Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

+4
natilus
zelena dolina
venerica
Katarinaki
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  Katarinaki Pon Maj 24, 2010 2:32 am

Da li znaci da mi imamo aspekte za brak ako je moja Venera u njegovom sedmom polju kao i njegova u mom sedmom?
I ako moze neko da mi napise oznake koje su za konjukciju,sekstil,opoziciju i ostale bitne aspekte!!! Hvalaaa geek geek geek

Katarinaki

Broj poruka : 30
Godina : 37
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  venerica Pon Maj 24, 2010 11:46 am

Uopšteno gledano, ovo jeste dobra pozicija Venere, ona je prirodni vladar 7. polja i prirodni signifikator za brak i svakako da ovakva postavka daje dobre preduslove za veze, uzajamnu privlačnost, brak i partnerstvo, naročito što je u vašem slučaju ta pozicija obostrana, što bi rekli "dupli pogodak".
Ali, pošto je sinastrija daleko više od jednog aspekta, ovakva pozicija VE izvucena iz konteksta vaše sinastrije ne mora nužno da dovede do braka. Potrebno je sagledati kvalitet vaših Venera ponaosob, u kom su znaku, kojim poljima vladaju, kakve aspekte prave u natalu i kakvi su im dispozitori, kao i kakve aspekte pravi na planete partnera.
Dakle teorijski, vaše Venere obostrano u 7. polju su divna pozicija koja podržava brak, ali u praksi ni jedan izdvojen aspekt ne može da se posmatra zasebno kao pokazatelj koji ce dovesti do realizacuje braka. sunny sunny

Aspekti predstavljaju međusobni odnos planeta izražen u stepenima.
Glavni aspekti su
KONJUNKCIJA je rastojanje dva tela 0 stepeni.
SEKSTIL je rastojanje od 60 stepeni
KVADRAT 90 stepeni.
TRIGON 120 stepeni.
OPOZICIJA 180 stepeni.
Kod aspekata važno je i koliki ORBIS planate u datom aspektu prave...

Pogledaj malo temu na forumu ASPEKTI, možda nađes opširnije objašnjenje aspekata sunny
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  Katarinaki Pon Maj 24, 2010 5:03 pm

Aha...pa jel mozes da mi pogledas za ovu sinastriju
Mada posto nisam strucnjak za natalnu kartu ja sam to za nase Venere i sedme kuce videla na onoj tabeli koja se dobije na sajtu astro.com uz chart!!!! Po meni je ova jedna u 5.kuci a povezana sa sedmom,xaxaxa...uostalom videces vec.... flower flower


Poslednji izmenio Katarinaki dana Čet Dec 30, 2010 4:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Katarinaki

Broj poruka : 30
Godina : 37
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  zelena dolina Pet Jun 04, 2010 4:11 pm

Imas i neke lose i neke dobre aspekte, kao i svaka manje vise sinastrija, ali niko ti ne moze reci da li vasa veza moze opstati ili ne, hm ima sinastrija koje su uzasne, i dejvison i gde se vidi na prvi pogled a ima i nekih koje daju trajnost....
jedino sto mozes dobiti je da ti neko kaze sta ce vam ici dobro a gde treba da se cuvas i sta je kamen spoticanja.........a dal je biti brak ili trajnost...to tesko, ili ja bar ne znam nikog ko to ume sa sigurnoscu da tvrdi.....neke su stvari u bozijim rukama...... ipak Smile


Poslednji izmenio zelena dolina dana Pon Jun 07, 2010 11:01 am, izmenjeno ukupno 1 puta
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  natilus Pet Jun 04, 2010 11:03 pm

Nova sam na forumu i zanima me slicno.Tj. moje sunce je i konjikciji s njegovim mesecom a venera u opoziciji s marsom dok je njegovo sunce sekstil s mojim mesecom a venera konjukcija uran.Imamo dosta pokazatelja za brak i pozitivnih aspekata ali, zanima me da li ima realnih pokazatelja da ce do braka doci. Bili smo u kratkoj vezi ali se dosta dugo poznajemo i nesto jako me me vuce k njemo/kao ne objasnjiva sila pale /.Ako moze neko da mi malo pojasni Very Happy
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=f&gif=astro_61at_01_02_ivana_i_boban_v.71247.4303.gif&res=100&va=&cid=msgfileLHRQ2e-u1275255111

natilus

Broj poruka : 14
Godina : 45
Datum upisa : 04.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  zelena dolina Pon Jun 07, 2010 11:08 am

natilus ::Nova sam na forumu i zanima me slicno.Tj. moje sunce je i konjikciji s njegovim mesecom a venera u opoziciji s marsom dok je njegovo sunce sekstil s mojim mesecom a venera konjukcija uran.Imamo dosta pokazatelja za brak i pozitivnih aspekata ali, zanima me da li ima realnih pokazatelja da ce do braka doci. Bili smo u kratkoj vezi ali se dosta dugo poznajemo i nesto jako me me vuce k njemo/kao ne objasnjiva sila pale /.Ako moze neko da mi malo pojasni Very Happy
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=f&gif=astro_61at_01_02_ivana_i_boban_v.71247.4303.gif&res=100&va=&cid=msgfileLHRQ2e-u1275255111
ne vidi ti se karta, ali konjukcija sunca i meseca je dobra osnova za dalje i nosi dosta poena kada se radi sinastrija, to sto su vam VE i MA u opoziciji je ok, daje na seksualnoj privlacnosti i to je dobro, Ve konjukcija UR daje iznenadne veze ili iznenadne strasti, desavanja, svakako sa VE UR nema monotonije Very Happy.
Ono sto je vazno znati, ako je nas MO napadnut od malefika i ako u sinastriji taj nas MO pravi lepe aspekte sa necijim planetama, to jeste dobro, ali treba imati na umu da je nasa natalna planeta ugrozena i da mi to sve nosimo nekom u zivot, u prevodu treba poraditi na sebi i tada ce sve biti bolje...
Inace je za brak najbolje videti sta radi SA, mada uvek treba znati da postoje sinastrije koje nisu dobre a u realnom zivotu su uspesne, jednostavno objasnjenje je da neki ljudi funkcionisu u losim vezama, svadjama i ne umeju da budu u harmonicnim odnosima.
PS.posto ti se ne vidi karta ja sam ti samo malo napisala uopsteno.. Very Happy
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  natilus Pon Jun 07, 2010 12:41 pm

MOJ je mesec u konjukciji sa njegovim saturnom-pozitivan aspekt.Imam jedan los brak iza sebe i drugi predvidjen. Da li moze da se vidi o kojoj osobi je rec? Jel za to bolji metod Dejvison?
IVANA BOBAN
Sunce 24' 55' u Škorpionu Sunce 06' 58' u Vagi
Mjesec 27' 21' u Blizancima Mjesec 21' 12' u Škorpionu
Merkur 17' 17' u Strijelcu Merkur 26' 20' u Vagi
Venera 09' 46' u Škorpionu Venera 19' 39' u Škorpionu
Mars 11' 20' u Strijelcu Mars 08' 29' u Biku
Jupiter 08' 57' u Lavu Jupiter 02' 12' u Vodenjaku
Saturn 12' 43' u Djevici Saturn 04' 36' u Raku
Uran 17' 13' u Škorpionu Uran 22' 21' u Vagi
Neptun 17' 11' u Strijelcu Neptun 05' 09' u Strijelcu
Pluton 17' 60' u Vagi Pluton 04' 21' u Vagi

natilus

Broj poruka : 14
Godina : 45
Datum upisa : 04.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  zelena dolina Pon Jun 07, 2010 12:51 pm

natilus ::MOJ je mesec u konjukciji sa njegovim saturnom-pozitivan aspekt.Imam jedan los brak iza sebe i drugi predvidjen. Da li moze da se vidi o kojoj osobi je rec? Jel za to bolji metod Dejvison?
IVANA BOBAN
Sunce 24' 55' u Škorpionu Sunce 06' 58' u Vagi
Mjesec 27' 21' u Blizancima Mjesec 21' 12' u Škorpionu
Merkur 17' 17' u Strijelcu Merkur 26' 20' u Vagi
Venera 09' 46' u Škorpionu Venera 19' 39' u Škorpionu
Mars 11' 20' u Strijelcu Mars 08' 29' u Biku
Jupiter 08' 57' u Lavu Jupiter 02' 12' u Vodenjaku
Saturn 12' 43' u Djevici Saturn 04' 36' u Raku
Uran 17' 13' u Škorpionu Uran 22' 21' u Vagi
Neptun 17' 11' u Strijelcu Neptun 05' 09' u Strijelcu
Pluton 17' 60' u Vagi Pluton 04' 21' u Vagi

ne zameri ali ovako ti niko nece gledati, postavi kartu lepo uradi na www.astro.com pa onda snimi na racunar pa prebaci na http://www.dodaj.rs/
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  venerica Pon Jun 07, 2010 1:44 pm

Nema ti karte u potpisu, otvara se stranica login na astro.com
Pokusaj ponovo Wink
venerica
venerica

Broj poruka : 172
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  zelena dolina Pon Jun 07, 2010 3:51 pm

sto se tice aspekata, aspekti su dobri sem opozicije marsa i venere ali rehoh ti da to daje na uzajamnoj privlacnosti a posto je mars u biku slab a i pod vladavinom je VE koja je u sco, a to znas da nije dobro...mada je i tebi pa eto ljubomore i posesivnosti, aspekti su ok, imas dosta konjukcija pa to daje povezanost Very Happy , mene jedino brinu kuce, ali kuce se menjaju jer mnogi ljudi ne znaju tacan sat rodjenja pa tako da nisam sigurna da li uopste to gledati Shocked
ps.ovo na astrocomu ti nece dugo trajati, jer to je nesto sto ti mozes da vidis i ponekad neko drugi ali da bi se karta trajno videla moras da postavis na neki server koji za to sluzi.
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  natilus Pon Jun 07, 2010 4:46 pm

hvala puno.Svaka informacija mi je od znacaja Laughing

natilus

Broj poruka : 14
Godina : 45
Datum upisa : 04.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  Astrotanja Uto Jun 08, 2010 12:30 pm

Mars i Venera u uporednim kada su u opoziciji postoji privlačnost i veza je češće zasnovana više na strasti, seksualnoj privlačnosti, nego ljubavi.Za ljubavna osećanja dobro je da su Venera i Mesec, ili Sunce i Venera u nekom povoljnom aspektu, konjukciji, sekstilu, trigonu, kao i da su Sunca u uporednom , kao prirodni vladari pete kuće u povoljnom aspektu. Kada u su Venera i Mars u trigonu, sekstilu,ili Venera i Pluton onda ima više strasnosti, pa je i ljubav zasnovana na ljubavnim strastima, ali pozitivnim, za razliku od neharmoničnih aspekata kvadrata i opozicije.


Na stabilnost veze utiču aspekti Saturna u uporednim , koji ukazuju na trajnost veze, ne samo Saturn turigon, sektil, pa i konjukcija i sa Venerom i Meseom, nego i skladni aspekti između Saturna u uporednim. Ukoliko su Saturni u sekstilu, trigonu, konjukciji veza je dugotrajnija, posebno kada je o braku reč, jer je i oseća odgovornosti, obaveze uključen, a stvaranje porodice i podizanje dece je to od izuzetne važnosti. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  jassna Sre Jun 09, 2010 4:39 pm

Tanja, a kada su Sunca u opoziciji u uporednom? Kako se to tumaci?

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  zelena dolina Sre Jun 09, 2010 4:51 pm

neki autori smatraju da je vazno da se svetla "gledaju" pa makar preko bilo kakvog aspekta, pa se cak opozicija smatra za povoljniji aspekt nego kvadrat jer se kao medjusobno dopunjavaju...

mada ja znam ljude cija se sunca ne "gledaju" pa su u braku...tipa strelac i jarac..

ps.znam da si pitala Tanju...izvini sto upadoh Shocked
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  jassna Sre Jun 09, 2010 5:41 pm

ma opusteno..jos je carobnica pitala to isto, ali nije bilo odgovora..

meni i mom decku su So u opoziciji, dopunjujemo se to da..jel ima jos nesto za ovaj aspekt?

jassna

Broj poruka : 187
Datum upisa : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  zelena dolina Sre Jun 09, 2010 6:02 pm

znas kako, sve se gleda, najbolje je uraditi aspekte, recepcije, u svim kartama a pre svega u natalnim pa tek onda nesto reći, ovako je sve uopšteno... ponekad je bolje ako je nekom sunce "napadnuto" da nema aspekte sa partnerom planetama ...da li sam dobro ovo rekla...mozda je nerazumljivo Very Happy
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  Astrotanja Sre Jun 09, 2010 6:36 pm

Ima tu privlačnosti, nadopunjavanja, jer je reč o suprotnim sunčanim znacima, koji se bitno razlikuju po karakternim osobinama .Obično je ta početna privlačnost prisutna, ali vremenom zbog velike različitosti može doći do problema. Dobro je ako su dipoztori Sunca u povoljnim međusobnim aspektima, pa se tada mogu prevazići izvesne suprotnosti. Ako nisu nekad previše različitosti vrmenom počinje da smeta, jer nama odgovaar i bolje se slažemo sa nekim koji su nam slični, nego suprotni. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Venera u njegovom sedmom polju-i obratno

Počalji  vjeveric Sre Jul 07, 2010 8:47 pm

Cao, svima! I love you

Ovo je moj prvi post ovdje Smile

Nadam se da je ok ako postavim svoje pitanje na ovoj temi jer radi se takodjer o aspektima Venere u sinastriji. Zanima me aspekt Venera sekstil Pluton-da li je on zaista relevantan? Jer neki ga smatraju tek minornim aspektom-mislim ovdje na sekstil.

Takodjer mi je interesantan aspekt Venera konjukcija Neptun-da li neko ima iskustva sa ovim? Da li je zaista tacno da ovaj aspekt donosi iluzije u vezi? Mora li tako biti jer isto tako sam procitala da aspekt Venera konjukcija Uran donosi prekide, ali u mom slucaju to nikako nije tacno ( Uran mi je naglasen u natalu, tako da me niko ko ne dotakne moj Uran ili moju licnu planetu svojim Uranom ni ne zanima
Very Happy)

vjeveric
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  Astrotanja Ned Jul 25, 2010 10:05 am

Vjeverić, bez natala nezahavalno je pisati i objašnjaviti.Smile

Oba aspekta u suštini deluju i ja ne ssmatram u minorne aspekte sektile, a uvažavam i Pluton, za kojeg astronomi ne misle da je više planeta, ako si na to mislila. Bitno je gde je Venera u kom znaku, ali u skuštini daje veću privlačnost, strasnost u vezama, trnsformaciju osobe i slično.sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  alea Čet Avg 12, 2010 3:40 pm

Kažu da je povoljnije imati VE u 7 polju partnera nego npr. u 1 polju, jer VE u 7 polju obećava obostranu zaljubljenost i privlačnost, VE voli i ljubi i ona je ljubljena... Smile

Takodje, VE na ASC daje da VE ljubi vlasnika karte, jer ASC predstavlja ono što ona voli, i ovaj aspekt daje stalnu potrebu za milovanjem, ljubakanjem, dodirima...ali je to više potencirano do strane vlasnika VE.

VE na DC daje da vlasnik karte, tj. polja više voli vlasnika VE, ali je ovde ipak ljubav više uravnotežena, tj. obostrana...tako da obostrana VE u 7 polju daje baš lepu obostranu ljubav Smile

Opozicije naglašavaju strasti ali one funkcionišu poput klackalice, jer u prirodnom horoskopu mi smo ASC a ono što nam nedostaje je 7 polje, tj, DC..tako da opozicije daju i jaku privlačnost, koja proističe iz polarnosti polja. Smile)))
alea
alea

Broj poruka : 359
Datum upisa : 28.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  zelena dolina Pon Avg 23, 2010 1:53 pm

alea ::Takodje, VE na ASC daje da VE ljubi vlasnika karte, jer ASC predstavlja ono što ona voli, i ovaj aspekt daje stalnu potrebu za milovanjem, ljubakanjem, dodirima...ali je to više potencirano do strane vlasnika VE.

VE na DC daje da vlasnik karte, tj. polja više voli vlasnika VE, ali je ovde ipak ljubav više uravnotežena, tj. obostrana...tako da obostrana VE u 7 polju daje baš lepu obostranu ljubav Smile


ima istine , ovaj moj zadnji je bio znak i podznak strelac a ja imam VE u strelcu, tako da je moja VE padala na njegovo I polje pa sam ja imala potrebu za mezenjem i pazenjem!
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  Gost Pon Avg 23, 2010 3:52 pm

Takodje potvrdjujem, najfatalniji po mene je bio onaj ciji je Asc bio na 19` .. Strelca, na mojoj Veneri, takodje se uklapa kao neko iz daleka.
Imam i situaciju kada je moja Ve u 7-mom nekome, i to pri samom kraju, i radi 120`Sunce njegovo kao i sto imam natalno 0Ne i 60``Pl, tako i sa negovim generacijski, ali vise "ljubim: nego sto sam ljubljena.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  zelena dolina Pon Avg 23, 2010 4:34 pm

mila2710 ::Takodje potvrdjujem, najfatalniji po mene je bio onaj ciji je Asc bio na 19` .. Strelca, na mojoj Veneri, takodje se uklapa kao neko iz daleka.
Imam i situaciju kada je moja Ve u 7-mom nekome, i to pri samom kraju, i radi 120`Sunce njegovo kao i sto imam natalno 0Ne i 60``Pl, tako i sa negovim generacijski, ali vise "ljubim: nego sto sam ljubljena.

znaci ja trebam da nadjem nekog ko ima veneru u vagi jer mi je I kuca u vagi, a taj moj strelac da nadje neku koja ima veneru u blizancima onda ce on nju da obozava ...hahha posto mu je sedma u blizancima Smile
zelena dolina
zelena dolina

Broj poruka : 275
Godina : 53
Локација : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  Gost Pon Avg 23, 2010 4:57 pm

U svakom slucaju JA - OBOZAVAM, nisam obozavana, ne osecam tako...to je podrska mog natala. Borim se s tim, ne protiv toga.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto Empty Re: Moja Venera u njegovom sedmom polju i obranuto

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu