Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

što govori moja 6. umetnuta kuća

2 posters

Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  sara Sub Nov 27, 2010 3:22 pm

Temu sam promjenila jer sam pitanje nejasno postavila.
Da li mi netko može reći nešto o mojoj 6 kući, koja je umetnuta s uklještenim znakom strijelca, kako se ona razvijala, s određenim naporom? što mi je ona mogla donijeti?


Poslednji put izmenio sara dana Čet Dec 02, 2010 4:34 pm, izmenio ukupno 6 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  Gost Sub Nov 27, 2010 4:38 pm

Sara, ukoliko Vam 6polje pocne u jednom znaku i zavrsi se tek u drugom od njega, onda je znak u sredini ukljesten.
umetnuta kuca -vrh kuce pocinje u jednom znaku i vrh sledece kuce je u tom znaku!
U kom znaku pocinje vase 7?
(o izvorima novca videti vlad.2polja)

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  sara Sub Nov 27, 2010 7:07 pm

pa to sam i rekla, vrh kuće je u scorpio, a strijelc je umetnut u 6. polje ili kuću, a scorpio završava u jarcu u kojem počinje vrh 7. polje ili kuće to znači da je strijelac uklješten ili umetnut, tj. progutani znak u kojoj se nalaze planete, te planete u strijelcu nešto trpe ili se ne mogu iskazat dovoljno,
morala sam korigirati naknadno, pa učim se..ali dobro sam mislila, samo sam se pogrešno izrazila, zahvaljujem.


Poslednji izmenio sara dana Pon Nov 29, 2010 7:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  Gost Sub Nov 27, 2010 10:17 pm

KUce su: 1, 2, 3...
Znakovi su: Ovan, Bik, Blizanac...
Dakla pomesate termine i iznesete pogresne podatke. Ne vidim Vam kartu sa mob-a sam.
Ako Vam je Strelac ukljesten - ukljesten je znak, a ne polje.
Znaci su ukljesteni a polja su umetnuta!!!
Da li imate i neko UMETNUTO polje/kucu?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  sara Ned Nov 28, 2010 3:00 pm

mila2710 ::KUce su: 1, 2, 3...
Znakovi su: Ovan, Bik, Blizanac...
Dakla pomesate termine i iznesete pogresne podatke. Ne vidim Vam kartu sa mob-a sam.
Ako Vam je Strelac ukljesten - ukljesten je znak, a ne polje.
Znaci su ukljesteni a polja su umetnuta!!!
Da li imate i neko UMETNUTO polje/kucu?

hvala mila na savjetu, evo ja sam sad u školi, znači umetnuto je 6.kuća, a uklješten je strijelac, a vrh kuće je u scorpio,tako sam i mislila, imam još jedno umetnuto polje, a to je nasuprot 180 stup., a ono je 12 polje, a tu je uklješten blizanac a vrh kuće ili polja je u biku.
ovo što sam naučila to je samouko s interneta (kuće, planete-što znače, laki.teški i polu...aspekti,kvadr.,opz., trigoni su najsretniji a i sekstili.. koja planeta označava karmu saturn, a sad sam bila na jednosatnom predav. astrologa, te je astrologica rekla da je jupiter planeta slobodne volje, i zamislite JMČ I SMČ-što nevjerujem, i uran, ovdje želimo ići na tečaj ali se nikako ne može sakupiti kvota osoba i termin, te nam se namjera za polaženje na tečaj izjalovi, dosta sam naučila na internetu ali ipak trebam temeljnije znanje, ali ima vremena...
p.s. a i pitanje da li mi je umetnuto jer mi vrijeme sigurno oscilira pola sata unazad.. ne zna se...


Poslednji izmenio sara dana Pon Nov 29, 2010 11:52 am, izmenjeno ukupno 1 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  Gost Ned Nov 28, 2010 5:51 pm

Pa nije Vam umenuto 6 polje/kuca Exclamation
UMETNUTO je 7 polje u ZNAK Jarca, tako i naravno I polje je UMETNUTO u znak Raka.
Kada govorimo o znakovima oni su ukljesteni, pa ne moze polje biti ukljesteno jer je vece od velicine jednog znaka, samim tim za polja koristimo SAMO termin UMETNUTA.
Ja ne znam da li vi razumeste ono sto stoji napisano.

A ostalo sto kazete da vreme rodjenja oscilira, pa ne bih se usudila da onda pokusam da tumacim.

silent

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  sara Pon Nov 29, 2010 12:13 pm

najprije moram srediti malo terminologiju pošto sam samouka i nisam dugo u tome, kako čitam na drugim forumima umetnuta mi je 6. kuća, gdje je uklješten znak strijelac i 12 kuća gdje je uklješten blizanac, a 1. i 7. kuća to je takozvana mala kuća koju je nagurala 6. i 12 kuću, i po mom mišljenju ona nije umatnuta,jer je ova (posao) dala primat nad ovom, jer svaka zahvaćena kuća ne mora imati 30 stupnjeva, može imati i npr. 24., ili 40 s .Da znam što mislite da njezin vrh završava i počinje u istom znaku, tako bi ona mogla započinjati na 0 s i završiti u 29.59, tako bar čitam na internetu, i oni su pitaju da li je ona umetnuta ili...?
a što se tiče našeg vremena rođ. s time kako vidim imate i vi problema, jer i oni koji su rođeni u rodilištu, nije moguće točan,bar u naše vrijeme nikad nisu napisali vrijeme npr.11,42, jer im se vrijeme zaokružuje, tako npr. moj muž je rođen rano u jutro, a napisali su mu u 14,20. Dakle? svima nama oscilira vrijeme,a meni za to nešto malo,možda je možda nije,precizan sigurno nije, kao kod sviju nas, pa neću se zbog toga neželjeti baviti astrologijom, ali okvirno bi bilo to to.
Nego ako imaš dobru volju napiši nešto...puno hvala.


Poslednji izmenio sara dana Ned Jan 29, 2012 12:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  Gost Pon Nov 29, 2010 7:55 pm

to je ipak pitanje za profesionalca..ako se slazes? Osciliranje za TOLIKO vremena ipak nije mala stvar. Do pravaog vremena dolazi se rektifikacijom karte, a kod mene je bilo u pitanu 2minuta. Meni stoji i vreme na krstenici, rodjena sam ipak u NOVIJE vreme, sto bi se reklo. Ali cisto 16h00m.zaista zvuci "zaokruzeno". Uz pomoc vremena odredjenih dogadjaja, meni bitnih sam uvidela da se neki detalji(BITNI) ne slazu.
A kada sam i procitala na kraju znacenje nekog stepena, uverila sam se da to ne opisuje moje detinjstvo. Very Happy Prosto.
Ako je ipak vreme toliko diskutabilno pola sata, sat ili vise..pa sam Asc.se pomera, a i polozaj polja. Ovde ipak mozda i nisu planete kod Vas u 6-om polju. (Kod mene se planete po poljima nisu pomerile, 1` je u pitanju Smile ).
Mislim da covek kada se resi, ipak mora to sam uz pomoc veoma iskusnog strucnjaka da sedne oci u oci, odgovori na pitanja iskreno o svom proteklom zivotu, i tada ce se polja i planete poklopiti, a i univerzum imati smisla. Mozete biti povredjeni, citajuci nesto "o sebi" a u stvari ne priznavati nesto sto mozda i normalno nije pouzdano, jer i samo vreme, dogadjaj rodjenja nije pouzdan. Ne treba zbog toga ocajavati, nego samo s rezervom uzimati, ne podredjivati se nicemu, a usputno sticati citanjem i zivotnim iskustvom.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  sara Pon Nov 29, 2010 8:37 pm

kad ste rekli da je to pitanje profesinalca, pa svakako da je, a tko je taj da mi precizno odredi vrijeme, nitko se s time neće mučiti, mi svi ovdje imamo s tim problema, vrlo rado bi ga precizirala, tako bi bila sretna, da ga jednom utvrdim, zato stalno pitam mamu kad je to bilo.. i moje je vrijeme na kštenici upisano,ali..
Niste pažljivo čitali moj tekst primjer moga muža, koji je rođen u rodilištu, jer naši astrolozi ovdje kažu ovo je točno samo ako je precizano vrijeme rođenja... neke stvari se nisu poklopile baš u centimetar, koliko je vrijeme diskutabilno to imate na internetu... da li je točno upisano.
Mislim ...prepoznavat sebe, pa zato sam i poslala natalnu da još upoznam sebe, do kraja...ja nisam npr. znala to što mi niti jedan astrolog nije rekao, dobro aspektiran Neptun, kojeg mi je precizirala Astrotanja, i zaista je to kod mene izraženo, ne samo muzikalnost nego i jako izraženi osnov za spiritualni razvoj, želja od najranije mladosti, a tražila sam izvore (alternativne). Duhovnosti nikad dovoljno, a moramo još jako puno raditi na sebi da bi se duhovno oblikovali a to bi nam jako moglo pomoći u svakodnevnom životu, zato mi obično kažemo:...eh, da sam ovo znala prije...pozdrav.


Poslednji izmenio sara dana Čet Feb 09, 2012 2:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

sara

Broj poruka : 179
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  Gost Pon Nov 29, 2010 9:01 pm

Neptun u trigonu sa Marsom i sekstilu sa jupiterom Vam se nece promeniti, ali ako bi Mesec krenuo napred malo, dobili bi jos jedan aspekt sa Neptunom i sa jos nekim planetama u 6-om. Sa sadasnjom postavkom, pa verujem da bi imalo smisla i dodatno sa muzikalnoscu, Mo i Ne, kada se doda onom sekstilu sa Ve i Me - bice pre da pisete ili igrate, jel gresim?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  Astrotanja Pon Nov 29, 2010 9:53 pm

Saro, nije tako teško utvrditi stepen Ascedenta i to je izuzetno vazno. Ukoliko je Ascdent do 3. stepena onda ste u prethodnim mesecima bilo nekih značajnih promena vezanih za brak i bračnog parntera. Ukoliko je na trećem to je bilo u novembru.Jedna etapa je završena i počela je druga u vašoj vezi, došlo je do transformacije u odnosu, ako nije još do toga došlo, Pluton još nije došao na Dc, odnonosno nije još u opoziciji sa Ascdentom.

Pluton na Dc može doneti i joše neke promena, vezane za odnose sa drugima, ali svakako mora delovati na partnerstvo. sunny
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

što govori moja 6. umetnuta kuća  Empty Re: što govori moja 6. umetnuta kuća

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu