Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Josef Mengele iliti Anđeo smrti

+2
Milica
golicava mašta
6 posters

Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  golicava mašta Uto Nov 10, 2009 12:47 pm

Natal Josefa Mengelea,

doktora "revolucionara" iz Auschwitza čije se teze i dan danas 'šutke' koriste
i konzultiraju u medicini, a nastale su kao produkt monstruoznih pokusa na ljudima, više je nego zanimljiv.
Prvenstveno po pitanju etike i morala, kako njegovog, tako i svih onih koji se njegovim faktima služe, a mogli bismo
reći kako ne postoji liječnik koji šutke ne uzima u obzir njegova saznanja iz medicine koja su uvelika pomogla i unaprijedila
današnju medicinu. Što je specifično jest činjenica da je riječ o jednom, sem doktoru i filozofu s doktoratom!
Dokle sežu i koliko se po pitanju Mengelea mogu izrelativizirati pojmovi vezani uz etiku i moral, pitanje je, međutim,
isto tako ne može se poreći licemjerje svih onih koji se i danas koriste njegovim rezultatima ispod stola, dok
ga javno proglašavaju čudovištem.

Par fakti iz biografije od Anđelu smrti, kako su ga nazivali, odnosno dr. Josefu Mengeleu:

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Josef-mengele


U 23. godini završio medicinu i doktorirao filozofiju
-vršio okrutne pokuse na ljudima u logorima i na taj način došao do otkrića koja su
uvelike pomogla unaprijediti današnju medicinu
-u Brazilu (emigrirao u Južnu Ameriku nakon WW2) je navodno stvorio selo u kojem su se redovno rađali plavooki, plavokosi blizanci
(uspio promijeniti genetsku strukturu bez moderne tehnologije)
-međutim, s druge strane bio je zadužen za organizaciju u logorima i smatra se kako je u plinsku komoru poslao preko
400.000 ljudi
-opsesija su mu bili 'jednojajčani' blizanci, te postoje mnogi zapisi i knjige vezane uz njegove pokuse oko jednojajčanih blizanaca
-umro u Brazilu u 67.godini od moždanog udara dok je plivao
-nikad nije osuđen niti procesuiran ilitiga nikada nije odgovarao za svoje zločine


Josef Mengele iliti Anđeo smrti 30tidkn
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Re: Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  Milica Uto Nov 10, 2009 2:17 pm

Mašto, jako zanimljiv izbor, zaista.

Moraću da pogledam kasnije, tj. ovih dana malo bolje kartu...vidim Jupiter- moral mu je bio sasvim ok. Laughing

On jeste veoma doprineo medicini tačnije genetici, ali zaista na jedan totalno neprihvatljiv način, bar meni.

Mogao je na sebi da eksperimentiše...ja bih tako.
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Re: Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  golicava mašta Uto Nov 10, 2009 6:17 pm

Ne znam koliko mu je baš moral skroz na mjestu Laughing
Naime, ima kvadrat vladara Plutona(merkur) i jupitera (pluton), pa
još pluton k tome u 12p dispozitor otišao u 10p, a jupiter u 5p, dispozitor otišao u 12p.
Cilj opravdava sredstvo - drugim rječima.

Baš sam naletjela na upise kako je pokuse vršio izuzetno hladnokrvno, a neki čak govore kako
je u tome uživao, međutim, to treba uzeti s dozom rezerve.
Npr, pokus istraživanja mozga na živo i sl.

Osobno ne podupirem pokuse na ljudima, međutim, u čitavoj priči najviše mi se gade licemjeri.
Dakle, rezultati istraživanja se i dan danas koriste u medicini, iako su dobiveni na neetički način i iako
medicina kao takva najstrože osuđuje Mengelove postupke.
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Re: Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  DUH Uto Jan 26, 2010 3:02 am

Milica ::Mašto, jako zanimljiv izbor, zaista.

Moraću da pogledam kasnije, tj. ovih dana malo bolje kartu...vidim Jupiter- moral mu je bio sasvim ok. Laughing

On jeste veoma doprineo medicini tačnije genetici, ali zaista na jedan totalno neprihvatljiv način, bar meni.

Mogao je na sebi da eksperimentiše...ja bih tako.

Kako misliš da mu je moral OK osim naizgled, pa dispozitor JU je MA 90 SA - daleko je to od morala, on je samo iz moralnih pobuda studirao medicinu i verovatno verovao da je to što radi jedini ispravan način za naučna otkrića, bar ja tako mislim
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Re: Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  DUH Uto Jan 26, 2010 3:13 am

golicava mašta ::Natal Josefa Mengelea,

doktora "revolucionara" iz Auschwitza čije se teze i dan danas 'šutke' koriste
i konzultiraju u medicini, a nastale su kao produkt monstruoznih pokusa na ljudima, više je nego zanimljiv.
Prvenstveno po pitanju etike i morala, kako njegovog, tako i svih onih koji se njegovim faktima služe, a mogli bismo
reći kako ne postoji liječnik koji šutke ne uzima u obzir njegova saznanja iz medicine koja su uvelika pomogla i unaprijedila
današnju medicinu. Što je specifično jest činjenica da je riječ o jednom, sem doktoru i filozofu s doktoratom!
Dokle sežu i koliko se po pitanju Mengelea mogu izrelativizirati pojmovi vezani uz etiku i moral, pitanje je, međutim,
isto tako ne može se poreći licemjerje svih onih koji se i danas koriste njegovim rezultatima ispod stola, dok
ga javno proglašavaju čudovištem.

Možda o nama izgleda kao licemerje ali može biti i dokaz da Boga čovek ne može prevariti, jer od zla koje čovek može da napravi Bog na kraju napravi nešto dobro
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Re: Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  Milica Uto Jan 26, 2010 4:33 am

DUH ::
Milica ::Mašto, jako zanimljiv izbor, zaista.

Moraću da pogledam kasnije, tj. ovih dana malo bolje kartu...vidim Jupiter- moral mu je bio sasvim ok. Laughing

On jeste veoma doprineo medicini tačnije genetici, ali zaista na jedan totalno neprihvatljiv način, bar meni.

Mogao je na sebi da eksperimentiše...ja bih tako.

Kako misliš da mu je moral OK osim naizgled, pa dispozitor JU je MA 90 SA - daleko je to od morala, on je samo iz moralnih pobuda studirao medicinu i verovatno verovao da je to što radi jedini ispravan način za naučna otkrića, bar ja tako mislim
Upravu si Duse, nisam se udubila....Smile
Preskocila sam dispoziciju. Rolling Eyes
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Re: Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  DUH Uto Jan 26, 2010 4:50 am

Milica :: Upravu si Duse, nisam se udubila....Smile Preskocila sam dispoziciju. Rolling Eyes

Znam, da si previdela, dobar JU samo govori da on nije bio svestan svoje nemoralnosti i da je verovao da radi sasvim ispravne stvari u ime nekih viših ciljeva (JU)
DUH
DUH

Broj poruka : 890
Локација : Beograd
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Re: Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  alea Uto Jan 26, 2010 1:58 pm

Neverovatno, ali mi nešto pade na pamet:
ME ( ruka) 90 PL (smrt)...Ruke smrti...ili znanje (koje vodi) u smrt...
PL u 12. ili vladar 12. su obično neka duboka istraživanja, čačkanje po mračnom, dubokom...dispozicija na MC zarad nečega, što treba da se ostvari i vidi, učini dostupnom drugima...slava kroz smrt...jezivo samo po sebi...
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Re: Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  deessa46 Uto Apr 27, 2010 6:55 pm

golicava mašta ::Natal Josefa Mengelea,

-umro u Brazilu u 67.godini od moždanog udara dok je plivao
-nikad nije osuđen niti procesuiran ilitiga nikada nije odgovarao za svoje zločine
Josef Mengele iliti Anđeo smrti 30tidkn
U ovoj karti se točno vidi da je Josef Mengele bio ubijen. Ako je on nađen u moru, znači da ga je netko bacio u more. Mrtvog.

D.

deessa46

Broj poruka : 8
Локација : Ispod planina
Datum upisa : 27.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Re: Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  lado06 Sre Apr 28, 2010 12:04 am

Mene malo buni veliki trigon NE120ME120JU.
Zar NE u Raku nije suptilan,osetljiv,senzitivan?
ME u Ribama pokazuje stidljivost,osetljivost,nenametljivost?
JU u Skorpiji ima sposobnost da procenjuje ljude?
ASC je Rak nezna osetljiva dusa....MO u VAgi emotivni balans,tezi skladu?
lado06
lado06

Broj poruka : 244
Godina : 56
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Josef Mengele iliti Anđeo smrti Empty Re: Josef Mengele iliti Anđeo smrti

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu