Astrotanjin astrološki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opšta astrosimbolika

2 posters

Ići dole

Opšta astrosimbolika Empty Opšta astrosimbolika

Počalji  Čarobnica Čet Mar 10, 2011 10:19 pm

Otvorila sam novu temu gde ćemo moći da pišemo o svemu što nam padne na pamet a vezano je uz astrosimboliku, kao na primer meni...:-)

Tvrdjava - simbolika je Saturna i verovatno Marsa - jer su tvrdjave služile za odbranu, ali ako posmatram iz mog ugla, pomozite pa mi recite da li grešim. Kako možemo da opišemo kuću koja opasana bedemom kao da je tvrdjava. i koja se nalazi na stenama pored mora. Da li gledamo planetu i vladara 4.kuće u aspektu sa Saturnom?
Nešto sam gledala svoj natal pa mi je to palo na pamet, da bih možda mogla da živim u tako nekoj kući jer Mo u 4. kući u trigonu sa Saturnom u 9.kući i svojim suvladarem Neptunom, u stvari sve tri planete čine vatreni trigon, koji bi mogao da ukaže na nešto tako...šta vi mislite? Very Happy
Čarobnica
Čarobnica

Broj poruka : 1012
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Opšta astrosimbolika Empty Re: Opšta astrosimbolika

Počalji  Astrotanja Sre Okt 30, 2013 4:01 pm

Astrologija je zasnovana na astrosimbolici, recimo ovih dana je Saturn u konjukciji sa retrogradnim Merkurom. Simbolika ovog aspekta je i misli iz prošlosti i to duboke misli, zasnovane na otkrivanju istine, to su razni aforizmi , izreke izrečene u prošlosti, kao što je lučaj danas od mene, da mi one skreću pažnju . to može da bude i interessovanje i proučavanje nečega iz prošlosti, kroz reči, misli iz prošloti,a mogu biti i kontakti sa ljudima iz dalje prošlosti od kojih ste nešto možda učili. simbolika Saturna i retrogradnog Merkura su i neka učenja, teorije koje kada možete opit obnoviti, ili neka znanja iz prošlosti , koja vas mogu zainterisovati i svašta još. To može biti neki strai naš ili tuđ rukopis. Odnosi se i na stare jezike, a u slučaju retrogradnosti obnavljanja učenja starih jezika. Može da bude i govor, sećanje koji se posvećuje nekom koji je živeo u prošlosti, nekoj istorijskoj ličnosti itd.study 

Koje su vaše asocijacije kada je o astrosimbolici Saturna i retrogradnog Merkura u konjukcije?
Astrotanja
Astrotanja

Broj poruka : 4245
Godina : 58
Datum upisa : 22.10.2008

http://www.astrotanja.rs

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu