenistiku i ruski klasicizam, tako da ne znam ni sama zbunjena sam, ali je nemoguce da ima SO u 3, sa ovim datumom!

On i dan danas ima zive potomke, tako da bi i to donelo SO u Sc u 4, koji nazalost zive u siromastvu obespravljeni jos u vreme ruskog komunizma, ali to je druga prica...
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Tajna Pet Sep 25, 2009 7:54 pm

Sad sam malo obratila paznju, da ima slicnosti izmadju tvog i njegovog horoskopa, zanimljivo... queen

Jos jedna stvar, Sunce je u 90 bas sa vladarom 9 tako da je to moglo da ga pokrena za zivot u inostranstvu, ali koliko sam ja pronasla, veci deo zivota je bio u Rusiji.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Milica Pet Sep 25, 2009 10:22 pm

Ja koliko znam, on nije odlazio iz Rusije dobrovoljno.
Uvek je to bilo pod prisilom i zbog pritisaka i progona.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Astrotanja Pet Sep 25, 2009 11:33 pm

Milice, to se uklapa u kvadrat Sunca i Marsa, nasilnost promene i uticaj mars koji je moguće na samo kraju 12. u konjukciji sa Ascdentom.
Tajna , moguće da je sunce na samom kraju treće, blizu Ic, pa da onda deluje i na treću i na četvrtu kuću. Wink
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Tajna Sub Sep 26, 2009 7:20 am

Astrotanja ::Milice, to se uklapa u kvadrat Sunca i Marsa, nasilnost promene i uticaj mars koji je moguće na samo kraju 12. u konjukciji sa Ascdentom.
Tajna , moguće da je sunce na samom kraju treće, blizu Ic, pa da onda deluje i na treću i na četvrtu kuću. Wink

Moze da se pomeri ali malo, jer samo 30 min ima vremena do promene datuma... to bi valjda znali...mislim da je drugi datum!
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Milica Sub Sep 26, 2009 11:28 am

Tajna ::
Astrotanja ::Milice, to se uklapa u kvadrat Sunca i Marsa, nasilnost promene i uticaj mars koji je moguće na samo kraju 12. u konjukciji sa Ascdentom.
Tajna , moguće da je sunce na samom kraju treće, blizu Ic, pa da onda deluje i na treću i na četvrtu kuću. Wink

Moze da se pomeri ali malo, jer samo 30 min ima vremena do promene datuma... to bi valjda znali...mislim da je drugi datum!
Pitanje je da li bi se znalo.
Tanja, moj stric se rodio na Udbini , upisan je 3. januara, a majka mu je rekla da je rođen ranije....znači, čovek je verovatno rođen u decembru prethodne govine!

Ko zna kad je Dostojevski rođen, a kad je upisan.

Ja čak verujem da svi natali koji postoje na net-u da se radi o rektifikacijama od strane astrologa.

Evo, baš gledam njegovu biografiju iz knjige ''Ruska književnost XIX veka''...tu stoji stari datum: 30.10.1821. godine u Moskvi
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Tajna Ned Okt 11, 2009 6:28 am

Milica ::
Tajna ::
Astrotanja ::Milice, to se uklapa u kvadrat Sunca i Marsa, nasilnost promene i uticaj mars koji je moguće na samo kraju 12. u konjukciji sa Ascdentom.
Tajna , moguće da je sunce na samom kraju treće, blizu Ic, pa da onda deluje i na treću i na četvrtu kuću. Wink

Moze da se pomeri ali malo, jer samo 30 min ima vremena do promene datuma... to bi valjda znali...mislim da je drugi datum!
Pitanje je da li bi se znalo.
Tanja, moj stric se rodio na Udbini , upisan je 3. januara, a majka mu je rekla da je rođen ranije....znači, čovek je verovatno rođen u decembru prethodne govine!

Ko zna kad je Dostojevski rođen, a kad je upisan.

Ja čak verujem da svi natali koji postoje na net-u da se radi o rektifikacijama od strane astrologa.

Evo, baš gledam njegovu biografiju iz knjige ''Ruska književnost XIX veka''...tu stoji stari datum: 30.10.1821. godine u Moskvi

Znam za slucajeve pogresnog upisa datuma, moja baba je tvrdila da nije rodjena dana koji joj je bio napisan na dokumentima, to se najvise desavalo po selima, kad se dete radjalo u kuci, pak kad odu i prijave dete, ovi sluzbenici napisu sta hoce, ljudi bili nepismeni i slicno... Medjutim ne mozemo zaboraviti da je otac Dostojevskog bio lekar i da je on rodjen u gradu, a ne na selu, tako da mislim da bi se to znalo i da su njegovi podatci tacni. Sto se tice 30.10., vec ti je Tanja odgovorila da je to razlika novi - stari kalendar.
Tajna
Tajna

Broj poruka : 785
Godina : 49
Локација : Florida
Datum upisa : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fjodor Mihajlovič Dostojevski Empty Re: Fjodor Mihajlovič Dostojevski

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu