Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Smještaj po kućama

+2
alea
golicava mašta
6 posters

Ići dole

Smještaj po kućama Empty Smještaj po kućama

Počalji  golicava mašta Uto Jan 26, 2010 2:49 pm

Postoji jedna stvar koja mi nikada do kraja nije bila jasna, pa se nadam da ću ovdje saznati odgovore na svoja pitanja.
Naime, riječ je o smještaju po kućama.

Dugo sam mislila kako nečiji planeti u nečijoj 8 kući označavaju kako je osoba - vlasnik 8 kuće seks. i na druge načine privučen vlasnikom
planete, međutim, u međuvremenu je ispalo kako je obratno.

Ja vas sada pitam...kako bi mi točno protumačili ove situacije:

1) stelije jedne osobe u 8 kući druge
2) mjesec jedne osobe u 7 kući druge
3) mars jedne osobe u 7 kući druge
4) vladar horoskopa i 8 kuće jedne osobe u 5 kući druge
5) sunce jedne osobe u 4 kući druge


Dakle, interesira me odnos...Tko je kako privučen?

study scratch
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  alea Uto Jan 26, 2010 3:36 pm

golicava mašta ::Postoji jedna stvar koja mi nikada do kraja nije bila jasna, pa se nadam da ću ovdje saznati odgovore na svoja pitanja.
Naime, riječ je o smještaju po kućama.

Dugo sam mislila kako nečiji planeti u nečijoj 8 kući označavaju kako je osoba - vlasnik 8 kuće seks. i na druge načine privučen vlasnikom
planete, međutim, u međuvremenu je ispalo kako je obratno.

Ja vas sada pitam...kako bi mi točno protumačili ove situacije:

1) stelije jedne osobe u 8 kući druge
2) mjesec jedne osobe u 7 kući druge
3) mars jedne osobe u 7 kući druge
4) vladar horoskopa i 8 kuće jedne osobe u 5 kući druge
5) sunce jedne osobe u 4 kući druge


Dakle, interesira me odnos...Tko je kako privučen?

study scratch

Golicava mašto, sada si me zbunila skroz!
Pa i ja mislim da, kada recimo SO neke osobe padne u naše 8.p ono u nama izaziva osećaj sexualne privlačnosti kao i MA, jer su to planete koje su aktivne i šalju sexualne signale ka nama, mi reagujemo na njihove signale. Ako vladar nečijeg 8. p pravi aspekt sa nekom naštom planetom, onda je ta osoba privučena energijom naše planete, jer je to onaj deo čoveka koji pokazuje njegov sexualni poriv, pa aspekt sa vladareom ASC, jer je on naše telo, govori da ga je ono privuklo.
Ali, ako je recimo vladar 8. p SA pa pravi 0 na sa našom VE mislim, kakva će to biti sexualna privlačnost Sad...

Mislim da to potiče od toga, da prvenstveno gledamo uticaj planeta, energiju koju one bude u nama, jer utiču i pokreću naše kuće. Ako hoćemo da vidimo šta smo mi probudili u njima, gledamo njihovu kartu i gde su naše planete pale. Pa ako je naše SO u njegovoj 4. onda on nas možda doživljava kao nekoga ko će ga zaštititi, li mu postati deo doma, ako mu je u 5. onda kao nekoga koga voli i sa kim želi da ima decu, ko ga raduje itd...Ako je naš MO u njegovoj 7. onda valjda on vidi u nama onaj princip koji će mu pužiti ljubav, emotivnu sigurnost...

Ako naš stelijum padne u njegovo 6. onda treba da budemo sigurni da će odnos biti kao klackalica, i da nas možda neće smatrati sebi ravnom, ili ćemo se često osećati kao sluga koji stalno čini a nikad nije dovoljno dobar...

Nije mi jasno ovo sa vladar horoskopa itd...da li to prva osoba ima vladara ASC i 8. p u 5. p druge? Pa i 5. p je polje ljubavi i sexa, značilo bi da svojom energijom i pojavom budi ljubav u drugoj osobi, vlasniku kuće.

Negde sam pročitala da bi delovanje planete na kuću partnera trebalo tumačiti kao "Tranzit te planete kroz našu kuću" jer ta planeta donosi određenu energiju sa sobom u naš život i osvetljava i naglašava to polje našeg života.

Sada sam svašta napisala...ako samu sebe shvatim, biće dobro...Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  golicava mašta Uto Jan 26, 2010 5:38 pm

Kad kažem vladar horoskopa mislim na vladara ASC.

Shmishonja s AFB-a mi je napisala u privatnoj poruci da kada nečija planeta padne u naše 5 polje, tada ta osoba zavisno od planeta, vidi u nama opis 5 polja.
Znači ako nečije sunce padne u naše 5 polje, toj osobi se dopadamo, ako nečiji mjesec padne u naše 7 polje, ta osoba u nama vidi dušu partnera, dok ona recimo 8 polje ne gleda kao polje seksa, već to gleda kroz 5 polje.
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  golicava mašta Uto Jan 26, 2010 5:40 pm

golicava mašta ::Kad kažem vladar horoskopa mislim na vladara ASC.

Shmishonja s AFB-a mi je napisala u privatnoj poruci da kada nečija planeta padne u naše 5 polje, tada ta osoba zavisno od planeta, vidi u nama opis 5 polja.
Znači ako nečije sunce padne u naše 5 polje, toj osobi se dopadamo, ako nečiji mjesec padne u naše 7 polje, ta osoba u nama vidi dušu partnera, dok ona recimo 8 polje ne gleda kao polje seksa, već to gleda kroz 5 polje.
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  alea Uto Jan 26, 2010 5:46 pm

golicava mašta ::Kad kažem vladar horoskopa mislim na vladara ASC.

Shmishonja s AFB-a mi je napisala u privatnoj poruci da kada nečija planeta padne u naše 5 polje, tada ta osoba zavisno od planeta, vidi u nama opis 5 polja.
Znači ako nečije sunce padne u naše 5 polje, toj osobi se dopadamo, ako nečiji mjesec padne u naše 7 polje, ta osoba u nama vidi dušu partnera, dok ona recimo 8 polje ne gleda kao polje seksa, već to gleda kroz 5 polje.

Ja sam nešto čitala na Cafeastrology.com
Tu baš ima tema o uticaju partnerovih planeta na polja.
Mislim da sam zapamtila, da je baš onako uokvireno, da ona studentima često objašnjava, da se uticaj nečije planete gleda "kao da je ta planeta "lunimarizovala" ili "osvetlila" to polje našeg života...ali je i naglasila da je ovde uticaj obostran to je interakcija, i mi, svojim poljem donosimo planeti da se u našoj kući lepo oseća.
Najbolje bi bilo da pogledaš tamo na sajtu, možda ja nisam dobor shvatila.

Znači, kada muška VE padne na ženski DC, on u njoj vidi opis idealne žene?
Ili muški MO u 7. našem, onda on u nama vidi svoju "srodnu dušu"?
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  golicava mašta Uto Jan 26, 2010 6:23 pm

Pa trebalo bi tako biti.
Tako je rekla Shmishonja, a ja joj vjerujem, pošto njoj zaista idu sinastrije.
Ima specifičnu metodu, ali stvarno daje rezultate!

A što si to čitala na cafeastrology da je uticaj obostran?
Hoćeš reći da kada nekome npr sunce padne u naše 5 p ili obratno, značaj sunca u 5p kao
ljubavi djeluje obostrano?
Znači i vlasnik polja voli sunce i sunce vlasnika polja?
golicava mašta
golicava mašta

Broj poruka : 73
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  alea Sre Jan 27, 2010 11:41 am

Pa ja mislim da jeste obostrano.
Znaš zbog čega, evo konkretnog primera: u jednoj sinastriji, koja nije bila baš ljubavna, ali je bilo onako, neke privlačnosti, moje SO0ASC0NE je pao jednoj osobi u 6. polje.
Ovo je polje koje simboliše naše podređene, ljude koji nam čine usluge, rade nešto za nas.
I evo šta se desilo: čovek je, kada god smo u nekom razgovoru, imao neopisivu potrebu da mi ispriča sve što se dešava u njegovom životu, kako mu je na poslu, kada je dobio otkaz, kako zarađuje, gde investira itd...čak me je pitao za neke poslovne savete.
Ja sam njemu učinila veliku uslugu, pomogla sam mu da reši veliki finansijski problem.
Dugo vremena sam se osećala nekako iskorišćenom, valjda sam očekivala ne baš neku nenormalnu zahvalnost, ali barem uviđavnost, kao prema nekome ko ti je pružio ruku spasa, iako o tebi nije znao skoro ništa...takva bih barem ja bila da mi neko učini takvu uslugu. I jako dugo sam se osećala onako, necenjeno, neravnopravno...

Ja sam svojim SO u njegovoj 6. kući postigla to da svaki put probudim u njemu osećaj i želju da mi se poveri, oseća neku vrestu obaveze, ili potrebe da mi priča o svemu što mu se dešava svaki dan, u poslu, zdravlju, porodici...ali sam i uticajem svog stelijuma verovatno učinila to da je jednog momenta osetio veliki pritisak kao da mora za sve da mi se pravda, da sam nad glavom svaki dan...

Ja sam se oećala nekako iskorišćeno i neravnopravno, kao da me nije dovoljno cenio.
Sve je trajalo do momenta dok ja nisam prihvatila činjenicu da me niko nije terao da mu pomažem, da je to bio moj izbor, i više nisam očekivala ništa, niti sam se postavljala zahtevno i arogantno. Sada i dalje on, kad god smo zajednoispriča mi sve šta ima novo, a ja saslušam, i sećam se kao osoba od poverenja, cenim to, ali se ne trpam više i ne trudim da po svaku cenu budem od pomoći.
Zato mislim da je uticaj obostran.

SO u 5. kući se raduje, jer je dočekano sa ljubavlju, tu mu je lepo, prijatno, jer se oseća na svom terenu, gde mu je i mesto. To je kao kada, muško SO padne u žensku 5. pa se oseća pun sebe, onako, pruža joj radost, zasmejava je, voli je, izvodi u grad, a od nje dobija zahvalnost, osmehe, nežnost, sigurnost. Lepo je njemu jer na signale koje joj šalje dobija pozitivne odgovore, a lepo je i njoj, jer ima sigurnost, osobu koja je čini srećnom pored sebe.
I naravno, mnogo je važan kvalitet planete, jer nije isto kada padne jedno oštećeno, egocentrično, iskompleksirano SO u našu kuću, pa donese sve to naš život, ili kada je to jedno plemenito, veselo ili sigurno u sebe SO.

Kada recimo muški MO padne u ženino 4. p, kaže se da on sa njom želi porodicu i dom. On oseća šta ona oseća, to je vrlo duboka povezanost. Ali, ako se veza prekine, ona će osećati mnogo veću bol, jer je on probudio ona najdublja osećanja u njoj, i ona je od njega dobijala emotivnu sigurnost i stabilnost. I sada, kada njega više nema, oseća veliku emotivnu prazninu i bol, jer je taj deo nje, prazan...
Takođe je važno da li planete padaju u aktivne ili pasivne kuće, odnosno, vodene ili vatrene (ovo su uglavnom kuće emocija, zato sam ih navela) . Pa je posebno teška situacija ako planate jednog padnu u 4. 8. ili 12. p što su vodene, a drugog u 1. ,5. ili 9. p što su vatrene kuće, kao i to da li su kuće receptivne (primajuće) ili izlazeće...Uvek će biti teže onom kome planete partnera aktiviraju receptivne nego onom kome aktiviraju izlazeće kuće.
To je onako kako sam ja shvatila ...Smile
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  inja Čet Jun 17, 2010 10:55 am

I meni je ovo unosilo zabunu, moje planete u partnerovoj kuci... ko kome tu i sta radi Very Happy , pa sam cula da vlasnik kuce vidi "tako" vlasnika planeta, pa sam cula i obrnuto , a onda i da je obostrano... i meni se cini da je tako.
Ja momku punim 5. polje , tamo su moj Pl, Me, So, Ur, Ve, Lilit, pa i moj MC... A on meni puni moje 7. polje - u njega padaju njegovo So, Me, Mo, Sa, Fortuna, Asc...
inja
inja

Broj poruka : 155
Локација : trazi se nova...
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  Gost Sre Nov 10, 2010 3:46 am

Meni je vladar Asc.Mars i nalazi se u Devici - u njegovom 5 polju. Moja Venera, vladar DC, nalazi se u njegovom 7-mom.
Njegov vladar Asc.Venera nalazi se u mom 5-om polju, a njegov Ma kao prvi vladar DC(pored Pl) nalazi se u mom 7-mom, kao i Jupiter(dodatno, tacno na mom Suncu u 7-mom).
Rolling Eyes

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  Milica Sre Nov 10, 2010 1:09 pm

Što prevrćeš očima Mila? Laughing
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  Gost Sre Nov 10, 2010 7:29 pm

Milica ::Što prevrćeš očima Mila? Laughing
Reci cu Ti kasnije Wink Laughing

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  Milica Sre Nov 10, 2010 8:02 pm

Aj' dobro. Laughing Wink
Milica
Milica

Broj poruka : 614
Локација : brdo
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  Gost Sub Nov 13, 2010 6:46 pm

alea ::SO je pao jednoj osobi u 6. polje.
Ovo je polje koje simboliše naše podređene, ljude koji nam čine usluge, rade nešto za nas.

I jako dugo sam se osećala onako, necenjeno, neravnopravno...

Ja sam svojim SO u njegovoj 6. kući postigla to da svaki put probudim u njemu osećaj i želju da mi se poveri, oseća neku vrestu obaveze, ili potrebe da mi priča o svemu što mu se dešava svaki dan, u poslu, zdravlju, porodici...ali sam i uticajem svog stelijuma verovatno učinila to da je jednog momenta osetio veliki pritisak kao da mora za sve da mi se pravda, da sam nad glavom svaki dan...

SO u 5. kući se raduje, jer je dočekano sa ljubavlju, tu mu je lepo, prijatno, jer se oseća na svom terenu, gde mu je i mesto. To je kao kada, muško SO padne u žensku 5. pa se oseća pun sebe, onako, pruža joj radost, zasmejava je, voli je, izvodi u grad, a od nje dobija zahvalnost, osmehe, nežnost, sigurnost. Lepo je njemu jer na signale koje joj šalje dobija pozitivne odgovore, a lepo je i njoj, jer ima sigurnost, osobu koja je čini srećnom pored sebe.
I naravno, mnogo je važan kvalitet planete, jer nije isto kada padne jedno oštećeno, egocentrično, iskompleksirano SO u našu kuću, pa donese sve to naš život, ili kada je to jedno plemenito, veselo ili sigurno u sebe SO.

Uvek će biti teže onom kome planete partnera aktiviraju receptivne nego onom kome aktiviraju izlazeće kuće.
To je onako kako sam ja shvatila ...Smile
To je onako kako sam ja shvatila ...Smile Wink to ti je ta situacija Milice, kombinacija vladara 5 i 7, koje sam pominjala, sad se nadovezujem.
Inace, Alea je opisivala svoju situaciju sa poljem 6, a moje So je palo u polje 6 muskarca, kao i Mo(s tim sto se ovo gde on zivi vodi kao njegova druga kuca, te ne znam da li je polje 6 sada njemu 4, inace sam dosta dosta razmisljala i o toku njegovog zivota, i tome koji mu je deo zivota naglasen, od 4-6 polja.), a njegovo So u Lavu je u mom 5, te nije So koje je u padu i sl. sunny

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  Gost Čet Feb 10, 2011 10:10 pm

alea ::

Ja sam nešto čitala na Cafeastrology.com
Tu baš ima tema o uticaju partnerovih planeta na polja.
Mislim da sam zapamtila, da je baš onako uokvireno, da ona studentima često objašnjava, da se uticaj nečije planete gleda "kao da je ta planeta "lunimarizovala" ili "osvetlila" to polje našeg života...ali je i naglasila da je ovde uticaj obostran to je interakcija, i mi, svojim poljem donosimo planeti da se u našoj kući lepo oseća.
Najbolje bi bilo da pogledaš tamo na sajtu, možda ja nisam dobor shvatila.

Znači, kada muška VE padne na ženski DC, on u njoj vidi opis idealne žene?
Ili muški MO u 7. našem, onda on u nama vidi svoju "srodnu dušu"?
Koliko li sam samo često puta u društvu Lavova, a SAMO 1x stvarno osetila Sunce u 5 polju "osvetljeno" Exclamation Ponekad ne dam sebi "mašti na volju" jer sam svoje svesna, pa ne podređujem sve idealizovanju, iako je to neminovno. Vrh 5 mi je u Lavu, pa prve reči koje sam izgovorila upućene Suncu bile su "autoritet". Alea me uvek podseti NA TO, jer sam s njom započela borbu u sebi. Cool

Venere na Asc.nečijem ili na DC, nisam osetila kao izdvojeno i isključivo pozitivno. Makar kod sebe o tome ne mogu pričati sa pozitivne strane, jer kada je na mom DC-u, na polju je koje je već preopterećeno i "popunjeno". Kada je moja VE bila na nečijem Asc.bilo je "nerelano".
Zato je nečija Ve u mom 4 ili 5 polju imala efekat koji i danas TRAJE. Odakle to dolazi, nego iz natala Wink
svako je priča za sebe a ne za nekog drugog Exclamation I zato Tvoje NIJE = MOJE, sem ako se ne tražimo u sinastriji sunny

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  smajli Pet Feb 11, 2011 1:28 am

A zna li neko sta se desava kad muskarcevo 7.polje i mesec u njegovom 7.polju padaju u devojcino 12. polje gde nema planeta?

smajli

Broj poruka : 51
Datum upisa : 11.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  Astrotanja Pet Feb 11, 2011 3:02 pm

Smajli to nije dovoljan opis, potrebano je da se vidi obe natalne karte, uporedni horoskop. sunny


Poslednji izmenio Astrotanja dana Pon Feb 21, 2011 8:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Smještaj po kućama Empty Re: Smještaj po kućama

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu