Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Feng shui uredjenje doma

+8
Bani
sosa
Tratinčica
joki22
smesko
nina4
Astrotanja
Supernova
12 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Bani Sub Sep 26, 2009 3:27 pm

Da li je sada dobro?

Feng shui uredjenje doma - Page 2 P3Bh6sRvGxuQeTr5.v

Bani

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Sub Sep 26, 2009 5:46 pm

ok, sad je dobro.
sad mozes da napises i svakom polju , koje ima delovanje, da se lakse prati.
drugo , zaokruzi mesta gde dijagonale presecaju zidove.
mozemo na tvom primeru svi da ucimo:) flower flower flower
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Bani Sub Sep 26, 2009 6:07 pm

Evo za sad ovako pa ću kasnije postaviti i sliku, nešto sada ne mogu:

- JUG prosperitet i slava
- SEVER uspešni odnosi
- ISTOK mudrost i iskustvo
- ZAPAD zadovoljstvo i uživanje
- JUGOZAPAD mir i sreća
- SEVEROZAPAD novi početci i poboljšanje
- JUGOISTOK bogatstvo i novac
- SEVEROISTOK deca i porodica

Bani

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Bani Ned Sep 27, 2009 8:12 pm

Konačno stigoh da prepavim sliku i evo me opet,
ako sad još nešto bude falilo kako kažu Nišlije: '' Ću da se besim!''

Feng shui uredjenje doma - Page 2 VDUVq7oRywSTVvFZ.v

Bani

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Ned Sep 27, 2009 8:38 pm

Tacke presecanja dijagonala i zidova, predstavljaju ugrozena mesta ili mesta remecenja.
Na ta mesta se postavjaju lekovita sredstva, najcesce su to ogledala, cvece,..
Kako su ti vrata okrenuta ka severu
oblasti na severoistoku , jugozapadu , zapadu, i severozapadu su neharmonicne i potreban im je balans.
Boje kojima se postizu poboljsanja su:
za severoistok i jugozapad -belo
zeleno/svetloplavo na zapadu i severozapadu.
Eto za pocetak Wink Wink Wink
Dovoljna je neka sitnica ,saksija, vaza, jastuce, zavesa...u toj boji da bi se napravio balans, ja sam krecila celi zid sunny Probaj da u ta ugrozena podrucja postavi sitnicu i vidi da li je drugacije. Tebi je problematican hodnik. Zanima me ko sve zivi u tom stanu, ako nije problem.
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Bani Ned Sep 27, 2009 8:54 pm

Ja, suprug, ćerkica i jedno kuče Laughing

Bani

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Ned Sep 27, 2009 8:56 pm

predpostavljam da vi spavate u dnevnoj sobi a cerkica u maloj sobi?
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Bani Ned Sep 27, 2009 9:00 pm

Tako je bilo planirano ali još uvek to ne funkcioniše baš tako,
tako da spavamo svi zajedno, tj. ona u fotelji, a mi na trosedu,
naravno, naveče se sve razvlači.

Bani

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Ned Sep 27, 2009 9:26 pm

evo sta bi ja probala:

u hodniku -okrenula ogledalo na zid dnevne sobe, iako nije bas ok da kad udjes da se odmah ogledas, a probaj, da ogledalom rabijes negativna zracenja, il jos bolje ,na to mesto postavi svece, il sliku sa cvecem a oram sa ogledalom prisloni na zid.

u decijij sobi, skini policu koja stoji iznad kreveta, nije dobro da spavas ispod neceg sto ti visi nad glavom.

u dnevnoj sobi bi malo drugacije postavila namestaj, ne znam da li je izvodljivo. da li se za tim racunarom radi nesto za posao?

u kuhinji, zasto frizider stoji u ostavi , a zamzivac u kuhinji??? promenite ako je moguce, cesce se koristi frizider.
u trpezariji , ja ne bi stavila sto pod uglom, kako sada stoji. eto probaj. probaj za boje:)
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Bani Sub Dec 26, 2009 12:59 pm

[/quote]Feng shui uredjenje doma - Page 2 UJGhrGJHH0Os_UOF.v[/quote]

Evo mene opet da molim za pomoć. Naime selim se u novi stan koji izgleda ovako

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Stan-foto_16804465_17162056_17536429

i sa svim gore stvarima iz starog stana trebam da ga namestim. Ako neko hoće da se zanima Laughing dobro došla bi mi pomoć oko nameštanja. Moj kua broj je 3, suprugov 9, a kćerkin 7.

Ajde da malo oživimo temu.

Bani

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Ned Dec 27, 2009 1:48 am

Bani, jel ovo u nekoj razmeri, kolike su kockice? Da li smes nesto malo da rusis, nesto mi bode oci ostava.
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Bani Ned Dec 27, 2009 2:35 am

Rušiti ne smem ništa, pošto to nije moje, ja sam podstanar, a svaka kockica nosi 0,5m.

Bani

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  suncevenera Ned Dec 27, 2009 3:55 pm

Generalno prateci pravila feng shui/a smatram da je stan u kojem ste do sada zivjeli imao bolju formu odnosno plan.To se prvenstvenoi odnosi na plan>tlocrt kako god da je vrlo vazno da je pravilnog oblika kao sto je slucaj sa vasim prethodnim stanom.Na prvi pogld, odmah upada u oci da je ovaj stan nepravilnog oblika,da fali jugozapadni i juzni dio sto se u feng shui u smatra losim za vas brak a onda i za tvoje zdravlje jer se upravo kao sto vjerovatno znas taj sektor osim braka odnosi i na majku u porodici.Zato je vrlo vazno ojacati tzv.mali ci unutar vaseg doma tako sto se i taj nedostajuci ugao ojaca crvenom bojom,svijecama(najbolje crvenim) u paru i to postaviti u jz uglove prostorija doma.Osim ovih predmeta koji bi trebalo da ojacaju element vatre u vasem domu,potrebno je dodati i element zemlje najbolje postavkom keramickih vaza,cupova..i ostalih predmeta.u istu svrhu se koriste i kristali kao pojacivaci energije.

suncevenera

Broj poruka : 44
Datum upisa : 15.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Bani Ned Dec 27, 2009 8:02 pm

Hvala na savetima i ja sam o tome odmah razmišljala ali sad šta je tu je. Probaću poboljšati to nekako.
Ako imate još saveta za uređenje, uvek su dobro došli.

Bani

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Ned Dec 27, 2009 9:25 pm

Bani, nek ovo bude za pocetak, cekam tvoj komentar.
samo da vidim kako da ti postavim sliku
brrrr. kako postavljas sliku???


Feng shui uredjenje doma - Page 2 Bani1d.th
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Bani Ned Dec 27, 2009 10:03 pm

Spavaća soba i dečija je super, to može tako da se ukombinuje.
Problem mi je dnevna i kuhinja. Na zid gde si postavila tv mora da ide kamin, tako da oko njega ne može više ništa, a u kuhinji tj. i trpezariji mi se dopada raspored ali me uslovljava sudopera koja mora ići u ćošak, a svi ostali elementi ne mogu stati na taj levo zid.

Evo kako sam ja to nešto zamislila pa ispravljaj šta ti se ne dopada:
Feng shui uredjenje doma - Page 2 Stan-foto_16804465_17162056_17538833

Trosed u spavaćoj sobi će biti stalno razvučen i služiće kao francuski ležaj, a kod ćerkice će se naveče razvlačiti fotelja za spavanje.
A frižider iz kuhinje može da ide u ćošak u ostavu.

Bani

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty re

Počalji  IVA Ned Dec 27, 2009 11:46 pm

da li sad imas neke nove komade namestaja? kako si nacrtala izgleda da ih imas?
IVA
IVA

Broj poruka : 421
Локација : beograd
Datum upisa : 18.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  suncevenera Ned Dec 27, 2009 11:55 pm

Samo jedan komentar.Bez obzira na kua brojeve nemoj postaviti frizider u ostavu jer bi ugrozio njenu energiju.Moj savjet je da tu prostoriju drzis urednom i provjetrenom da bi se osigurao protok energije jer se prostorija kao ostava vrlo malo koristi a istovremeno zauzima istocni pravac koji je vrlo bitan.Mozes vrata cesce drzati otvorena i postaviti biljke u saksijama ispred vrata i(li) u ostavi.Ili zeleni kao i zeleni sa plavim detaljima itison ili bi dobro dosao u kuhinji,kao i saksijske biljke.Da bi odrzavao energiju drveta a istovremeno ``pomirio`` suprotstavljene energije vatre i vode koje se uvijek nadju u kuhinji bez obzira koji pravac zauzima.


Poslednji izmenio suncevenera dana Sre Dec 30, 2009 3:19 am, izmenjeno ukupno 1 puta

suncevenera

Broj poruka : 44
Datum upisa : 15.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Bani Pon Dec 28, 2009 10:33 am

Glorija, izvini, zaboravila sam naglasiti da u stanu moraju ostati gazdina dva kauča, koja sam stavila u dnevnu sobu, inače su u dobrom stanju, nisu stari i nikakvi, lepo izgledaju.
Znači, što se tiče većih komada nameštaja postavka može ovako da stoji, pa ćemo dodavati sitnice kad se uselim.
Mada me ovaj frižider mnogo nervira ovde gde sam ga stavila i mnogo mi se više sviđa postavka kuhinje kao što je Glorija namestila, ali kad ne mogu da stanu svi delovi.
Još jedan problem, devojčica mi spava u dobrom delu za nju, ali fotelja kada se razvuče nema zaglavlje i iznad glave ostaje zid, a znam da bi krevet na kome se spava trebao da ima dobro zaglavlje. Da li tu treba nešto da se dodaje, mada znam i to da je najbolje zid iznad kreveta da je čist i bez slika?

U južnom delu, tj. u delu koji po tlocrtu mi nedostaje od dnevne sobe, komšinica iznad mene drži drva za ogrev, pošto je to natkriveno. Znam da je taj deo pod elementom vatre, a drvo i vatra baš ne idu zajedno, šta da dodam u taj deo, jer je to napolju, a da malo ublažim ta dva kontra elementa?

Sad sam malo dosadna, ali šta bih mogla da stavim i u deo odnosa i braka JZ, koji mi takođe nedostaje ispred ulaznih vrata ili je dovoljno da ojačam taj deo u pretsoblju?

Bani

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty o Milinoj kuci

Počalji  hajkula Ned Nov 21, 2010 5:25 pm

hajkula ::

mila2710 ::
Vec sam uradila plan nekih delova kuce. To mi isto stvara harmoniju. Uuuu..boja parketa poput onih gde sam trenirala.



Konsultovala feng shui? Mogu ti reci da tu ima nesto.

Nisam u potpunosti uradila. Ne smem. Ne zivim sama. Ovo(mi) su zaista: 4 strane sveta - toliko smo razliciti. Otac misli sve dok ima novac(vise nego neko od nas) da ima potpunu vlast. Sto ume da blokira kretivnu stranu deteta da pokaze ili da iznese ono sto oseca. Jako je vazno da je prostor u kom se zivi i spolja i iznutra uskladjen. Moj brat u Devici ima Jupiter0Mars i Saturn..jos kao beba plakao je kada je umazan, i briskao se, pa su komsinice iz sale ga stalno mazale cokoladom.

Iskreno, gledala sam Feng Shui za sebe, samo poredila str.sveta i prosotrije u kojima se zaista osecam tako kako se iznosi, i poptuno je tacno.
Ali opet sve podseca na Devicu. Smile Mislim da je mamin Asc.sam pocetak Device, a tako nema nista vezano za Devicu, cak joj je Merkur u Ribama(ima JMC u Devici).

Nadam se da je severozapad dobar, da bar nema neke cesme tamo. I jugozapad bez kupatila, mada kazu za period 8 moze, cak je dobro da tu bude voda. Kuca je iz perioda 8?
Nisam ekspert, po malo sam informisana, pa se mozda znalci ukljuce farao
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Gost Ned Nov 21, 2010 5:35 pm

Severozapad, nekako zahvata citavu dnevnu prostoriju, koja je spojena sa trpezarijom, tj.kuhinjom. Da ne bih opet komplikovala moram postaviti skicu.
Inace, potkrovlje je ono gde nema pregradnih zidova - jos. Pritom, mene insiprise drvo, ne beton. Nije ni cudo sto sam se "smrzla" i zaledila kanale ovde, skoro dve godine. Nije stavljen parket, pa me "ubija" ravnajuci sloj. Rolling Eyes
Sorry, Hajkula, sada ne "pricamo" istim info-jezikom. Embarassed Ne znam sta je period 8.Nisam naisla na taj termin, josh.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  hajkula Ned Nov 21, 2010 5:38 pm

Koliko znam, pravac gledanja, glavne direkcije, prilagodjavaju se ocu, glavi porodice. Ako je to dobro, onda je svima, svim ukucanima, clanovima porodice dobro. Ako mu ulaz ne odgovara, koriguje se bojom odredjenih zidova u kuci (ima na netu). Ako njemu nije dobro, onda je porodici jos teze, nemoj da te vodi zelja da ga kaznis ili tako nesto. Sazali se na njega, ma koliko to tesko izgledalo. Preporucujem ti da, ako nisi procitala, procitas knjigu Kako preziveti porodicu, pod tim naslovom je ima kod nas a hrvatsko izdanje ima taj podnaslov. Pisao je jedan engleski psiholog i jedan montipajtonovac. Vrlo laka za razumevanje, meni je puno pomogla.

Bitan je jugozapad narocito za zdravlje, vitalnost majke i kako ce se cerke udati Cool .
Centar kuce, za zdravlje i povezanost ukucana.
Jugoistok za novac.
Jug za prijatelje, ugled (ako ne valja, onda moguce i sudjenje...)
Sever i za novi pocetak.
Severoistok za pomoc vise sile, bozju pomoc.

Na zalost, samo sam po malo informisana, trazim po netu, pa po nesto uspem da korigujem.

Da li ti zelis neku analizu, valjda ce jos neko da se ukljuci? Very Happy
hajkula
hajkula

Broj poruka : 431
Datum upisa : 19.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Gost Ned Nov 21, 2010 6:39 pm

Kako preziveti porodicu? Idealno za moj SMC u 4-oj, ili bolje reci KAKO PREZIVETI ODBACIVANJE KARIJERE??? JMC U 10-OJ.. Wink
Ne pokusavam da niti razmisljam o tome da ga kaznim, u tom slucaju samo cemo pojacati vec postojeci nesklad.

Da, poceti od vrata. Mada verujte, zapzaila sam i ono sa cvecem, kakvog su oblika, ako su siljasti poput maca i gde se koje stavlja i stoji, i uvek zapazim, ako neko ukazuje na agresiju, a stoji u dnevnom boravku, ma tu smo. Nema omaske, samo gledam u njega, a tek po neko objasnjenje nabacim mojoj majci, ona je zaljubljenik u cvece, gde da ga premesti, i onda ona dodje i pogleda i kaze da mnogo bolje stoji tako.

Da li zelim pomoc oko analize i uredjenja? Zelim savete..ali to su samo ideje koje naravno nece da mi odmognu od strane ne samo stucnih lica vec i ljudi koji osecaju harmoniju ugledavsi neki prostor i oblik. Pa zasto to ne biste bili i Vi, ako dobijete inspraciju u neko slobodno vreme. To znaci da ako uspem da postavim skicu, otvoreno do daljnjeg. A naravno volela bih da na kraju krajeva i iznesem sliku jednog dana, i svog hramonijskog kutka.
Pomenula sam potkrovlje zato sto su gore grede, miris drveta i volim da odem gore...i ostanem neko vreme. A verovatno zato sto je i najmanje pecatirano!

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  ofelija13 Čet Nov 03, 2011 6:33 pm

malo sam citala i upoznavala se sa FS.
i uredila svoj JZ, ljubav malo da popravim i JI radi novaca itd.
e sad zanimljivo je to da imamo jako loseg komsiju, cak nas i fizicki napadao, a o verbalnim napadima da ne pricam.
i odlucim se za krajnju mjeru: stavim ogledalce na prozor okrenuto ka njegovoj kuci i eto vec neko vrijeme nista!! Very Happy
uopste nam se ne obraca cak Very Happy

za ljubav jos nije proradio, ali po ovom pitanju ne da djeluje cheers

ofelija13

Broj poruka : 2
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Feng shui uredjenje doma - Page 2 Empty Re: Feng shui uredjenje doma

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu